Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tradícia a peniaze - o deti sa na 99 percent starajú ženy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ja nie som 99% :-)

Ja som 1%, i keď v tomto kontexte to vyznieva lepšie ako na prostestoch na Wall street. :-) Som už vyše roka na rodičovskej a je to super zmena po 11 odpracovanych rokoch. Stotožňujem sa so záverom článku, dáva to iný pohľad na život a formuje rodinu. Odporúčam každému, kto má možnosť. Nie je to samozrejme každý deň idylka a dá to občas zabrať änajmä v noci), ale čo už je dnes ľahké a samozrejmé... Toto má pre mňa a verím, že aj pre môjho syna hlbší zmysel. No, ale teraz už končím, syn ma ťahá za ruku. :-)
 
Hodnoť

Beda malým deťom

do troch rokov, o ktoré sa starajú otcovia.
 

nechápem

čo máš proti takejto otcovskej starostlivosti
https://dl.dropboxusercontent....
 
Hodnoť

Tiež si myslím,

že otec by nemal zostať len v pozícii peňaženky a mal sa deťom primerane venovať. Ale kto zostane na MD je rozhodnutím rodičov. Dúfam, že teraz nenastane nejaký boj za zvyšovanie percenta otcov na MD.
 
Hodnoť

 

Ja som žena, ale neviem si predstaviť, žeby som nemala byť s dieťaťom doma. Bolo by mi to ľúto, cítila by som sa ochudobnená. Samozrejme, iné je, ak žena zarába výrazne viac než muž, v takom prípade je normálne, že ide na rodičovskú dovolenku muž, no nechcela by som sa dostať do takej situácie.
 
Hodnoť

Je nad slnko jasnejšie,

že o tom kto ostane na MD rozhodujú peniaze - teda ostáva ten kto má menší príjem. Aj keď uznávam,že je to lepšie ako za socializmu ,kde niečo podobné bolo nemysliteľné,je názor na starostlivosť o deti po narodení ešte v"plienkach". Aj keď som proti tomu,že by sa malo uzákoniť nejaké nariadenie o tom,že aj otec /ak teda zarába viac/by sa mal podieľať vo väčšej miere na starostlivosti o narodené dieťa - mal by štát k tejto tendencii nejako motivovať. Napríklad aj tak,že ak otec ostane na 2 - 4 mesiace pri dieťati - bude dostávať plat akoby bol v práci.Iste by to pomohlo k väčšiemu podielu otcov na starostlivosti,ale aj k lepšiemu porozumeniu k tým čo takto ostanú pri dieťati po zvyšok času .
 
Hodnoť

 

KDH + Aliancia DoVšetkéhoSaBudemeOndieť + Smer môžu túto disproporciu ošetriť novelou ústavy.
 


Najčítanejšie na SME