Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prieskum Polis posiela do druhého kola Fica a Kisku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Priateľu, poviem ti to rovno. Ak by si vynechal Fica, ešte by som ti rozumel. Pretože ak ti je milší Fico ako Procházka a Kňažko tak niet o čom debatovať. Naozaj netuším ako máš nastavené hodnoty. Čarnogurský je totiž úplne iná liga ako Hrušovský, ale jednoducho je nepopulárny. Navyše obaja sú asi mimo druhé kolo. Tak ak si to myslel úprimne, tak by si mal dať Procházku pred Fica. Tvoje príspevky už nejaký čas sledujem. Neverím, že by si dal svoj hlas Ficovi. To ti svedomie snáď nedovolí.
dododo
<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

dododo

Asi došlo k nedorozumeniu. Kandidátov som uviedol v abecednom poradí a to tých, ktorí podľa mňa majú na to kvalifikáciu, aby zastávali tento úrad.
Moje preferencie sú nastavené zhruba takto:

Za najväčšiu osobnosť spomedzi týchto kandidátov považujem pána Čarnogurského. Je to človek so skúsenosťami, dobre známy v zahraničí, rešpektovaný v strednej Európe. Je to vizionársky a štátnicky typ politika. Keďže má však 3-5%, podpora tohto kandidáta je veľmi diskutabilná.

Pán Procházka, pán Hrušovský a pán Kňažko - títo páni tiež u mňa prichádzajú do úvahy. Skôr by som inklinoval však k prvým dvom menovaným.
Pán Kňažko už má svoj vek a pri hercovi, ktorý navyše bol mimo politiky pár rokov, nevieš, čo myslí úprimne a čo je hrané v rámci predvolebnej kampane.
Hrušovský je taký "slušňák", možno pre niekoho suchár. Ale vhodný kandidát pre konzervatívneho a staršieho voliča na vidieku.
Procházka skôr oslovuje ľudí v meste, je dynamický, budú ho voliť ľudia, ktorí chcú aby Ficova vláda bola pod drobnohľadom.

Fico - je to pre mnohých najobľúbenejší, ale aj najnenávidenejší kandidát.
Keď dám emócie bokom. Zo zahranično-politického hľadiska je to veľmi vhodný kandidát. Je v Európe známy - mnohí súčasní prezidenti, premiéri, ministri, diplomati ho vnímajú ako štandardného socdem premiéra s vysokou podporou obyvateľstva, ktorú mu mnohí možno aj závidia. Myslím, že by Slovensko dobre zastupoval a reprezentoval.
Z vnútropolitického hľadiska - jeho zvolenie by skôr, či neskôr oslabilo SMER.
Na druhej strane už teraz vidíme, ako je parlamentná demokracia znásilňovaná v našom štáte a najmä ako SMER totálne ignoruje návrhy a mimoriadne schôdze opozície. Neviem si predstaviť, čo by nastalo, keby sa súčasný premiér stal ešte prezidentom a všetko v štáte by ovládla jedna strana.
Preto aj sympatizanti SMERu by mali byť ostražití a nedať jednoducho celú moc v štáte do rúk jednej strany a ich sponzorov.

Kiska - pre mňa ničím zaujímavý kandidát. Nerozumiem jeho motivácii kandidovať. Je to síce úspešný kandidát a možno dobrý človek a filantrop, ale neviem, ako by on mohol pomôcť ľuďom na Slovensku ako prezident. Je nebezpečné mať na Slovensku v situácii, keď defacto vládne jedna strana, prezidenta, ktorý je politický nováčik a reálne sa naozaj nedá posúdiť, aké názory v realite tento človek zastáva, keďže sa k ničomu za posledných 20 rokov nevyjadroval.

Mezenská - ako som už povedal. Pred ľuďmi, ktorí tvrdia, že možno žijú z vesmíru, sa treba mať na pozore. Toto už nemá ďaleko k rôznym ezoterickým hlúpostiam, vešticiam Teodorám, vesmírnym ľuďom a podobne. Ani netreba spomínať, že Mezenská otvorene sympatizuje s ľuďmi, ktorí z času na čas robia na uliciach v poslednom čase neporiadok a bordel a chcú robiť prevrat v štáte na spôsob Ukrajiny.
Niet divu, že má podporu v extrémistických hnutiach.

Bardos - aký program asi ponúkne tento kandidát a koho záujmy bude presadzovať?

Pri mojej analýze som vychádzal z prieskumov a bral do úvahy kandidátov, ktorí majú aspoň niekoľko% podporu.
Ako som už napísal vyššie, pri Bardosovi a najma Mezenskej by som naozaj tvrdo rozmýšľal a možno šiel dať svoj hlas Ficovi s nádejou, že tu o 2 roky vláda SMER-u aj tak nebude.

Aj keď alternatíva KDH-OLANO-SDKU-Most-SMK-SAS-(NOVA)-(LSNS) mi nepríde ako alternatíva.
Tento štát to má dosť nahnuté a preto by si ľudia mali dobre zvážiť, či chcú podporovať rôznych recesistov, neznáme a nestranné osobnosti, alebo chcú mať na čele politika, ktorí bude aspoň kontrolovať vládnu moc a nepodpíše hocijaký hlúpy zákon. Zároveň bude mať nejakú víziu a bude sa trochu snažiť kultivovať politiku.
 

 

Tak tomuto uvažovaniu už rozumiem.
 
Hodnoť

Po mimoriadnej schôdzi

parlamentu na proti rasistickým policajtom terorizujúcich nevinných cigánov v Moldave stúpli preferencie Smeru oproti začiatku januára o 2 %.O kolko % sa zvýši popularita Smer a jej prezidentského kandidáta Fica pri doslova propagandisticky neuváženom návrhu odvolať ho z funkcie premiera si nedovolím ani odhadnúť.Na Slovensku je to proste tak,opozícia je nepoučiteľná.
 
Hodnoť

neverím ničomu

relevantný slogan volieb:
ZVOĽ SI SVOJHO ZLODEJA
 

 

Chápem, že tu už nikto ničomu neverí. Ale z tých 15 kandidátov by ti snáď niekto aj vyhovovať mohol..
 

priateľu

už sme sa naučili že do politiky sa nehrabú ludia čo majú chrbtovú kosť a charakter. Pokial sa tam náhodou taký dostane tak ho zožerú a rozumný človek sa špiniť nebude a zožrať nedá, tak tam radšej nelezie.
Preto sú tam iba bezcharakterní karieristi, legálni kriminálnici a hajzlíci už desaťročia
Vždy to tak bolo v dejinách aj teraz to je tak jedno kto tam je ľaví kradnú ľavou rukou, praví pravou rukou a tí šikovnejší obidvomi. Na Slovensku to inénebolo a nebude.
Ako sa hovorí keď bordel neprosperuje, treba vymeniť všetky Kurrwy
 

 

V parlamente sú aj ľudia o ktorých si myslím, že sú čestní. Ale je ich tam zúfalo málo. Na Slovensku by sme asi mali vymeniť národ, nie Kurrwy :-)
 

Treba zobrat

volebné právo všetkým asociálom ktorí nechcú pracovať nikdy nepracovali, príživníkom parazitom a národ bude ako vymenený a volebné výsledky budú iné keď budú voliť tí čo myslia hlavou a nie mechúrom plným alkoholu.
 

 

To dosť asi dobre nejde. Ale pre začiatok by som spravil voľby povinné. Ale nebola by pokuta, ale ak sa nezúčastníš volieb, nemôžeš sa zúčastniť nasledujúcich dvoch. Tak to majú tuším v Austrálii.
 
Hodnoť

A tento

prieskum napovedá niečo iné. http://aktualne.atlas.sk/vysle...
Každý má svoj prieskum !? :)
 

 

Prosím, nešírte tu demagógie a skúste aspoň v základe pochopiť, ako sa robí prieskum. Začnite prosím tu:
http://www.e-metodologia.fedu....
 

 

Ešte by som rád dodal jednu vec. Prieskum o preferenciách sa nedá robiť na internete, pretože ako správne vidíte z 12% pre Fica je dôsledok toho, že v tomto prieskume neboli jeho voliči čo na internet ani nepoužívajú. Celé zle. Takto to jednoducho nefunguje, aj keby sa mi ficiakových 12 % páčilo. Ale nedá sa svietiť....
 
Hodnoť

osobne nechapem

ludi, ktori chcu volit kisku v prvom kole. I ked aj ja by som ho volil v druhom.

ale preco v prvom?
 
Hodnoť

Žiadne druhe kolo nebude

Po totalnom trapase a fiasku pravice so starym emisnym zoznam
z roku 2010 žiadne druhe kolo nebude, nakolko sa žiadna senzacia
nekonala. Prepudrovany aniel Kisa postavil prave na tomto blufe svoju
kandidaturu a ta teraz zhorela ako fakla.
 
Hodnoť

Všetkým odporúčam

pozrieť a vypočuť http://www.youtube.com/watch?v...
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Najčítanejšie na SME