Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemecká stíhačka sa počas cvičenia zrazila s lietadlom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Tak teda stíhačka s lietadlom

Nie som nijaký špecialista,ale zrážku s ponorkou by som tam neočakával ani ja.
 
Hodnoť

Strašné

tie ruské stíhačky!
 
Hodnoť

 

"Civilné lietadlo patrilo spoločnosti, ktorá úzko spolupracuje s nemeckými vzdušnými silami. Pri vojenských cvičeniach jej stroje simulujú potenciálne ciele."

Obavam sa, ze tentokrat simulovali az prilis dokonale....
 

...

nemecká pedantnosť - občas to preženú.
 

tak ale

stihacka splnila ciel, zostrelila "teroristov" z neba
 

Len aby v tom nebolo podvedomie

Zajtra bude 92. výročie zavraždenia veľmi schopného nemeckého ministra zahr. vecí W. Rhadenaua (politickí atentátnici si rovno mysleli, že je jedným zo Sionských mudrcov...), inak syna zakladateľa AEG. Oboje je možno dobrým argumentom pre to, že aj školstvo (či výcviky rôzneho druhu) niekedy potrebuje(-ú) aktívne vytvárať aj vlastnú kultúru a angažovanosť a nie iba hustiť vedomosti a metódy či plniť rozkazy...
 

Dokonalý...

...blábol. Gratulijem.
 

 

Myslel som ten aspekt, že buď nestačí iba plniť všetky smernice a stanovené východiská alebo je aj to jednoducho nemožné a za všetkým sú ľudia (niekde na konci snaženia, niekde na začiatku...). Samozrejme ak by napr. tí atentátnici čítali list zabavený vo Francúzsku nejakých 137 rokov predtým, možno by sa ich bunka bola rozpadla ešte bez vonkajších "efektov".
 

 

Borbely, si to ty ?
 

to bude nejaký ministerský úradník

5minut to rozpráva a potom sa pýtaš sám seba: o čom hovorí? O súťaži na výber zhotoviteľa dalšieho úseku diaľnice alebo o zaváraní babkiných jahôd?
 

To je tá výchova technkov...

hlavne aby nerozumeli ani jeden druhému
 
Hodnoť

 

Spolocnost co uzko spolupracuje s Luftwaffe...ja by som dodal ze ta spolocnost sa vola 'Gesellschaft für Flugzieldarstellung GmbH' - GFD a je to pobocka Airbus Defence and Space.
 
Hodnoť

 

to nemaju dron na take veci?
 
Hodnoť

esteze sa nezrazila s konom

...
 
Hodnoť

Takže zásah proti teroristom bol úspešný

Ťažko na cvičišti - ľahko v boji...
 
Hodnoť

shit happens

z aktívnej služby si pamätám dve takéto zrážky pri navádzaní na vzdušné ciele. Jedna bola MiG 21 vs. MiG 21 severne Plzne, v noci na spodnej hranici účinnosti radaru. To bola asi najťažšia letová úloha s radarom, lebo bol zahlušený odrazmi od zeme, ktoré sa nedali úplne odfiltrovať, blízko zeme a bolo potrebné ísť dosť blízko k cieľu. Vtedy stíhač tak presne sledoval radar, že doslova vletel do chvostových plôch cieľa a urazil ich. Pilot cieľa sa katapultoval, stíhač napodiv pristál s ťažko poškodeným strojom. Pozemný radarový riadiaci síce dal včas pokyn k odvalu z kolízneho bojového kurzu, ale v pozemných odrazoch to nebol schopný skontrolovať a trvať na tom ak sa to nedialo. Potrestaný nebol nikto, prijalo sa kopec opatrení a výcvik sa zmiernil, neišlo sa až tak na doraz.
Druhý prípad je už slovenský, dva MiG 29, opäť v noci ale na stredných výškach, takže pohodovka. Stíhač opakoval niekoľko sečí, pri ktorých sa stále viac približoval a na pokyny pozemného navádzača nereagoval, resp. reagoval neskôr. Bola jasná noc, zrejme cieľ videl vizuálne, tak si dovoľoval. Tak dlho, až cieľ zrazil, pilot stíhač bol mŕtvy namieste, pilot cieľa sa musel katapultovať, dve mašiny odpísané. Najviac to odniesol pozemný navádzač, mladý poručík dostal prokurátora tuším išiel aj sedieť. Kopec nedostatkov v príprave a organizácii bol zametený pod koberec, niečo sa upravilo a život ide ďalej.
Takže takéto veci sa stávajú, ako vidno aj poriadkumilovným Nemcom.
Nech odpočívajú v pokoji.
 


Najčítanejšie na SME