Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Za šéfa Matice potvrdili Tkáča, voľby sprevádzali urážky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Hodnoť

 

A cim je tento gerontologicky klub zaujimavy, ze o nom pisu v novinach? Nie je aj tak uplne jedno, aka bravcova hlava je jeho predsedom?
 
Hodnoť

 

skvela diskusia, utok na branicu, ostatne ako vzdy ked je rec o matici :-)
 
Hodnoť

slovenský poklad

Dámy a páni. Rozpoviem skutočný príbeh. Keď moji starí rodičia poľskej národnosti chceli zostať po vzniku Slovenského štátu na Slovensku, museli prijať slovenskú národnosť a dať peniaze a zlato na slovenský poklad. Ten sa vtedy nerozkradol. Keď v polovici deväťdesiatych rokov Slovenská republika začala zbierku na slovenský poklad. Ja som povedal, že moji starí rodičia, už raz dali na slovenský poklad peniaze a zlato. Ja, že nedám. Tušil som, čo sa s ním stane. Potvrdilo sa to, rozkradli ho.
 
Hodnoť

Matičiari by mali zmeniť logo

mal by tam byť baran,straka a nad nimi dúha,vyjadrovalo by to hlavné princípy tohoto spolku a to,že sú sprostí ako barani,kradnú ako straky a pijú ako dúhy.
 

 

Isté bunky Mladej Matice, sú toho dokonalým príkladom, kto vie nemože nesúhlasiť, pod toto sa signujem.
 
Hodnoť

 

*** (Všetky príspevky boli zmazané na vlastnú žiadosť autora.)
 
Hodnoť

 

Pevne verím, že ma tu najma "hejslováci" pochopia zle :), ale túto organizáciu "starých slovákov" ešte nezrušili? Ale na druhej strane, vraj si spolu vedia aspoň dobre vypiť, ktovie možno slovensko vystihujú správne.
 

Ty si asi

hejmadar, hejcechoslovak, alebo dokonca hejglobalista. Vy ste vsetci abstinenti? To vas teda lutujem.
 

Rudolfo...

a ty tu za koho kopeš..? Kromě tvých zmatených reakcí..jsi tady každého počastoval velmi silně znějícími tupostmi...Stačilo ve zkratce vyblejt : "se***rou mě všichni okolo"
 

Kopem

za Slovensko.
 
Hodnoť

A....

maďarón, čechoslovakisti, riťko lezi do amíckych a západniarskych análov... samozrejme aj naše objektívne médiá... majú smutný deň... zasa im nevyšiel jeden podraz tohoto národa... lebo by Maticu najradšej videli rozvrátenú...
 
Hodnoť

 

Keby toto videli Országh Hviezdoslav, Moyzes, Kuzmány, či Francisci, tak sa v hroboch obracajú. Hnus akú háveď dnes Matica združuje.
 
Hodnoť

Prašivá protiMatičná propaganda účinkuje

Zberba cs chamraď, oblížte mi korčulu. Tiež by som si želel nekontroverzného Baťka,no Matičiari sa tak rozhodli ,tak zrejme vedia prečo. Tkáčovi verím skorej ,ako Radičovej-Karafiát-Kónovej,Ficovi,DZurovi či podobnej hávedi.Matica je taká aká je spoločnosť,problémy sú tam aj tam,ale celá táto štvavá kampaň,má za ciel zrušenie MS cs,maďarónskou lúzou. Ale to ne. Zrušiť treba SAV,a zmysluplné veci preniesť pod MS či Univerzity. Ak sa dožijeme zrušenia MS,tak to bude pre SR velmi zle po všetkých stránkach.
 

 

Čo by sa stalo, keby sa zrušila matica - spolok ľudákov a eštébákov, ktorí okrem iného rozkradli "Národný" poklad?
 
Hodnoť

A život ide ďalej ...

Inštitúcia, ktorú založili pre sto päťdesiatimi rokmi naši ctihodní predkovia, si zaslúži, aby sa o nej písalo inak. To čo sa okolo nej deje odzrkadľuje morálny stav ľudí, ktorí tvoria jej špičku a žiaľ aj časť našej inteligencie. Aby naplnili svoje osobné ambície, neváhali znesvätiť svojim nezodpovedným konaním hoci aj úctyhodné dedičstvo našich predkov nesené Maticou slovenskou. Skrývajúc sa za plytké výroky o ich láske k národu a vlasti, neštítili sa siahať na majetok inštitúcie a jej členov. Také konanie je neprijateľné a jednoznačne treba vyvodiť dôsledky. Kým sa neurobí poriadok s nešvármi, nebude pokoja v Matici slovenskej. Pýcha predchádza pád. Táto inštitúcia nemá svoju silu vo vedení, ale v jej základoch. V nich je jej sila. Kým tie budú stáť, vždy sa budú môcť nájsť zodpovední charakterní ľudia, ktorí ju povedú. Jednoznačne však treba vymiesť špinu, nechať ju vyplávať a odstrániť. Nemožno pozametať pod koberec hanebné neplechy. Kto už potom komu uverí, že to snáď len niekto šíri špásy ....

Viacerí matiční činovníci by si mali vstúpiť do svedomia a uvedomiť si, že nie len oni sú najlepší vlastenci, pretože toho stále majú plné ústa. Čo je z takých rečí, keď ich skutky svedčia o hanbe. Láska k vlasti a národu sa preukazuje činmi. Je o obete a nie o ryžovaní peňazí z úspor matičiarov. Mnohí matiční činovníci, žiaľ, ako sa ukázalo sú nám skôr na hanbu. Čo by asi tak mali urobiť? Jedni sa pustiť do práce a urobiť poriadok s nešvármi. A tí druhí? Nuž čo, slušne povedané, stačilo, ďakujeme, nech sa páči, odíďte.

V sobotu sme so synovcom boli na cintoríne a pripravovali sme hroby. Medzi nimi aj hrob nášho predka, ktorý bol pred sto päťdesiatimi rokmi nadšený matičiar. Ešte je po ňom niekoľko líp, ktoré vysadil. Niektoré zrezali, lebo ľuďom prekážalo na jeseň, že z nich padá lístie a treba ho zametať a vo víchriciach sa z nich olamovali konáre. Z koreňov vyťatej lipy, ktorá bola pri nohách môjho pradeda bujne rastú nové výhonky....
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Najčítanejšie na SME