Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Slovensku pršalo nadpriemerne, ale naraz a po dlhom suchu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Budovanie hrádziek je jednoducho zlé..

Budovanie hrádziek na zadržiavanie povodňovej vody bolo vyhlásené za zlé, lebo ho presadzovala Radičovej vláda. Nik sa však už neobťažoval preverovaním ich účinnosti, ani nenavrhol a do života neuviedol iný plán. Neviem, či tú vodu chcú súdruhovia potom zadržať "vlastnou hlavou" podľa vzoru ich šéfa, ale príroda také hlavy bude sotva akceptovať..
 

budovanie hrádzok bolo vyhláselné

za zlé, pretože pokiaľ sa do problematiky vyznáš, nenájdeš nijaký dôvod Kravčíkovým "garanciám" veriť. Zistíš len to, že hrádzky sú budované chaoticky na ľubovoľných miestach (vrátane miest, kde boli škodlivé), ich účinnosť je o niekoľko rádov nižšia než by bolo potrebné, ich životnosť je príliš malá a teda ako celok šlo o vyhadzovanie peňazí. Navyše vyhadzovanie veľmi netransparentným spôsobom.

Radičová skrátka naletela šarlatánovi. Fico s tým nič nemá a ani nikto netvrdí, že Fico bude ten, čo protipovodnňovú ochranu vyrieši. Nevyrieši, pretože tá stojí viac než predstieral Kravčík.

A aby som ti ušetril námahu, ak sa prikročí k tým skutočným opatreniam, nemyslím, že ja alebo moja inštitúcia do toho bude nejako zapojená.
 


Najčítanejšie na SME