Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pellegrini by zmenil ústavný zákon, aby učiteľom zvýšil platy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

takze zase na dlh. namiesto toho, aby sudruhovia prestali kradnut, pokusia sa zvysit dlh.
 

nemyslim si,

z rozhovoru na pluske:
Máte predstavu, koľko takto môžete ušetriť?

Zatiaľ veľmi nie, ale už dnes vidím, že to nebude málo. Chcem zastaviť niektoré zbytočné nákupy na ministerstve. Určite zastavím obstaranie tlačiarenských služieb pre kanceláriu ministra, na to nevidím dôvod. Rovnako zruším plánované objednávanie servisných prác pre autá, čo vraj predstavuje niekoľko desiatok tisíc eur ročne.

Zistil som, že máme veľmi bohatý automobilový park. Na ministerstve financií sedí 655 zamestnancov a postačili im tri autá s dispozičnými vodičmi. Tu máme 521 zamestnancov a máme 30 áut.

Naše priamo riadené organizácie majú ďalších 130 vozidiel. Myslím, že ak ich prestaneme využívať na súkromné účely, tak dve tretiny nebudeme potrebovať a môžeme ich trebárs darovať detským domovom.

Dve tretiny vozového parku na ministerstve školstva sú zbytočné?

Som presvedčený, že áno. Veď tu má auto k dispozícii hocikto.

Takže za bývalého vedenia sa výrazne plytvalo?

Je to trend, ktorý pretrváva už dlhodobo naprieč niekoľkými vládami. Na prevádzke chcem šetriť a minimalizujem ďalšie nákupy. Nechcem opakovať chyby z minulosti a bude sa tu nakupovať maximálne minerálka a káva, aby sme mohli pohostiť návštevy. To je všetko.

ja mu držim silno palce, myslim že ma velky potencial
 

 

noneviem,servisné práce pre autá ušetria niekolko desiatok tisíc eur ročne... Nech sa kukne, kolko sa ušetrí, ak sa budú napríklad reprezetační treneri futbale a v hokeji platiť na urovni ich "výkonnosti" (sklamania, kam sa človek pozrie, ak nie dokonca úplne prevaly s tímami), tam sa ušetrí 60 000 eur len za jeden mesiac. A kolko je takých repretreénerov... Iste za vagón...

Vozový park 30 aut iste tvoria poriadne "tátoše", neviem, načo budú detským domovom také drahé autá, predať za reálne ceny a prosím, prilepšiť detským domovom priamo finančne.

Pohostenie??? Ušetrenie nejakých 10-20 000 eur ročne.

Takže šetrenia zase o ničom, všetky desiatky milionové "tendre" na všetko možné aj nemožné prejdú. Nový minister je len dalším z nekonečnej rady ministrov počnúc rokom 1989, ktorý myslí v prvom rade na svojich verných straníkov, na verných straníkov predchádzajúcic a aj budúcich vlád, pretože tí sa len striedajú v kradnutí a každý chvílku tahá pílku v tomto absurdistane...
 

asi si ma nepochopil

ja som tu reagoval na tie pindy ohladom toho, že Pelegrini nechce šetriť a že chce platy zvyšovať na dlh. Preto som sem hodil časť z jeho rozhovoru na pluske v ktorom okrem iného hovori aj o poriadkoch a šetreni na školstve - samozrejme že šetrenia na pohosteniach a autoparku neprinesu miliardy, ale myslim si že všetko začina a konči pri poriadku na rezorte. A podla toho čo som aj zachytil v TV, tak bolo z jeho strany komunikovane o desiatakach prepušťani ludi krorí su tam zabetonovani už desatročia a nerobi nič, rovnako aj o úsporách na urovni nie tisicov, ale milionov.
 

 

Ale však je kde nájsť tie peniaze ... však nech uberie policajtom ... máme ich najviac na 1000 obyvateľov v EU! A kde ich vidíte? Pri priechodoch pre chodcov pred školami? Ficu! V centrách miest či na sídliskách, kde jazdia 150tkou a ohrozujú ľudí? Figu! Tak asi to prehnané nadmnožstvo chytá zlodejov ... KDE? Možno chránia zemiaky ľuďom pred nájazdom rómov? Figu! (nič proti ním, štát ich odrbáva viac, než nás všetkých, beriem to len ako príklad problému, o ktorom sa pravidelne prázdne kecá). Tak asi neuveriteľne rýchlo vybavujú občiansku agendu - prepisy áut, pasy, občianske ... figu! Tak ja už neviem ... aha, viem ... chytajú z radarmi tam, kde je minimálna nehodovosť, kde ľudia pridajú aj na 100 (ako v Rakúsku), či prejdú žel. priechod 40tkou, lebo ---- lebo vyberajú pokuty na vyššie platy učiteľov 8-) FIGU!!!! Tak už fakt neviem ... asi tí policajti UČIA! Učia na školách a preto robia konkurenciu učiteľom a tak niet na vyššie platy, lebo robia lacnú náhradu za učiteľov. Asi tak to bude 8-) ... A zobudím sa a som v Kocúrkove 8-) Vivat Slovakia!
 

 

Mne jeho postoj k niektorým otázkam v rezorte príde konečne ako racionálne uvažovanie. Fronc, Jurzyca, dokonca ani Čaplovič nič zásadné nespravili. Zatiaľ nespravil nič prevratné ani Pellegrini, ale mám taký dojem, že dlho otáľať so zmenami nebude. Vidieť, že chce rezort očistiť od pijavíc.
 

 

Ako spoznáš brigádnika zo Súmračnej .... používa 3 vetné spojenia, resp. 2 v obmene: 1. Podľa mňa blablabla Fico/Ficovláda je OK. 2. Mne niečo príde, pripadá, zdá sa .... že Fico/Ficovláda je (celkom) dobrý. 3. povinné slovíčko v každej Súmračnej reakcie je - "konečne" ... konečne niekto vyčístí, konečne niekto napraví, konečne niektorý Fico, smerák urobí zázrak... Koniec manipulatívnej príručky. Použijem podobný "scénar":

Mne pripadá, že konečne je jasné, kto je smerácky súmračný platený diskutér a kto bežný diskutujúci. konečne je to podľa môjho názoru jasné.

Upgrejdujte si tie smiešne príručky. Stačí pozrieť do troch tvojich reakcii a sú ako cez kopirák.
 

 

Konečne niekto kto sa nebojí veci pomenovať pravými slovami. Dufam ze mu to vydrží a ze k tým zmenám skutočne pristúpi.
 

 

Tiez ma tesi ze smer siaha po mladych ludoch. Z prvych krokov ministra usudzujem , ze na skolstve mozno nastanu lepsie casy.
 
Hodnoť

ukázal

Súdruh minister sa ukázal. Žiadne systémové riešenie, ktoré by presiahlo jedno či viac volebných období, iba zabetónovanie súčasného marazmu a pokus o kúpenie si priazne učiteľov. Ale čo môžeme čakať od diletanta, ktorý problematike školstva absolútne nerozumie. Holt, SMER...
 
Hodnoť

gratulujem sudruhovia

konecne ste nasli dovod preco otvorit a menit zakon o dlhovej brzde
*
pre politika neexistuje hroznejsia predstava ako vyrovnany rozpocet rok pred volbami. ved to by si potom nemohli na dlh kupovat priazen volicov
 

 

Mne to skôr pripadá tak, že konečne niekto chce so vztýčenou hlavou reprezentovať jemu zverený rezort aj za cenu, že ak nenájde alternatívu, bude žiadať viac od MF. Vyzerá to tak, že učiteľom svitá na lepšie časy.
 
Hodnoť

... sú to len jalové

reči, pretože slepač v parlamente to nedovolí !! To by museli títo darmožráči kadečo oželieť- a to sa nestane !! ... :-p
 

 

Nezabudni, že v parlamente sedí dôrazná a jasná opozícia v podobe KDH.
 

... slová -

- dôrazná a jasná - treba zvýrazniť a pozlátiť !! :-p
 
Hodnoť

 

Kto ma pozná, aspoň pdľa nicku, tak vie, že som pravičiar ako noha a radšej smrť ako Smer.
Ale nemám dobrý pocit z vyššie napísaných príspevkov.
Minister je nový a má dostať šancu. Zatiaľ z jeho mediálnych výstupov nemám dôvod na krivé slovo a rád si počkám na plnenie predsavzatí. Ak ich splní, OK, treba poďakovať.
I keď času nie je veľa, voľby sú v marci 2016. Už len splnenie predsavzatí o znížení vozového parku bude celkom pozitívny počin.
 
Hodnoť

Žiadať %-tá z rozpočtu, aké dávajú

rozvinuté štáty na školstvo a neplytvať zdroje, a bolo by navarené lepšie.
 
Hodnoť

To bude na začiatok dobré.

Údajne nie sú peniaze na matematickú olympiádu pre najmladšie kategórie v školskom roku 2014/2015.
 
Hodnoť

 

dám mu TIP, Metodické centrum, Tomašikova, šetrenie za prvej vlády smeru, riaditeľské vozidielko pred, Š.ochtávia 1,6 v základe , za SNSsáčky vymenené za Pasata vo fulke, samozrejme pani riaditeľke tuším z Handlovej k dispozícii nonstop
 
Hodnoť

 

ešte dodám, za tú angličtinu má u mňa pluss
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME