Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Amerika a Rusko sa doťahujú a nerokujú. Na Kryme zatiaľ unášali aktivistov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

zaujimave

demokraticke je iba posluchnut. mat iny nazor sa tresta, napr. sankciami alebo invaziou :)
 

vzory

Je zaujimave cim sa bolsevicky dostojnik KGB liliPutin inspiruje:
vzor 1: pozyvaci list podla Bilaka a "internacionalna" pomoc ako v roku 1968 v Ceskoslovensku
vzor 2: Krym patri Ruksu lebo tam ziju Rusi, to je ten isty argument ako ked Hitler tvrdil, ze nacisticka 3.risa ma pravo obsadil Sudety a urobit anslus Rakuska, pretoze tam ziju nemci
 

Máme aj lepšie vzory...

len v poslednej dobe... bombardovanie Juhoslávie, vtrhnutie do Iraku, bombardovanie L7bie, vtrhnutie so Afganistanu... zámienka sa vždy našla... kde, nuž v USA...
 

 

Preco chodit tak daleko? Porusenie zmluvy medzi Janukovicom (Rusmi) na jednej strane a Majdanom (zapadom) na druhej strane. Revolucionari neboli schopny ani ovolat prezidenta podla zakonov cim ma Ukrajina teoreticky stale Janukovica, zmeny zakonov Ukrajiny podla nalady revolucionarov atd. Super demokraticka vlada Ukrajiny podla vsetkych kriterii EU... V takejto situacii sa budu Rusi asi tazko spoliehat na dajake dohody so zapadom. Ked ich porusi Ukrajina, tak zapad pokrci plecia, sorry za to mi nemozeme.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Jedine tvoja demagogia... :D

Tu si uvedomujes co hovoris? Co do toho je Rusku??? Ved si sam odporujes...

A co do toho je USA a EU? Ta nova ukrajinska vlada je este babkovejsia ako bol Janukovic... Tan trapko co sa hra na ukrajinskeho premiera by mal ako zastupovat ukrajincov?

Si pozri niekedy zabery co boli natocene pri demonstraciach na Mejdane... ti mierumilobni demonstranti tam podpalovali policajtov a nacisti... ANO NACISTI (to nieje vymysel!) tam pochodovali po uliciach a bili tych komu sa to nepacilo... ano podporujme novu vladu na ukrajine... Jedine co z tovzide bude dalsia destabilizacia celeho regionu...
 

 

Turecko má na Kryme moslimských Krymských Tatárov. Tí sa už vyjadrili že sú do pár hodín schopní postaviť armádu niekoľko tisíc mužov, vyzvali Turecko na zásah, pričlenenie Krymu k Turecku. Tatári sú moslimovia, stáročia slúžia Osmanom (Turkov), plienili, znásilňovali, vraždili, zotročovali Slovanské obyvateľstvo (vrátane Slovenska, Moravy), dokonca vypálili a vyplienili Moskvu.

"krymští Tataři z připojení poloostrova k Rusku nadšení nejsou. Žádají o pomoc Turecko, bedlivě střeží své vesnice a potichu hovoří o tom, že se separatistům postaví i se zbraní v ruce.
Krymští Tataři se už také obrátili na Turecko, které je jejich historickým ochráncem a kde žije jejich 2,5 milionová diaspora. V tureckých sdělovacích prostředcích se v posledních dnech dokonce živě diskutuje o možnosti, že by Krym připadl Turecku. Ankara má v Černém moři silnější námořnictvo než Rusové a turecká armáda je druhým největším vojskem v NATO." http://zpravy.idnes.cz/krym-ta...

KRYM má menšinu MOSLIMOV ktorá v posledných rokoch narastá, vyzbrojuje ich TURECKO a aby TURECKO získalo KRYM, NESMIE sa stať súčasťou RUSKA.

Ak KRYM zostane v UKRAJINE, Rusi budú vyháňaní, počet MOSLIMOV stúpne a o niekoľko rokov bude KRYM samostatný MOSLIMSKÝ štát pod ochranou TURECKA.

Kto sú Krymskí Tatári?
"Krymští Tataři osídlili Krym ve 12. století. Po rozpadu Zlaté hordy založili roku 1443 Krymský chanát, jenž se již v roce 1475 stal osmanským vazalem. Chanát, ovládaný z Bachčisaraje dynastií Girejů, podnikal četné nájezdy na Rus, roku 1521 krymská vojska dokonce oblehla Moskvu. Při dalším nájezdu roku 1571 byla Moskva krymskými Tatary vypálena a mnoho tisíc obyvatel odvlečeno do otroctví."

"Krymští Tataři a Nogajci, vazalové osmanského sultána, podnikali téměř každý rok loupeživé nájezdy, při kterých byla vylidněna téměř celá jižní a východní Ukrajina. Někteří historici odhadují, že při nájezdech obávané krymskotatarské jízdy (tzv. sklízení stepí) mezi 15. a 18. stoletím byly odvlečeny a prodány do otroctví v Osmanské říši až 3 miliony lidí, především Ukrajinců, ale také Rusů, Bělorusů a Poláků. V roce 1663 podnikli Krymští Tataři společně s Turky krutý nájezd na Moravu."

"Teprve po porážce Osmanů v rusko-turecké válce byl roku 1783 Krymský chanát připojen k Rusku. Krymská válka v letech 1853–56 a následné události způsobily exodus Tatarů, kteří masově odcházeli do Turecka.

Myšlenka na obnovu krymského tatarského státu byla obnovena v létě 1917. V roce 1918 zde nakrátko existovala tzv. Tavridská sovětská republika."

TURECKU a USA ide o ZNOVUOBNOVENIE KRYMSKÉHO TATÁRSKEHO ŠTÁTU.

Cyprus, člen EÚ.
Okrem Cyperskej republiky je na ostrove Cyprus aj Severocyperská turecká republika, štát ktorý medzinárodne uznáva iba Turecko. Vznikol odtrhnutím severnej časti ostrova od pôvodného Cypru.
Turecký brutálny postup zahŕňal bombardovanie civilných cieľov s cieľom umožniť etnické čistky územia. Gréci zo severu ostrova boli po tureckom vpáde presídlení na juh, kde žijú dodnes.

Turecko, člen NATO okupuje Cyprus, člena EÚ desiatky rokov. USA sa v tom nejak neangažuje, všetko je tak nejak OK. Rovnako ako dodávky zbraní Tureckom teroristom v Sýrií, kde chcú zvrhnúť vládu Alavistov a huckali svet na okupáciu Sýrie, k čomu nebyť Putina a jeho likvidácie chem. zbraní, by došlo zo strany USA a EÚ.
 

 

situaci s krymom je mozna ale zas na druhej strane v turecku zije mnostvo pravoslavnych veriacich najma v okoli trabzonu a v neposlednom rade 15% kurdska mensina ktora je na svojom uzemi vacsinou...a jediny dovod preco nie je slobodnejsia je ze ju nikto nepodporuje...zatial....takze u turkov by som bol opatrny... lebo v pripade problemov su pripraveni aj pravoslavni greci a armeni..ktori maju s nimi este nevybavene ucty..a to nespominam Assada...
 

 

Prečo z Kosova sú neustále vyháňaní Srbi, prečo Kosovo bolo v rozpore s medzin. právom odobraté Srbsku a teraz sa dokonca vyzbrojuje?
Lebo je moslimské, stojí za ním TURECKO.

Prečo Turecko beztresne vyzbrojovalo sýrsku "opozíciu" napriek embargu?
Prečo Turecko je takmer vo vojnovom stave s Izraelom a nič sa nedeje?
Prečo Turecko desaťročia okupuje pravoslávny Cyprus a nič sa nedeje?
Prečo Turecko vraždí Kurdov v Turecku aj v Iraku a nič sa nedeje?

Lebo Turecko je člen NATO.
Ak Ukrajina vstúpi do NATO, nastane klasický scenár. Krymskí Tatári spolu s Ukr. nacionalistami (Mužičko taam behá so samopalom, mušil, zavraždil, podrezal viac ako 20 ruských vojakov keď bojoval v Čečensku proti Rusom) budú vraždiť Rusov, vyženú ich. Potom bude Krym väčšinovo moslimský a verný Turecku. Či už ako "nezávislý " štát alebo ako súčasť Turecka.

Pravoslávna cirkev, videl som v TV reportáž o tom, vraj v týchto dňoch Turecko uzavrelo najdôležitejšiu pravoslávnu školu. Vraj preto, že niekde zavreli 2 mešity. Link nemám, videl som na ČT24. Ale Turecko nebude nik kritizovať, je to spojenec, člen NATO.

"D. Jaroš: Do politiky? Načo? Aby som nosil pekné sako? Moc už mám aj tak. Skončili časy, keď sme vystrájali s prakmi. Teraz mám toľko zbraní, že by ich bolo dosť na polámanie chrbtov všetkým „vnútorným okupantom“. Majúc zdroj SBU so svojimi chlapcami najprv spravím poriadok na „kacapšine“ (východné a juhovýchodné oblasti Ukrajiny obývané Rusmi – pozn. red.) a na Kryme. Zo Sevastopolu Rusáci sami zutekajú. Podpálime im zem rovno pod nohami. Námorníkov začneme в škrtiť v tmavých rohoch, vyhodíme do vzduchu pár lodí. Budú pekne utekať a poskokov svojich si zoberú so sebou! Zašliapneme všetkých parchantov. Paralelne začnem robiť poriadky vo Voronežskej, Belgorodskej a Kurskej oblasti. Spravíme bojové skupiny z Tatárov a pošleme ich na Kaukaz pomáhať Imarátu (teroristická organizácia islamských bojovníkov). Do toho sa môže pustiť Saško Muzyčko. Skúsenosti má. Čečenci si ho vážia. Kontakty má. Čím viac budú mať Rusáci problémov, tým menej budú liezť k nám. My sa medzičasom posilníme a postavíme sa na nohy.
О. Ťagnibok: Plány máš ako Napoleón.
D. Jaroš: Nie, ako Bandera." http://www.chelemendik.sk/Rozh...
 

Najdite 5 rozdielov medzi '39 a '14 ..

Ktore z tych uzemi a krajin teda boli priclenene k USA?
Ja si amikov nezastavam, ale je zjavne,ze americkej 'mierotvornej misii' rusko nekonkurovalo len preto, ze maju malu slabu krachujucu armadu...ktora vsak staci na okupaciu blizkeho suseda..a vramci 'susedskej pomoci' hitlerovskeho typu si na rozdiel od USA, rusaci cast krajiny planuju invaziou pripojit.
 

je to len o ideológii

ja za komunistov nie som - boli proste neschopní, či v ekonomike alebo ideológii. zobrali ideály z knihy starožidovských rozprávok (aj keď tá bola oficiálne "ópiom más"), ako sa ideme mať všetci radi a iné somariny.

ale západná ideológia nie je o nič lepšia, pravdepodobne i zákernejšia. všetko je o slobode, pritom je to len klam. chceš niekde cestovať? - cestuj, ale poriadne plať. chceš bývať vo svojom? - kľudne, ale zober si hypotéku na 30 rokov. chceš ísť bývať a vychovávať deti mimo centier? - jasné, a ži asi zo slnenčnej energie. a pod.

Ohľadne bratskej pomoci súdruhov z USA, Marshallov plán (pôžičky) tak napríklad pekne naviazal západné ekonomiky na USA, a mali ich dlhú dobu pekne pod kontrolov. A základne v Nemecku či Japonsku majú doteraz - samozrejme, na ochranu.
 

 

frol: Štát, ktorý by mohol všetkým svojim občanom dať domy, zariadenie, autá, zaplatiť im cestovanie, zdravotnú starostlivosťˇ, vzdelanie, atď., neexistuje, najlepšie sú na tom niektoré arabské krajiny, ale pochybujem, že by tam mali všetci občania tieto veci ľahko dostupné.
Pozri, čo urobil Marshallov plán z Rakúska, Nemecka, Francúzska, atď. v porovnaní s bratskou pomocou, ktorú poskytol ZSSR (na čele s Ruskom) nám, Rumunom, Maďarom, Poliakom...
 

 

nezabúdaj, že Rusi mali po vojne úplne zničenú krajinu a viac ako 22 milionov obetí ! zato USA prišli len o 1 prístav (to sa im ľahko pomáhalo) a tak využili túto "výhodu" na svoje imperialistické "chúťky" (a to robia dodnes). Za svoju "Pomoc" vždy niečo získajú. Dúfam, že Putinko im konečne klepne po paprčiach.
 

Old lady ma uplnu pravdu.

Nemecko, Rakusko a Francuzsko bolo ekonomicky na dne a Marshallov plan im zabezpecil rychlu obnovu hospodarstva a zastavenie hladomoru. Kym nam Rusi zabezpecili navrat o 20 rokov nazad. Len to by si nasi mladi museli truskou prestudovat dejiny.
 

Ukrajinska Ekonomia:

UKrajinci sa radi zrovnavaju s Poliakmi, a Pobaltskymi republikami,.. Nuz pozrime sa na GDP per capita,.. podla CIA: https://www.cia.gov/library/pu...
Polsko: $21,100
Estonsko: $22,400
Litva: $22,600
Ukrajina: $7,400
CIA tvrdi ze Ukrajinci vyprodukuju asi jednu tretinu hodnoty v porovnani so statmi v regione... naviac,.. 70% ludi robi v sluzbach,..
Pritom za energiu platia o 40% menej ako vsetci ostatni, pretoze Rusi im davaju discount...
Zivotnu uroven ale maju podobnu ako Poliaci a pobaltske republiky..
Udrzanie tejto zivotnej urovne plus nebetycna korupcia priviedlli stat na pokraj bankrupcie,.. Odhadovany je 35 milliard dolarovy dlh...
Z hystorie:
-Oktober 2013: EU + IMF navrhli Janukovicovi pozicky,.. pozadovali ale hospodarske reformy, ktore by tvrdo postihli nad pomery zijucich Ukrajincov.. Janukovic odmietol.
-November 2013 do hry vstupuje Putin ktory dal Ukrajincom 15 milliard dolarov bez akychkolvek podmienok,.. Janukovic suhlasil...
-februar 2014: Prevazne potomkovia Benderovcov organizuju Obrovske demonstracie..V podstate pozaduju napojenie na zapad za Ruske peniaze...
-Ostrelovaci zasrelili 70+ demonstrantov a policajtov.. Janukovic je vineny...
-Mob bez odporu policie obsadil parlament a ostatne vladne budovy.

Nuz a cuduj sa svete, co nikdo ani vo sne nepredpokladal, Putin obsadil Krim, ktory bol po starocia sucastou Ruska...

Vsetci su velmi pobureni,.. nikoho netrapi kdo bude platit dlhy,.. (Ved Zapad urcite za ich kamardstvo zaplati,.. )
Chudaci este nevedia ze im nikdo zadarmo nic neda a obrovske utahovanie opaskov je to co ich caka...
V piatok prisla do Kieva znovu delegacia IMF,.. Pozaduju presne co pozadovali od Janukonica,.. - Zrusenie dotacii a znizenie verejnych vydavkov .. Odhaduje sa ze ak prijmu tieto podmienky zivotna uroved padne na polovicu...Well Janukovic je za vodou...
 

bombardovanie si zaslúžili,

keď neprestávali vraždiť a teraz je srbská úderka na Kryme, tak miznú aktivisti.
 

Bombardovať sa začalo

vtedy, keď Srbi zabránili vraždeniu a urobili poriadok v Kosove. Keďže sa ukázalo že to Miloševič zvládol a hrozilo že bude kľud, tak sa na neho vrhli USA na čele demokratického sveta a obnovili podporu Albáncom, čím im umožnili opäť vraždiť nealbáncov. Títo im za to zabezpečili dostatok orgánov na transplantácie pre ich príbuzných!
 

ja viac verim tým,

čo pred srbmi poutekali do zahraničia a ľutujú, že usa neprišli skor.
 

 

s tym afganistanom myslis Rusov?
ano, mas pravdu, vtrhli tam, tiez na pozvanie a konflikt trval 10 rokov.
(odsudzujem americke agresie ale vzdy ma pobavi rusofilia papula z ktorej vypadne slovo afganistan)
 

 

"Milujem" tieto názory, ktoré sa dajú zhrnúť takto: "No a čo, že Rusko si robí, čo chce, keď aj USA si robí čo chce"

Tým v žiadnom prípade neospravelňujem zločiny USA, ale pokladám za hlúpe ospravedlňovať zlo tým, že ho koná aj niekto iný. Ľudia veď sa trošku zamyslite ... Po diskusiách na seba nadávate preto, že jední sa bijú do hrude za USA a druhí za Rusko. V prvom rade je potrebné vyjadriť podporu ľuďom, ktorí sú ohrození touto krízou a nie tu na seba hádzať špinu ...
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME