Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nemeckí experti: Ukrajina riskuje občiansku vojnu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Slovanská láska a bratstvo

znovu v akcii...
 

Politika

To je hlavne o tom, že politici veľmi radi postavia ľudí proti sebe, aby ich potom mohli "chrániť". A čím silnejší konflikt vyprodukujú, tým silnejšie budú môcť "chrániť". Na Ukrajine to žiaľ majú nakročené k občianskej vojne. Na oboch stranách bojachtiví a mocichtiví politici, ktorí nemajú problém tých "svojich" poslať do občianskej vojny.
.
Padnúť za svojho oligarchu, padnúť za svojho politika. Skutočne krásna predstava.
Skúsme to stlmiť aspoň u nás. Nechoďte ich ani voliť. Nestoja za to. Ani jeden z nich.
 

 

Nahnevani krymsski rusi, nahnevana tymosenko, nahnevany putin, sklamana eu, sklamane nato, urazeny prochazka, politici sa poddavaju vlastnym chutkam a emociam, zivoty ludi su im fuk!
 

 

mne udivuje sikovnost niektorych ludi
vie to riadit banku, ministerstvo aj celu krajinu
boha, kde taki rastu?
a samozrejme, vymenovat oligarchov do vlady na riadiace funckie...rozmyslam, o com to asi tak bolo; mimo dostania UA do "svojho" vplyvu samozrejme a ziskat energeticke uzly pod svoju "ochranu"
 

mňa udivuje, že

sa Merkelová stále zdá sa neprebrala,
to asi z toho odpočúvania NSA,
ten inštitút objavil na 8 stranách to,
čo tu mohol pred 3 týždňami v 5-6 vecných príspevkoch,
čiže mala by prestať zakríknuto pajácovať pre Obamu.
Američania sú nenapraviteľní a EÚ je nekonečne mľandravá.
http://www.stratfor.com/weekly...
 

 

pre Merkela je to Neuland...
 

 

Ja mám rád jeden evergreen. Diskusiu z ČT24 kde Kalousek má zoznam krajín ktoré plánuje obsadiť Rusko a on ma až panickú hrôzu z toho že mu po oknami zaparkuje ruský tank.

Nerozlišuje medzi okupáciou Sovietských, Nemeckých, Poľských, Maďarských a Bulharských vojsk na pozvanie súhruhov z Prahy v 1968 a Ruskom bez vedúcej úlohy boľševickej strany (ktorí teraz riadia EÚ). Tvárime sa, že Cárske Rusko je to isté čo Sovietsky zväz a to je to isté ako Rusko, ako keby tam neboli také detaily ako vyvraždenie cárskej rodinu, boľševický prevrat, rozpad Sovietského zväzu a znovuobnovenie vplyvu pravoslávnej cirkvy.

Kalousek burcuje, nevidí inú možnosť ako preventívne zaútočiť na Rusov, donútiť Krymčanov vrátiť sa Ukrajine aj keď sa jasne vyjadrili, že nechcú. 5-10% politici diktujú 70% Putinovi.

Na tom videu je ukážkovo vidno ako pracujú vojnoví štváči. Neuznajú žiaden protiargument, len podsúvajú ničim neopodstatnené strachy, vízie podporené historickými skúsenosťami inak interpretovanými.
Ruský = Sovietsky.
Nepovie že tu v 1968 boli aj Nemci, že tu obsadzovali aj Ukrajinci (Soviet). Že Nemci Prahu obsadzujú so železnou pravidelnosťou, že Kličko má Nemecké občianstvo a robil puč s požehnaním Merkelovej na Ukrajine s cieľom zvrhnúť vládu. Že Lenin robil puč vďaka sponzorinku Nemeckého cisára ktorý ho nechal dopraviť zo Švajčiarska do Cárskeho Ruska (pôsobil v Londíne aj v Prahe) aby zvrhnutím Cára vyhral vojnu.
Podľa Kalouska sa musíme povinne báť Ruska. http://www.ceskatelevize.cz/po...

Dúfam že to Ukrajina ustojí. V celku alebo rozdelená (Krym nikdy nebol Ukrajinský), ale bez občianskej vojny, zbytočného prelievania krvy obyčajných ľudí kvôli nenaplneným ambíciám zakomplexovaných politikov. Slovanské národy, obzvlásť z oblasti Ruska a Ukrajiny majú hroznú minulosť. Tam človek neznamenal nič. Buď ho zavraždili alebo zotročili tatári, alebo makal ako nevoľník za cárov či skončil v gulagu za boľševikov, ak prežil hladomor. Aj nemci tam radi ukazovali čo si o Slovanoch myslia. Oproti nim, Slovensko je šťastná krajina.

Minulý rok som čítal Nemeckú analýzu (jej zjednodušený preklad), podľa ktorej aj keď Nemecko zachraňuje skrachované štáty, Nemecko najviac ekonomicky profituje z EÚ. Hitler mal sen o životnom priestore pre Germánov, o podluďoch (Slovanoch) ktorých zotročí. Časť germanizuje, časť vyvraždí a časť premení na lacnú otrockú silu.

Je to zvláštne, ale našim lekárom (IT, nedostatkovým odborníkom) Nemci ponúkajú pobyt v Nemecku za Nemecké platy (Českí šli ako prví), ale na robotníkov dali 7 ročnú stopku.
Radšej málo kvalifikované práce ktoré v Nemecku bolo neefektívne robiť, exportovali do nových krajín. Nie za nemecké platy, ale za platy ktoré ťa ako tak uživia. Nie tak aby si zbohatol, len tak aby si necestol za lepším. Vyrábaš ich výrobky ktoré si môžeš kúpiť od nich za Nemecké ceny.

Jednoducho geniálne riešenie kolonizácie bez toho, aby si kolonizovaný uvedomovali že sú kolonizovaný, bez použitia zbraní, genocíd. My sme spokojní že máme prácu, relatívne slušný život. Nemci sú spokojní že sú NO1 v EÚ, že im ekonomika šlape. Medzitým nás nenápadne kolonizujú iné národy. Bude vcelku zaujímavé sledovať, čo vznikne zo stretu záujmov Allahovych s Čínskym drakom.
Rusko je rado že je rado. Rusko s Putinom nikdy nezačne ako prvé vojnu proti Európe. Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva.
 

 

Slušná analýza ,zhrnul si fakty ktoré sú v podstate verejne známe aj bez nejakých konšpirácií ,iba sa o nich vraví len tak ,okrajovo.
Napriek tomu si netreba idealizovať ani Rusko ,Nemecko detto.
 

 

zabudol si podotknúť že tí špičkový odborníci vyštudovali u nás i za peniaze-dane Slovenských či Českých občanov....inak tiež výhodný bussines...tak ako v športe...cez dane vychováme hráčov a "hotový materiál" užitkujú v zahraničí...
Kedy a ako sa spoločnosti vráti investované do týchto ľudí?
 

 

Jáááááj, chrobáčik, tak, fasa si to napísal.... Ešte pár otázok, ako to, že to robia Nemci tak dobre, aj napriek tomu, že boli porazení vo vojne, a že vlastnou tvrdou prácou sa vypracovali? Aj bez kolóniií, aj bez ožobračovania iných národov....
(pretože obľúbeným tvrdením komunistickej propagandy bolo, že západ znbohatol na vykorisťovaní kolónií..., ba dokonca ani Židia nie sú v tom namočení, všakže!!!!)
-
Nemcom akurát že po vojne požičali peniaze a nechali ich žiť a pracovať! A oni PRACOVALI veľmi usilovne a dotiahli to takto ďaleko.
Prečo toto nie je možné u nás?
Skrátka to konšpiratívne zhrnutie, ktoré zamieta príčiny s dôsledkami, a hlavne nevidí, že na vine nášmu marazmu sme si sami, je naozaj primitívne!
Odporúčam ti prečítať si článok Martina Mojžiša v .týždni o argumentácii komnšpirátorov.... Si ukážkový príklad demagógie, povrchnosti a hlúposti argumentácie!
*
P.S.: Nedá sa oddeliť pôsobenie Ruska, ktoré riadi KGBák, a ktoré sa hlási k tradícii ZSSR a KGB, (a ktoré dodnes neodsúdilo napr. Dzeržinského,) od boľševického ZSSR. Je jasne vidieť, ako sa dnešné Rusko oblúkom vracia a spája trdíciu cárskeho ruska s tradíciou boľševizmu, bohužiaľ v tom najhoršom, t.j. imperializme. V tom je tá kontinuita! To je to, čo robí z Ruska strašiaka!!!!
*
Presne tak, ako sa jeden Európan nikdy nezbaví obáv, ak Nemecko začne používať svoju hospodársku silu na obhajovanie svojich záujmov...
 

faktická poznámka

Lenže amerika nemala po vojne zničenú krajinu ako Rusko. Preto každý hádam pochopí, že nemali problém pri budovaní západnej Európy. A to, že západ resp. USA zbohatol na vykorisťovaní rôznych štátov je pravda (však to robia stále)
 

 

Možno si si všimla, že presne preto nehovorím o nikom inom, len o Nemecku!
Pretože argument o vykorisťovaní je najbežnejší u komančov a antiglobalistov. Rusko a ZSSR a znova Rusko vykorisťovalo svoj vlastný národ, a nikam to neviedlo. Sú na úrovni všelijakých emirátov, ktorí obrovské príjmy z ropy vyhadzujú von oknom...
Skús si predstaviť, čo by Nemci dokázali urobiť z krajiny ako Rusko.... Alebo Briti.
 

 

v niečom máš pravdu. Ale faktom je, že Rusko malo po vojne zničenú celú krajinu a keď k tomu zahrnieme aj neschopných politikov, diktátorov a opilcov, potom je logické, že západ bol a zatiaľ ešte aj je vyspelejší.
...
Lenže vďaka Putinovi, Rusko začalo rýchlo doháňať svetové veľmoci, no tým sa to očividne nepáči (teda hlavne jednej superveľmoci). Absurdná mediálna západná propaganda (české media boli najiniciatívnejšie, u nás to bolo trochu slabšie kvôli voľbám) je hotová štvanica na Putina ..... už sa toho na diskusiach veľa popísalo, preto to nebudem viac rozoberať.
...
Keďže mám 3/3 príspevok, tak napíšem môj tip ako to na UK skončí: myslím si, že Jacenuk nedá na rady Nemecka a napätie sa bude stupňovať, Ruská armáda bude pripravená a zasiahne keby sa začali na Ukrajine strielať civilisti, ale obsadí iba východnú a južnu oblasť. (Môj názor)
 

nieje mozne a spravne

aby svet riadila len jedna sila, jedna velmoc. Svet potrebuje na fungovanie protipoly. To je snad kazdemu jasne. Rusko sa za 14 rokov vladnutia Putina takym protipolom politiky USA stalo. Po prepitom Jelcinovy, ktory nedokazal nastartovat dostatocne reformy, aby sa z Ruska stala velmoc rovna USA, sa konecne vschopilo. Na tom ma presne zasluhu taky politik ako Putin. Rusko, ako slovansky narod so svojou mentalitou potrebuje presne ten typ vladcu.
Este Reagan s Gorbacovom sa pri rozpade ZSSR dohodli, ze vychodoeuropske staty nikdy nebudu vclenene do NATO a kde sme dnes? Co urobilo Nemecko? Ako sa k dodrziavaniu zmluv v EU postavilo Nemecko? Nic, lebo je posluhovacom USA.
 

jedna Ukrajinka, moja znama

na moju otazku co si o tom cele mysli povedala, ze tam o nic ine nejde, len aby sa ku korytkam dostali ti spravni (rozumej ti, ktori si za Janukovyca neskrtli). O nic ine tam nejde a nejaki obycajni ludia su im ukradnuti. A toto vsetko za podpory EUSA. Aby tam mali svoje prasiatka. Zial jednanie EUSA je kratkozrake, ale to ich netrapi.
 

Drang nach Osten!Lebensraum!

Nemcurski spasitelia slobody a demokracie pre podludi v koloniach strednej a vychodnej Europy.
Asi mi usli nejake nove slobodnodemokraticke "volby" pod vedenimPiefkov,ktori nam tu zvolili novych "politickych" papalasov,pod vedenim boxera a kriminalnicky,uz asi vonku z basy za megavykradacky ,podozrenia z politickych vrazd,s bolavym chrbtom,.
Nic nie je krajsie,ako slobodnodemokraticko Tajne bankove konta v sikovnych rucickach Deutsche Bank!
Ostatni mozu slobodne hulakat,vzajomne sa vrazdit,uplne demokraticky.
Do toho spasitelia slobody a demokracie!
 

 

A odkial je ta tvoja znama tak dobre informovana?
 

No na taku analyzu

dnes staci zakladna skola.
Ukrajina nieje prve miesto kde treba dosadit tych "spravnych".
Definiciu kto su "ti spravni"si najdite sami.......ja sa do toho uz nemontujem a nekomentujem.
Poviem len jedno, niesu to slovania !
A nieje to nahoda. S UA sa deje presne to iste co sa pred Putinom za Jelcina snazili "ti spravni"spravit s ruskom........
 

LOL

z 22 clenov uzkeho kruhu okolo Jacenuka je 15 "tych spravnych" :o)
 

 

Na Slovensku sa totiz v kazdej krcme mozes dozvediet, ze vsetko je len o tom, ze kto je pri valove. Proste to je bezna otrepana fraza tupace.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME