Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lipšic: Neumožniť kontrolu volieb novými stranami je absurdné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

stara mensina :-)

stara mensina :-) ... s hentakou agendou sa pred utopenim asi len velmi tazko zachrania ...
 
Hodnoť

... to je výborný nápad,

zrušiť komisiám odmeny - nech sa im na to vy...... ! Celé voľby - hlavne ten nehorázny župný bordel - je obrovská fraška ! :-/
 
Hodnoť

 

Netreba rušiť príspevky,treba zrušiť niečo iné....ved ľudia tam predsa musia byť,ale zas na druhej strane..nie len tí vyvolení..aby zas mohla vládnuť tá istá garnitúra a mohli ešte aj manipulovať voľby....hanba terajšej vláde...už nevedia ako prejaviť tú aroganciu...nech sa každý z nich zdá mesačného platu v prospech volieb..ved už si nahrabali dosť.....
 
Hodnoť

to myslia vazne?

Toto uz nie je ani kocurkovo, toto uz je normalne tvrdo nastoleny komunizmus zas a znova:((( Lipsic ma pravdu, to im hadam nemoze prejst:(
 
Hodnoť

Ak má SMER z niekoho naozaj strach,

tak je to NOVA. A tento návrh zákona je toho dôkazom.
 

POZRITE...

...povedal by som to asi takto:
Prednedávnom český prezident Zeman v súvislosti s voľbami do samospráv obcí navrhol isté zmeny, výsledkom ktorých by bol možný výber starostov len z politických strán...čiže úplne mimo akýchkoľvek nestranníkov:
"... Podle něj by v takové volbě měl být zvolen ten kandidát, který získá nejvíc preferenčních hlasů na kandidátce nejúspěšnější strany. ..."
/// Zdroj: http://www.lidovky.cz/zeman-po...
.
Na druhej strane je pojem OLIGARCHIA antickými filozofmi definovaný ako vláda skupiny ľudí, spĺňajúcich určité vopred stanovené majetkové podmienky.
Moderná doba v slovenských (českých) pomeroch je však oproti časom starých Grékov omnoho vynaliezavejšia:
začína politicky kastovať ľudí na menej a viac úspešne zaradených v tých správnych mocenských štruktúrach.
.
Na strane druhej:
ak je Váš nick zároveň i Vaším občianskym menom,
tak potom Vaše slová o tom, že
"...Ak má SMER z niekoho naozaj strach, tak je to NOVA. ..."
považujem za vskutku značne prehnané.
Vzhľadom na to, čo NOVA ponúka vo svojom libertariánskom "Novom Ekonomickom Poriadku" (=NEP), tak som si absolútne istý, že vonkoncom žiadnou alternatívou nie ste, a to vonkoncom voči NIKOMU.
Som vážne zvedavý, ako ľudí presvedčíte o správnosti, vhodnosti a výhodnosti Vašej ekonomickej politiky, keď si títo uvedomia, že výsledkom Vašich snáh bude (pre začiatok !!!) 40% ľudí bez slušných dôchodkov a garantovanej úrovne zdravotnej starostlivosti, bez náležitej ochrany v pracovno-právnych otázkach.
---
 

úroveň zdravotnej starostlivosti sa ne-

zlepší,
kým lekár, ktorý lieči nedbalo alebo chybne, neponesie za to aj reálne zodpovednosť:
-tým, že uhradí finančnú ujmu, ktorú jeho pacient utrpí
a pri veľkom ublížení pôjde do väzenia.

Ináč sú to iba rečičky pre ľud.
 
Hodnoť

 

sudruhovia zo SMERu, ca tak vratit do ustavy 4.clanok o veducej ulohe jednej strany, KSSMER. Usetrime aj ulahcime pracu volebnej komisie, staci jeden clen a ten z lasky k strane a vlade za tuto cestnu funkciu este aj zaplati. Nech zije KSSMER, ale na druhom svete.
 
Hodnoť

 

Že zrušiť príspevok :-DD
No neviem kde Lipšic teda žije, ale zjavne si myslí, že v okrskových VK sú ľudia z presvedčenia. Bol som 4 krát a stretol som kopu mládencov a slečien, čo netušili za akú stranu tam sedia a ich účasť na úkonoch VK podľa zákona bola daná len tým, že dostanú svojich 30 E.
Ak by sa neplatilo, tak garantujem, že napr. v BA na ŠÚ pri tých prúseroch, čo sa bežne dejú predsedovia pozahadzujú zápisnice na zem a pôjdu na nočák domov (čo sa už stalo) a bežných členov nik nedonúti, aby na mieste komisie pri zlom prepočítaní hlasov sedeli a rátali do šiestej ráno.

Čo keby sa tak navrhla aspoň čiastočna elektronizácia volieb?
 

 

Lipsit si zjavne mysli, ze tych cca. 30€ za 18-20 hodin prace je prehnane vysoka odmena. Ved taky smetiar zarobi iba cca trojnasobok...
 

ten lipštajn

je vážne nejaký čudný-už od skončenia školy sa motá v politike a furt prichádza s gen.nápadmi, to teplo mu evidentne škodí...
 
Hodnoť

a znížiť tantiémy členom dozor.rád?

štátnych firiem? Nenaháňajú tam iba svoje kšefty za naše dane?
?
?

Alebo vymáhať od štátnych funkcionárov náhradu za spreneverené prostriedky, predražené tendre,
atď.?

To by bolo prostriedkov v štátnej kase...
 


Najčítanejšie na SME