Nedeľa, 29. marec, 2020 | Meniny má Miroslav

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SDKÚ sa rozpadáva vedenie, podpredsedov hnevá líder Frešo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

A to ako, že tam ešte sú? Veď Dzurinda kázal Miklošovi zhasnúť.
zluta sabaka
re: sabaka
Nepotrebujem nič dokazovať, to len tí čo dávajú nejaké tvrdenia, majúcich za cieľ niekoho poškodiť, keďže bez tých dôkazov ide len o obvyklé špinavé ohováranie.
Klamm
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

 

Dobre si pomenoval/a problém tvojich príspevkov. Od každého pýtaš dôkazy, ale musíš vedieť, že nikto sa k žiadnym dôkazom nedostane. Tu je fórum na výmenu názorov. Diskutéri si názory musia vytvárať na vyhlásení zainteresovaných politikov a nazáklade svojich dojmov, nie na základe dôkazov. Preto ani nemôže ísť o nejaké špinavé ohovárania.

Napríklad ja som bol na druhý deň presvedčený, že mladého Kováča uniesol Mečiar. Mal som na to dôkazy? Isteže nie. Len môj dojem z televízneho vystúpenia Mečiara, kde krochkal blahom namiesto toho, aby ako predseda vlády vyletel z kože, keď uniesli prezidentovho syna.

Mečiara som tu mnoho krát nazval najnelichotivejšími prívlastkami, za ktoré mi časť príspevkov zrušili. Ale čo som mal robiť. Držať hubu, kým budú známe dôkazy?

Ako vidíš, dnes sú aj známe, ale parlament, konkrétne Fico, nie sú ochotní prelomiť amnestie, lebo to vraj bude právny suterém. Podľa môjho názoru je však ešte väčší suterén, ak nepotrestáme štátny terorizmu. Na hrubé vrece patrí hrubá záplata.

Ešte aj Hitler bol realistickejší. Nemusel sa strieľať, mohol vyhlásiť amnestiu na všetky skutky súvisiace s druhou svetovou vojnou a Norimberskému súdu ukázať vystretý prst.
 

re: sabaka

Názor je súbor myšlienok podopretý argumentami.
Argumenty, dôkazy sú vecné alebo logické, prípadne kombinácia oboch.
Dojmy sú dobre tak pre argentínsku telenovelu.

Rezignovať na akékoľvek dôkazy je uvoľniť stavidlá bezbrehej demagógie.

Ktorá by sa Vám asi sotva páčila, ak by niekto o Vás vypisoval čosi nelichotivé, a operoval dojmami.

Možno si to neuvedomujete, ale s takým postojom ste na Ficovej strane, jeho politika je totiž založená na dojmoch, nie na argumentoch.

Ak neveríte, opýtajte si zopár jeho voličov, kvôli čomu ho volili, nevedia, ale majú dojem, že je na ich strane.
 

 

Fico nie je diskutér. Ja som hovoril výhradne o disktutéroch, ktorý vy bombardujete požiadavkami na dôkazy. Sudcovia, prokurátori aj politici musia pracovať s faktami a dôkazmi.

Keď sme už sem zatiahli Fica, podľa mňa je brutálny demagóg a hulvát. Našou tragédiu nie je ani tak Fico, ako to, že neexistuje politik, ktorý by sa mu mohol postaviť. Procházka to nebude.

Možno sa časom dozvieme, prečo Dzurinda otiahol ako spráskaný pes. Mal byť na čele prosperujúcej strany, prípadne za jeho zásluhy o vymietenie mečiarizmu a integráciu Slovenska do medzinárodných štruktúr mal byť prezidentom. Dzurindové zásluhy sú iné kafe ako Kiskové požičiavanie peňazí a Dobrý anjel.
 

re: sabaka

Omyl.
Každý človek musí pracovať s dôkazmi, každý kto dáva akékoľvek tvrdenie, zvlášť to ktoré môže niekoho poškodiť je povinný tie svoje tvrdenia aj niečím podložiť.

A kde by ste boli medzi prvými, čo by čosi také požadoval, ak by Vás niekto obviňoval.

Alebo chcete naznačiť, že pokiaľ bude niekto o Vás rozširovať že sa živíte ako falošný inkasant okrádaním babičiek po dedinách, v prípade odhalenia ich vraždením, a vo voľnom čase obťažujete a zneužívate mladistvých, že k tomu žiadne dôkazy požadovať nebudete...?
 

 

Žiaden omyl. Ak by som bol politik, musel by som zniesť okydávanie, najmä ak k tomu zdám príčinu ako napríklad Kiska s neprítomnosťou manželky. Ja som Kisku "obvinil", že je frajerkoš alebo sa mu viac páčia chlapci. Nakoniec vysvitlo, že fešák Kiska vymenil manželku za mladší model.

Čo sa týka ohovárania, asi nikto nebude investovať do ohovárania na báze okrádania a vraždenia babičiek. BTW, raz som jednej babičke zachránil život. Dosť podrobne som o tom napísal a zožal som len výsmech. Takže žiadne babičky a nimimum o sebe.
 

re: sabaka

Ste politik. Pretože máte názory na politiku a aktívne hlasovacie právo.

A pokiaľ na Slovensku budú ľudia ak Vy, presvedčení že ohovárať je normálne, tak to lepšie nikdy ani nebude.

Amorálne chovanie a tým každé ohováranie je, nevytvára nič pozitívne, len súťaž kto dokáže toho druhého viac pošpiniť. Nie je to súťaž myšlienok, nie je to súťaž argumentov, je to súťaž v tom, kto je horším človekom.

Proti ohováraniu, teda proti amorálnemu chovaniu, existuje jediná obrana, požadovanie dôkazov, kde Vy na to vedome rezignujete, presvedčený rovnako ako každý zločinec, že on zákony nemusí dodržiavať, ale tí ostatní áno.
 

 

Ja som drobný človiečik s 500-eurový platom. Myslím, že na hodnotu dôkazov na diskusných fórach máme odlišný názor.

Vďaka za debatu a prajem príjemný zvyšok dňa.
 

re: sabaka

Názor je súbor myšlienok podopretý argumentami.

To čo máte ake nie je názor, to je viera založená na dojmoch a pocitoch. A to je Vašou tragédiou, lebo ste na rovnakej úrovni s tými, kto si založili svoju voľbu len na dojmoch a pocitoch, takým stačí pocit, že budú istoty, a samozrejme vyvolať dojem, že predsa ich nimi vyvolený politik má predsa hlboké sociálne cítenie.
 

Keď sú

potichu tak im stačia aj sviečky
 
Hodnoť

Sú bezmocní

Vidia, že s Frešom žiadne hviezdne chvíle už neprídu a chcú ho vymeniť. No má to jeden háčik. Všetci ostatní sú ešte nevýraznejší, nudnejší ako on. Až sa smejem, ako sa vytvára obraz Fedora, ako keby to mala byť nejaká osobnosť, ktorú budú ľudia voliť. V podstate je to taký pravicový Kolesík, mladé ucho, nikdy reálne nepracovall a iba sa roky presiera v politike a parazituje na spoločnosti. Alebo bude šéfom Mikuš či Kužma? Nedajte sa vysmiať, tí sú roky v politike, no keď idú po ulici, nikto ich ani len nepozná. Ešte akú-takú úctu pociťujem voči Štefancovi, ale asi ani on strane žiadny reštart neprinesie. Radičová je out, toľkokrát sa necháva prosiť a ukazuje, ako z politiky odišla, že jej šance sú už premrhané a keby sa vrátila, tak zradí všetko, čo už roky hovorí. Navyše sa ukázala vo vypätých chvíľach afektovaná a hysterická, myslím, že som rád, že nakoniec nekandidovala za prezidenta a je tam Kiska.
 

vidiiis Matost

navrhnite Kisku za sefa sdku
 

Matost

Drístaľ ale čo s tebou, však si "odborník", či nie?! Čítaš noviny, teda rozumieš politike!? Nevieš nič o ničom, len o vonkajších veciach, takže tvoj "hlboký " rozbor je vieš na čo?
 
Hodnoť

...

Škoda, že akurát teraz sa stratí SDKÚ do nenávratna, keď Frešo a Novotný vymysleli perpetuum mobile na rozmnožovanie EUR.

Dnes na tlačovke zverejnili „nové zdravotníctvo“, kde služby v zdravotníctve budú lepšie a lacnejšie, ako doteraz a to bez toho, aby sme dávali viac do zdravotníctva a aby sme platili nejaké poplatky u lekára. Teda nemocnice už nebudú naďalej sa zadlžovať.

Základom toho svetového návrhu je, že v štáte s viacerými zdravotnými poisťovňami sa urobí 5 miliónov zdravotných zmlúv (počet občanov Slovenska), kde každý poistenec za určitý finančný objem objedná zdravotné služby na jeden rok dopredu.
Podľa Novotného fyzicky a administratívne spracovať 5 miliónov zmlúv je maličkosťou čo nevyžaduje žiadne náklady.

Na konci roka poisťovne spočítajú všetky zdravotné náklady pre každého poistenca a keď poistenec má preplatok, tak mu to vrátia a keď má nedoplatok, tak poisťovňa pošle na dlžníka exekútora.

Na dokreslenie nápadu aspoň dva prípady.
Bezdomovec a nezamestnaný, ktorý nemá ani jeden zub, objedná drahé stomatologické služby. Štát za bezdomovca zaplatí každý mesiac niečo cez 30 EUR. Na konci roka bezdomovcovi poisťovňa vráti cez 600 EUR, lebo sumu za objednané stomatologické výkony nespotreboval.

Pracujúci človek neobjedná diabetické služby, lebo nevedel o to, že má cukrovku. Počas roka sa zistí, že má vysokú cukrovku, dokonca kvôli cukrovke mu odrežú nohu. Poisťovňa na konci roka vyčísli náklady a tomu s cukrovkou vyrúbe nemalé poplatky.

Injekciu si prosím!!!
 

 

To myslíš vážne, že s takým niečím prišli alebo je to žart? Veď to je absolútne popretie princípov, na ktorých funguje poistenie. A keď dostanem rakovinu? Neverím, že by niekto prišiel s takou blbosťou, to sa mi nezdá.
 

Zda sa

ze palimojo fici na poriadnom matrosi. :-)
 

...

Je to tak. Dnes to bolo na tlačovke.

Podľa Novotného do zdravotného poistenia ide 14% príjmu.10% by ostalo na solidárne zdravotníctvo a za 4% by poistenec objednával zdravotnícke služby podľa svojho uváženia.

Deti, dôchodcovia, nezamestnaní a ďalší, za ktorých poistenie platí štát, by mohli objednať služby len do takej výšky, akú zaplatí štát.
Všetko by bolo ošetrené zmluvami medzi poistencami a poisťovňami.

Len chorý mozog nedokáže si predstaviť, že 5 miliónov zmlúv, síce zo zdravotníctva, ale s rôznorodým obsahom, aké úkony vyžaduje na vypracovanie a na ročné vyhodnocovanie.

Podľa Novotného za také úkony, ktoré poisťovňa nepreplatí, lekár predsa by dostal peniaze z poisťovne, ale následne po ročnom vyúčtovaní, tie nedoplatky poisťovňa by vyúčtovala poistencovi.

Teda dôchodca keď u lekára v súčasnosti zaplatí lekárovi mesačne povedzme 10 EUR, neplatil by celý rok nič a na konci roka by dostal vyúčtovanie na zaplatenie 120 EUR, čo iste by nedokázal zaplatiť a prišiel by k nemu exekútor.

Človek žijúci z podpory keby neplatil u lekára nič a na konci roka poisťovňa by mu poslala vyúčtovanie na 100 EUR, kto by zaplatil tú sumu? Novotný? Lebo kto je v hmotnej núdzi, ani exekútor mu nesmie siahnuť na štátne dávky.

U nás v súčasnosti taký nápad, aký bol dnes zverejnený, mohol vypotiť len chorý mozog.
 

Novotný to je taký Paška v modrom.

Obaja vymetení zlodeji, ale tvária sa, že sú riaditelia zemegule.
 

komédia na pokračovanie

len smiať sa na konci nebude nik
hlupáci- sú desať rokov vo vrcholových pozíciach a nič pre solídnu zmenu neurobili
 

 

ved preco by robili, ked tam kde su im je dobre....
 

A kto ti zaplati tu injekciu ?

Maš ju v zmluve ?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... > >>

Najčítanejšie na SME