Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci schválili zákon, ktorý má umožniť novú zonáciu Tatier (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tento zakon je vyslovene zly a skodlivy

... a preto skonci na sude. Boli ignorovane zasadne pripomienky verejnosti a bolo s nimi zo strany MZP SR svojvolne narabane.

Zakon prakticky znemoznuje akykolvej vedecky vyskum a zverejnovanie jeho vysledkov.

Zmena v ochrane drevin znamena definitivny koniec zelene v mestach a obciach (kolko drevin v mestach ma 80 cm ???).

Invazne rastliny: Ake zlepsenie? Uz teraz mohli urady konat v zmysle zakona o ochrane a vyuzivani polnohospodarskej pody. Zakon prikazuje spravcovi, najomcovi alebo vlastnikovi pozemku starat sa o pozemok tak, aby sa zabranilo jeho fyzikalnej, chemickej alebo biologickej degradacii. Zaburinenie teda aj sirenie invaznych druhov patri medzi procesy biologickej degradacie. Stacilo, ak by Obvodne pozemkove urady konali.

Vlada bude schvalovat chrnene uzemia? Ved t je na smiech. Stat je najvacsim ignorantom ochrany ZP (vid. NAPANT, TANAP ...).
 

ŠOP

a nezabudnime na nové, prakticky neobmedzené kompetencie Štátnej ochrany prírody - pre ktorú prakticky neplatia obmedzenia činností v chránených územiach - v národných parkoch, v prírodných rezerváciách.
T. j. ŠOP môže striekať pesticídy, ťažiť, stavať...
 

 

S touto zmenou čiastočne súhlasím. Je absurdné, aby napr. správa CHKO musela žiadať OÚŽP o výnimku, pokiaľ chce vykonávať cielený manažment v PP a PR (obvykle v 4. stupni ochrany). Napríklad pokiaľ ide o výrub nepôvodných a náletových drevín (mimochodom, pri tých je niekedy nevyhnutný aj holorub a aplikácia pesticídov, pokiaľ chceme pamiatku navrátiť do pôvodného stavu bezlesia). Alebo aj také základné nevyhnutné činnosti, ako je kosenie lúk alebo ich spásanie.
Na druhej strane, spoločné polovačky, ohňostroje a pod. je zbytočná medzera v zákone, ktorú môžu zneužiť nejaký špekulanti.
 

 

naopak, je absurdné, že pracovníci organizácie, ktorá by mala existovať z dôvodu ochrany prírody, môžu BEZ KONTROLY striekať chemikálie, dať vyrúbať územie, jazdiť kdekoľvek autom.

Ohňostroje, stavby a banská činnosť sú už len také chuťovky, ktoré naznačujú podivnosť novely.
Čo je žiadosť o výnimku na pokosenie lúky oproti obrovským a nekontrolovateľným kompetenciám?
 

 

Neviete, kde je ten celá tá novela na stiahnutie? Weby MŽP a spol sú nechutne neprehľadné.
80cm sa podľa správy na webe MŽP týka stromov v extraviláne obcí v 1. stupni ochrany. To bude v praxi znamenať výrub starých ovocných sadov a solitérnych stromov mimo CHKO, NP, PP a PR, ktoré sú významnými krajinotvornými aj ekologickými prvkami.
 

 

tu je možné si stiahnuť celý materiál:
http://www.nrsr.sk/web/Default...

- bod týkajúci sa výrubu bez žiadosti o výnimku až do 80 cm je zničujúci pre brehové porasty
 
Hodnoť

Vraj

určité organizácie skupovali pôdu v chánených zónach. Asi tušili, že ju po čase budú vedieť vymeniť sa iné hodnotné štátne pozemky. Vie niekto viac?
 

trafil si asi klinec

po hlavicke. Zeby Ja a Ty?
 

Presne!

Ja a Ty má poskupované pozemky na nepredstaviteľných miestach TANAPu a to aj v územiach s najvyšším stupňom ochrany. Že vraj to kúpili od súkromníkov a samozrejme v súlade so zákonom - ako ináč?
Pred časom to bolo uverejnené tuším v SME, ale nepamätám sa už, v ktorej časti. Dokonca o tom hovorili v TN na Markíze. A bolo to zakúpené presne s výhľadom na možnú výmenu pozemkov za iné - už vtedy priznávali, že na tom systematicky pracujú.
Darmo je - za Dzurindu sa posmešne hovorilo, že sa premenujeme na Slovenskú Pentarepubliku, ale teraz už je pomaly isté, že budeme Ficoreblika Ja a Ty s.r.o.! To sme to nežne dopracovali! :-(((
 
Hodnoť

Jáj smečkári!!!

ste riadni krepáni, vy ste ešte nepostrehli, že obvodné úrady životného prostredia sú zrušené???? Píšete hovadiny: "......a obvodné úrady životného prostredia prídu o doterajšiu kompetenciu vyhlasovať....". Inak celý zákon sa spravil len pre oligarchických vlastníkov, to je jasné. A schválilo ho 82 kolesíkov. Pekne. Ja už vypracovávam plán úteku z tejto gubernie. A ešte číňania stavajúci priehradu na Ipli, tak to je klinec do rakvy tejto krajine. Naše životné prostredie v prdel...
 
Hodnoť

krajina, kde občania nič neznamenajú

-tak by sa dalo charakterizovať Slovensko. Strany dopomohli schváleniu zákonov vyhovujúcich pre developerov, prichystaných okrádať krajinu. Podobne je to s chystaným stavebným zákonom, kde sa budú uznávať čierne stavby, výkopové jamy veľké ako Oravská priehrada nebudú patriť do kategórie stavieb, pretože nemajú základy, ap. Všade majú dosadených skorumpovaných úradníkov, expertov, poslancov. Chce sa nám tu ešte žiť?
 
Hodnoť

Skvela praca. Smer, budem vas volit.

Takze uspechy Smeru

- oslabovanie spravodlivosti, sudnictva a policie
- znicenie zdravotnictva
- poskodzovanie skolstva
- deformacie danoveho systemu
- podpora korupcie
- zvysovanie nezamestnanosti
- podpora ciernej prace
- umyselne likvidovanie zivnostnikov
- umyselne likvidovanie malych firiem
- zvysovanie poctu uradnikov a celkovej byrokracie
- neustale zvysovanie dani a znizovanie ich vyberu
- vytvaranie priaznivej atmosfery pre mafiu
a teraz aj
- umyselne znicenie zivotneho prostredia

Kedy tento narod dostane rozum a tato haved skonci na sibeniciach?
 
Hodnoť

 

Druhá vláda Fica horšia ako prvá. Nič nové pod slnkom, navrhujem vybetónovať, vyasfaltovať, postaviť obrovské parkoviská, legolandy, golfové ihriská, okruhy pre motokros, motokáry, kasína. Vpred k svetlým zajtrajškom.
 
Hodnoť

 

svine
 


Najčítanejšie na SME