Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Novú zmluvu o adopciách sme s Talianskom zatiaľ nepodpísali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Môj názor:

Taliansko je rodiskom mafie, a určite je tam teplo a krásne. Naši politici sa môžu poprevážať na jachtách a možno sa im niekedy zíde oblička slovenského dieťaťa. Osobne nie som proti adopciám do zahraničia, naopak určite je lepšie ak ma dieťa rodičov, a je veľmi smutné, že k adopciám musí dochádzať aj napriek tomu, že sú obaja skutočný rodičia živí. Možno by mal štát viac pracovať na tom, aby sa nemuselo adoptovať, a keď už, tak do krajín s vyspelým sociálnym systémom, ako napríklad Švédsko, Nórsko.
 
Hodnoť

 

Rád by som sa dočítal, či už štátni paraziti našli nezvestné deti, ktoré putovali do Talianska?
No a naši "žraloci" hor sa do nového biznisu http://www.nadaciajt.sk/nahrad...
 

ktovie, koľko

nadácii "spolupracuje" s Úsmevom ako dar. A to má v čele osobu, ktorú často vidieť v médiach, dokonca aj v kresťanských. Stále platí výrok Voltaira, že keď ide o peniaze, všetci ľudia sú rovnakého náboženstva. Zodpovední vedeli, kde deti posielajú. Ani rôzne formy náhradnej starostlivosti na Slovensku, nezabezpečujú v prvom rade najlepší záujem dieťaťa.
 
Hodnoť

O deti sa má postarať rodina

keď nie je žiadna rodina a to myslím aj vzdialenú rodinu, tak štát. Čím ďalej sa dieťa od rodiny dostane, tým je väčšia pravdepodobnosť, že mu bude ublížené. Cezhraničné adopcie to je už riadne ďaleko, riziko zneužitia značne narastá. Od cezhraničných adopcií ku obchodu z deťmi nie je ďaleko... :-(

Článok neodpovedá na to, ako skončili tie adopcie do Talianska. Zjavne stačilo, že Taliani poslali nejaké papiere... Boli tie adoptované dievčatá neskôr tehotné ako maloleté, alebo neboli?
 
Hodnoť

no pekne

a uz vieme ako dopadli tie deti, co sme tam naposledy hufne poslali?

ci uz presla nejaka premlcacia doba?
 


Najčítanejšie na SME