Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Političky vidia v prístupe k znásilneným rezervy (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Chápem ženy, že znásilnenia radšej nenahlásia.
Po tom ako tu občan dennodenne vidí, že tu zákony, ústavu, paragrafy znásilňujú tí, ktorí by ich mali reprezentovať a riadiť sa nimi , počnúc prezidentom, ústavným súdom, prokuratúrou, najvyšším súdom, políciou a ďalšími? Zdá sa mi, že po nahlásení znásilnenia by nasledovalo vlastne ďalšie znásilnenie inštitúciami tohto štátu. :(
 

 

Veľmi presne a jasne povedané. Áno, žena si po znásilnení a nahlásení znásilnením prechádza znova a znova. Výsluchy sú opakované, nejde o jedno vyjadrenie pred vyšetrovateľmi. Ďalej lekárska prehliadka, príp. sedenia pred terapeutmi. Žena si musí byť vedomá toho, že bude musieť o veci opakovane rozprávať a že to nebude ľahké. Ale pokiaľ to podstúpi, existuje reálna šanca, že sa po rokoch všetko vyrieši a že sa život vráti do normálu. Snaha by mala byť teraz tá, aby sa štát zamyslel nad tým, ako obetiam čo najviac uľahčiť a ako čo najviac zefektívniť postup vyšetrovania.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Pozoruhodné, ako porušuje pravidlá diskusie link na článkok ktorý bol uverejnený 4. 2. 2013 na sme.sk s nadpisom:
Česko odškodní muža neprávom odsúdeného za znásilnenie piatimi miliónmi

Etický kódex:
"2. Hlavnými zásadami, ktorými sa riadia pracovníci denníka SME pri svojej práci, sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, pravdivosť a dôsledné overovanie faktov."
A príspevky miznú bez stopy, či sa znižuje karma ich nahrdením jedinou vetičkou.
 
Hodnoť

aj ja vidím

rezervy
 

 

Ja tiež, chýba nám citlivosť. Polícia by sa konečne mala venovala prípadu znásilnenia študentky Dalii Gregorovej, aby vypátrali páchateľa a súd ho mohol odsúdiť!
Mal by byť povinný workshop pre politikov o citlivosti. Som za to, že by prvý mohla zorganizovať redakcia sme.sk aby politikom ukázali čo je to znásilnenie, ako prebieha a ako ho riešiť, aby konečne prijali zákony ktoré budú túto problematiku pokrývať. Je potrebné aby sa znásilnenia začali riešiť a konečne niekoho za ne aj potrestali! Je smutné ak v redakcií sme.sk majú stovky nenahlásených prípadov znásilnenia a političky nevedia čo s tým. Vidia len rezervy.
 
Hodnoť

Je to smutne

ale ze ked zena zvedie muza a potom ho uda,ze ju znasilnil,aj ked je to menej casto,tak muz nema ziadne sance na sude,kedze taketo sudne zalezitosti vedie sudkyna jednoznacne v prospech tzv."obete"-zeny.A vsetko k takemuto nespravodlivemu sudnemu rozhodnutiu vedie,vratane psychologickeho a vysetrovacieho posudku tzv.pofidernych lekarov-odbornikov na psychologiu a vysetrovatelov skorumpovanej policie.Je to tiez velmi smutna skusenost nielen pre zeny ale i pre nas muzov,pre tych,co su skutocne bezuhonni.A to doslova.
 

jáj, no si musíš lepšie vyberať

priateľky do postele a hlavne dobre spraviť svoju robotu, aby si im nedal príčinu na "reklamáciu"
 


Najčítanejšie na SME