Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Izraelčania trénujú židov v Kyjeve (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

pravy sektor

ak je tzv. pravy sektor tak proti Izraelu a zidom preco im nevadia zidovsky oligarchovia vo vlade??? tymosenk, klicko, jatsenuk???????
 

Lebo sú tam židia

- nevieš, ako sa bojuje pod cudzou vlajkou? Väčší nacionalisti a šovinisti sú inde - Sloboda a i.Lepšie povedané, nie sú to ani židia, poväčšine ateisti - ale Chazari! Chazari nie sú semiti a nenávidia Slovanov, najmä Rusov, lebo kyjevské knieža Sviatoslav rozprášilo Cjazariu, zem zlodejov, otrokárov a vrahov Slovanov. ( Manželíček tej Viktorie Nudlmanovej - Nu lan dovej je Kagan - Chazar).
 

A toť pred nepokojmi v Kijeve

bol sa Kličko radiť tu :

http://www.collive.com/show_ne...
 

 

a Ivetka Radičová rodená Karafiátová sa chodí radiť do bratislavskej lóže Tolerancia / B'nai B'rith, zato ju stále pchajú SME do videí v prezidentských debatách...

http://www.bnaibritheurope.org...
 

skúsme takto:

Ja nevidim žiaden rozpor v tom čo sa deje a postupne vynára.
Proste vychádzajme z toho, že Rusko Ukrajinu nepotrebuje, ved inde tvrdia aj jeho odporcovia ze je dost velke a bohat (az nezasluzene vraj) tak nech sa stiahne.
Uverme aj ze USA ju nepotrebuju (ani jej zdroje pre zvysenie bohatstva vlastnych korporacii), su dost daleko a maju vlastného prirodneho bohatstva dost (este aj psenicu vyvazaju). Nieco ine je ze EU (Nemecko) potrebuje získať UA.
Ale Rusko potrebuje mať na Ukrajine kľud - lebo je hned vedľa, navyše národnostné zmätky a nepokoje sa ľahko prenesú k nim domov, kedže tam majú vyše 3 miliónov Ukrajincov (občanov UA v Rusku - kvôli práci), o prepletených rodinách a ukrajinskej menšine ani nevravím.
USA nepotrebuje kľudnú a prosperujúcu Ukrajinu. Potrebuje ju nepokojnú! Lebo potrebuje geopoliticky ohroziť Rusko (pred získavaním jeho stratených pozícií a sily, neriešme či morálnymi spôsobmi ači oprávnene). USA si totiž potrebuje udržať a dosiahnuť neohroziteľnú hegemóniu. Veľmi sa im zapáčil unipolárny svet jedinej veľmoci a k tomu smeruje ich štátny terorizmus.
Čiže ťažko byť nezaujatý, človek musí zaujať pozíciu. A bud brať americkú pravdu že sú najsilnejší a najlepší a teda budú všetkých riadiť a diktovať-
Alebo fanúšikovia multipolárneho sveta kvôli vyváženosti budú teda akceptovať ruské pravdy a postupy (bez ohľadu či je Putin neurotik alebo homofób).
 

To Tvoje tvrdenie, že Američania

presadzujú politiku unipolárneho sveta, nie je vôbec pravda. Jestvuje päť variant možnej americkej zahraničnej politiky a práve varianta unipolárneho sveta v súčasnosti vôbec nie je preferovaná. Prezident Obama predsa nie je žiaden jastrab dychtiaci po zničení Ruska. Vysvetliť detaily ostatných varian by bolo na politologickú prednášku. S koncom studenej vojny však varianta unipolárneho sveta sa zo zahraničnej politiky USA postupne strácala. Iba Ty sa mýlne domnievaš, že zahraničná politika USA sa stále ešte riadi princípmi z päťdesiatych rokov minulého storočia.
 

netrep somariny a este sa tvaris ucene

nastuduj si co postuluje teoria stredozeme, ako bola viackrat historicky potvrdena - je to teoria o klucovej geopolitickej oblasti zeme, ktora sa nachadza takmer cela na uzemi Ruska. Je ro o kontinentalnej previazanosti a najvacsej zemskej mase, vratane prirodnych zdrojov a zivotneho priestoru, je to o vysokom potenciale branenia po zemi verzus slabom dlhodobom potenciale ovladania krajin cez lode a lietadla spoza druhej strany zemegule. Pozri si co hovori Washingtonsky konsenzus - sirenie zapadnych pravidiel usporiadania spolocnosti a narodov cez liberalizmus, ktory rozrusi existujuce individualne narodne charakteristiky dane legitimnymi historickymi spolocenskymi procesmi a zavedie umelo globalne poriadky podla zelani americkej pseudoburzoazie a v mene iluzornych ideaslistickych ideologii, ktore svojimi dobrymi umyslami posobia vsade iba rozvrat a chaos, aby mohol zahranicny pan nastolit svoje poriadky. Divide et impera.
Nastuduj si co pisu taki americki geostrategovia ako Zbigniew Brzezinsky v knihe Velka sahova partia, co pise Robert Kagan (manzel Victorie Nuland) vo svojich dielach, co pise Francis Fukuyama v knihe The End of History and Theory of the Last Man - ze vraj liberalna demokracia je konecny stav spolocenskych poriadkov, ku ktorym su nevyhnutne odsudene vsetky narody a spolocnosti sveta a inak to nesmie byt. Taketo ideologicke opiaty (sloboda demokracia, ludske prava) cynicky zneuziva zapadna mocenska elita na nanutenie svojej moci ostatnym krajinam, aby si zrealizovala samovyplnajuce proroctvo o predurcenosti a nadradenosti (ktore by sa bez pouzitia sily nikdy nezrealizovalo).
Cele to odstartovalo osvietenstvom a francuzskou revoluciou, kedy zacal proces rozbijania historicky podmienenych monarchii a zacali vrazdit kralov,carov a cisarov, aby takto vykorenenym, narodom podhadzovali idealisticke podvody ako konunizmus, liberalizmus a dalsie izmy, ktorych vysledkom je jedine chaos, dekadencia a skutocnym cielom anarchia vzdiena z nihilizmu.
 

 

Sloboda, demokracia, ludske prava su "ideologicke opiaty"? Teraz neriesim sposoby presadzovania, ani to, ci je za presadzovanim zapadnymi krajinami casto v pozadi iny silnejsi motiv- ale s tym, ze vsetky krajiny sveta by mali byt "odsudene" na liberalnu demokraciu, bez debaty suhlasim. Neviem, ci k tomu niekedy dojde, ale podla mna je to pre kazdeho normalneho idealny stav- ked sa budu vsetci mocni v kazdej krajine citit povinni respektovat volu a prava svojich obcanov. A neberiem, ze suverenny stat si moze robit, co chce. Suverenny je podla mna iba taky stat, kde je suverenom lud a nie nejaky samozvany tajtrlik.
 

Tvoj príspevok možno ohodnotiť

slovami : natrieskané bez ladu a skladu. A skús mi, prosím Ťa, vysvetliť, čo je také hrozné na liberálnej demokracii. Veď je to ten najlepší politický systém, aký možno dosiahnúť.
 

 

Liberalna demokracia je postavena na idealistickej ideologii, rovnako ako aj komunizmus je postaveny na idealistickej ideologii. Idealisticke ideologie, v ktorych je jeden aspekt zivota (sloboda jednotlivca) povysovany nad spolocenske a utilitarne principy zabezpecujuce potreby vacsinovej spolocnosti.
Slovo demokracia znamena vladu ludu, ale pri idealistickom liberalizme je vlada ludu - obcianska spolocnost pod tlakom ucelovo vybranych idealov takym sposobom, ze "cisto nahodou" suhlasia so svetonazorom a zahranicnou politikou jednej svetovej mocnosti.
Liberalizmus je pekna teoria, ale je zavadzajuca, lebo ju ta mocnost zneuziva pod ruskom idealov na oslabovanie vnutornych procesov krajin, kde ma ta mocnost zaujmy. Liberalizmus totiz stelesnuje variabilitu a odmieta zachovavanie konzervativnych hodnot. V kazdom state existuju nespokojni ludia a nespokojne skupiny. Cez liberalizmus sa daju tito ludia oslovovat a zivit v nich predstavy, ze konfliktne momenty ktore oni vnimaju v spolocnosti maju realnu cestu k presadeniu. Su to casto studenti, ktori este nic v zivote nedokazali, ale hormony biju na poplach, su to opozicne sily, ktore neuspeli v zapase o hlasy ludi, su to nazorove mensiny, ktore nachadzaju v liberalizme nastroj na presadenie svojich politik daleko nad ramec verejneho mandatu a verejnej objednavky. Vsetky tieto tendencie existuju v kazdom state, vsade su nespokojni ludia. Nie je vsak mozne existovat v autentickom spolocenskom a kulturnom prostredi (state), ktory je neustale pretazovany vsestrannymi, protichodnymi a tym aj destruktivnymi poziadavkami kazdej nazorovej mensiny. Takyto utvar sa pod tarchov destruktivnych tendencii oslabuje, stiepi a neskor rozpada, pricom nie je mozne najst ziadny spolocensky konsenzus a budovat akekolvek spolocne projekty v prospech vacsiny ludi. Je to idealizmus kazdeho proti kazdemu, ktory konci tak, ze kazdy je nespokojny, lebo na mnohe veci je potrebna spolupraca a ta je v zaklade rozbijana. Liberalizmus svojimi idealistickymi opiatmi rozbija zakladne puta spolocnosti a meni ju na masu vykorenenych sebeckych individuii, ktore nedokazu spojit usilie na ziadne spolocne ciele. Preto je vysledkom rozhadana spolocnost, vsade prerastena korupcia, neustale obracanie politickeho smerovania, upadok v medziludskych vztahoch, rastuce rozdiely v zivotnej urovni spolocenskych vrstiev, z toho frustracia a pocit nezmyselnosti pracovat, ked vyhodnejsie je kradnut a potom hromadiaci sa hnev, na ktorom budu rast buduce konflikty.
Liberalna demokracia moze do urcitej rozumnej miery byt rozvijana v krajinach, kde spolocensky vyvoj bol co najdlhsiu dobu stabilizovany a neprechadzal spolocenskymi a kulturnymi skokmi indukovanymi z vonka. Take krajiny su hlavne byvale a sucasne monarchie Europy, ktore maju kontinuitu v pohlade na zdroje verejneho prava, individualne prava, majetkove prava, kulturne s socialne procesy, spolocenske vrstvenie. Preto liberalizmus v Rakusku, Nemecku, Francuzsku, Anglicku neposobi ziadne vacsie problemy, lebo nijak zasadne nemeni spolocenske pomery ani neposobi kulturne obraty. Krajiny vychodnej Europy vsak trpeli vplyv vynucovania extremneho potlacania prav ludi za ucelom absurdne prehnanych spolocenskych principov - idealisticky komunizmus. Komunizmus bol odstraneny a namiesto konsolidacie spolocnosti sme hnani do zavislosti do extremneho presadzovania jedinca a absurdne prehnanych spolocenskych principov na idealizme bezhranicneho individualizmu.
Kazdy idelizmus nerespektuje realitu, lebo chce prinasat nove "hodnoty".
Cim vacsi idealizmus, tym horsie zlo z neho vzdy vzide.
 

Lenže liberálna demokracia

nie je vlastne žiadna ideológia. Nehovorí o krajších zajtrajškoch, o rase, národe, triede či proletariáte. Nikomu neprikazuje ako má žiť, v čo má veriť, ale chce dať ľuďom priestor, v ktorom si môžu podľa svojich vlastných predstáv prežiť svoj život, Je vlastne len súborom pravidiel politickej hry, aby si ľudia navzájom neubližovali, aby sa rešpektovali základné ľudské práva, aby väčšina nepotláčala práva menšiny. Je zaujímavé. že tie najbohatšie krajiny, viď napr. Nórsko, Austrália, dosiahli vysoký stupeň rozvoja liberálnej demokracie. A silne "idealistická" severná Kórea je pre svojich obyvateľov peklom na zemi. Takže liberálna demokracia je ideológia celkom neideologická. Že zrovna nefandí mentalite stáda (fašizmu, nacizmu, všetkým druhom marxizmu) je jej výrazná prednosť a nie nedostatok.
 

Samozrejme

týka sa to príspevku "balkóma Goldy Meirovej".
 

RE:skupinka

Americká pravda :
Realistická analýza vnútorných a globálnych tendencíí upozorňuje ,že všetko (okrem kriku ) sa môže skončiť už o 15 rokov .
Z historického hľadiska už nestojí otázka tak ,či USA stratia svoju svetovu moc ,ale aký prudký a bolestivý bude jej pád .
v súčasnosti ohrozuje jej pozíciu lídra v globál ekonom. tri skutočnosti :
strata ekonom.vplyvu pre znižujúci sa podiel na svetovom obchode
úpadok amer. technológií
strata privilegovanej pozície dolára .
V r. 2008 klesli USA na tretie miesto s 11% ,Čína mala 12% a EU 16%.
V oblasti technológií boli na druhom mieste za Japonskom a šokujúcim spôsobom ich dobieha Čína (tá sa zlepšila v porovnaní z r.2000 o 400% a toto číslo neustále narastá )
Proti silnej rezervnej mene sa už dávno vyjadrili ,Medvedev aj vedúci predstaviteľ centrálnej banky Číny .
Ekonóm Michael Hudson to nazval za príznaky budúceho a možného bankrotu amerického finančno-vojenského svetového poriadku .
Hodnota importu nečakane stúpa do neba ..Washington nemá prostriedky na platbu stále rastúceho deficitu ,predáva už teraz devalvované obligácie a je nútený rázne meniť svoj nafúknutý vojenský rozpočet a odchádzajú ,alebo menia počty vojakov na základniach .Vidieť to vo vyhláseniach čierneho chlapíka z bielej chatrče .
USA už nedokážu chrániť svoje ropné tankery z Perz.zálivu a závislosť od zahraničnej ropy je vysoká .
Zo základne v Ománskom zálive chcú kontrolovať záliv flotila čínskych rýchlych lietadlových lodí .
USA už nedokážu garantovať bezhraničné dodávky lacnej ropy a aj ceny plynu nehorázne vzrástli -amer .ekonom je postupne paralyzovaná .
Tu niekde je pravda ,či sú amíci najsilnejší ,najlepší a budú všetkých riadiť a donekonečna diktovať .
 

 

Uz si porozpraval svojmu psychiatrovi ake je to denno-denne zit s tryznivym pocitom menejcennosti voci Zidom?

Obavam sa, ze ventilovanie tvojich vylevov na diskusii tvojmu stavu samo o sebe neprospeje, lieky ti moze predpisat iba odbornik.
 

nezabudni na sobotu!

" menejcenný odborník na ventilovanie výlevov nepíš v sobotu neprospeje to tvojmu stavu a ani tvojmu phánovi psychiatrovi"
 

mozes system antislavian

.../news/world/1.577114 "Viděl jsem neozbrojené civilisty bez vojenské podpory pokoření vojáky z toho se mi vařila krev" "Vysvětlil ,jak přišel používat bojové dovednosti,které..." "Připojil jsem se k nim tehdy,začal jsem bojovat tak,jak jsem se to naučil" !!!!!!!!!! " Jewish comander of a Maidan" aj pre pastiera fedorka steina pasúceho capka z bratislavy
 
Hodnoť

skoda

Skoda ze v suvislosti s Izraelom je tak vela politky a v podstate vsetky informacie o tej to krajine su spolitizovane.... http://www.dobrodruh.sk/blizky...
Je to velmi negativne, nakolko ludia potom maju strach cestovat do Izraela, pricom ale tato krajina je nadherna a ludia su v podstate pohostinni a v pohode....
 

Capko, capko,

nepatríš aj ty medzi vyvolených?

Radikál a extrémista s výzorom novinára
 

1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME