Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pred Ústavným súdom bude demonštrácia za dvojaké občianstvo (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

to sa tam TASR uz asi nezmestilo :)
 
Hodnoť

v Budapešti

Pred Sústavným Údom v Budapešti ?
 
Hodnoť

No, EU štáty to majú v prípade

vysťahovania a získania občianstva tiež tak, nie? Sme predsa v Šengene. Nie raz som prekladala klientovi Osvedčenie o vystúpení zo štátneho zväzku, tak sa ten dokument nazýva.
 

 

Jobbik k nám mieri cez mladých, oslovuje ich v SMK a na univerzite v Komárne
http://www.sme.sk/c/6732988/jo...
Podpredseda Via Nova István Samu je členom predsedníctva SMK a štyria kandidáti Via Nova boli na kandidátke SMK vo voľbách.
Hlavnými partnermi Jobbiku na Slovensku majú byť mládežnícka organizácie SMK Via Nova a študentská samospráva univerzity v Komárne.
 

a keď ti ešte prezradím,

že predsedom ICS je Laci Gubík, ktorý je občanom Maďarska, tak možno to už ani neprežiješ.
...inak čo si chcel vlastne povedať? Nemal si na mysli náhodou to, že mali by radšej demonštrovať pred parlamentom, aby naši posranci stanovili zákonom maximálnu lehotu na prerokovanie jednotliých podaní na unavenom súde?
 

re: inak čo si chcel vlastne povedať?

" Vieš vôbec kde sa nachádza Világos?
Pomôžem ti, je nejakých 30 km od Aradu, ak ti to niečo hovorí.
Je to mesto, kde 13. generálov bojujúcich za slobodu Maďarska, 6.októbra 1849 popravili.

My na nich každoročne spomíname, ako ste na tom vy?
Inak nič sa nechystá, len život ide nezadržeteľne ďalej a že akým smerom o tom na šťastie rozhodujú vyššie mocnosti a nie nejaký vyplašení zbabelci v niektorom versaillskom kaštieli..."
http://www.sme.sk/diskusie/use...
 

nedristaj sprostosti

v roku 1848 ziadne Madarsko neezistovalo...Madarsko existuje od roku 1919, ked sa rozpadlo Uhorsko na nastupnicke staty, z ktorych jeden je Madarsko

A ti dostojnici boli fasisicki vrahovia, ktori bojovali za zotrocenie nemadarskych narodov Uhorska.....A dobre, ze rakuska armada, ktorej tychto zradcov odovzdali vitazne ruske vojska, zaveslila tychto reakcnych feudalnych potrimiskarov na sibenice....
 

 

Radšej nič, ako otrepané klamstvá.
 

 

re: systemovy operator EC1021
re: Kvarday
Adresovať autorovi tých šplechov - máte tam odkaz
 

 

Smer má svojho partnera v Mládežnickej organizácii súdruha kolesíka a čo ? Mojka dcera pracuje a býva na Morave a len preto že pár dementov príjme ešte dementnejší zákon sa musí rozhodnúť ktoré občianstvo si ponechá.tento zákon sa dá jednoducho pomenovať - hlúposť hodná autora. bol prijatý za I. ficovej vláda ke´d tam sedel aj ten opilec zo Žiliny .Mal prijať zákon že keď sa niečo schváli pod vplyvom alkoholu malo by sa to zrušiť. A tento zákon bol prijatý v risdnom delíriju ako ajm školská reforma , ktorú tiež prijala I. Ficová vláda a II. Ficová vláda ju na komplet prerába, kde urobili súdruhovia zo súmračnej chybu ? stačilo by keby sa riadili porekadlom dvakrát meraj a ráz rež
 

 

Súd rozhodol 4. júna 2013, že .strata občianstva nie je o ľudských právach
Na základe jednomyseľného rozhodnutia súdu o sťažnosti "dvoch bývalých slovenských občanov", ktorých pred súdom zastupoval maďarský právnik Zoltán Lomnici vo veci straty štátneho občianstva SR Európsky súd pre ľudské práva konštatoval , že
sťažovatelia sa pre maďarské štátne občianstvo rozhodli dobrovoľne v čase, keď platili predmetné ustanovenia zákona o štátnom občianstve SR.
"Súd v rozhodnutí uviedol, že sťažovatelia boli uzrozumení s tým, že dobrovoľným nadobudnutím maďarského občianstva stratia občianstvo slovenské.
V tomto prípade preto nedošlo k svojvoľnému odobratiu štátneho občianstva SR"

Rezort vnútra pripravuje novelu zákona o občianstve, spolupracuje s rezortom diplomacie a tiež Radou Európy či Vysokým komisárom OBSE pre národnostné menšiny.
Udeľovanie občianstva by malo byť naviazané na trvalý pobyt , nie na základe národnej príslušnosti.
Toto pravidla je všeobecne uznávané.

V ČR:
Podmienku najmenej päťročného povoleného trvalého pobytu môže ministerstvo vnútra odpustiť žiadateľovi, ktorý má na území ČR povolený trvalý pobyt a zároveň spĺňa aspoň jednu z podmienok uvedených v ustanovení § 11 ods. 1 písm.a) až h) zákona 40/1993 Zb.:
narodil sa na území ČR, alebo tu žije nepretržite aspoň 10 rokov, alebo mal v minulosti štátne občianstvo ČR, prípadne Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR), alebo bol osvojený občanom ČR, alebo jeho manžel, resp. manželka je občanom ČR, alebo aspoň jeden z jeho rodičov je občanom ČR, alebo presídlil do ČR do 31. 12. 1994 na základe pozvania vlády, alebo je bezdomovcom, alebo má na území ČR priznaný štatút utečenca.
Podmienku trvalého pobytu ako takého však odpustiť nemožno.
 
Hodnoť

clanok je manipulativny

o ceske a slovenske obcianstvo neprisiel nikto. podmienkou ziskania obcianstva tychto statov je prepustenie zo statneho zvazku SR. zakon je OK. ja ho schvalujem
 

 

že srby udelujú občianstvo každému srbovi ti nevadí ! že chorváti udelujú občianstvo každému chorvátovi bez výnimky ti nevadí že rumuni udelili očbianstvo skoro celému Moldavsku ti tiež nevadí , že rusi v rámci ochrany všetkých čo vlastnia ruský pas a vtrhnú do Gruzínska ktoré je velké ako Slovensko ti tiež nevadí ! Potom ty neuznávaš právo na sebaurčenie takým malým štátom ako je Slovensko !!!
 

...

Zdá sa mi, že máš v tom hokej.

Píšeš: „Potom ty neuznávaš právo na sebaurčenie takým malým štátom ako je Slovensko !!!“
To je nejaký nový pojem?
Veď právo na sebaurčenie majú národy a nie štáty.

A len tak na dokreslenie.
Vo Francúzsku neexistujú žiadne národnosti, lebo podľa francúzskych zákonov každý občan Francúzska je Francúzom.
Pre úplnosť.
Podľa článku vraj u nás 36 Maďarov stratilo slovenské občianstvo. Orbán (maďarský predseda vlády), rozposlal občanom Maďarska osobné listy, aby o rok občania volili jeho stranu. Orbán na Slovensko poslal niekoľko desiatok tisíc listov pre takých, ktorí osobne zložili sľub vernosti Maďarsku.
 

 

Národnostné menšiny vo Francúzsku: Baskovia, Flámi, Nemci a Bretónci.
 

 

este napis ze aj v usa maju narodnostne mensiny :-D
 

...

Problémy s chápaním textu?
Ja som nepísal nikde, že vo Francúzsku nežijú napríklad Bretónci. Odvolával som sa na francúzske zákony.

Oficiálne je to takto:

Francúzske právo nepoužíva termín menšina (minorite) a neuznáva ich existenciu, čo Francúzska republika potvrdila aj uplatnením výhrady voči čl. 27 Medzinárodného paktu občianskych a politických práv z dôvodu, že čl. 27 MPOPP je nepoužiteľný pre nich, preto, že vo Francúzsku nie sú žiadne menšiny.
Pokiaľ ide o jazykové práva, Ústava Francúzskej republiky (čl. 2) ustanovuje, že Jazykom republiky je francúzština. Zároveň ale niektoré právne normy upravujúce používanie jazyka pripúšťajú len formuláciu miestny jazyk, dialekt, regionálny jazyk a dovoľujú ich okrajové uplatnenie v oblasti výchovy a vzdelania. Ide najmä o čiastkové používanie alsaského, baskitského, bretónskeho a katalánskeho jazyka, resp. o zvláštne postavenie korzického jazyka na základe nového štatútu Korziky zo dňa 13. mája 1991.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

scorpione

Slováci si po tisícročie nemusia Maďarov vymýšľať... Maďari sú tu a v podvedomí sme stále v strehu.. Maďari sú cudzí prvok v Európe.. prišli sem, ako cigáni z Indie.. ak bude treba, tak znova vrátime Maďara z polky Komárňanského mosta... aj keby nás znovu mal dať na medzinárodný súd.. Radičovú sem nepleť... dúfam, že už sa tretí sektor nikdy neujme vlády nad Slovenskom...
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME