Streda, 12. august, 2020 | Meniny má DarinaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mezenská chce kandidovať: Členstvo v Únii treba prehodnotiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Hodnoť

volil by som ju

Je neporovnateľné krajšia a rozumnejšia ako napríklad Hrušovský,ktorý jej nesiaha ani po členky.
 
Hodnoť

Demokracia u nás - cesta do pekla

Pani Mezenská má podľa mňa dobrý úmysel, avšak nesprávny spôsob jeho dosiahnutia, respektíve potrebuje iný národ, s ktorým by tieto ciele mohla dosiahnuť.

1. Priama demokracia - dobrá cesta v prípade, že sa nenarodíte do krajiny, v ktorej sú väčšinou hlupáci, prípadne individuality, ktoré dokážu zmanipulovať masy vo svoj prospech. V opačnom prípade je demokracia cesta do pekla, vyhovieť sa nedá každému a kto iný ak nie prezident by mal mať pevné slovo?
2. Je korupcia to, čo nás trápi najviac? - pani Mezenská znova poukazuje na korupciu, je to však to o čom sa vraví v bežnej slovenskej domácnosti? Myslím si že ide len o veľmi vítanú formu marketingu, hovoriť o tom ako sú vplyvní zlí, ako kradnú a ako to ja dokážem zmeniť. Neviem presne ako, ale otvorím o tom celospoločenskú diskusiu.
3. Celospoločenská diskusia? WTF??? - diskusia nie je riešením na všetko. Myslím že tu už bolo dosť ľudí, ktorí celé vládne obdobie len diskutovali, obviňovali a poukazovali na druhých len preto, aby boli v dobrom svetle v čo najširšom okruhu ľudí. Ľudia by si mali voliť sudcov o ktorých takmer nič nevedia? Teta z Hornej Dolnej vie fuk o nejakom sudcovi. Ako by tieto voľby prebiehali? A ak by prebiehali, kto by na ne prišiel? Myslím si, že 98% občanov by takéto voľby absolútne nezaujímali a vyhrávali by tí, ktorí majú najviac kontaktov.
4. Prezidentka bez názoru je ako ochrnutý plavčík - totálne zbytočná. Prečo by sme mali voliť niekoho, kto bude len bábkou? Kde má pani Mezenská vlastné názory? Pri otázke homosexuality uvádza že je zástankyňou tradičnej rodiny, no ak spoločnosť vyzrie, tak je za celospoločneskú diskusiu? O čom chce diskutovať keď je zástankyňa tradičných hodnôt. Ak si nevie stáž za svojim ani prezidentka, tak ako chce od svojej krajiny stabilitu a istotu?

Toto je môj prvý príspevok, ospravedlňujem sa že je dlhší, ale nedalo sa mi nevyjadriť. Napriek tomu, že ide o jednu z najsympatickejších kandidátiek s pravdepodobne dobrým úmyslom, je odsúdená na neúspech. Pani Mezenská na mňa pôsobí ako nepripravená žena bez vlastného názoru, ktorá u mňa aj po tomto rozhovore stráca kredit.
 

Toto je najhoršia forma rasizmu!

Rasizmus proti vlastnému národu! Ľudia su všade rovnakí! System moci je iný! Bohužiaľ, Slovensko neprešlo reformáciou, resp. bola brutáne potlačená. Preto si katolícke Slovensko po vzore Tomaša Aqinského neustále hľadá svojho " osvieteného (panovníka) úradníka. Sklame nás Mečiar, volíme, Dzurindu, sklame nas Dzuruinda - volíme Fica, sklame nás Fico - volíme Kotlebu. Až potom, keď prestaneme hľadať panovníka - úradnika, a začneme si voliť priamou voľbou zástupcov našich záujmov v jednomandátových obvodoch, až potom budú títo poslanci loajálni nám a nie svojim politickým bosom!
 

Jednomandátové volebné obvody

Dovoľte mi reagovať na Váš príspevok. Slovensko si nevolilo Mečiara, Dzurindu, Fica, ale politické strany, HZDS, SDKU, SMER. To, že na ich čele stojí vplyvná osobnosť je už len sprievodný fakt. Vami navrhovaný systém jednomandátových obvodov by mal práve za dôsledok vplyv jednotlivca, osobnosti. Typickým príkladom jednomandátového volebného systému sú nedávne voľby do VUC a napríklad zvolenie práve Vami spomínaného Kotlebu. V prípade, že by národ s takými špecifikami ako je náš dostal moc priamej demokracie aj na takejto úrovni, nebolo by to dobré riešenie a extrémy ako je ten v Banskej Bystrici by boli vo všetkách krajoch. Ešte viac by sa presadzovali zámery jednotlivcov a nie ľudí.
Vaša idea služby politikov ľuďom je mimoriadne pekná, sám by som si niečo podobné želal. No obávam sa, že to je niečo, čoho sa nedožijú ani generácie po nás.
 
Hodnoť

 

Prekaza jej nedostatocna informovanost, ale nie je informovana ani o tom, co nas vstup do EU znamenal. A sice, zaviazali sme sa, ze do vstupime do eurozony. Takze obcania v referende v podstate suhlasili aj so vstupom do eurozony. Ale pravdepodobne o tom neboli informovani :)

Informacie su vsade okolo nas, len ich treba chciet ponat. Alebo treba trochu viac nasavat vesmir :))
 
Hodnoť

Fatálny omyl:

„Myslím si, že teraz je nevyhnutné podriadiť občianskemu rozhodovaniu obsadzovanie tých najvyšších pozícií v štáte."
Po tejto vete som to už ďalej ani nečítal!
Voliť prezidenta ? Voliť predsedu najvyššieho súdu ? ..... Toto je tá priama demokracia ??? Voliť ľudí, ktorých nám predhodia majitelia médii žijúci niekde v New Yorku ???
Najprv voliť ľudí na okresoch, sudcov, okresných náčelnikov policie, vyšetrovateľov... a potom nech si oni sami z pomedzi seba volia vyšších štátnych úradníkov! Lenže to by mafia v EÚ, ktorá si sama vyberá sudcov do Bruselu určite nezniesla!!!
 
Hodnoť

Emancipovaná ťava Mezenská

Veď tá emancipovaná ťava ani nevie, čo hovorí. Chce "všetko opačne" a pre svoje vízie o zrušení eura, vystúpení z NATO a Europskej únie nemá žiadne relevantné argumenty, ktoré by mohli väčšinu presvedčiť, že by to bolo pre nás lepšie.
Veď len posúďte sami:
Euro Mezenská nechce - neberie argumenty ekonómov, že Euro pre našu ekonomiku, ktorá je priveľmni otvorená, úzko špecializovaná len na niekoľko odvetví - automobilový priemysel a pod. - je výhodniejšie...
v EÚ Mezenská nechce byť - prečo - asi podľa systému "všetko opačne", rejme sme tak bohatí že si v pohodičke dovolíme platiť vývozné clá do EÚ, nášho najväčšieho zákazníka...
NATO nechceme - asi Mezenská chce vybudovať ďaleko väčšiu armádu, ktorá zabezpečí obranu našej vlasti ďaleko efektívnejšie, ako členstvo v NATO - že to bude 10x viac stáť, už nevadí.
Je to jednoducho hlúpa sliepka čo ani nevie, o čom kotkodáka, takej treba dať do rúk varechu, metlu a poriadny pohlavný úd.
 

Chozé nie si ani poriadný kohut

Ta ,žena rozmýšľa nadčasovo, samozrejme ,že nič z toho sa nedá realizovať násilím. Dôležité je to ,že má 100% pravdu !!!!!
Všetko však dôjde samo , mimo nás ale bude sa nás to priamo dotýkať.

Ako prvé pôjde k čertu EURO, nie preto ,že ho Slováci odmietnu ale preto ,že nás odmietne EURO.

Ďalším v poradí bude EU, nebude iné východisko len obnova československá.

Už koncom minulého roku sa začala rámci EU obrovská nezhoda a začína sa medzi členmi prejavovať vzájomná averzia a nedôvera.

Konaním niektorých členov najmä tých z bývalých sociálistických štátov sú niektoré západné štáty zhrozené a cítia sa byť ich vyčíňaním priamo ohrozené.
Všetko sa vystupňuje v najbližších mesiacoch.

Hospodárstvo EU sa zrúti,zrúti sa aj finančný sistém. Zrútenie finančného systému bude mať za následok ,že sa ocitneme mimo euro zóny.
EU určitú dobu ešte vydrží ale nezhody budú narastať, nakoniec jediným východiskom pre Čechov a Slovákov bude obnova československá.

Vojnové dianie ,ktoré bude v najbližšich mesiacov vo svete prebiehať posilni jednotu NATO.Štáty NATO budú viac zbrojiť a prijímať spoločné vojenské opatrenia.
Nič však nevydrží večne. Po určitom uvoľnení napätej situácie vo vojensko - bezpečnostných otázkach vo svete zistia , niektoré európske štáty NATO ,že sa dostali do veľmi nevýhodnej situácie,rozhodne nie takej ako očakávali.
Za najlepšie riešenie budú považovať vystúpenie z NATO a byť neutrálny tak ako je v súčastnosti Rakúsko.

Ta paní Mezenska inak veľmi sympatická osoba má rozhodne pravdu.
Možno je veštkyňa ,alebo má veštecké nadanie, neviem ale takmer všetko o čom hovorí sa jej aj splní.
Lebo to má svoju logiku, na rozdiel od toho čo hovoria taký ako je pán Chozé.
 

keď ti je sympatická

tak si s ňou poriadne vymeň genetické informácie, nech je Mezenská aspoň na niečo užitočná...
 
Hodnoť

Omyl

Clenstvo v unii nie je treba prehodnoit. Co je treba prehodnotit je rozhodne clenstvo v NATO a v eurozone. NIE V EU. To su dve uplne rozdielne veci.
Inak ta pani sa nechala nachytat redaktorom v mnohych veciach. Suhlasim s tym co hovori, ale obavam sa, ze na zmenu nema. Ta musi vyjist od ludi a kedze sa ludia neburia v tisicoch, tak to znamena, ze na zmenu este nedozrel cas. Pokial to ludia sami nechcu, ziadna zmena nebude. A ako sa zda zatial to nechcu a sucasny stav im viac-menej vyhovuje. Kebyze nie, tak mame protesty ako na ukrajine.
 
Hodnoť

 

tazko sa pocuvalo SMEtiarom a priamej demokracii :-) Drzte sa Helenka :-)
 
Hodnoť

Spestrenie ponuky a odvaha

No, dúfam, že sa jej sympatizantom podarí zozbierať ešte tých pár tisíc podpisov na podpisové hárky do 9. januára.
Vítam jej kandidatúru a nebojím sa, že by sa totálne zosmiešnila a nebojím sa ani o jej volebný (v rámci možností a politickej minulosti) dobrý výsledok, hoci sa do druhého kola nedostane...
Spestrí ponuku, pritiahne mužské voličstvo k urnám a naštartuje svoju osobnú verejne politickú kariéru, klub OLaNO už de facto nejestvuje a vlastne ani strana , lebo tam kope už každý sám za seba ...
Inak s jej nazeraním na úlohu a postavenie politických strán uplne suhlasím, strany to je mafiansky prežitok,
a čo s atýka priamej voľby najvyšších ústavných funkcionárov (nielen prezidenta!) tiež súhlasím, tento zmanipulovaný a zbedačený národ sa musí naučiť voliť, vedieť si vybrať, a musí sa už naučiť vládnuť si a brať na seba zodpovednosť za svoje konanie a volenie,
argument že Slováci sú neinformovaní a nevzdelaní na to aby obstáli vo voľbe napr. najvyššieho sudcu či generálneho prokurátora alebo policajného prezidenta je pseudoargument a alibizmus najhrubšieho zrna...tot sú zákaldné veci, netlačíme voličopv do refrenda o vystavbe dalsieho jadrového reaktora ale o najvyšších personach ktore zaujimaju verejne funkcie a nie manazerske posty v kadejakej eserocke ....
SLovač bedač, KEDY SI UZ konečne dokážeš, že si vieš vládnuť a spravovať verejné veci ???
Kedy? až naprší a uschne?
 
Hodnoť

Napriek tomu, ze podporujem Mezensku

musim pochvalit profesionalny pristup moderatora zo zaciatku rozhovoru. Ked pocul nejaky slub, pytal sa na konkretne riesenie. Ked pocul zahmlenu odpoved, chcel detaily. Ku koncu to uz bolo take skor rypanie (hlavne otazky ohladom Kotlebu, ale na to sme si uz na SME zvykli).Ak niekto chce hodnotit Mezensku, tak nech to nerobi len na zaklade tohto rozhovoru, velakrat neodpovedala dobre a prislo mi to tak, ze nie je moc pripravena na taketo rozhovory.Treba si precitat o tom, co robila, ako sa zastavala obcanov na protestoch a ked ich nechceli pustit sledovat dianie v parlamente.Podla mna sice nema konkretne plany, ale na tomto poste potrebujeme cloveka, ktory ma zmysel pre zodpovednost , spravodlivost a moralka pre neho nie je cudyie slovo.
 

