Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vláda chce boj proti korupcii v učebných osnovách (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

no tak toto

je na cenu Svetový žartár roka!

prvy polrok budu ucit co je to korupcia, druhy ako na to a ako sa nenechat chytit. Velmi prakticke - mozno budu tabulky, za co aky davat uplatok. Prijimajuci sa aspon neurazi ak davajuci da prilis malo a davajuci usetria, lebo neprestrelia.
 

a zvláštna časť bude ako

sa vyhnúť odsúdeniu za korupciu ako príklad prípad olejník borec
 
Hodnoť

...a uvedomuje si súdruh čaplovič

...že týmto priamo útočí na najsamlepšiu sociálnu vládu? :o)
 
Hodnoť

Pekne a

ako case study uvedu vsetky svoje korupcne metody, co dokazali vyprodukovat za 6 rokov svojej trapnej existencie.
 
Hodnoť

 

vláda by si mala precitat učebnicu 4.rocnika prirodopisu (rozmn.org.) , deti sa ucia to co za mojich cias bolo v 7.triede
 

no a čo?!

vy ste ešte nepočuli tretiakov rozprávať sa medzi sebou?! tí už vedia fest všetko, a to bohužiaľ takmer nikdy nie od rodičov, ale od starších súrodencov, kamarátov, z médií v tomto poradí.....to pôjdete postrieľať starších súrodencov? viete koľko detí do 10 rokov už načapalo rodičov - a traumu mali, len keď to rodičia ututlávali alebo im vynadali - lebo reakcia rodiča dieťaťu uškodí - nie to čo videlo.

to si fakt myslíte, že im slušne podané vedecké info niečo negatívne urobí? a to sa nemajú učiť ani o vylučovaní, lebo je to nechutné? a čo je ešte tabu?

za vašich čias ste sa to učili v 7.triede - hm, to bolo pred 20-30 rokmi? a že prečo tak málo žien - 20% a mizivé 4% mužov chodia na gynekologickú a urologickú preventívku - to je fakt racionálny postoj, hlavne keď rakovín pribúda! a áno,postoj k svojím pohl. orgánov sa začína práve doma a v škole v tej 3.triede a na vašej generácií vidno dôsledky - a tie sú fatálne
 

a ešte nerozumiem, čo to má

spoločné s korupciou? aha, akože práca, povýšenie a kšefty cez posteľ - hej ,to je zlý jav
 
Hodnoť

 

a budu v tych ucebniciach opisovat pripady svojej korupcie? lebo to by by mohli potom pre kazdy rocnik vydat knihu
 
Hodnoť

Konečne našli správny vzor

Amandu Einsteinovú
 
Hodnoť

Jo, a este by mali zaradit

"Zakladne manipulacne techniky - praca s masami."
Prednasat pride praxou prevereny RF ... :)
 
Hodnoť

Že Smer chce zničiť sám seba,

uverí iba KDH.
 
Hodnoť

 

radšej by mali deti učiť to, že:
- sociálne dávky nepadajú z neba, ale niekto musí pracovať, aby ich bolo z čoho vyplácať
- že keď im niekto z politikov sľubuje prácu, alebo nižšie ceny, tak sa majú pýtať, ako to chce urobiť
- verejné dlhy budú splácať ich deti a deti ich detí atď.
- že na každom eure, ktoré v produktívnom veku odvedú štátu sedia ľudia, ktorí rozhodujú, kam to euro pôjde. Títo ľudia sú niekomu vďační za to, že tam môžu sedieť a okolo toho mešca sa krúti rozvetvená svorka hladných vlkov.
 
Hodnoť

 

ale inak je pravda, že učiť by mali tí, ktorí majú najväčšie skúsenosti - hlavne z praxe.
 

Odbornú prax v poberaní úplatkov má už

nejedna klika tzv. pasívnych učiteľov a vedenia škôl, počnúc MŠ až po tútorov v županoch.
Komuže je dnes lepšie, než pasívnym učiteľom, horlivým to spolupodnikateľom na roli školstva.
Rodičia sa v pozornostiach priam pretekajú, ak chcú mať maturanta,sponzori si môžu dovoliť vychovať právnikov,čo majú s korupciou bohaté skúsenosti...Prosím vás, ktorýže z prominentných politikov poctivo študoval,pod bratislavským mostom alebo na Kramároch v kreslách noci predriemal, kým dostal pridelenú dieru v internáte,suché hrianky hryzkal a zapíjal čajom bez cukru..!
Možno len dáky suchopárny technik na technike alebo filozof bez nádeje na zamestnanie,odkázaný na zároboček z brigády, ktorý dnes sociálni demokrati považujú za hlavný pilier nášho štátneho rozpočtu.Lebo sociálne štipendium podľa múdrosti tvorcov príslušného zákona dostane oveľa skôr potomok podnikateľa, sponzora a pritom dlžníka na daniach, než potomok rodičov zamestnancov s prísne kontrolovaným príjmami,aby im z nich nič nezostalo ani len základné živobytie /a už vonkoncom nie na podnikanie/.
Podnikateľ môže mať nulový príjem, ak zvýšil výdavky firmy napr. o stavbu budúceho bytu pre potomka.Zamestnanec s platom tesne nad životným minimom si môže akurát tak dieťa "podplatiť" výdavkami na štúdium v splátkovom tuneli, ktorý je prerušovaný prerušovaním štúdia zo sociálnych dôvodov, alebo preto, že ktosi musí byť byť predsa slabším v prospechu, aby sa vyhovelo sponzorom a škola pritom nestratila svoj "kredit" len tak pre spravodlivejšie hodnotenie vedomostí a s ohľadom na štátne výdavky.Pre istotu korupcie sa predsa skomplikoval život študentov už preto, že ani logickú postupnosť skúšok a príležitosti ku skúškam bez pridlhých časových strát sa školy neusilujú zabezpečiť.
Za minulého režimu mal štát väčší záujem o primerané pracovné úväzky učiteľov,o včasné ukončenie štúdia za jasných kritérií a hlavne vytvorených podmienok na štúdium /poriadny internát,zdravá strava,učebné pomôcky, lacné a stabilizované múdre učebnice pre každý typ školy, o neplytvanie financiami a nevydieranie študentov alebo rodičov otravnými výzvami.Náklady na listy zo škôl a fakúlt pre rodičov študentov, keď ide o 2 % z dane, si môžu školy pokojne ušetriť...Ak pravdaže pritom nesledujú podporu doručovateľov, tiež kamarátov z privatizačného balíka FNM v Kocúrkove...
Najväčšiu korupciu priam ukážkovo predvádzajú kandidáti pri voľbách: propagovaním svojho honoru na bilboardoch za nehorázne ceny.Štát zase nepreverovaním majetku uchádzačov o funkcie,podporovaním sponzorstva,dotovaním strán..
Ukážkovú skorumpovateľnosť preukazujú aj mnohí voliči. Preto,že sú ochotní namiesto uvažovania o vlastnej budúcnosti a požadovania, aby kandidáti jednoznačne uvádzali v programoch riešenia problémov,uspokojiť sa s pohľadom na fotku sympaťáka.Ani keby išlo o volenie Miss politika, o trh hroších koží alebo o záujem poraziť neobľubeného suseda a jeho voľbu svojou voľbou kandidáta.
Z mediálnej súťaže v hanobení kandidátov a v lacných bulvárnych otázkach pri kampani sa žiaci naučia oveľa viac,než po rokoch núteného vyučovania k tomu,aby to,čo je navidomoči čierne,videli ako biele.Len aby si nejakí fagani po skúsenostiach so zavádzanou sexvýchovou namiesto výchovy k rodičovstvu nezmysleli jedného dňa verejnosť šokovať.Len tak na námestí nezávislosti ako typickí závisláci ukazovať figu drevenú a vykrikovať, že cisár je hollým.?
Ktorýsi učiteľ si tu sťažoval,že ho desí pasivita učiteliek.Prečo by mali byť aktívne,keď za odborné suplovanie odučia vlastné hodiny podľa úväzku,čiže 2x zaplatené za ten istý čas.Tak ako ich šéfovia funkcionári..
 
Hodnoť

neuveritľné diletantstvo

ono treba všetky učebné osnovy novelizovať a obmeniť
nie len jednu vec si vybrať ako mediálna hviezda
je to ešte horšie, ako sme dúfali
 
Hodnoť

Ale ved to je jednoduche,

cely tento projekt sa zaplati z eurofondov. Ved mame vysoky deficit v cerpani, hlavne v skolstve. Budu to robit spriaznene subjekty bez verejného obstaravania.
 
Hodnoť

Zaradiť do osnov

boj proti korupcii je v podmienkach SR to isté, ako keby začali deti trénovať na prežitie počas Zombie Apokalypsy.
 
Hodnoť

Ale to už si fakt z nás robia totálne

pi... Veď toto by nevymyslel ako vtip ani Mr. Bean ...
 
Hodnoť

Jáchyme hoď ho do stroje protiúplatkový

Hodnoť

 

a učebnicu by mal napísať Oto Žarnay....
http://fararik.blog.sme.sk/c/3...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME