Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Čakatelia sa vracajú, miesta sudcov nemajú isté (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Smer robí všetko preto

aby v justícii zostali staré dobré bolševické maniere za zatvorenými dverami.
 

Betónujú sa po voľbách najprv meniť záko

ny a to potrvá min. pol roka.Jedine v zrýchlenom konaní sa to dá za 3 dni ako to Ficlerovci robia.No to bude vyžadovať aby to bolo v paragrafovanom znení pripravené už pred voľbami.

VAGABUNDI to rýchlo zvládaju pravica a stred sa zasa dohaduje do nekonečna a ide to pomaly takže bolo by veľmi dobre vytvoriť KOALICIU SDK a mohlo by sa to volať aj inak a ZJEDNOCOVALO by to tak ako u KISKU aj nevoličiv a nerozhodnutých voličov!
 
Hodnoť

Ústna časť výberka na nových sudcov

to zas len naoko sa tvária smeráci, že stransparentňujú výberové konania na sudcov. Nič sa nezmení, lebo naďalej tí určení dopredu kandidáti už vedia aké otázky na ústnej časti dostanú a preto tam aj potom odpovedajú "veľkolepo" na tieto pre nich už známe otázky. Na zvukovom zázname bude len to, že na tieto otázky vedeli veľmi dobre odpovedať, ale bohužiaľ v skutočnosti to mali všetko už dopredu nabiflené.. Naďalej tieto výberka budú len fraška, kde už sú dávno dohodnutí víťazi..
 
Hodnoť

 

Detičky si zaslúžia istoty.
 
Hodnoť

aj na prokurátora

by mali byť otvorené výberové konania.. tam to skryto smrdí viac rodinkárstvom ako na súdoch, keďže vekový cenzus je 25 rokov a teda deti sudcov a prokurátorov začínajú ako čakatelia prokuratúry, v 30 prechádzajú niektorí na sudcov...
 
Hodnoť

A čo prokuratúra

A kedy sa stransparentni výberové konanie na prokuraturach ?!?
 

 

Na prokuraturach su nejake vyberove konania? Pokial viem, tam sa dosadzuju ludia priamo.
 
Hodnoť

navrhujem

aby sa platy sudcov a prokurátorov stanovili na úroveň výšky platov učiteľov a kopírovali rast miezd učiteľov. Nie sú o nič užitočnejší pre spoločnosť. Potom by nebola možno taká bitka o korytá. Treba na to ústavný zákon, takže nie je nič jednoduchšie ako znovu pripustiť KDH k páreniu sa so Smerom.
 


Najčítanejšie na SME