Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Musia mať starostovia strednú školu? Aj bez nej idú mnohí príkladom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

cestnost??

SMERaci nech sa najprv pozru sami na seba - minister JUDr. Mgr. Bc. Jan Richter, poslanec NRSR, ktory, len Pan Boh vie, ako maturoval, potom jeho "slavna bakalarka...
http://www.cas.sk/clanok/22667...
Figel nie je o nic odchodnejsi:
http://www.sme.sk/c/6485333/fi...
 

Súhlas!

Bohužiaľ početní naši súčasní politici sú dôkazom toho, že ani absolvovanie VŠ (a to nehovorím o podobnom, sspomínanom "absolvovaní") nie jen zárukou ani čestnosti, ani slušnosti, o vedomostiach a IQ ani nehovoriac.
Na druhej strane by ľudia, poverení vedením obce a jej financií mali mať určité základné vzdelanie. Myslím, že sú v tomto prípade dlžníkmi vlastných občanov, aj keď na ich čestnosti a slušnosti to nemusí zanechať žiadne stopy! :))
 

Nechcem sa zastávať Figeľa,

ale on má absolvovanú VŠ technickú - tuším elektro a to lege artis, Len ako každý kádéhák sa ako komisár EÚ ulakomil na lacnú možnosť získania ďalšieho titulu - prišli mu na to a zaslúžeme dostal od ľudí po nose.
Ale titul mu zostal a navyše rektor tej svatej vysokej školy Krčméry, ktorý to vedome umožnil - a u jeho wsyna Figeľ obhajoval - tomu sa nestalo ani mäkké f a aj naďalej sa usmieva svato na svojom mieste.
Ako hovorím - nezastávam sa Figeľa - obzvlášť teraz po registrovanom partnerstve so Smerom - je to pokrytec, kšeftár a podvodník, ale myslím si,. že porovnávať ho s dvojdiplomovým viagrovým ministrom by bolo pretohto nominanta Smeru príliš veľká pocta!
 
Hodnoť

Dotiahnúť reformu miestnej samosprávy

Ak bývalý poslanec MZ v krajskom meste to vnímam tak, že:
1. dotiahnúť reformu miestnej samosprávy - nepotrebujeme predsa starostu v každej malinkej obci, dokázali by sme efektívnejšie spravovať našu krajinu
2. vo veľkých mestách, povedzme krajských, by bolo vhodné, aby primátori mali slušné analyticko-syntetické myslenie, schopnosť tímovej práce a to už nehovorím o morálnych kvalitách - dovolím si povedať, vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa by malo byť samozrejmosťou (možno s výnimkou extra nadaných ľudí, ktorí vysokú nerobili, lebo ich to brzdilo :)). Inak, syn robil SCIO testy všeobecných predpokladov VŠP pre prijatie na VŠ a domnivam sa, že každý primátor by ich mal zvládnuť minimálne na precentil 60.

Ak by toto bolo splnené, určite by sa inak rozvíjali naše mestá a obce.
 

ktorá obec

by sa v referende vzdala svojho statusu, histórie, richtára a splynula by dobrovoľne s väčšou obcou ? Ja o žiadnej neviem a sám by som bol proti. V tých 2900 obciach žije takmer tretina obyvateľstva, ktorá tiež platí dane. Ak má väčšie mesto aparát úradníkov, menšie obce fungujú na báze starosta + 1-2 max. traja úradníci, z ktorých jeden robí tak komplikované účtovníctvo a výkazy, že je rád, že je rád :-)
Inak súhlas. Starosta nepotrebuje mať VŠ na to, aby vedel fungovať. Sám poznám veľa VŠ, ktorí robia poslíčkov pizze, rôznych podomových predavačov a dokonca aj sbskárov. A na druhej strane poznám tiež aj pár šikovných, ktorí síce nevedia pravopis, výučný list získali možno aj náhodou, ale vedia makať v obore, kde prax je viac ako nejaká teória.
 
Hodnoť

sudca musí byť právnik

nie je to diskriminácia ostatných?
 
Hodnoť

Kukuč do prlamentu SR,

hociktorý analfabetický starosta dokáže valal lepśie menežovať než tí darmožrácí za smer v parlamente. Kolesíkovia nás už dávno ubezpečil, aké majú schopnosti. Aký šéf, taká banda.
 

obce musia hospodáriť ako jediné

vyrovnane. Politici by už sedeli dávno v base, keby ménežovali obce.
 
Hodnoť

Stredná škola

Predovšetkým treba dať na pravú mieru to , že pod pojmom stredoškolské vzdelanie je aj absolvovanie stredného odborného učilišťa končiace výučným listom , teda nie je reč iba o maturite.Okrem toho je ľahké dať do pľacu pár príkladov kde sa starosta bez stredného vzdelania uchytil a ako protiváhu neuviesť tých čo vďaka nízkemu vzdelaniu zlyhali a mnohí z nich skončili aj v base a tých je požehnane, takže páni odborníci by mali hovoriť aj o tomto.
 
Hodnoť

 

prečo to nie je v sekcii romovia.sme.sk?
 
Hodnoť

Už sa teším,

ako si budú starostovia Žehry a Lomničky dorábať externe maturitu.
Starosta Žehry by mohol tomu prísť na chuť a urobiť si aj VŠ - napríklad sociálne vedy u Krčméryho vo Svätej Alžbetke! :)
 


Najčítanejšie na SME