Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zomrel minister výstavby prvej ponovembrovej vlády Dubníček (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


 

Do prevratu minister stavebníctva aj riadil tento rezort, bol plne zodpovedný za jeho výsledky. Poprevratový minister stavebníctva už nebol zodpovedný za nič. On mal len politickú úlohu atomizovať veľké stavebné firmy, ako sa bol vyjadril na mítingoch u stavebných firiem. A na to nebolo treba ani ministra stavebníctva, lebo prestaním financovania komplexnej bytovej výstavby zo štátneho rozpočtu sa firmy pozemného staviteľstva začali postupne deliť a následne aj zanikať pre stratu náplne. Ináč, tento pán, nemal predtým žiadnu riadiacu činnosť ani na úrovni stavebnej firmy v Blave. A zrazu minister stavebníctva. Kvalifikáciiou bolo, že bol členom strany, o ktorej väčšina ľudí pred prevratom nemala ani poňatie. Takýto kvalifikačný profil mali aj ďalší ministri poprevratových vlád. A potom to aj tak dopadlo. a trvá to aj doteraz. Ako povedal slovenský klasik - ste tu len táraji......Takisto by bol zanikol aj Doprastav, keby štát prestal financovať výstavbu diaľnic. Stavebníctvo takýmto neriadeným postupom stratilo veľa. Zostali neamortizované veľké investície u stavebných firiem, ktoré išli do šrotu. A stále ešte platíme bratom Čechom za KŤUK Dolinská( na Ukrajine), ktorá stavba pripadla po rozpade republiky nám? Utopených v tejto stavbe bolo 11 milárd Kčs. Nikým a nikdy už nebudú splatené. A potom sa čuduejme, že zrazu neboli na nič peniaze. R.I.P.
mínus | glemba
 

Bohabojní kresťania s knižkou člena KSS

... a Štb a účtom v zahraničnej banke.

Takto by sme mohli pokračovať ďalej, napríklad:
- poľnohospodárstvo - Džatko - rozpad JRD a neskutočná chudoba na vidieku. Niekedy vidiek živil mesto, dnes mesto- obchodné reťazce dovažanou produkciou živia nielen mesto , ale aj vidiek

- školstvo, . 28 tis. mladých , nadaných ľudí študuje v ČR pri 35 vysokých školách na SLovensku- väčšina financovaných z verejných zdrojov- daňových poplatníkov, vychovávajú absolventov pre úrady práce a nefukčný trh práce!
-strojárstvo, atď., atď.

Prvá etapa demokratizácie spoločnosti po roku 1989 bola demoralizácia spoločnosti- politikmi zavedená systémová korupcia, proti ktorej až do dnešných dní všetci bojujú!!! Takto si pripravili cestu na tunelovanie, krach firiem a naslednú privatizáciu majetku štátu a neskôr odpredaj zahraničnému investorovi

Samozrejme EU prejavila o tento majetok a trh záujem- preto členstvo v EU bolo len otázkou času (teraz sa bojuje o UKRAJINU) a tejto demoralizácii tlieskali a propagandisticky obviňovali a osočovali socializmus.

Z vedeckovýskumnej úlohy:
"Argumenty liberalizmu a individualizmu proti socializmu je potrebné považovať za pokrytecké a falošné aj ich obhajobu slobody je potrebné pokladať za falošnú. Bolo nám jasné, že socializmus môže mať rôzne zvraty, môže viesť k oslobodeniu, no môže viesť aj k záhube slobody a k tyranii."

Takže ľudská hlúposť a chamtivosť je nekonečná!
mínus | Horov
 

 

Je šťastím, že v tejto diskusii ste len dvaja super inteligentní, všetko vediaci a všade prítomní. Obom vám odkážem len drobnosti, ak sa chcete k niečomu vyjadriť / ak to nie je sústrasť rodine, lebo o tom to bolo / aspoň by ste mali mať o veci trošku páru. Okrem toho, že tento pán bol vo významnej riadiacej funkcii spoločnosti dnes už takmer neexistujúcej, a nie kvôli nedostatku zákaziek, ale kvôli chamtivosti a tunelu odkialsi vzatých tzv odborníkov, bol aj kresťanom pre vašu info bez knižky KSS či KSČ. Komunistov nikdy nemal rád. Navyše ak by ste si trošku pozreli históriu / to je to čo sa stalo v minulosti viete / SSO je bývala Demokratická strana. Otec bol až príliš čestný na to, aby sprivatizoval čo i len pero na rezorte a nie ešte nejakú firmu. Takže páni ako syn človeka, ktorého si vážia iné kapacity ako ste vy dvaja by som vám s vašim dovolením odporučil najbližšie sa vyjadriť ku konzistencii vášho vlastného ranného exkrementu, bude to mať oveľa väčšiu a hodnotnejšiu výpovednú úroveň.
 

Úprimnú sústrasť Vám a celej Vašej...

... rodine.
Tých dvoch hore si nevšímajte, myslím, že Váš otec, by ich označil svojim obľúbeným : " duševní maloroľníci"...