Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rusko nepovie, na koho zo Západu uvalilo nové sankcie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

neuplna sprava

Povodna sprava znie tak, ze zoznam je nevejeny, aby kazdy zistil svoj status az pri vstupe na uzemie rf. Takze zakaz vstupu do rf ma defakto kazdy zo zapadu. Bude niekto skusat? Len naivka si mysli ze zo zapadu tam nikto nechodi
 

Neverejný zoznam

sankcií podľa mňa znamená že je slabý! Nevieme kto k nám pôjde, keď zverejníme zoznam tak príslušný človek pošle zástupcu s poverením a obíde sankcie. Západniari nevlastnia v Rusku súkromné majetky, vily, haciendy, futbalové kluby, ... Nemajú tam súkromné účty, aby sa vyhli daniam a diverzifikovali majetky. V Rusku sú majetky zo západu v podobe podielov nadnárodných korporácií podnikajúcich v ťažobnom, strojárenskom, farmaceutickom priemysle a iných odvetviach. Ich majitelia sú finančné inštitúcie (Sachs Goldman, Morgan, Deutsche Bank....) a až tých vlastnia rodinné klany a štáty. No možno to dáva Rusom možnosti pri hlasovaní v akciových spoločnostiach. Zvolá sa valná hromada na pevný termín a zástupci zahraničného investora zistia pár hodín pre tým že sú na zozname a valná hromada bude uznášania schopná no bez nich. To by bolo diabolské!
 
Hodnoť

Šachová partia

Spojené štáty a Európska únia svojou politikou ešte viac padajú do jamy, ktorú si sami vykopali. Ukrajinský parlament včera odmietol podmienky MMF, pričom aj bez nich už Ukrajina zvyšuje ceny plynu pre domácnosti o 50% a slabučké dôchodky znižuje tiež o 50%. Jacenjuk stráca v parlamente podporu a čo nevidieť východ Ukrajiny vyhlási nezávislosť a pripojí sa k Rusku. Tým Rusku zostane bohatý východ a chudobný západ bude ťarcha EU. Američania sa sami pripravili o veľký biznis v Rusku a o chvíľu aj v Číne, nakoľko svojou sprostosťou po zastavení platobných kariet VISA a MASTERCARD umožnili rozbehnúť systém ruských národných platobných transakcií, ktoré po spustení v rámci skupiny BRICS budú znamenať riadnu facku doláru. Putin je obrovský stratég a práve začal hrať šachovú partiu, kde má premyslené najmenej dva ťahy dopredu. Myslím si, že pokiaľ USA v závale zúrivosti a bezmocnosti nevyvolá obrovský vojenský konflikt tak už teraz môže Rusko sláviť svoje víťaztvo. EU sa veľmi poďakuje Štefanovi Fulemu, ktorý ako koordinátor tejto partie pokašľal čoho sa chytil. Je mi len strašne ľúto najmä západných Ukrajincov a aj ľudí EU susediacich s Ukrajinou, pretože si to poriadne odskáčeme. Až sa ta chudoba prevalí cez naše hranice tak potom snáď tých demokratov začneme konečne vešať.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Troska Ta poopravim.Pozicka je schvalena, ale bolo to az na druhy pokus.Takze vies to je take demokraticke, hlasuje sa dovtedy pokial nie je po nasom.
 
Hodnoť

Jedine

čo by mohli Rusi urobiť(keď odratame vojnu( tak, to je nepredavať suroviny.Ale to by neprežili ani oni sami.Iste, mnoho zapadnychbusinsmanov pride o zisky, ale na druhej strane to nie je o nič lepšie.Ich ekonomika nie je v takej kondicii, aby niekomu važne konkurovala a zakladom bohatstva sú surovunz. A skutočnosť, že ich je veľa..
 

dovoľ, aby som sa zasmial

Rusi si vystačia aj sami. Nepotrebujú tie haldy dlhopisov a čísielok na monitoroch, ktoré dostávajú za plyn. Vytlačia si ich aj sami. Tiež si vedia vyrobiť všetko sami.
Ak teraz dovážajú, tak je to preto, lebo nie sú nútení vyrábať. Ak chcú, začnú si všetko vyrábať sami.
Aj Bielorusi si vyrábajú na rozdiel od nás toho veľa sami a aj veľa vyvážajú, vrátane potravín. Ale to sú u nás politicky nekorektné informácie.
 

koľko máš doma

ruských výrobkov? Rusi si kedysi, tiež museli vyrábať všetko sami (embargo). Já som si pár ruských výrobkov skúsil, všetky stáli za ***** Sinaj, Irák, Afgánistan ukázali, že rovnakú kvalitu majú aj ruské zbrane. Funguje len jedna, ruská zima. Tá ale v teplejších krajinách nefunguje.
 

 

Bez ropy by si mal viec co doma, velke H.
 

Gratulujem

Máš názory presne ako ja..! (Keď som mal 10 rokov.)
 
Hodnoť

Putin vs Obama

http://www.rense.com/general96...
(divna stranka, ale toto je celkom sranda :)
 
Hodnoť

ono to ide samospadom

Všetko to ide nejakým samospádom. Začali sa takzvané sankcie inak povedané obmedzovanie spolupráce. Túto možnosť ,teda možnosť sankcií ,začínajú všetci najmä v Rusku brať ako fakt ,ktorý sa môže vždy objaviť.

Samozrejme ,že nie len politici ale aj podnikateľia , na vzniknutú situáciu reagujú.
Svoje pôsobenie upravujú tak by sa mohli prípadným škodám v budúcnosti vyhnúť.
Presúvajú svoje peniaze, menia sa vlastnícke vzťahy,menia sa obchodné vzťahy.

Na západe hovoria i diverzifikáciu v dodávkach energií, čo je pochopiteľne , samozrejme ,že na to musí adekvátne odpovedať aj Rusko ,tak tiež diverzifikovať svojich odberateľov. Prichádzajú do úvahu najmä Čína a India, hlavne India má až katastrofálny nedostatok ropy.
USA už dávnejšie začali tlačiť na Indiu a Čínu aby nezvyšovali svoj podiel na spotrebe energetických surovín,ktorých ma k dispozícií svet. Rusko pravdepodobne ponúkne svoje energetické suroviny týmto obrovským potencionálnych spotrebiteľom energetických surovín.

Nových odberateľov na svoje výrobky,priemyselné a poľnohospodárke si musí hľadať aj EU, lebo Rusko začalo hľadať svojich nových dodávateľov.

Rusko začalo z vypracovaním zoznamu či už priemyselných ,alebo poľnohospodárskych výrobkov , ktorých dodávateľov je možné nahradiť z iných oblasti sveta Číny , Indie ,Latinskej Ameriky a Južnej Afriky.

Taktiež sa záčina meniť aj svetový finančný sistém. Čína uzavrela dohodu zo Švajčiarskom , Veľkou Britániou a Nemeckom o vzájomnom zúčtovaní vo svojich menách teda USD vynechávajú.
Tento spôsob vzájomného zúčtovania už funguje ,medzi Ruskom, Čínou a Ruskom a Indiou.

Vo svete sa začali meniť obchodné vzťahy, finančné vzťahy, sankcie ,ktoré zavádza západ,alebo nimi vyhráža Rusku tento proces len urýchli.
 

re: Hrčkulin

Vy by ste tú Činu najradšej zaplavili ropou až po okraj :)
 
Hodnoť

 

spravne to urobili, preco by mali ako zapad zverejnovat nejaky zoznam = aspon to myslia uprimne a sankcie na mieste upresnia podla vyhodnodnosti a nevyhodnosti pre ich ekonomiku, nie ako zapad velkohubo cez media ako oblboval na svoje ovecky
 
Hodnoť

Rusi a sankcie

Tu sa dobrovolne pridavaju na "Ciernu listinu": http://usagoaway.ru/?en
 


Najčítanejšie na SME