Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Niektorí katolícki kníhkupci Bezákovu knihu na pulty nedali (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

neviem si pomoct, ale bezak

sa mi zda, cim dalej otravnejsi. od vtedy, co ho vykopli nam tu vyplakava, jojka, trpi, exhibuje a stazuje sa. chapal som to mesiac, ale potom uz mal zacat zit normalny zivot a pracovat
 

 

Dobre robi. pretoze v tejto krajine to tak je, kazdy si ponadava, postazuje sa a h.. z toho. Je to taka kultura, otrocka, ohnut chrbat, posluchat a potom doma vyplakavat. Psy stekaju a karavana ide dalej. Som rad, ze sa Bezak stale pripomina, ze posobi uz ako staticke memento a dufam, ze o nom budeme pocut aj z Talianska. Stala sa nepravost, cisar ostal nahy a Bezak mu svojou pritomnostou a upozornovanim nedovoluje obliect si naspat baranie rucho.

A to, ze to niekomu vadi, ze to niekoho obtazuje? A co presne mu vadi? To, ze sa nezaradi do fronty a nedrzi hubu a krok? Ze nie je sucastou naprogramovanej masy, ktorej hovoria vsetko od toho, co ma kupit, co ma zrat az po to koho ma volit a kde ma pracovat? Bezak je novodoba IKONA, ja si nespominam za posledne roky na Slovensku na nikoho podobneho, kto by mal taky mravnostny potencial a zaroven ludsku charizmu. Nie som veriaci, prave naopak, som zaryty ateista, ale Bezakovi som vzdy drzal vsetky palce a paste,, Z principu, ze si treba vazit slusnych ludi v tomto sk.nom svete.
 

 

Ta kultura otroka co ponize s pokorou caka s ohnutym chrbtom na spasenie je kultura sekty do ktorej Bezak vstupoval. Bez kultury ohnuteho chrbta by cirkev nevydrzala dlhsie ako 5 tyzdnov.

Najlepsie to vystihla fotka v tyzdni kde veriaci stiskaju jeho fotku a kdesi trpitelsky klacia, v tvari nechapave a ubolene vyrazy, nicomu nerozumeju ale su nauceni, ze maju pokorne ohnut chrbat pretoze poddajnost maju v cirkvi vstepovanu ako najvyssiu cnost.
 

 

len tam nad tebou skor reagoval na to ze na slovensku vsetky kauzy trvaju tri dni a potom idu do stratena... bezak je ale vinimka...niekomu to pripada trapne ale ja by som prial aby sa o viacerych veciach hovorilo tak dlho ako o bezakovi (napr jahnatek s rodinkou a sa rehocu na ministerstve ako nas vsetkych oiebali) Ked vidim pokakaneho zvolenskho ako uteka zadnym vchodom tak mam pocit ze tato kauza nieje len divadlo...
 

 

Mas uplnu pravdu. Ak by SME tocilo dalsie kauzy tak dlho ako Bezaka, ktory je podla mna uplne marginalnou kauzou, mozno by niektore z nich neskoncili v prachu. Jeden Nicholson ale skutocnu investigativu sam neutiahne.
 

Tato kauza je specificka

Mas sice pravdu ze je marginalna, pretoze cirkev si bude vzdy robit co sa jej zapaci. Ma mnohe vynimky zo zakona, plus chyba vola cokolvek od nej vyzadovat. Aj medzistatna zmluva ju vynima z mnohych povinnosti voci statu a naopak stat zavazuje k posuvaniu penazi bez mechanizmov akychkovek kontroly ci kladenia poziadaviek. Nehovoriac, ze RKC je pritom vlastne agentura cudzieho statu, podnikatelskym subjektom ktory obchoduje z pozemkami a budovami a tiez politickym hnutim (hoc z podnikatelskych povinnosti je oslobodena a ako politicke hnutie sa na nu nevztahuju pravidla ako pre politicku stranu).

Kauza vsak nie je marginalna v tom, ze Bezak, hoci mohol odklonit zrak a uzivat si vysady vyplyvajuce z vysokeho cirkevneho postu tak neurobil, a toto postavenie obetoval za PRINCIP. Ja som mal vzdy RKC uprimne prinajlepsom na haku, ale tento clovek ma presvedcil ze v tej masinerii lzi a zlodejstva sa najde aj vysoko moralny, uprimny, neuplatny clovek. A to z neho v nasich podmienkach robi osobu hodnu slavy a obdivu. Niekedy som mal z neho pocit, akoby to miestami lutoval, a to by sa prave nemalo stat. Mal dostat citelnu podporu od ludi, ktori chcu byt spravodlivi a sami pestuju cnosti. Lebo inak to pojde vsetko do haja este rychlejsie, ako za poslednych 20 rokov.
 

Blaze

To s akou istotou si presvedčený že sa v Bezákovi našiel vysoko morálny, úprimný a neúplatný človek - je tvoja VIERA.
VIERA v nášho spasiteľa Ježiša Krista - Božieho syna , nás účí niečo iné ako predvádza na mediálnej scéne ten , ktorému veríš Ty. Ale je to tvoje plnné právo , rovnako ako bolo to právo veriacich v silné idee predložené mediálnymi manipulátormi v ktorej kolvek dobe a kauze :)
 

... Blaze vyjadril svoj

názor na Bezáka, ty sa schovávaš za Ježiša Krista ... pohľad Blazeho je priamy, tvoj deformovaný, nie Kristom, prispôsobenou vierou vo vášho spasiteľa ... tiež som názoru, že je povzbudzujúce, aby čestný človek bol aj mediálne prezentovaný, je nositeľom pozitívneho, podobne ako Kristus ... kto chce vidí, kto nechce, hľadá tmu ...
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ako to bolo

s Ježišom Kristom?.
.
náš Pán Ježiš Kristus povedal:
-som tichý a pokorný srdcom.
.
bezák povedal.
nie som pokorný.
.
náš Pán Ježiš Kristu bol poslušný.
poslušný až na smrť na kríži.
bezák je neposlušný a neposlúcha nadriadených,
hoci to slávnostne pri vysviacke sľúbil.
.
náš Pán Ježiš Kristu povedal:
-ty si peter a na tejto skale (peter-hebrejsky skala) postavím svoju Cirkev a brány pekelné ju nepremôžu. tebe dám kľúče od kráľovstva nebeského a čokoľvek zviažeš na zemi bude zviazané na nebi. a čokoľvek rozviažeš na zemi bude rozviazané na nebi.
ďalej petrovi povedal
-pas moje baránky a pas moje ovce.
-choďte (aj ostaní učeníci) a učte všetky národy a krstite ich mene Otca, Syna i Ducha Svätého.
.
bezák povedal:
nebudem poslúchať toho (jeho nástupcu, hoci som to verejne sľúbil) komu náš Pán Ježiš Kristus dal moc zväzovať a rozväzovať a učiť všetky národy a krstiť ich na Jeho príkaz v mene Otca, Syna a Ducha Svätého.
.
čo k tomu dodať?
Pane, zmiluj sa, lebo bezák nevie, čo činí-hovorí.
.
 

 

Sudruh bolsevik aky je rozdiel medzi organizaciou Smer Socialisticka demencia a grupou RKC...? Treba posluchat precedu, na nic sa nepytat, o nicom nepochybovat...proste byt obycajnou ovcou v stade. A stb-akmi sa to hmyri v jednom aj druhom zoskupeni
 

P/aul KLral

Čo si napsal je len na útrpný úsmev?! Ešte, že ťa máme a tvoje písanie už poznáme, ty naša súdružská pravda!!!
 

 

Píše v knihe aj o tom kam sa podel majetok z BB diecézy v ktorej pôsobil predtým. Aj o tom že Sokol má zlá meno no majetok TT diecézy sa stále zväčšoval a zväčšoval. Dúfam že tam píše aj o tom komu a za čo popredali Octávie po Sokolovi a začo a od koho pokúpili Bavoráky a pre seba ten kabriolet. Nuž nebol tam dlho no peniažky tiekli a tiekli. Je vidieť že ten čo žgrlačil (Sokol) je v nemilosti mocipánov čo ovládajú aj média, no ten čo ich začal púšťať k majetku cirkvi je ich miláčik. Veriaci veria tomu čo je v novinách.
 

Add: Blaze

Kde berieš istotu, že Bezák je vysoko morálny, úprimný a neúplatný človek? Preto, že on sa za takého vydáva? Preto, že očierňuje cirkev len z toho dôvodu, že mu zobrala jeho "teplé miestečko", jeho moc a postavenie? Podľa mňa vysoko morálny človek by nemusel utekať na finančnú políciu pýtať sa, čo by sa stalo, keby si "ponechal" - teda ukradol - dar, ktorý bol poslaný z Ameriky pre potreby arcidiecézy. (jeho vyjadrenie na POHODE). Vysoko morálneho človeka a tobôž kňaza by také niečo, že by si tie peniaze nechal ani nenapadlo.... A kňaz, biskup, sa určite nemusí pýtať, čo sa stane keby sa rozhodol ukradnúť peniaze patriace niekomu inému... Aj obyčajný laický veriaci vie, že by síce bol boháč na tomto svete, ale aj keby o tom nikto nevedel, že predsa je niekto kto vie o všetkom..... či?
Vysoko morálny človek neočierňuje všetkých okolo seba bez dôkazov.... (podľa mňa totiž stále len niečo naznačuje ale dôkaz zatiaľ žiadny) Vysoko morálny človek sa nesnaží zubami-nechtami držať funkcie, ku ktorej prišiel - ako sám hovorí - takmer zázrakom.... (inak pripomína mi Jureňu pred maštaľou keď prišiel o funkciu...). Vysoko morálny, neúplatný, úprimný človek nehovorí stále len ja, ja, ja.... Podľa neho sú zlí všetci biskupi, nuncius, kongregácia biskupov, vrátnik vo Vatikáne, ľudia okolo pápeža, predchádzajúci pápež, terajší pápež - všetci mu ubližujú len on je jediný morálny a čestný. Tvrdí, že bol odvolaný na základe anonymov, ale pokiaľ viem, bol odvolaný na základe výsledkov vizitácie, pri ktorej nikto nevypovedal anonymne... Treba si uvedomiť, že aj pri vizizácii všetci boli zaviazaní mlčanlivosťou. Všetci biskupi aj kňazi dodržiavajú túto mlčanlivosť, porušuje ju len jediný - ten najmorálnejší. A možno len preto, lebo vie, že nikto mu z tohoto dôvodu nebude oponovať. Vie, že nikto sa nebude brániť, že nikto mimo neho túto mlčanlivosť neporuší.
Pán Ježiš sa na Olivovej hore modlil : "Bože, nie moja ale Tvoja vôľa nech sa stane...."
Arcibiskup Bezák sa ale modlí - len moja vôľa nech je. Ja chcem..., ja chcem...., ja, ja, ja. Keby sa bol po odvolaní stiahol, ticho sa modlil, nechal všetko v rukách Božích tak ako sa na kňaza patrí, bol by určite spravil lepšie. Ja som ho uznávala. Priznám sa, že keď ho odvolali som plakala - nechápala som to. Ale myslím, že nešťastím cirkvi nebolo odvolanie pána Bezáka ale jeho vymenovanie... Pýcha, spupnosť a neúcta voči nadriadeným nie je dobrou vizitkou kňaza. Túžba po moci a funcii už tobôž nie.... A ktosi povedal, že diabol sa dokáže obliecť do akéhokoľvek rúcha, dokáže vystupovať v rôznych podobách, jediné čo nedokáže obliecť sa do rúcha poslušnosti.....!
 

dadase

Potárala si si?!Stačilo kratšie!
 

mily olegin,

ta na ktoru ste reagovali netarala a kratsie to byt nemohlo, pretoze iba skratene napisala to co Bezak robi, pretoze je to on kto stale tara a tara a veruze mohol by aj kratsie...jeho samolubost, sebalutost a mesianizmus by bol iba usmevny a trosku trapny keby neskodil celej slovenskej RKC. a tzv. liberali a humanisti - pravdolaskovia ho podporuju prave preto, lebo v nom vidia tolko cakaneho trojskeho kona
 

Zbohom

Dúfam, že pán arcibiskup si stoji za slovom a že po odchode do Talianska už prestane unavovať.
 

 

Mor dechaJ Kapusta ponúka zadarmo na stiahnutie svoju knihu na fb. :-)
 

Ako môže cirkvi,

celej tej masívnej štruktúre, škodiť jeden človek? To ho nevedia vierohodne "uargumentovať"? Nuž asi nevedia. Jediné, čo by chceli, jediné o čo sa pokúšajú, je "obliecť ho do rúcha poslušnosti". Takéto platilo pred rokmi, dnes je svet iný. Dôvera sa získava ináč. Oni si ju získať nevedia, spochybňuje ich jeden napriamo hovoriaci človek. Kde je chyba?
Bezák nie je ten povestný škodiaci obchodný reťazec a cirkev by nemala argumentovať ako Jahnátek.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME