Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Indický najvyšší súd postavil gayov mimo zákona (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Znak cistej demokracie- vacsina, ktora ma v hlave nas..te, moze obmedzovat , sikanovat, ublizovat komu chce, ak si to odhlasuju- ako v Indii. Znak liberalnej demokracie je, ze nemoze.
Aju-Lynn
<< < 1 2 3 4 5 6 7

 

Teda opravujem, ten zakon nevymysleli Indovia, ale este Anglani...ale aj tak, bolo viac nez dost casu to zmenit
 

 

Lenze ak v demokracii obmedzis to, co moze vacsina riesit, tak z nej uz nie je demokracia.

Tato moznost obmedzit demokraciu je velmi krehka a je jednosmerkou k absolutizmu alebo odstraneniu statu.
Liberalna demokracia mi v tomto opise pripomina anarchiu.
 
Hodnoť

 

Tak to vyzera ze medzi Slovenskom a Ceskom prechadza hranica vychodu a zapadu.
 
Hodnoť

Toto

je zase ďalší extrém.
 
Hodnoť

 

... tu ide o rozhodnutie najvyššieho súdu, ktorý sa opiera o ústavu a zákony, ktoré majú takmer 150 rokov, teda sú neaktuálne a nereagujú na realitu roka 2013, a ukazujú, ako zastaraný je právny systém, a možno, skôr mám v to istotu, sa čoskoro zmenia nielen zákony, ale aj ústava, aby reagovala na 21 storočie.
Najvyšší súd tak, viac menej, ani nemal na výber pri z-hodnotení zákona, ktorý dekriminalizoval homosexualitu.
V každom prípade, India nie je jednoliaty celok, navyše, v krajine, kde platí nepísaný zákon kást, a kde sa "bežne" zabíjajú narodené dievčatá, asi ťažko uprieť stredovekosť..., nehovoriac o všetkých životných úrovniach v Indii, ktorá je svojim spôsobom časovaný bomba, nielen populačná, ale aj enviromentálna, v celej jej šírke.
 

 

V tom prípade je ameriká ústava totálne out.
V Indií prišli na to na čo ty nikdy neprídeš. Staré, ale dobré. Nové, ale blbé a zlé.
 
Hodnoť

 

Pred niekoľkými mesiacmi som napísal názor, že všetkého do času. Bol zmazaný ako porušujúci kódex. A je to tu. Toľko sa provokuje spoločnosť, až pohár pretečie. V dejinách ľudstva je to tak neustále. Je doba potláčania homosexuálov, potom nastúpi doba ich bujarej radosti a módnosti kým si spoločnosť nespomenie prečo bola homosexualita popieraná a opäť ju zakáže. A tak neustále dokola. Sínusoida. Toto sme.sk vadilo.
Príde to aj do EÚ. Pôrodnosť klesá, rodiny nevznikajú a tie čo vznikli sa rozpadajú. Miesto rodiny Flašíková-Beňová spolu s SaS podporujú sexuálne anomálie, úchylky, homosexuáne zväzky nič neriešiace.
 

 

Úchvatné, takže si našiel vinníka, že za pokles pôrodnosti môžu homosexuáli, za rozpadajúce sa rodiny môžu homosexuáli, vlastne... homosexuáli asi môžu aj za hurikány alebo snehové záveje...., o to viac, že spájaš nezmyselne článok, ktorý reaguje na celkom iný obraz ako sa ty snažiť si predstaviť, a ktorý neexistuje.

Bude ti stačiť toto?
* Homo manželstvá: Veľká Británia, Nórsko, Dánsko, Holandsko, Švédsko, Belgicko, Španielsko, Portugalsko, Kanada, Juhoafrická Republika (JAR - je jedinou krajinou na svete, ktorá má v ústave zahrnutý článok o tolerancii ku gejom a lesbičkám), Island, Uruguaj, Francúzsko, Nový Zéland, štáty USA: Washington, Maine, Maryland, Deleware, Rhode Island, New York, New Jersey, Havaj, Illinois

** Registrované partnerstvá homosexuálov: Fínsko, Nemecko, Česko, Slovinsko, Luxembursko, Švajčiarsko, Rakúsko, Maďarsko, Írsko, Grónsko, + štáty USA (Massachusetts, Connecticut, Vermont, Iowa, New Hampshire, Washington DC, Colorado, Wisconsin + ďalšie štáty (Havaj, Kalifornia, Oregon, New Jersey, Nevada a Washington) priznávajú párom rovnakého pohlavia výhody spojené so štandardným heterosexuálnym manželstvom), Argentína, niektoré štáty Austrálie, Mexico City, Brazília (+ umožňuje umelé oplodnenie párom)

*** Adopcie: Veľká Británia, Švédsko, Holandsko, Belgicko, Španielsko, Dánsko, Portugalsko, Nórsko, Francúzsko, Island + Kanada a JAR

**** Neregistrované spolužitie: Chorvátsko - pripravuje RP
 
Hodnoť

Môj názor

Mnohí tu majú pravdu v tom, že čo si kto robí v spálni je každého súkromná vec. Tam to začína, ale aj končí. Mne nevadí keď je niekto homosexuálom (aj v prírode je to prirodzené, 4%), ale vadí mi ak vyžaduje tzv. inštitút registrovaného partnerstva. Základným zväzkom v spoločnosti je zväzok muža a ženy - manželstvo. Hlavným účelom manželstva je založenie rodiny a riadna výchova detí. Toto registrované partnerstvá nikdy nebudú schopné naplniť. Je možné si dieťa osvojiť, ale pocit skutočnej rodičovskej lásky toto dieťa nikdy nezažije a ani osvojiteľ podľa môjho názoru nie je schopný skutočnú rodičovskú lásku poskytnúť (rozumej, že môže osvojené dieťa mať rád, ale rodičovská láska to nikdy nebude). Stále nerozumiem čo má byť hlavným účelom registrovaného partnerstva, čo nemôžu dosiahnuť už teraz inými právnymi prostriedkami. Z registrovaného partnerstva nikdy nevznikne život, ktorý je základom pre pokračovanie spoločnosti, čiže spoločnosť podľa môjho názoru ani nemôže takéto zväzky podporovať a chrániť.
 

 

Už po 1000x... to isté, a tak nezmyselné tvrdenia... protirečenia.
1/ RP nikdy nemôžu konkurovať ani ohroziť manželstvá, nemajú na ne žiaden vplyv
2/ dve osoby rovnakého pohlavia mať svoje vlastné deti mať môžu, pretože homosexuáli nie sú neplodní, a teda svoje deti mať môžu, a iba ženy môžu vynosiť a najmä porodiť dieťa, a teda aj lesby môžu mať svoje vlastné deti, homosexuálni muži môžu mať deti nielen umelým oplodnením, ale aj pohlavným stykom so ženou, takže znova, spôsob reprodukcie nie je nijako limitovaný, navyše, rodičom sa niekto má chcieť stať, a byť rodičom je zodpovednosť, a mnohí homosexuáli majú svoje vlastné deti, vychovávajú ich, a vedú obyčajný, bežný život, ako ktokoľvek iný.
3/ láska rodiča je nemenná k dieťaťu, teda mala by byť, každý zodpovedný rodič svoje dieťa miluje, a aj homosexuáli, žiaden rozdiel v tomto nie je.
4/ presne tie isté normy výchovy, rodičovskej lásky a opatery spĺňajú aj homosexuáli, a nie v tomto žiaden rozdiel
5/ účelom RP je spolužitie, presne také, ako keď sa muž a žena rozhodnú žiť spolu v manželstve, účelom spolužitia, ktoré je zákonné, chránené zákonom je predovšetkým vzájomná láska, city a pocity týchto dvoch osôb, ani v tomto nie je žiaden rozdiel, účelom manželstva nie je mať deti, deti nie sú podmienka na manželstvo, a môžu doň vstúpiť aj bezdetné páry, aj vo vysokom veku, deti, vrátane dvojice, ktorá deti mať nemôže, nikto ich nelimituje, a nebráni im vstúpiť do manželstva, na rozdiel od dvoch osôb rovnakého pohlavia, ktorí nielen chcú žiť svoj vzťah právne chránení, ale je tu aj možnosť mať vlastné deti, takže sa nič nemení.
6/ z RP vzniknúť život môže, a aj bez RP majú homosexuáli svoje deti, takže sa vylučuje tvoja nelogickosť, že z RP nevzniká život, a preto ich nemožno podporovať, práve preto, čo som vyššie napísal.
O to viac, že homosexuáli sa rodia práve tým rodičom, manželom, heterosexuálom, ktorých niekto chce údajne chrániť, pred kým? Takouto logikou, akou funguješ, by si musel každého rodiča, ktorý má homosexuálne dieťa azda potrestať, že sa mu narodilo homosexuálne dieťa a myslíš, že tebe sa nenarodí homosexuálne dieťa?
To znamená, že žiadna ochrana manželstiev neexistuje, a nemá žiaden účinok na to, či homosexuáli chcú spolu žiť, a mať aj vlastné deti, lebo spolu aj žijú, aj majú svoje deti.
Nakoniec, nie je tvoja starosť, kto chce s kým žiť, teba nikto nelimituje, ani ti neurčuje s kým môžeš a s kým nie žiť, a máš právo žiť s kým chceš prečo ty a tebe podobní beriete toto právo iným, ktorí sa nijako nelíšia ani od teba.´, a dokážu to isté, a možno aj viac ako ty.
 

Nevieš čo píšeš

Takže ak máš problém pochopiť písanému textu pokúsim sa ti to ešte raz vysvetliť. Nikde som nenapísal, že homosexuáli sú neplodní. Sú samozrejme schopný splodiť dieťa s osobou opačného pohlavia, ale v tom prípade sa nejedná o spoločné dieťa registrovaných partnerov, ale o dieťa len jedného z nich. V predchádzajúcom príspevku som len v krátkosti načrtol základné zásady zákona o rodine ale Ty zjavne o nich nemáš ani chýru a moja otázka znela čo v reálnom živote nie sú schopné homosexuálne páry dosiahnuť pomocou existujúcich zákonov nech sa ti môžem vyjadriť či s tým súhlasím alebo nie. V demokratickej spoločnosti rozhoduje väčšina a nie 4%-ná menšina. Pokiaľ si väčšinová spoločnosť neželá registrované partnerstvá tak žiadne registrované partnerstvá nemajú mať oporu v žiadnom zákone a bodka, to je demokracia.
 

 

Chceš sa vypravdovať ako malý chlapec?
Sám si napísal, že: "Z registrovaného partnerstva nikdy nevznikne život, ktorý je základom pre pokračovanie spoločnosti".
Ak toto v tvojej reči neznamená, že homosexuáli nemôžu mať deti, resp by mali byť podľa tejto tvojej logiky neplodní..., tak taviem, o čom potom točíš, zjavne ani sám sebe nerozumieš, a celkom mimo realitu nevidíš reálie, ale iba svoje naučené bludné obrazy, ktoré neexistujú. Ako je možné, že ľudia ako ty celkom bezohľadne píšu, že v RP nevznikne život? Veď aj bez RP majú homosexuáli svoje deti, RP ani manželstvá nie sú podmienené mať deti, teda deti má ten kto chce, s kým chce, myslím vzájomne...
Selektovať to, či dvojica v RP môže mať deti, je scestné, lebo dieťa je výsledok chcenia, nie účelu, a kto si ako "vytvorí" dieťa je individuálne.
Samozrejme, ty ma chceš poúčať, a sám zlyhávaš v základných, reálnych, bežných súvislostiach.
O to viac, ak sa ešte odvolávaš na zákon o rodine..., mimochodom, homosexuáli sú dnes aj na Slovensku môžu adoptovať deti...
A vrcholom tvojho intelektu je tvoja predstava čo je menšina a väčšina..., skutočne intelektuálna schizofrénia, ale čo už..., musia byť aj ľudia ako ty...
 

Ešte raz

Citoval si ma správne a na svojom tvrdení si trvám ale asi nerozumieš ako som to myslel, alebo si môj príspevok ani nečítal celý. Dvaja partneri ROVNAKÉHO POHLAVIA nemôžu mať potomka (myslím medzi sebou, spoločného). S osobou opačného pohlavia samozrejme môžu, to nikto nepopiera (ani ja vo svojom príspevku som to nepoprel). To, že homosexuáli majú deti s osobou opačného pohlavia samozrejme je možné (nie som si istý či v tomto prípade hovoríme výlučne o homosexuáloch, alebo bisexuáloch). Máš pravdu, že pre vznik manželstva nie je podmienkou mať deti. To som ani nenapísal, že je to podmienkou. Je to jeho všeobecným účelom vo väčšine prípadov (to neznamená, že každé manželstvo vzniká len pre tento účel, dôvody môžu byť rôzne). Zákon o rodine si ako vidím ani nečítal (neznalosť zákona neospravedlňuje) tak je ťažké s tebou polemizovať o tejto otázke. Úplne bude stačiť pre tvoje chápanie ak si prečítaš začiatok. Pár paragrafov ti nemôže robiť problém a potom mi odpíš, že čo si sa dočítal. Máš pravdu v tom, že homosexuáli aj dnes si môžu adoptovať dieťa právnymi prostriedkami. Moja otázka ale znela, čo dnes nemôžu dosiahnuť existujúcimi právnymi prostriedkami (tomu sa zjavne vyhýbaš)????
 
Hodnoť

"tolerantnym" homosexualom:

nikomu by ste nevadili, keby ste neotravovali verejnost svojimi nezmyselnymi poziadavkami na sobase a najma adopcie deti. vybojovali ste si prava ze vas uznala lek. veda za zdravych, nie ste prenasledovani statom..ale vam to nestaci, nie, stale viac a viac chcete. tak sa niekedy proste musi povedat DOSŤ!
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Najčítanejšie na SME