Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Turecké úrady získali väčšiu moc nad internetom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Taksim

...
 
Hodnoť

Aha, Erdo by chcel, aby turci

mali len tie "správné" islamské stránky. Iste mu to poradili mulláhovia z Teheránu, aj v Iráne mali pod "kontrolou" internet, ktorý bol "hlavným" nepriatelským nástrojom pre ich rezim a div, akosi to nefungovalo, ako chceli a múdrí iránci aj tak tú kontrolu internetu od mulláhov akosi dokázali obíst co priznal aj Ruháni:
Prezident Rúhání sa vyslovil za uvoľnenie reštrikcií v politickom živote, ako aj za skoncovanie s cenzúrou internetu

Podľa vyjadrenia jedného z administrátorov počítačových sietí z Teheránu úrady "testujú, čo sa stane, keď odstránia filtre a či budú mať situáciu pod kontrolou, alebo nie". Štátne a náboženské inštitúcie v Iráne kontrolujú obsah a šírenie informácií vrátane tlačených médií, hudby, výtvarného či filmového umenia, ako aj vysielanie rozhlasu a televízie.

Iránske vedenie začalo blokovať prístup k internetovým sociálnym sieťam v roku 2009, keď sa v krajine po kontroverzných prezidentských voľbách začali masové protesty. Podľa tvrdenia vtedajšej vlády opozícia využívala na zvolávanie svojich prívržencov práve internet.

Používatelia internetu zákaz obchádzali používaním súkromnej virtuálnej siete (virtual private network, VPN), teda počítačov za hranicami krajiny, cez ktoré sa obyvatelia Iránu mohli dostať k svojim kontám na sociálnych sieťach.

Vládnym špecialistom sa však podarilo vyvinúť metódy, ako zablokovať aj tento spôsob prístupu, keďže zástancovia tvrdej línie považujú internet za morálne skazený.

Prezident Rúhání sa počas predvolebnej kampane i po nástupe do funkcie vyslovil za uvoľnenie reštrikcií v politickom živote, ako aj za skoncovanie s cenzúrou internetu. Akékoľvek návrhy zmien však musí odobriť najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí. "Zdá sa, že kľúč" - Rúháního volebný symbol v jeho prezidentskej kampani - "môže odomknúť cenzúru internetu," napísal nedávno proreformný iránsky denník Šark.
http://www.hlavnespravy.sk/vda...

No co Erdo? Myslís si ze turci sú blbí, tak ako si to myslel sialený Chameneí a jeho mafia o iráncoch?
 


Najčítanejšie na SME