Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Švecová: Netuším, v akom stave nechal Najvyšší súd Harabin (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pani švecová,

pripravte sa na armageddon, mesačnú krajinu a spúšť v jednom.. tzv. harabinland a.k.a. mordor..

horšia ako ten zbojník iste nebudete, ale o to väčšiu šancu máte.. konajte s rozvahou, úctou a kľudne.. good luck..
 
Hodnoť

 

celkom rozumne odpovede zo seba vysukala... uvidime ako to bude v praxi. Ostava len drzat si palce..
 

Priam sršia rozumom...

Čo urobíte ako prvé?
„Najskôr sa potrebujem oboznámiť so situáciou.“
Aha, takže Súdna rada zvolila do funkcie osobu, ktorá nepozná situáciu na Najvyššom súde? Mohla dať úplne normálnu odpoveď, napríklad presťahujem si veci do kancelárie predsedu, a namiesto toho takáto dehonestácia vlastných schopností...
.
Mali by sudcovia komentovať rozsudky?
"Súdne rozhodnutia sa nemajú komentovať, ale plniť. Pokiaľ niekto rozhodnutie analyzuje, tak na vedeckej úrovni. To pomáha."
Ani túto odpoveď nepovažujem za vhodnú, hneď z viacerých dôvodov:
1. Pýtali sa jej, či majú rozsudky komentovať sudcovia. Sudcovia ale rozsudky neplnia, tie majú plniť účastníci. Sú to dve úplne rozdielne veci, komentovanie rozsudku predsa nebráni účastníkom plniť rozhodnutia, okrem toho štát má vytvorený donucovací systém na to, aby sa rozsudky plnili.
2. Sudcovia komentovať nemajú, keď tak len niekto na vedeckej úrovni. Kritizuje nízku odbornú spôsobilosť sudcov, ktorí nemajú dostatok vedomostí na to, aby sa vyjadrili ku svojim vlastným rozhodnutiam???
3. Aj laická verejnosť má právo komentovať rozsudky, je to súčasťou kontroly verejnej moci. V prvom rade sudcovia majú rozhodovať podľa zákonov, ak to nerobia, má do toho čo povedať verejnosť.
 
Hodnoť

samé vyhýbavé odpovede,

akoby spadla z mesiaca. Má vôbec nejaký názor ? Prečo kandidovala, keď dokopy nič nevie. A zabila to záverom - novinári kazia imidž justície ! Skorumpovaná, politicky prostituovaná a skorumpovaná justícia si pokazila imidž sama. Je to asi najnedôveryhodnejšia profesia.
 
Hodnoť

 

chúďa teta, veď sa tých novinárov bála:-) ale bodaj by nie, bububu:-))
 
Hodnoť

 

Ako si mam pozret ten rozhovor ked mi tam na mobile hra dookola reklama???Na toto si platim piano???
 
Hodnoť

 

Jediné plus je, že táto dáma sa môže bez pohoršenia bozkávať s prezidentom a premiérom.
 
Hodnoť

100 dní.

Aj ona by mala mať právo na 100 dní. Z jej odpovedí je badať skúsenosť, opatrnosť a prezieravosť. Čo sa médií týka, tak má pravdu. Lebo keď čert nič nezmôže, tak pošle ženu. A keď mafia s úplatkom alebo známosťami nič nezmôže, tak pošle média ako TV Markízu (Paľba Fejér), RTVS (Reportéry) alebo si zaplatí redaktora z Nového času alebo SME. A keď Vás (média) poškodení berú na zodpovednosť (žaloby na ochranu osobnosti) tak sami sudcov korumpujete.
 
Hodnoť

 

"„Súdne rozhodnutia sa nemajú komentovať, ale plniť. Pokiaľ niekto rozhodnutie analyzuje, tak na vedeckej úrovni. To pomáha.“" - ehm. 5 rokov za chladnokrvnu ukladnu vrazdu nozom, ale 25 rokov za prekoteny smetiak (oba ciny spachane nejakou vypatlanou gebulou). Na to vedecky koment nemam.
 

Vysvetlím ti to vedecky:

Zlyhali inkoherentné tímové spirity a prejavil sa deficit diagonálnych erupcií :)
 
Hodnoť

Harabin = stigma justicie

„Odpoviem na otázky, ale som za korektnú komunikáciu. A nie veci vytrhnuté z kontextu. Som trošku citlivá na dobré meno justície. Občas nám ho kazíte.“
Tak novinari kazia meno justicie!?
Harabinov tien ani tato dama neprekroci ... mame aj cez jej osobu ocakavat 150.000ove zaloby?
 

 

Napríklad ja som citlivý doma na poriadok a neviem si predstaviť že namiesto upratovania by som podával žaloby voči návštevám čo mi skritizujú, že tam mám neporiadok :)
 

 

samozrejme, no na strane druhej - co je koho do toho, ze ja mam doma brajgel jak v pitevni, alebo vyblyskanu operacnu salu? :)
 

 

Ale do toho že v súdnictve je brajgel jak v pitevni ma snáď niečo je :)
 

 

samozrejme, s tym suhlasim, sudnictvo cele je jedna obrovska pitevna ... len som to tak pragmaticky ponala v porovnani s privatnou domacnostou :)
 
Hodnoť

konečne Harabin fuč..

ale duch rabína-Harabína určite na NS žije a bude žiť dlho..jeho chobotnica je vitálna..a nová predsedníčka..má VUML či neie..to by ma zaujímalo..a lustráciu,..
 


Najčítanejšie na SME