Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Obama dal Pentagónu pokyn pripraviť úplné stiahnutie vojakov z Afganistanu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Už sa teším na Americký

majdan. Ako dajú dole toho klamára s pochybne nadobudnutým občianstvom.Dlhový strop strieda dlhový strop Husein Obama si tu rieši Afganistan.
 

Zo všetkých vinných v Amerike,

je Obama ten najnevinnejší.
Tvoj dojem, že "Obama si tu rieši Afganistan" (možno na úkor iných, dôležitejších vecí), vzniká len preto, že niekto Ti selektívne podsúva informácie s presne definovateľným zámerom.
S odstupom času zistiš, že Obama je "najneposlusnejší" zo všetkých amerických prezidentov.
 
Hodnoť

Americké ušľachtilé ciele

primitívni Afgánci vôbec nechápu.

Však odkedy tam prišli, zavládol v krajine mier, úplne vymizli atentáty, americkí vojaci sú neuveriteľne obľúbení a afgánske ženy im vešaju na krk vence z kvetov a totálne odstránili pestovanie konope, ale hlavne od začatia mierovej misie im neuveriteľne rastie ekonomika. Afgánci vrátili všetky zbrane a tento mierový pokojný proces, ktorý nastolili amíci a ich európski priatelia chcú teraz Afgánci zastaviť.

Nemali by sme sa ich pýtať, mali by sme tam dosadiť nami - demokraticky - zvolenú vládu a rovno tam zostať. Som presvedčený podľa západnej tlače, že drvivá väčšina Afgáncov chce našu prítomnosť naďalej.
 

 

no jo no, stary dobry taliban
 

Naši vojaci chcu aby tam ostali.

Kto ich potom bude ochraňovať ak Američania odídu.
 
Hodnoť

Strelnica :

Rusko je za kopečkami a nove zbrane, tiež treba niekde vyskušat.
 
Hodnoť

 

Ten cernosko ma same skvele plany.
To by som rad poznal obsah tej "bezpecnostnej dohody", ktoru ani Karzaj nechce podpisat.Predpokladam, ze to bude nieco podobne ako zmluva medzi CSSR a ZSSR o docasnom pobyte sovietskych vojsk u nas. Jednoducho povedane obojstranne vyhodna.
Milujem cernoskove mierove iniciativy. Ved aj to Guantanamo je uz davno zatvorene.
 
Hodnoť

Pakistan

V prípade ,že USA odídu z Afganistanu tak bude problémom udržať jednotu Afganistanu.Taliban to sú Paštuni, západné média ich vykresľujú ako nejakých moslimských netvorov čo je nezmyslom.

Paštuní ,teda Talibanci usilujú o vytvorenie svojho štátu Paštunsko z inými nechcú mať nič spoločného a do svojho štátu ich nechcú. Pre USA je ťažko stráviteľná situácia ,že veľká časť Pakistanu sa od neho odtrhne a spolu z Afganskými a Pakistanskými Paštunmi si vytvoria svoj vlastný štát.
Pakistan je strategicky spojenec USA.

Ku komu by sa priklonilo Paštunsko nikto nevie ale k USA dosť ťažko. Niečo naznačuje skutočnosť ,že Afgánsky prezident Karzaj tiež Paštun je pri všetkých akciách Ruska bol aj na oficiálnom záhajovacom ceremoniáli olympiády v Soči hoci Afganistan sa olympiády nezúčastnil.

Čo zo zbytkom Afganistanu o ktorý Paštuní nestoja ??? Pravdepodobne by si ho rozdelili, Irán, Čína , Uzbekistan a Turkmensko ,teda podľa toho aká je tam prístupnosť lebo sa jedná o veľké pohoria a potom podľa toho aké obyvateľstvo tam žije. V Afganistane okrem Paštunov žijú ešte aj Uzbegovia,Turkmeni a tiež obyvateľstvo blízke Peržanom.
Tamojšie obyvatelia už o multikultúru, multináboženstvo, multinárodnosť nestoja , lebo im to vždy prinášalo obrovské problémy pri ktorých sa len navzájom vraždili.

Afganistan zanikne ako neudržateľný prežitok toho ,že bol vytvorený ako štátny útvar ktorý vyhovoval mocenským záujmom vtedajších veľmoci a nie obyvateľstvu daného územia.Takých štátov je veľa najmä v Afrike ,kde sa tamojšie obyvateľstvo navzájom vraždí ,lebo oni nikdy k sebe nepatrili a zrejme ani patriť nebudú.Prečo nútiť toto obyvateľstvo násilím aby žili v jednom štáte keď o to nikto nestojí.
 


Najčítanejšie na SME