Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Opozícia vidí Pašku na Belize, ten daňové raje odmieta (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

No čo už

Teátro, ktoré predvádza filozof z Mestského parku by nemuselo byť. Stačilo ak by "poslanci" schválili zákon, ktorý by ukladal firme "obcujúcej" so štátom rozkryť svojú vlastnícku štruktúru.
Pri firmách s verejne obchodovateľnými akciami by problém nemal byť. Horšie by to bolo s prepletencami firiem kde matka vlastní dcéru, dcéra časť matky a konečný "vlastník" je zakrytý niekde na Cypre, Belize či v inej forme nezverejnenia majiteľov.

Taký návrh tuším matne už v parlamente bol. A ak sa nemýlim bol to práve súdruhovia kolesíci, čo to vehementne zavrhli atd ... rovnako ako keď chceli zakázať poslancom parlamentu (popri ich náročnej poslaneckej práci trvajúcej nezriedka aj 25 hodín denne) druhú, tretiu.... verejnú funkciu, zas kolesíci do boja vytiahli a nič také nedovolili. (vraj diskriminácia či aký blud... skôr to bude tým že pomaly 3 desiatky parlamentných kolesíkov kandiduje zas na inú funkciu)

25 rokov po zrušení vedúcej úlohy strany v štáte a spoločnosti, partia pohrobkov tohto svinstva s tlupou vychovaných si následníkov, prejavujú väčšiu arogantnosť, bohorovnosť ako onehdá strana rodná jediná. A vtedy pevnou rukov vládol ústredný výbor, dnes cez týchto následníkov všetko uzurpuje si riadiť "zbor oligarchov"
(oligarcha v naších dnešných podmienkách je potomok totalitnej moci, buď ešte osobný aktér, ale zvyčajne už jeho potomok, ktorý zásluhov boľševícko eštebáckych stykov rodičov, dokázal zneužiť novembrové zmeny a rozkradnúť všetko spoločné. Dnes keď už cca je všetko podelené, nepohrdnú ani rozkrádaním verejných zdrojov cez rôzne hoc aj "ministerské figúrky", samozrejme všetko v "medziach" zákona)

Môže Paška 17. novembra oslavovať, však má aj čo. O takomto systéme totalitne ovládanej spoločnosti, sa jeho učiteľom mohlo snáď len snívať.

Dúfam že voľby 15.-teho kolesíkom riadne úsmev pokrivia.
 

Dobre si to napisal

Tak to je. Myslím, že je načase dať dôrazne najavo pohrobkom bývalého režimu že o nich vieme, vieme čo robia a zobrať ich na zodpovednosť. Aj trestnoprávne a bez zbytočnej nehy. Totižto títo páni nám ukradli všetok čo sa dalo. Nádej, prosperitu aj ilúzie.
 

To by museli najprv voliči...

vedieť čítať, a tí čo čítať vedia, by mali rozumieť napísaným faktom.
Nepoučili sa za mečiarizmu, nepoučia sa ani za ficoizmu.
 

zli ficomeciarovi volici

iba vy, vyvoleni od mozgu. noze napis, kolko tych zakonov pozmenila opozicia napriklad o tom priznani vlastnickej struktury? ha? mala na to kopu casu. vladla 10 rokov. tazko sa smejem, ako to bude robit napriklad prochazka. co porusoval zakon, este ani vo funkcii nebol. pride pravica a vsetko ostane po starom, presne tak, ako sa nevysetrilo nic po meciarovi. a ze ficovi volici su hlupi. tym vsak fico hodi aspon kost. pravica svojich volicov, vzdy celoplosne cez zdvihnutu dph sulozi a ti kricia -tu je bicik, bite!
 

...

Podla mna je otazka, preco neprijala zakon o preukazani skutocnych vlastnikov pravica, uplne regulerna. Takze ak sa mame bavit rozumne, tie minuska by tam nemali byt... Myslim si, ze az taky rozdiel medzi tzv pravicou a lavicou nebude.. Na zopar vynimiek, ktore ale skoncili s 5%, takze prote ako sa pisalo v jednom mudrom komentari nedavno na SME - nie Meciar, Penta, JaTy, SMER, pravica nam rozkradli krajinu - ale ludia, co ich volili a dovolili im to... Takze väcsina z nas... Smutne... Smutne a strasne, strasne drahe...
PS: Ak ma niekto spoji s komunistickou smerackou bandou, najdem si ho ;)
 

 

Pokým nebude politická vôľa na prijatie takého zákona, nikto sa do toho nepustí. Na takýto krok by sa poslanci nemali deliť na pravých a ľavých, ale mali by vedieť stanoviť mieru čo všetko by poslanec mal preukazovať a akým spôsobom.
 

 

politicka vola na prijatie takeho zakona, pri tomto zlozeni parlamentu a bez ohladu na stranicke tricka, NIKDY nebude
 

Prave preto treba vyuzit ustavne pravo

Ústava SR, Čl.32
"Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené."

Takze obcania by mali podobne ako onehda na Islande povstat a ZAVIAZAT zakonodarny zbor prijatim takychto zakonov.

Ina moznost NIE JE
 

politická vôla nebude

nikdy kradli tí predtým a kradnú aj títo. Nebudú si píliť konár pod sebou. Ak občania chcú niečo zmeniť treba ísť do ulíc a najlepšie hneď 17. novembra.
 

Re: memorex31

Taká otázka je úplne legitímna, iná vec je definícia pravice resp. ľavice v našich končinách.
Pravica už pár krát klesla do tzv. ľavicovo populistických opatrení a ľavica v ponímaní Smeru, je v podstate len maskovaný ultrapravicový korporatívny klientelizmus.
Deliť parlamentné strany u nás na pravicu a ľavicu sa dá len na základe ich vlastného vymedzenia sa na tú či onú stranu politického spektra, ale táto ich rétorika nemá nijakú súvislosť s ich reálnymi politickými rozhodnutiami. Preto je, podľa mňa výstižnejšie, tieto zoskupenia deliť na tzv. štandardné politické strany (tu sa dá brať v úvahu definícia, štand. pol. strany, filozofa z mestského parku 1.:-)) a strany (zatiaľ ešte) +- normálne.
Politické strany označujúce sa za štandardné už neraz ukázali, že im trt makový záleží na nejakých myšlienkach, hodnotách a "štandardnosť" čo ich spája je evidentná v tom, že "odhadzujú" stranícke tričká a spolupracujú ak ide o ich vplyv, moc, výhody. (stačí spomenúť si ako zareagovala "pravicová" strana a "ľavica", keď bývalý MO šliapol na Mokys.. v súdružskej zhode, dojemnej názorovej jednote v hlahole "princípov demokracie etc.." spoločne takého vrtáka z postu upratali, alebo dnes keď je evidentné že post druhej najvyššej ústavne funkcie obýva osoba na tento post nevhodná, sa štandardná pravica zdráha pridať k snahe o verejnú, parlamentnú debatu v tomto prípade)

Pravda je sčasti aj v tom, že práve voliči dovolili voleným dostať tento štát do marazmu kde je. Ale ak by volení, nemali krytie zo strany nevolených justičných orgánov, ak by nemali prísun hotovosti zo strany tých čo sú napojení na štátny rozpočet, tak by to snáď bolo ináč. Lenže ak volič má právo raz za štyri roky ozvať sa a zvyšný čas má právo držať ústa, platiť dane a škrípať zubami, potom je skôr na mieste otázka iná.
V '89 bola zmena režimu, či to bola len zmena "vývesného štítu"?
Podľa osôb a obsadenia dnešných vládnych mocí je odpoveď snáď jasná.

Mimochodom koľko hluku (neraz oprávnene) sa narobilo okolo toho, či ten alebo onen donášal eštebé na svojich kolegov, susedov? A nie je potom divné, zvrátene keď až 25 rokov po "revolúcii" ide sa riešiť, že tí eštebáci čo to všetko riadili majú penzie násobne vyššie ako tí, ktorým život zničili?
 

 

Fico je len pokračovaním Mečiara. Dáva ľuďom pocit dôstojnosti.
 

 

Prvá veta správna. Druhej vete nerozumiem a môžu ma (dôchodcu) priradiť k školákom, o ktorých sa výzkumníci vyjadrujú, že nerozumejú písanemu textu.
Dôstojnosť je pre mňa výraz, ktorý by sa na Slovensku mal používať ako šafran.
Fico ani Mečár nepovažujú tento národ hodný úcty = dostojnosť
 

 

Ako nie, veď to sľubovali a sľuby sa majú dodržiavať.
 

Dôstojnosť je u nás ocenená

na tri Eurá ročne. Viď dôchodkové prilepšenie každý rok...
 

 

A vrátili sociálne slabým nádej. Je super vidieť dôchodcov, že majú vyššiu životnú úroveň.
 

RE

Je super čítať príspevky od choromyseľného človeka, vidieť, že zdravotníctvo je v úplných kakačkách, keď sa o neho nevie postarať...
 

 

Zdravotníctvo nie je príčinou stavu spoločnosti, ale jeho dôsledkom. Párok, klobása, cola, cigareta a alkohol, pol dňa v aute a potom ma liečte. V tomto je tá patologickosť.
 

 

halasz mi zdrazil rozky o sto percent. za dzurindu stali korunu, teraz 7 centov, teda 2,10 sk.
spominam si, ako halasz stale klamal, ze za akekolvek zvysovanie cien moze vzdy vlada. alebo neklamal a hovoril pravdu? teda jeho zasluhou su rozky o sto percent drahsie?
 

 

V prvom rade neverte politikom, ale dajte na zdravý rozum.
 

1 2 3 4 5 6 > >>

Najčítanejšie na SME