takze

suhlasim s tym co "mumak" pise o moderatorovi a presne toto je ucebnicovy priklad ako obaja moderator aj moderovany/a sa dostali do svojich slabosti... Mezenska-novacik a este len sa uci ako a co odpovedat a moderator s evidentne jasnym postojom k otazkam ktore kladie. Kazdy slovensky moderator/ka by mali povinne pozerat napr. prezidentske kampane (moderovanie) napr. v USA (alebo typ mederatorov ako Barbara Walters..) a vela moderatorov a novinarov ktory vedia ako robit rozhovory. Ano kandidat/politik/whoever ma byt sice grilovany ale postoj moderatora ma byt neutralny a neargumentativny alebo tendecny.. Povedat moznemu kandidatovi na prezidenta do tvare ze pravdepodobne nebude zvolena a komu da hlas je trapne a neprofesionalne. Tak ako aj podsuvanie myslienky ze berie hlasy inemu nominantovi (to co je za kalkulaciu-trapne a presne slovenske..ako aj vo futbale a hokeji..kalkulovat s kym sa oplati lepsie hrat). Takze zakladne pravidla slusnosti nie su nikde na SR.. a tak si kazdy na kazdeho dovoluje ..uzasna uroven.. Nie je na moderatorovi posudzovat jej vedomosti/nevedomosti alebo nazory. Slovensko trpi masochizmom... Ked niekto chce nieco menit tak sa rychlo treba na nom smiat a poukazat na jeho/jej slabiny, no tak potom sa necudujte ze dobrak je vysmiaty z idealizmu a zruda je zvolena a potom sa kazdy stazuje...Podobne skvarili aj Magdu Vasaryovu pred volbami a pritom by bola stokrat lepsia prezidentka ako nejaky ini, co tam nerobia nic ale hlavne ze dobre (t.z. od veci a frazami) odpovedaju na sebaukajacie moderatorske otazky. Moj kandidat na prezidenta su p. Peter Kresak..alebo p.Brigita Smognerova!!!!!!!!!! Uznanie by mali vo svete aj bez rozhovorov. Skoda ze nekandiduju..
 

 

Suhlasim. Lenze to vsetko plynie z nevyspelosti naroda. A to som povedal jemne. Z naroda, ktory slusne spravanie povazuje za slabost. Z naroda, kde moralka zomrela pred mnohymi rokmi. Nemozno sa potom cudovat, ze sa redaktor tak sprava. V normalnom state by sa totiz ani redaktorom stat nemohol. Ale ako hovorim na slovensku su normy zjavne posunute niekde uplne inde. A narod to zerie. Ze je to primitivne, sproste a sedliacke ho vobec netrapi. A moderator bol toho jasnym prikladom. Spravanie, za ktore by som sa hanbil este mesiac.
 
Hodnoť

Učiteľka

Úroveň učiteľky občianskej výchovy (na ZŠ).

"Priama demokracia" v situácii, keď je národ ekonomicky a politicky negramotný a naletí každému populistovi, nie je tá najlepšia cesta vpred.

A všetkým, ktorí chcú "prehodnotiť členstvo v Únii" odporúčam preštudovať si dejiny nášho kontinentu, aj Vám pani Mezenská.
 
Hodnoť

Možno o 5 - 10 rokov

by mohla kandidovať. Tým spochybnením členstva v EU, NATO, eurozóne sa strápňuje a vylučuje. Nepovažujem 28 štátov EU a 18 štátov eurozóny za blbcov. Nech dá príklad ktorým bežným európskym štátom mimo EU sa darí lepšie ako štátom v EU ? Srbsku, Albánsku, Bosne, Moldavsku, Ukrajine, Bielorusku ? Už aj Island sa tlačí do EU....
O koľko sú na tom lepšie v Česku, Maďarsku, Poľsku, Chorvátsku... mimo eurozóny..... ? Sú Rakúsko, Lotyšsko, Estónsko, Slovinsko, Holandsko, Belgicko.... hlupáci lebo sú v eurozóne ?
Pani poslankyňa musí ešte veľmi, veľmi, veľa študovať. Inak sa v tejto pasáži rozhovoru podbá na Kotlebu v nástupnom prejave...
 

16 statov sa predsa nemoze mylit"

no tento citat pozname z natlakovej akcie koalicnych partnerov (a Radicovej) voci SaS...
pred schvalovanim eurovalu..
 
Hodnoť

LOL

Veď tá Cica je úplne blbá :)
 
Hodnoť

Otras

Najlepšie by spravila keby kandidatúru stiahne. Nemá ani základnú predstavu o tom, čo a ako môže ovplyvniť. Matovičovci sú jeden veľký populistický omyl :-/
 

<< < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Najčítanejšie na SME