Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo Rusi nechcú poznať pravdu o Leningrade (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

 

To už je neuveriteľné, ako sa prekrúcajú dejiny. Nedávno sme sa dozvedeli, že tankovú bitku pri Prochorovne vlastne vyhrali nemci. Marinesko je vyhlásený na zajväčieho vraha na mori, lebo potopil Gustloff, ako keby angličnov vôbec nezaujímalo, že na lodi bolo 3500 ponorkových námorníkov. Teraz za státisíce mrtvych v Leningrade sú vinní ruskí komunisti, nie hitlerčíci, ktorí mesto obklúčili.
 

 

V tomto prípade to tak asi bude.
Veď to sú výpovede Rusov...
Preboha, kto iný má právo spochybňovať absurdný komunistický režim, schopný obetovať takmer milión civilistov?
 

 

No, aj angličania obetovalí zopár ľudí v Coventry, keď neoznámili plánovaný nálet, ktorý zistili z enigmy. Obetovali aj kozákov, keď ich po vojne vydali Stalinovi. Solženicin to Churchilovi neodpustil. Celé rodiny páchali samovraždy, aby sa nedostali Stalinovi do spárov.

Čo mohli robiť ruskí komunisti s obyvateľmi Leningradu? Mali im Stalin kázať, nech sa vzdajú a napochodujú do nemecka robotovať? Vtedy bol iný zvyk. Vieme, že Stalin dal internovať aj rodinu svojho syna Jakova, ktorý padol do zajatia. Dodajme aj to, že okrem nemcov na vyhladovaní Leningradu mali veľký podiel aj fini.
 

fínom sa necudujem

užili si svoje s rusmi počas zbytočnej tzv. zimnej vojne v roku 1939
 

 

Azda finov uspokojili tie státisíce civilov, ktorí pomreli hladom. Vojakom veľmi neublížili. Pravda, fíni tiež nemali na výber.

BTW, zimná vojna nebola celkom zbytočná. Oficiálne rusi chceli od fínov kus územia, aby Leningrad nebol tak blízko hraníc. Vraj by im dali viac územia inde. Okrem toho Stalin zistil, že jeho armána stojí za starú belú. Keby si rusi nevzali poučenie z vojny proti Fínsku, na začiatku vojny s Hitlerom by zrejme fasovali ešte viac.
 

 

Hej, vymeniť strategické územie, ktoré rovnako približovalo Fínov k Leningradu ako Sovietov k Fínskym mestám za kus tudry...
Leningrad v podstate zachránil Mannerheim, lebo odmietol postupovať za pôvodnú hranicu a zakopal sa na Karelskej šiji. Ak by bola fínska armáda aktívnejšia, zásobovanie mesta by bolo nemožné a zrejme by skutočne muselo kapitulovať.
 

 

Rusofili si vzdy najdu vyhovorku, preco Rusi napadli susedov, preco Rusi tyraju a vrazdia svojich obyvatelov, preci kradnu, preco su chudobny napriek tomu, ze predavaju viac ropy ako SA. Proste rusofili .....
 

NFZ...Nový Fašistický Zárodok.

"...nemec nemal pred Leningradom (ani v ostatných okupovaných krajinách) čo robiť , a už vôbec nie blokádu trvajúcu 900 dní za druhé".
 

 

Ja nie som žiadny "fil", len som prečítal zopár knižiek. Rusi na to išli práve tak ako Hitler. A to sa už nevracajme, ako angličania ovládli polovicu sveta. Rusi presunuli armádu k hraniciam, za hranicami sa ozval zúfalý hlas volajúci o pomoc (ako v Sudetách) a ruská armáda pribehla a pomohla.
 

 

ukáž mi ktorý západný štát vznikol tak, že prehovorili domácich aby sa vzdali.:-)
 

 

Lenže takým ako ty stačí podľa článku riešiť dôsledok. Rozoberať to čo mohli alebo nemohli. Neriešiš príčinu prečo by museli. Jedno je isté, ani ty a ani Procházková na tom nič nezmení - nemec nemal pred Leningradom čo robiť za prvé, a už vôbec nie blokádu trvajúcu 900 dní za druhé. Ostatné sú len taľafatky okolo. Pochopil ?
 

 

Takže vy by ste si nechali vyvraždiť celú rodinu - hlavne, aby vám niekto neobsadil byt.
Alebo že by nie?
 

 

Nepochopil že ? Nemec nemal čo pred Leningradom robiť. Ostané sú len taľafatky, čo by bolo keby bolo. Alebo to snáď obhajuješ ?
 

 

Nie, ja som nič nepochopil a vy ste komunistický génius. Dúfam, že to takto stačí.
 

 

Ako odpoveď to stačí " komunistický genius". škoda strácať čas a piano.
 

 

Nepochopil si pointu, nikto nechce tvrdiť, že vojna je dobrá. Mimochodom neviem zodpovedať na otázku, či je lepší fašista alebo komunista, vychádza mi to tak narovnako.
 

 

On to pochopil, len nedokaze obhajit primitivizmus, tyzanie a mizeriu ruskeho obyvatelstva, preto dava nelogicke odpovede u menej chapavych v hornej dolnej mu to zabera, ale tu chlapec nejak nema uspech :-(.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Z vojenského hľadiska mohla znamenať kapitulácia Leningradu katastrofu. Pád bývalého hlavného mesta Ruska, komunikačného, priemyselného a kultúrneho centra by mal zrejme fatálne následky. Na evakuáciu civilistov Sovieti nemali čas ani prostriedky. Prednostne evakuovali vybavenie priemyselnývh podnikov a pracovné sily, lenže ani to nestihli.
 

 

to mali rusi skákať nemcom rovno do kremačných pecí? V nemeckom zajatí zahynulo 3,5 milióna sovietskych vojakov. To ich nechali zomrieť rusi v nemeckých uniformách? http://sk.wikipedia.org/wiki/S...

Existuje pojem "vlastenecká vojna" kedy nešlo už o komunizmus, ale ľudia sa sami hlásili bojovať za OBRANU VLASTI. To je ale pojem, čo Slovák nepozná, tak chápem ....
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME