Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Našli náš stratený raj - Vlčie hory. Na mapách zo 16. storočia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Tvoji vlastnici = obmedzeni chumaji
Vlastnici lesov by nemali zasahovat do pristupu k nim. Kde mam ja ist obdivovat krasy prirody, ked nevlastnim ziaden les? O tejto oblasti som donedavna vobec netusil, a tusim ju v lete navstivim, tak ma ten clanok nadchol. Domorodi barbari alias vlastnici si nemaju co privlastnovat narodne parky a lesy. Namiesto chvaly ze konecne niekto zacal pisat o zabudnutej prirode, sa "aceria" rozculuje ze mu niekto ide vykopnut panty. Aceria to nie su Tvoje panty !!!!!
sz01
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

 

Tí "domorodí" vlastníci a ich predkovia tam žijú stovky, možno tisícky rokov. Pred vyhlásením parku, ktorý obmedzuje aj ich nebolo nikomu bránené vo vstupe do lesa. Les je ich majetkom a živobytím. Majú legitímne právo brániť ho. A keďže je tam príroda v takom stave, ktorý ťa nadchol, hovorí to niečo aj o ich "barbarstve". Doporučujem ti navštíviť divočinu, ktorú si zdedil po svojich "civillizovaných" predkoch.
Poloniny by bez ľudskej činnosti nikdy neboli Poloninami (zisti si, čo to slovo označuje a aké endemity tam žijú). Tá príroda je zabudnutá len pre tých, ktorí sa o ňu nezaujímajú.
 
Hodnoť

 

Paradicka chlapci,podobne ako pri strazcovi divociny.Velke uznanie a respekt.
 
Hodnoť

 

Plus, uz mam doma DVD Strazca Divociny.
 
Hodnoť

wow

Two Thumbs up chalani !!!
 
Hodnoť

Nadšenci nenašli straterý raj s názvom

Vlčie hory, ale El Dorado . Ak pri stálych učastníkoch v počte traja a pri 500 dňoch rekreácie v lese, a rozpočte 120tisíc, vychádza na jeden den 240,-€. Ak sú traja, tak sú to diety 80,.€ na deň. Celkom slušné EL Dorádo do kapies nadšených autorov. Za také peniaze by som bol aj JA celkom určite nadšený. A pritom ešte aj šetrili za nocľah tým , že prespávali pod nebom?! PS: Koľko z tohto rozpočtu už dostali SLovenskí vlastníci lesov?!
Ďalej v texte sú minimálne o situácií v SLovenských lesov nezrovnalosti. Ten kto videl Runinský vyrúbaný KOTOK, kde ostali iba zopár desiatok nevyrúbaných pôvodných porastov na Riabej skale, tak sa musí´zasmiať. Rožok a Havešová sú niekoľko hektárové neporušené lesy, Stužica nebola vyrubaná len preto, lebo skončila II.sv.vojna a Madari ju ešte nestihli vyrubať, dodnes je tam ešte pozostatok po uzkokolajnej železničky. Najhoršie na týchto drobných kuskoch Zachovalej prírody je to, že sú od seba vzdialené na kilometre od seba a medzi nimi sú vyrúbané staré lesy buď Steyerom KSK16, LKT alebo DDT-pasový približovací stroj. Normalne na smiech takáto prekrútená ilúzia. Zaujímalo by ma, koľko minuát je vlastne nakrutených zo SLovenska?!
 

 

ešte si zabudol odpočítať náklady techniku, strih, zvuk, dabing (slovenský+anglický), CD, dopravu .......potom by ťa asi rýchlo prešlo nadšenie, ale chápem tvoju nenávisť k autorom dokumentu
 

Každý komerčný filmový projekt

je podnikateľský projekt. Existuje producent, ktorý to platí, celú tú srandu a potom sú všetky prijmy z predaj a všetkého. A n a konci je buď ZISK alebo STRATA. Tento projekt už začal so ziskom 120Tisíc tým, že do neho nejaká Nadacia napumpovala peniaze. Takže tzv prirovnávanie skutočnej odmeny za práce filmárov, či strihačov, zvukarov alebo ostatných sú irelevantné. Celkom dobre zaplatená DOVOLENKA pre zopár uletených nadšencov, ktorí majú predstavu, že takto by to mohli chcieť aj mnohí, aspoň tisíce a viac. Potom sa prijmy z predaja určite nejak znovu prerozdelia. A nespokojný som iba z tej bezprehej ilúzií, ktorú sa nám snažia tunak teraz predložiť ako celkom slušné PROMO a reklamu na predaj zadarmo. Podobne niečo už vyšlo aj v Týždeň-i
 

Lenže tento projekt je promo

k projektu Vlčie hory (ďaľších 185 000 EUR)
http://www.bgsfm.sk/blokovy-gr...
s cieľom realizovať lokálnu ekonomiku založenú na znalostnej turistike.
Samozrejme miestni ľudia sú nadšení:
http://humenne.korzar.sme.sk/c...
 

Si vedľa ako tá jedľa

Si typická ukážka Slováka postihnutého závisťou. :-) Je mi ťa ľúto.
 

Balrog

nie som postihnutý závisťou, opak je pravdou, to len VY sa neviete rozdeliť s biznisom s názvom OCHRANA/vocičoho/. Od čias Krista sa používa ten istý vzorec spoločenského správania. Identifikovať spoločenské ZLO, riadne ho spublikovať, dnešný svet už nebaží po krvi kresťanov v Koloseu za čias Ríma, ale stačí mu pripomenúť nespravodlivosť na hocičom, na strome, ktorý bol vyrúbaný, na zvieratí, ktoré bolo zabyté a na hocičom, čo by napr. malo zachrániť obavy z toho, že svet už nebude existovať len preto, lebo človek koná proti MATKE prírode. ALe človek je ešte i dnes iba súčasť tohoto sveta , on tento svet už ovládol a dristy o tom, že je ON ten zlý, lebo koná ZLO nie pre dedičný hriech , ale pre MAtku prírodu, je ten motor Vašej doktríny ako v ľuďoch vyvolávať negatívne EMocie. A slovami Sv.Pavla apoštola, varujte sa falošných prorokov. A VY ste tými Falošnými prorokmi, napr. aj Ty p. Balrog a nie Barlog.
 
Hodnoť

Tá Runina

je pravda, Riabia skala je riadne dodrbaná. Chcel som sa spýtať, kde boli točené tie zábery na rieke (črieda zhruba 20 zubrov, to na SR nie je) U nás kúsok Udavy a veľký kus Stužice stoja za to, tam som bol viackrát, ale divé zviera sme nemali šťastie zazrieť. A ohľadom tej ukrajinskej časti Stužycie som myslel, že to je najdivokejšie... Tak zrejme zájdeme na ďalší rok do Biesczad.
 

 

Zabery su tocene pri rieke San v Polsku.
 

Poliaci

tiez nezahalaju, od Solinky smerom k Ruskemu sedlu stavaju novu cestu, takze dive zviera ani tam neuvidis.
 
Hodnoť

skoda

Ze v skole neucia deti o akychto oblastiach na Slovensku. Malo by to patrit k minimalnemu povinnemu vzdelaniu studentov
 

 

Dobre, ze neucia, vyuka by pravdepodobne spocivala v nabiflovani sa par odstavcov o Vlcich horach, bez moznosti vzhliadnut co i len jeden obrazok, nebodaj video ...
 

Učia

ak majú spracované, adaptované zdroje a povolenie spraviť si na to v tem.plánoch priestor. Lebo v školstve to vyzerá tak, že učitelia si musia x z tých vecí, ktoré chcú a majú naučiť, chystať sami. Lebo.
 
Hodnoť

 

zdiela to niekto cez torrent? rad by som si to pozrel
 

 

stiahni na ulozto
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Najčítanejšie na SME