Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyššie platy učiteľov nie sú isté, Čaplovič vládu nenúti, tvrdí Beblavý (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Na učiteľov kašleme vlastnou hlavou

..dúfam, že to nikto nepočúva, na učiteľov kašleme a s...e...r...i...e...m...e vlastnou hlavou, lebo len mecenáši SMERu si zaslúžia istoty.
Ide i ba o to, aby sme im planými sľubmi zapchali na chvíľu učiteľom ústa, aby nám pred prezidentskými voľbami neštrajkovali. To nám náš Smerácky Ondek zariadi.
 
Hodnoť

viete kedy sa bude na

Slovensku bude mat stat dost financnych prostriedkov? Ked rychlost prijmu do statnej kasy sa vyrovna rychlosti rozkradania statnej kasy. Problem je, ze akekolvek zvysenie rychlosti prijmu sposobi zvysenie rychlosti rozkradania.
 

LSD1979

+++.,výstižné
 
Hodnoť

Podla zasluh

Zbabeli ucitelia si zasluzia presne to co maju! Vychovavaju tento narod takym sposobom, ze vsetci potom volia demagoga Fica. Oni nestoja mimo problemu, oni su sami problemom! Tak nenadavajte na politikov alebo vladu. Kdo su to slovenski politici? Ti nespadli z oblakov, to su predsa nasi dobri Slovaci! Ake Slovensko, taka vlada, taki ucitelia a pod. Howgh!
 
Hodnoť

Školy aj ministrov treba preškoliť!

Z ekonomiky pri využívaní právomocí a usmerňovaní financií tak,aby na učiteľov financie príliš nechýbali.
Čo už len bolo sľubov pred voľbami pri osobnej návšteve kandidátov,po voľbách hlboká nečinnosť.Ani len Lampáreň a prieskum,ani zisťovanie skutočností.Kto má kontrolovať? Hádam nie tí,ktorým vedenia škôl uberajú na zdraví a platoch len preto,že potrebujú preškolenie o tom,že z financií určených na odmeny pre učiteľov nemajú uhrádzať výdavky na rekonštrukcie zariadení,že chýbajú opatrenia proti zneužívaniu právomoci vo funkciách,proti mobbingu,bossingu,podliezaniu výsledkov hlasovaní,uprednostňovaniu egoistických záujmov zamestnancov,nezaslúženému príjmu,prepracovanosti a uplatneniu stredovekých metód disciplíny.
Toľko odpočúvania,donášania,vzájomného podozrievania,pozorovania,toľko zlých vzťahov,intríg,zlomyseľností,škodoradosti na pracoviskách v škole,aké sú dnes-to nemá obdoby!
Pozícia riaditeľa je nekontrolovateľne estabilizovaná,ešte pred voľbami zabezpečia vhodní do koalície,školská rada a odbory sú v pozícii rozkmitaných psích chvostíkov.Lampáreň nejestvuje.Financie zamestnanci získavajú rôznym spôsobom- k príjmom za základný úväzok a kredity majú možnosť plateného i neplateného suplovania,nadčasy aj odmeny.Pri porovnaní počtu žiakov/12 -26 v triedach,/a počtu učiteľov na slovenskej strednej škole s českou alebo poľskou školou to vyzerá tak,že na slovenského učiteľa pripadá 2-3 x viac žiakov za 2-3 x menšieho platu za základný prac.úväzok.Šikovnejší "pozorovatelia" si k vyšším príjmom dopomáhajú tým,že sa pre rýchlejšie a kanálmi získané informácie predzásobili kreditmi -iní musia čakať,kým všetci v republike neabsolvujú podobný maratón?
Niektorí učiteľskí géniovia - vedenie bez výnimky- dokážu už viac rokov popri svojej tajnej pozorovateľskej činnosti nielenže každý týždeň hravo dosiahnuť základných 22 hodín prac.úväzku + 5-6 nadčasov + 2-10 hodín plateného suplovania +2-4 hodiny neplateného suplovania za náhradné voľno,odmeny za funkcie uvádzajúcich učiteľov,vedenie záujmových krúžkov a komisií popri najčastejšie 2. funkciách triednych učiteľov súbežne. Nečudo,že si sťažujú,akí sú veľmi prepracovaní,keď sa popri príjmoch z činností + kreditových príplatkoch venujú ešte aj cieľavedomému odpočúvaniu,sledovaniu a vyraďovaniu iných kolegov zo sedla,veď ide len o kolegov slabšej kvality - "v kolektíve alebo u žiakov neobľúbených, netichých,neposlušných, atď.-čo sa nehodí,preškrtnite!Lebo takí kolegovia sa môžu zo dňa na deň stať nepohodlnými,keď ostatné havrany pobadajú,že je poslabší,že má problémy so šéfmi zapriahnutými do bossingu.Každý osamelejší jedinec,čo je uťahaný ako kôň od osobných aj celospoločenských problémov a netancuje podľa pokynov a švihov bičíka,má ako perspektívna "zdochlina" pre supov,krákajúce vrany a havrany cenu zlata: každá PN učiteľa prináša kolegom zaručené zvýšenie príjmov za zvýšený počet hodín suplovania.Takže objavená zlatá baňa dobre vynáša:časť učiteľov je zrelá na PN,časť si poradila,problém školstva poriešila aj bez ministrov.
Zjavným prostriedkom ako dostať časť zborovne do lazaretu alebo na cintorín,je metodika šokov z obvinení za porušenie prac.disciplíny - pre istoty za neschopnosť dosiahnuť rýchlosť behu olympionikov!
Páchatelia predsa nestoja za to,aby s nimi vopred pred verejne prečítanými a dupľovanými priestupkami za ten istý skutok vôbec niečo z ich obhajoby zisťovalo a vysvetlilo.Aby nevysvitlo,že sústavné utajovanie, príležitostné obmieňanie správnych informácií od šéfov zhora,notorické klamstvá a podvody položia nielen slona.
Už len tak štrajkovať za 22-hodinový prac.týždeň...
 


Najčítanejšie na SME