Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Najsmelší boli pri penziách pohlavárov Poliaci, zdanili ich o polovicu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Demokracia nenapreduje, lež upadá

Čím väčšmi sa súčasný režim nachádza v kríze, tým intenzívnejšie z jeho stredu vychádzajú zbytočné a nič neriešiace návrhy.
 

Keď sa má vrah neporovnateľne

lepšie ako jeho obete, na úkor spoločnosti, nie je ro dobré!
Riešenie je nevyhnutné.
 

1/3

Vrah, poprípade človek porušujúci zákony sa má odsúdiť a spravodlivo potrestať, koľko trestných oznámení odišlo z UPN ? Ak zoberieme Lorencovi a ostatným vysokým funkcionárom ŠTB výsluhové dôchodky( stačili sa za 24 rokov už materiálne a finančne zabetpečiť), sa budú len smiať a v sieti zákona opäť skončia len obyčajný "pešiaci", z ktorých vyrobíme len niekoľko ďalších bezdomovcov.
UPN má okrem iného odhaĺovať konkrétne zločiny a ďalej riešiť cez právny systém.
 

výsluhový dôchodok namiesto elektrického

kresla - to je teda "výdobytok demokracie" ... Súdruhom by sme mali platiť tak maximálne obedy v Ilavskom "hosteli" ...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

Sú po smrti.

Niektorí týranie prežili a sú medzi nami.
 

 

Jasne hlavne ked Dzurinda preda SPP aby polovicu z predanej sumy "venoval" socialnej poistovni na dochodky žobračenky, ako to sucasni dochodcovia nazyvaju. Zarabali 1000 CSKorun mesacne za komancov, teraz maju 16 000 korunove zobracenky. No a tym ludom sa usta nejdu zavriet, ze zly dzurinda predal zlate vajce ekonomiky. Aj toto je odvratena strana ekonomiky, takze pohlavarov by uz minulost konecne mohla dobehnut, pretoze to by malo fungovat obojsmerne, nie len tak, ako si to ty predstavujes....
 

 

A ty si mal aké krycie meno, ŠtBáčik?
 
Hodnoť

smeráci to nikdy neschvália

ved to sú ich voliči!!!
 

 

su to ich majitelia
 
Hodnoť

 

Aj tak ma poliaci prekvapili. Jaruzelskému priklepli 2500 eur??? Všetkým exponentom komunistického režimu mali dať minimálny dôchodok.
 
Hodnoť

To akože KSS Smer bude šahať

na dôchodky svojím súkmeňovcom? Snívajte ďalej...
 

... to určite NIE!

Veď by im to živí, či mŕtvi, príbuzní, rodina, známi, susedia neodpustili. To predsa nejde. Veď strana SMER je vyprofilovaná z potomkov bývalých komunistických potentátov. A podľa mňa vznikla iba preto, aby sa hrdo ďalej hlásila k partaji. Keďže pre verejnosť "partaj" v starom poňatí nebola prijateľná, miesto červených doplnkov si dali čosi iné, ale stále sú to tí istí. Viem, nemám právo sa "kutrať" v rodinných archívoch pána Fica, ale: vie niekto povedať, či jeho otec nebol členom strany? Myslím si, že áno, lebo obe deti mu vyštudovali právo a to sa v minulosti len tak niekomu nepodarilo. A maminka? Tá síce odchádzala v prepočte na € asi so 115,00 € dôchodkom - Fico to deklaroval sumou 3200-3400 Sk. Dnes? To je pán Fico. Mám menovať ďalších? A čo tí starší páni v kravatách? Veď každý z nich mal v rodine komunistu, člena strany. Takže, mali sa kde učiť. A zrejme boli učenliví.
Fico tento národ nespasí! Kto ho spasí? Nás, Slovákov, už asi len ťažko ktosi z nás. Ak to raz nebude EÚ, ktorá sa bude podpisovať za každý náš krok a hlavne prikazovať nám ho, tak to bude Rusko. Ale ja by som radšej Dubaj. Aj keď je to ďalej...
 
Hodnoť

 

To že sú takéto dôchodky nespravidlivé je jasné. Napriek tomu si myslím, že by nemali byť zdaňované ani inak dodatočne / spätne manipulované. Áno môžeme mať pocit zadosťučonenia a spravodlivého pptrestania. Ale neskôr takáto prax sa nám môže škaredo vypomstiť
Teraz prečo
Správne je tu pomenovaný vznik precedensu.
Takéto dodatočné úpravy likvidujú prostredie právnej istoty či ako sa to odborne nazýva. Takýmto spôsobom následne môžu likvidovať akékoľvek záväzky štátu voči občanom a komukoľvek. Starobné dôchodky všetky druhý dávok a náležitostí čo sa stanovia výpočtom. Štát potrebuje ušetriť? Jedno sedenie večer v parlamente a bác všetky " nespravodlivo " vysoké starobné dôchodky povedzme nad 400€ zdania 50%.
 

bohužiaľ, takto aj naozaj bude

ale to už bude koniec akejkoľvek vlády, tu je strop demokratického primitivizmu
 
Hodnoť

Tento návrh nie je úprimný

Tí najväčší pohlavári, ktorý by si zaslúžili aj väzanie, takým sa nič nestane a takýto zákon ich nepotrestá.
Najväčším trestom by bolo zavedenie tvrdého lustračného zákona, ktorý by zakazoval bývalým členom komunistickej strany pôsobiť vo verejných funkciách. To by ale musel abdikovať Gašparovič ako bývalý generálny prokurátor ČSSR a taktiež Fico ako bývalý pracovník ústavu marxizmu-leninizmu. A spolu s ním by zrejme musela abdikovať aj polovica parlamentu.
 
Hodnoť

Súhlasím,ale dúfam, že sa začnú

aj procesy s ponovembrovými mečiarozlodejmi a vagabundami, čo rozkradli túto republiku. Keď trestať, tak trestať, ale potom bez výnimky všetkých!
 
Hodnoť

A čo je dnes, v demokracii nové? Nič.

Nenávisť človeka voči človeku, ktorý si vo svojej dobe plnil to, čo mu kázali. Kedy začneme odsudzovať exekútorov, vymáhačov pohľadávok, siskárov, všelijaké komisie, dozorné rady a pod. Aj tí budú mať na tele biľag ničenia ľudských osudov, samovrážd, možno neprávom, alebo neúmerne prísne potrestaných ľudí.......
Kedysi sa popravovalo za krádez kúska chleba, dnes sa na to dívame inak. Nemožno všetých hádzať do jedného vreca, ŠTB nebola zameraná len na prenasledovanie tzv. disidentov..... Na nejaké rozhodnutie treba rozhodnúť triezvo a brať do úvahy individuálnu vinu, ak ju niekto má.
Koniec-koncov pozrime sa na dnešných právnikov. Všetci sú patrične vzdelaní, skúsení - a predsa možno nenájdete dvoch s úplne totožným názorom.
U nás zlodej kričí chyťte zlodeja! P.S ku ktorému sa prikloníte?
 
Hodnoť

Dnešný stav je výsledok komunizmu.

Preto sú všetky postkom. krajiny stále v neporovnatelne väčších problémoch ako tie západné. Je to výsledok bolševickej morálky ,a havlovsko-iluminátskej hrubej čiary po bolševikovi. Hrubá čiara by sa čiastočne zdanením dóchodkov papalášov vygumovala,preto je nutné takéto niečo zaviesť aj u nás. S bolševikom a gorilou v jednej osobe (fica) to bude nemožné.
 
Hodnoť

ale no tak, súdruhovia...

naši kolesikovci tiež predkladajú capiny a ešte to nekonzultujú so svojím bosom ficgorilom. Veď to nemôže prejsť najmä keď on sám zamestnáva polovicu Š-ikovných T-unelárov a B-láznov
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME