Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Aby prežili, jedli v Homse mačky, červy aj lístie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

"Kto chce psa bit, palicu si najde"
 
Hodnoť

jo

Povstalci im nedovolili utiect. Treba ich podporit aj rucnymi protilietadlovymi kompletami. Dzihadistom z FRA a UK sa budu hodit pri de gaule a heatrowe na nejaky objektik)))
 

 

Boli obkolesený ASSadovskymi jednotkami ale povstalci ich nepustili von. Naozaj? To si z jakej sklenenej guli vyčítala? Nedaj bože máš direkt fon k tomu mega-vagabundovy?
 

))))

mám tri piana ale jedno Vám venujem, aj keď vzhľadom na túto smiešnu reakciu pochybujem o pochopení.
SAA VŽDY keď robí kampaň na teroristami obsadených územiach popredu vyzýva civilov aby opustili miesta, robí to tak po celý čas konfliktu na celom svojom zvrchovanom území. Ale majú vždy jendu podmienku - civili musia prejsť cez kontrolné stanovišťa - nakoľko sú myslím že odôvodnené obavy aby odtiaľ nevyšli aj teroristi a iná háveď. To isté je aj v Homse - avšak zrovna teroristi nedovolili nikomu opustiť miesto centra. Tí ľudia sú tam doslova živé štíty a trpia. A hádaj prečo? Lebo keby to spravili, tak SAA to centrum behom pár dní získa spať a o pár uterákov by bolo menej. Možno aj zopár EÚ občanov, že? ale to už idem mimo tvoje hranice...pekný deň inak
 

Mozno aj zopar EU obcanov

ale väcsina uterakov bude z juhu Ruska (Cecensko, Dagestan), to si pis.
 

Aj ja tiez obetujem jeden.

Aj ja obetujem jedenlci, dnes su to už len terroristi, uterakoví a iná háveď. No dobre.
Po prečítaní toho čo si mi velkodušne odpsala jedno viem, ako mnohí tunajší experti, veľa času si čítaním histórie vojnových konfliktov nezmárnila. Že?
Homs je dnes vybombardovaný na ruiny ako Stalingrad, Berlín aledo Groznyj. (Najdi si aspoň neaké foto.) Môžeš mi teda napísať, ako tým povstalcom/terroristom tie " živé štíty" vlastne pomohli a pomáhajú? Živé štíty majú svoj účel keď sú jasne viditeľné (Bosna) no v ruinách zbombardovaného mesta však strácajú svoj význam a sú viacmenej na oštaru, specialne keď protivník to mesto môže kedy kolvek z diaľky odstrekovať a letecky bombardovať, čo ASSadová armáda robí.
Ináč, taktika obkľúčenia mesta na nechať ho umrieť hladom a chorobami je stará ako ľudstvo samé. S obyvateľstvom má vždycky viacej problémov ti čo mesto bránia ako tí čo mesto obkľúčili a len čakajú na jeho padnutie, čo je v podstate len vec času.
"SSA vyzýva civilov aby opustili mestá". To vyhlásenie má pre mňa taký istí štýl, ako friské vyhlásenie svojej opozicie za terroristov podporovaných zahraničím a nasledné krvavé represie proti demonštraciam. Mega-vagabundovy ASSadovy a jeho rodinnému režimu neverím ani slovo. Režim ktorý sa už viac ako tridsať rokov drží pri moci silou a represiami proti svojemu obyvateľstvu. Jedno mi do hlavy však nejde. Akým spôsobom sa ten istý režim stal z ničoho nič, taký dôverny hodný. Fakt si si nič z histórie neprečítal?
.
 
Hodnoť

A kto za to moze ?

USA v spolupraci s EU lebo zabranili syrskej vlade zlikvidovat teroristov kym sa to dalo...
 

Aikimaniac,kazdy,kto ma kriticke

myslenie a vie citat medzi riadkami,vie,ze za to mozu sionisti.I ked Gaza je najvacsi koncentrak na svete,ale macky a cervy tam nejedli.Mozne je,ze jedli,len sionisti o tom zakazali mediam pisat.... aa stale ziadna humanitarna flotilla...
 

 

pri všetkej úcte, že Gaza najvačší koncentrák na svete... bol si tam? alebo svoje informácie čerpáš z internetu? netvrdím že Gaza je wonderland, ale označiť to za najvačší koncentrák na svete môže len človek ktorý tam nikdy nebol a naletel zas opačnej propagande... alebo sám túto propagandu šíriš?

keď tak "čítaš medzi riadkami" a máš "kritické myslenie" čakal by som objektívnejšie myslenie a hodnotenie...
 

máš príliš "kritické myslenie"

novozámčan21 zjavne ironizuje ;)
 

 

aha tak potom pardon :) moja chyba ;)
 
Hodnoť

Darkside

Mohli by ste mi niekto pripomenúť prečo ešte niekto sype peniaze do OSN ?
Zatiaľ čo tam kravaty riešia banálne dohody a obchod, vybíjajú si nacionalistické chúťky a znefunkčňujú medzinárodnú politiku trpia milióny. Humanitárna organizácia... kde ? Stoja pri ceste a prizerajú sa katastrofám a rozkladu.
Je naozaj možné, aby bol George Lucas prorokom ? Je to ako prvé tri diely Hviezdnych vojen. Zatiaľ čo chamtiví politici blokujú parlament nezmyslami, masy trpia blokádami, embargami a okupáciou. Jediné na čo sa vlády zmôžu je viac zbraní, deregulácie bánk, neúnosné úvery a viac zbrojenia. Strašenie falošným násilím a terorom, ale ten skutočný nikto neukáže. Zatiaľ čo z nich sa stáva všemocná majetná elita, svety trpia, sú milióny obetí a civilizácia je v rozklade. Táto časť filmu mi príde veľmi reálna na to, že je to sci-fi.
 

ale ved OSN ja tu len na to

aby pocitala byty na Zapadnom brehu a finacovala Hamasnikom skolstvo v Gaze, humanitarne organizacie su tu na to aby islamistov vyzbrojovali (IHH) a zlomili blokadu (Mavi Marmara)
 
Hodnoť

...

"Zastavili ho však sýrske vládne jednotky" & "sýrskych bezpečnostných síl"

Milé SME, píšte objektívne! Nie sú to žiadne "sýrske vládne jednotky", ale Assadove vládne jednotky. Kontroluje ich nikým nevolený dedičný vládca al Assad!
 

 

Vieš, choď si so svojím dvojitým metrom tam, kde sa používa.
Doteraz sú to sýrske vládne jednotky, aj keď sa ti to nepáči, nové voľby neboli. V Sýrii nebol až taký problém si zvoliť iného vládcu ako napríklad v Saudskej Arábii.
Na Ukrajine to bolo ešte jednoduchšie. Napriek tomu sa našli ľudia, čo by neváhali rozpútať vojnu len preto, že sa im nepáčil výsledok volieb. Sú totiž ľudia, ktorých vkus je veľmi zvrátený.
 

 

"V Sýrii nebol až taký problém si zvoliť iného vládcu ako napríklad v Saudskej Arábii"

Že nebol? Popíšte mi prosím, ako detailne prebiehali voľby v Sýrii. Som naozaj zvedavý, či sa aspoň zďaleka priblížite k realite, pretože tárate dve na tri."Napriek tomu sa našli ľudia, čo by neváhali rozpútať vojnu len preto, že sa im nepáčil výsledok volieb"

Vôbec som nepochopil túto časť vety. Absolútne nechápem, ani prečo ste ju napísali a ani aký mala význam. V Sýrii to nikdy nebolo len o voľbách.
 

 

Ty tu ale nie si na to, aby si ma skúšal. Je veľká otázka, či by ti na to stačil kredit. Nie všade ide zarábať cez bullsheet job. Mne aj stačí vedieť, ako detailne prebiehajú voľby tu, alebo u susedov v správne demokratickom okolí. Alebo aj v Amerike, či vo Švajci. Ibažeby niekde mali dokonalejšie demokratické voľby, a ja o tom nevedel.

Zopakujem, že nepokoje na Ukrajine sú preto, lebo istej časti, ktorá sa demokraticky dostala na vyššie pozície sa nepáčil výsledok volieb a usúdila, že si taký nezaslúži. Popiera teda mechanizmus, ktorý ju vyniesol hore.
V športe sa porušenie nastavených pravidiel nazve faul, alebo diskvalifikácia. V politike je asi možností viac.
 

tak veru tak...

Keď politici hovoria o boji za demokraciu, tak chcú presadiť svoje zištné zaujmy.

Spomente si na 90 roky u nás a Mečiara, ktorý bojoval za demokraciu (HZDS - LS) a kapitalovú domácu vrstvu a opozícia SDKU, KDH, SNS,... bojovali proti mečiarizmu za demokraciu! A keď Mečiar vyhral voľby, tak po kolenách za ním išli, aby ich zobral do koalície na vládnutie! A keď boli pri moci tak kradli, korumpovali, podvádzali... Dnes je u moci SMER tak kradnú , korumpujú, podvádzajú!!! Tak všetci sú jeden grc!!!

Ak mi niekto začne hovoriť o demokracii a voľbách, tak čosi už ma prešpekulované!
 

Skúsiť jednoduchý test

Priškrtiť mimovládky a sledovať odozvu.
Uvoľniť limit na solárnu energiu pre firmy a sledovať echo.
Vyhodiť pojem rasizmus zo zákona a presmerovať pozornosť na zákon, ktorý hovorí o rovnosti VŠETKÝCH pred zákonom. Aby bolo jasné, že nie je rovný a "rovnejší" na základe rasovej alebo náboženskej odlišnosti.
Zaviesť limit na novodobé formy lichvy a pozorovať okolie.
Zaviesť limit na maržu povedzme vo výške 100% ... nech mi nikto nehovorí, že réžia výrobku musí nutne presiahnuť jeho výrobnú cenu.

Nemáme limit na počet krčiem na 1 ulici, nemáme limit na finančný objem firiem, ktoré sa priživujú na 1 výrobku. Mali by sme si viac všímať, ktoré pridané hodnoty sú skutočné, a ktoré fiktívne. Veď fiktívne faktúry sú tiež proti pravidlám hry. Daň z fiktívnej pridanej hodnoty sa podstatou ničím nelíši od fiktívnej faktúry, keď jej ekvivalentná skutočná pridaná hodnota neexistuje. Merateľná napríklad kvalifikovanou človekohodinou.
Platíme dane z fiktívnych pridaných hodnôt, ale spoločnosti prispievajú len tí, čo tvoria skutočnú pridanú hodnotu. Ostatní točia pridanou hodnotou nekryté peniaze za ktoré ale nakupujú reálny tovar a prostriedky.
Výber fiktívnych daní sú zase len fiktívne peniaze. V dôsledku tak skutočné dane platia len tí, čo tvoria reálnu pridanú hodnotu, teda ich práca je pre iných užitočná. Tí ostatní len dane točia, a spoločnosť reálne dane vyberá celkovo slabo. Tí, čo nezvyšujú pridanú hodnotu prispievajú len peniazmi, ktoré nie sú skutočnou daňou, lebo aby mohla byť z niečoho daň zaplatená, treba to niečo najprv vytvoriť, nejde platiť daň z ničoho, čisto z obehu peňazí, kde proces pridávania hodnoty neexistuje. To spôsobuje potrebu ďalej navýšiť dane tým, čo reálne pracujú, pretože z daní treba platiť reálne veci, nie fiktívne.
 

Darmo tárať o voľbách,

Sýriu, tak ako iné krajiny na Blízkom východe, si svojho času rozdelili Briti a Francúzi -ako im vyhovovalo, naprieč kmeňmi, národnosťami, náboženstvám. A preto tam nemôžu byť slobodné voľby, najmenej sto rokov - lebo by vyhrali suniti (70 perc.), vyzabíjali by šítov, alavitov, kresťanov, drúzov... a potom by prišli na rad národnosti a kmene. Asad je alavita a rád by si nechal vlastnú hlavu.... Okrem toho, máme už aj my skúsenosti so "slobodnými voľbami " - mačkou vo vreci... A v tej "najdemokratickejšej krajine" volia volitelia, nie voliči - hoci už 30 rokov majú internet (nemusia prekonávať stovky kilometrov)...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME