Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Blaha: Teraz Smer pomôže homosexuálom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

...

V poslednej odpovedi potvrdil, že sú to obyčajní populisti. By sme to aj podporili, ale verejná mienka ....
 

 

A to ešte nevysvetlil, aká "verejná mienka".
Konferencia biskupov Slovenska a ešte asi 14 cirkevných mimovládok.
---
Tu máte príklad, ako sa gumujú mozočky veriacim:

Aliancia pre rodinu (Pochod za rodinu) inštalovala v Košiciach takýto reklamný panel:
---
Sexuálna výchova pre deti vo veku 0-4 rokov má učiť:
"Potešenie z dotýkania sa svojho tela, skorú detskú masturbáciu"
- 'Standards for Sexuality Education in Europe', 2010, strana 38. OSN, Svetová zdravotnícka organizácia

Rodičia, chceme toto pre naše deti?!
---
Všimol som si to v apríli v Košiciach, neďaleko Krajského úradu (Komenského). Ja teda neviem, ktorý farizejský náboženský fanatik takúto klamlivú kampaň vymyslel - každopádne to svedčí o tom, akí ľudia organizujú pochody za rodinu a aké "argumenty" používajú. Zároveň to však dokazuje, aké ľahko manipulovateľné stádo tvorí túto skupinu ľudí. (zvážaných autobusmi do Košíc)
Je tu síce malinká nádej, že nie sú až takí manipulovateľní, ale v tom prípade nemajú vlastnú hrdosť. Pretože iba človek, ktorý cieľovú skupinu svojej reklamy považuje za idiotov, si dovolí takéto niečo inštalovať na verejnosti.
(snáď netreba vysvetľovať, že žiadny takýto text zmienený dokument neobsahuje)
 

 

Prečítal som si teraz pár vecí z toho dokumentu Standards for Sexuality Education in Europe.

Ak viete čítať po anglicky, prečítajte si na http://www.oif.ac.at/fileadmin...
aspoň stranu 5, úvod, očíslovania dokumentu, a stranu 12 o Central Europe a stranu 13 Sexuality education needs to be age-appropriate.

Myslím, že ten dokument je veľmi vyvážený a obsahuje presne to, čo svet potrebuje. Nikde nie je dôvod, aby sa niekto urazil, tobôž nie, aby si veriaci mysleli, že sa to ich netýka alebo že by ten dokument bol útok na nich.

Na strane 12 dokument správne konštatuje, že náboženský fundamentalizmus blokuje pokrok v Strednej Európe. V tom kontexte opakujem, čo už roky tvrdím, že som prišiel prvýkrát na Slovensko v roku 1981 do pomerne liberálnej krajiny a že od roku 1989 to išlo dole kopcom vďaka ničiacemu vplyvu rímskokatolíckej cirkvi. Ten anachronizmus by bolo treba zakázať.
 

?

V roku 1981 bolo slovensko pomerne liberalnou krajinou? Myslite slovensko, ktore malo v ustave zakotvenu veducu ulohu komunistickej strany, nemalo slobodne volby, na jeho uzemi sa v tom case uz 12 rokov nachadzali okupacne vojska a jeho prezident sa volal gustav husak? Tento druh liberalizmu ste mali na mysli? Zakazovat cirkvi.. To je skutocne velmi liberalne opatrenie.. Neveril by som, ze sa dozijem dna, ked budu ludia pisat taketo veci a este im aj sami verit. Mam pre vas test: skuste si predstavit, ze by sa o takuto diskusiu aj s takymto obsahom pokusili v tom liberalnejsom slovensku roku 1981: bola by vobec verejne mozna? Ako by asi dopadli jej akteri? A potom si chodte dat sprchu.. Hoci nemyslim, ze vam pomoze.
 

 

V osemdesiatych rokoch bolo Československo duchom pomerne liberálnou krajinou. To nie je v rozpore s tým, čo sa tu dialo. Zrejme ste primladý, že ste to sám nezažili a že ešte neviete rozlišovať určité veci.
 

primlady

Takto. Mam 44 rokov a o rezime, v ktorom som vyrastal viem dost na to, aby som trpel iluziami o liberalistickom duchu tej doby. Ja som este vojensku prisahu skladal komunistickej strane a bol prideleny na letisko, kde nas pripravovali na konflikt so zlym zapadom. Mozno ste starsi, no je obrovskou iluziou verit, ze vyssi vek vas robi imunnym voci hluposti. Niekto, kto je schopny tvrdit, ze bol na slovensku 80tych rokov pritomny akysi duch liberalizmu je bez ohladu na vek uplne, ale uplne mimo. Vladla tu komunisticka strana, ludia sa masovo zucastnovali neslobodnych povinnych volieb a na prveho maja zaplnali namestia prevolavajuc na slavu bolsevikovi. Kde bol vtedy ten duch liberalizmu? Nebodaj v skolstve, kde sme sa ucili same sialenosti? Alebo v kulture? V tej, kde barsaka kapela musela najskor na prehravky pred komisiou a kde bol kazdy koncert pokryvany stb? Spomienkovy optimizmus je, pane, priserne nebezpecna vec.
 

Hrušky a jablká

Môžem len opakovať, že /ešte, možno nikdy/ neviete rozlišovať určité veci. Musíte si lepšie prečítať cudzie príspevky o hruškách predtým, ako replikujete o jablkách. A teraz sa radšej idem venovať svojmu spomienkovému optimizmu.
 

Kecy!

Ja mám o 20 viac ako Bránik a plne sa podpisujem pod jeho príspevky.
Tvoje tvrdenia beriem v prípade, ak si patril medzi privilegovanú vrstvu vtedajšej spoločnosti.
 

Zase vedľa

Zase ste vedľa. Je to u Vás zrejme symptomatické. Čo už s Vami?
 

no, vyhlásiť zločinecký ...

režim (Zákon č 125/1996 Z. z.) za liberálny, tak to už nemôže byť omyl ... to je diagnóza ...
 

Mimoriadne vedľa

Ste úplne vedľa. Nič také som netvrdil. Naučte sa čítať.
 

ja viem čítať ...

napísal si, že v roku 1981 si prišiel prvýkrát na Slovensko do pomerne liberálnej krajiny ...

a ja hovorím a trvám na tom, že to musí byť diagnóza, ak niekto napíše, že krajina, v ktorej vládol zločinecký režim, bola "pomerne liberálnou" ... iba ak "v pomere" k dnešnej Severnej Kórei ... určite nie v pomere k dnešnému Slovensku ...
 

 

Ťažké slovo, to pomerne, čo?
 

nie pre mňa ...

v každom prípade platí, že to tvoje "pomerne liberálne" v prípade Slovenska v 1981 oproti roku 2014 je diagnóza ...
 

...ten koniec

...to je z hlavy? :o)
 

 

Igen
 

...tož tudom

...tak zalovte v hlave a upresnite mi prosím vás v duchu dnes populárnej sekularizovanej korektnosti :o) ten zničujúci vplyv rkc či blokovanie pokroku...lebo v tomto mám asi medzery
 

 

Čo sa budem trápiť S Vašimi medzerami?
 

to si kde nabral ....

že tie bilbordy inštalovala Aliancia za rodinu ... ?
 

 

Slusne. To by nevymyslel ani Taliban.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME