Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Posudok ortopéda: Hedviga klamala, zranenú mala len peru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

...

Pokial som v skole daval dostatocne pozor spominam si na nieco take ze clovek sa sam od seba nie je schopny zamerne takto kusnut. Ale necham sa poucit. Pravdepodobne ale tak ako v pripade dekana ide po ruke kovosrotakovi a kolopicovi. Asi ho niekto drzi za gu le
 

 

Preboha, to v ktorej škole učia? U al káidy?
 

štátna mafia o Hedvige stále klame

Privolaná lekárka RZP neskôr, 18.06.2008, vypovedala pod prísahou, využívajúc svoju zdravotnú dokumentáciu, že keď 25.08.2006 prišla sanitkou k pacientke, „Pacientka bola vystrašená a veľmi rozrušená, mala triašku na celom tele...zrenice...rozšírené do veľkosti 4 mm...“. Zistila zvýšený krvný tlak ( 150/80 ) a zrýchlený pulz 150/min., všimla si poranenia na tvári a hematómy (=krvné podliatiny) na stehnách. Podané 10 mg diazepamu do svalu.
Na traumatologickom oddelení vo FN v Nitre bol konštatovaný „...opuch tváre v zygomat. (=lícnej) oblasti vľavo, opuch radixu (koreňa) nosa, palp. (=pohmatová) bolestivosť v obl. (=oblasti) opuchu, ...opuch a drobná lacerácia (=natrhnutie) dolnej pery paramediálne (=vedľa stredu) vpravo...na ušniciach v obl. lobulov (= lalôčkov) ...zaschnutá krv z otvorov po náušniciach, mierny opuch bilat.(=obojstranne), palp.(=pohmatová) bolestivosť sánky paramediálne (=vedľa stredu) vľavo, palp. (=pohmatová) bolestivosť stoličiek vľavo dolu,...Končatiny: začervenanie a palp.(=pohmatová) citlivosť anteromediálnych (=predno-vnútorných) plôch oboch stehien....;“
Pri konziliárnom neurologickom vyšetrení konštatoval neurológ zvýšenú tenziu (=napätie), anxietu (=úzkosť), anterográdnu amnéziu (=chýbanie spomienky na určitý časový úsek po úraze) cca 15 - 20 min... opuch v zygomat. (=lícnej) oblasti vľavo. Diagnostický záver:
Commotio cerebri (=otras mozgu), Contusio faciei (pohmoždenie v tvári), Contusio auricuale
bilat(=pohmoždenie ušníc obojstranne)....+ďalšie traumatol. dg. Objektívne neurologicky akútna stresová (=prudká záťažová) porucha ľahkého stupňa.
V prepúšťacej správe z traumatologického oddelenia (25.08.2006) sú uvedené nasledovné diagnózy: Commotio cerebri (=otras mozgu), Contusio faciei, l.sin. et nasi (= pohmoždenie tváre vľavo a nosa), Contusio mandibulae l.sin. (=pohmoždenie dolnej čeluste vľavo), Contusio et excoriatio auricualae bilat. (=zhmoždenie a odierka na ušniciach obojstranne), Contusio par. abdominis et reg. femoris bilat (=zhmoždenie brušnej steny a oblasti stehien obojstranne).

Aj keď sa nerobili špeciálne CT rezy (projekcie) so zameraním na mäkké časti tváre (ich poranenia boli klinicky jasné), ďalšia analýza CT záznamu ukázala, že „...Vľavo v zygomatickej (=lícnej) oblasti pozorovať opuch podkožných štruktúr mäkkých častí – šírka
kože a podkožia dosahuje 21mm, kým na kontralaterálnej (=opačnej) strane 17 mm, podobne pozorovať aj opuch mäkkých častí kože a podkožia v oblasti koreňa nosa tvárovej časti hlavy“( hodnotené kvalifikovaným röntgenológom).
Na základe anamnestických údajov od pacientky a popísaných klinických nálezov kolegami v Nitre (špeciálne známky poranenia v ľavej zygomatickej oblasti a koreňa nosa, ktoré je zachytené aj na CT hlavy) sa dá hypoteticky rekonštruovať najpravdepodobnejší priebeh udalostí pri napadnutí.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Naco stale otvaraju tento pripad, nech

pani Malinova ostane v Madarsku, ked je presvedcena, ze sa jej tam bude zit lepsie a je to aj tak jedno ci niekto zije v Madarsku, alebo na Slovensku. Malinovci nie su jediny akurat, ze jej odchod mal byt demonstrativny. Nakoniec pravny system je v Madarsku takmer rovnaky takze policia a prokurator ma dosah na nu aj v Madarsku. Su ovela zavaznejsie pripady, ktore nie su doriesene, ako v pripade pana Mela.
 

 

Maďari jej určite dajú pokoj. Treba jej stíhanie konečne zrušiť. 7 rokov stíhania? To je zbláznenie. Už to by stačilo v Bruseli, aby jej priznali práva. A nezabudnime, že je katastrofa pre Slovensko, ak náš občan má dôvod emigrovať.
 

malina oblizol znááámka

a prokurátor zneužil policajt
 

 

Hej, len tú známku lízala pred siedmimi rokmi.
 

Keby aj 30 timi

Inak ako by si sa pozeral ako obet vrazdy na 20 rocne premlcanie vrazd? !!!


No asi nijako.

Ale kriminalnym zivlom co volili vo volbach tie strany co su v parlamente sa na to kuka dobre.
 

Zakaz diskutovat o Dubovcovej

a Dzurindovi.

: _))))))

To co su toto vlastne za noviny?
 

Už nemôžeš

diskutovať ani o cirkevných dotazníkoch. Veľmi rád by som sa dozvedel, ktorý odrb o tom rozhoduje.
 

zamotok

Monk by s tebou súhlasil. V jednej epizóde chcel vyšetrovať v múzeu vraždu starú 25 tisíc rokov, lebo vražda sa nepremlčuje.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Aha, takže preto som dostal takú zúrivú odpoveď, keď som sem dotiahol Včielku Maju, Ferda Mravca a Truhlíka.

Ale asi vieš, ako dopadol Jára Cimrman. Jeho rozprávky boli s počiatku prijímané s odporom, najmä u detí.
 

Pazvuk "neni" v slovenskom

jazyku neexistuje. Stači absolvovať aspoň druhý ročník ZŠ.
 

 

A zamatok vypila Borovička a z toho sa celé dogrcala.
 

 

u nás sú inak veľmi slušní útočníci podľa Malinovej - doklady jej prišli poslané s pečiatkou z vedľajšej dediny. Asi sa tí šovinisti najprv z Nitry trepali až ku nej domov, ale potom si to rozmysleli, lebo medzi dokladmi našli už aj obálku s predplatenou a oliznutou známkou, tak to na poslednú chvíľu poslali a takto ju mrzko skompromitovali.
 

 

Malinka má šťastie, že ju zbili a olúpili ozajstní gentlemani. Ako Arsén Lupin. Ja keby som riskoval jej prepadnutie za bieleho dna, a ešte čmáral po nej, tie doklady by som najskôr hodil do Dunaja.
 

 

keď už o tom Dunaji, tak vraj mala na blúzke nápis "Maďari za Dunai"
Tak nech si o národnosti "útočníkov" urobí každý vlastný názor...
 

 

OK, tak opravujem - do Dunaia.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME