Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bezáka volajú rádoví bratia do Česka, všetky kláštory má otvorené (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

Kampaň SME

Tiež súhlasím s Bezákom, ale to čo robí SME je kampaň, ktorú sme zažili naposledy s Havlom keď zomrel. Je to cielené manipulovanie, ako keby druhá strana mince ani neexistovala. Človek pri tej kadencii článkov o Bezákovi rozmýšľa, či náhodou sa veci nemajú tak, ako hovoria kritici. Pretože taká propaganda snáď nebola ani v komunistickej Pravde.
 

 

Druhá strana mince, teda KBS, čuší. Nekomentuje, nevysvetľuje, iba zahmlieva. Ale to je typické pre RKC, ona vysvetľovať nič nemusí, to čo povie je pravda bez diskusie a všetci to tak musia prijať a hlavne poslúchnuť. Nech si myslia čo chcú, ale nech o tom nehovoria a poslúchajú. A práve to je problém.
 
Hodnoť

cccp

Rozprával som sa s starším človekom 87 rokov – fyzicky pohyb už slabší ale pamäť a skladanie myšlienok mu ide. A ten povedal toto:
- mali si to Sokol z Bezákom vyjasniť medzi štyrmi očami
- ak by Sokol nebol dal financie do poriadku na príkaz Biskupa Bezáka a KBS by nepodporila v tomto Bezáka mal Bezák sám odstúpiť a zverejniť dôvody, ale zrejme mal tiež svoje záujmy s financiami a tak sa nedozvieme ako to vlastne všetko bolo.

K Sokolovi povedal len toto: nie je všetko pravda čo sa vypisuje o Sokolovi. Viem svoje a za tie roky som si urobil určitý obraz. Neviem všetko, ale o Sokolovi je popísané veľa nepravdy.

Tak a teraz ako?
 

 

Zo stareho pana hovori mudrost.

Vzdy je podozrive, ak je niekto vykreslovany len ako cierny alebo len ako biely. Vtedy ide celkom iste o manipulaciu.

Zo Sokola sa urobili strasiaka, z Bezaka svatca. Preto tejto smeckarskej telenovele neverim.
 

Ked je niekto nesympaticky verejnosti

tak to este neznamena ze je to zly clovek

Poznam Sokola a vacsina toho co sa o nom na SME pise je nechutne ohovaranie a ociernovanie, ale pretoze je to clovek nesympaticky verejnosti tak tomu zial kazdy veri ....

Aspon krestanai by moholi byt objektivnejsi co sa tyka Sokola a neverit kazdej somarine.

Co sa tyka Bezaka, tak uvdime ako zareaguje sv Otec Frantisek, bol informovany takze si pockame.
Nie nadarmo B16 napomenul slovenskych biskupov k vacsej kolegialite.
 
Hodnoť

Je len dobre, že Sme o Bezákovi

píše často a pravdivo informuje ľudí o tom, čo sa okolo neho aj okolo jeho prípadu deje. Z predchádzajúcich príspevkov vidno, že podaktorí diskutéri sú platení zato, aby uvádzali čitateľov do pochybností, znevažujúc človeka, ktorý mohol katolícku cirkev na Slovensku pozdvihnúť na vyššiu úroveň pochopenia súčasnosti. A to je vec "neodpustiteľná", preto ho treba okydať a poslať do vyhnanstva. Ale vidno, že pán Bezák má najmä u mladých ľudí podporu a že oni vedia zhodnotiť jeho morálne kvality, ktorých je na našom rodnom Slovensku tak málo. Na Slovensku bohužiaľ vládne morálna chudoba nech sa človek pozrie na politiku, justíciu a teraz aj na pohlavárov slovenskej rímsko-katolíckej cirkvi. Bohužiaľ obyčajným ľuďom to nevadí a to len na základe nevedomosti. Sokol a Zvolenský, ktorí svojím udavačstvom a donášaním jasne porušili božie desatoro, nevadia, ale sú pochybnosti o Bezákovi, ktorý sa dopustil len toho, že sa snaží cirkev naozaj priblížiť všetkým obyčajným ľuďom. A preto gratuľujem Sme, že o Bezákovi píše a často, lebo je treba národ slovenský prebrať z nevedomosti a letargie.Toho sa najviac boja všetci amorálni parchanti, ktorí s touto spoločnosťou manipulujú a ktorí si platia aj podaktorých diskutérov, aby národ len ostal v stave nevedomosti a pochybnostiach.
 

Môj starý dedo sa tešil

keď normalizátori potichu normalizovali Dubčeka. "Tým sa začína koniec socializmu", hovorieval. "Spomnite na mňa o 20 rokov. Už im nikto neuverí."
A mal pravdu.
A to čo robia s Bezákom predznamenáva koniec cirkvy. Cirkev nám ukazuje že je proti viere. Tak nech normalizujú. Dejiny nezastavia.
 

Bezák ukonči pôsobenie RKC

Svätá prostota. Väčšina katolíkov vo svete ani nerozozná Slovensko a Slovinsko a nie, že nejaký Bezák ukončí dve tisíc rokov pôsobenia RKC. Bezák je mediálnym produktom. Jemu samému ide podľa toho ako sa chová iba o úrad arcibiskupa a to mu Českí bratia poskytnúť nemôžu.
 

keby mal

keby nejaky plateny diskuter mal napisat probezakovsky prispevok zneistujuci diskutujucich na Sme , vyzeral by presne ako tvoj. Myslim, ze si plateny diskuter.
 
Hodnoť

Nemal by odísť do radu.

Práve toto chcú, aby mali od neho pokoj. NIe.
Mal by byť tým čo je. Styčným bodom verejnosti s prehmatmi a zločinmi niektorých predstaviteľov cirkvy. Cirkevný majetok je štátny a oni ho chystajú do súkromných rúk. Bezak veľa veci vie, povedal z toho cca asi len 10%. Aj to len útržkovite. Nezabúdajte, že bol svedčiť aj na polícii a tá vec so Sokolom a čiernymi peniazmi vôbec nie je uzavretá.
Ale veď v dať do poriadku cirkev je neskutočná drina a treba na to odvahu, aj pápež sa do toho pustil a vo Vatikane je poriadny vietor. Padajú tam posvätené hlavy do rovno hnoja.
 

Si chutne usmevy belnea

...a so svojimy 4764 prispevkami iste patris k tej plejade postkomunistickych smeckarskych vymyvacov mozgov. Fakt chudobny duchom.
Citam tu rozne hluposti ale v tuposti chlape jednoznacne vedies. Mohol by ta niekedy Hrib zavolat do lampy, tam by si urcite exceloval vo vymyvani.
ad 1 Cirkevny majetok je statny ?? Myslim ze cikrevny :-))
ad 2 Bezak povedal 10perc ??? Myslim, ze povedal 110perc - viac ako je na jedneho arc. vhodne a slusne
ad 3 To ze robil Bezak riadenu nadpracu voci arc. Sokolovi a vlacil ho po sudoch, svedci len o tom, ze jeho diplomacia je na podkritickej urovni. Ako kamuflaciu ekonomickych prasacin v state goril a politickych artistov to mozno splnilo ucel.
ad 4 Od papeza zbozne ocakavas zrejme bezakovske praktiky - zatial si trocha mimo
ad 5 samozrejme ze Cirkev ma problemy, zdaleka tam nie je vsetko ok, no ale v prvom rade sa treba pozriet aj na takych obroditelov, ako je prave Bezak /a nielen on/ a hlavne do vlastnych radov

No ale mily balnea len pis tie tvoje hluposti , na ktorych ste sa dohodli na dnesnej gremialke v smeckarskej redakcii aj v buducnosti - dobre sa na tom bavi.
 
Hodnoť

Zíde z očí,

zíde z mysle.
 
Hodnoť

mal by vstúpiť do SDKU alebo KDH

aby tam mali aspoň jedného slušného človeka
 
Hodnoť

cccp

Nechcem pána Bezáka znevažovať, ale chýba mi u neho jasné dôvody manipulácie s financiami jeho predchodcu. Aj pán Bezák požaduje jasné dôvody odvolania, ale sám nepredložil jasné dôkazy machinácie s financiami. Situácia je nejasná a neprehľadná a za to môžu všetci zúčastnení.
 
Hodnoť

Bezák ide do Holandska ...

Údajne mu azil ponúkli multi-kulti veriaci s centrom neďaleko Amsterdamu.
Vraj tam pri fajčení trávy chce vedecky riešiť problematiku homosexuality a pedofílie...
 
Hodnoť

a nerozmysla

o poste hlavneho duchovneho las vegaskych kaplniek?? :)
 
Hodnoť

Mňa osobne by zaujímalo

či aj Jób trpel a bol ukrivdený? Ako to nakoniec s ním dopadlo? Lebo to je o viere a nie je to o RKC ale o jednotlivcovi a jeho viere v boha. Ale ak je to o RKC a vzťahu k nej a boha niet, potom nech to dá na kontrolu práce či inak nech rieši svoj pracovneprávny vzťah. To lavírovanie medzi veriecim a ateistom medzi bohom a matériou mi ide na nervi.
 
Hodnoť

Je zaujimavé sledovat tuto diskusiu!

Napr Feldwebel a dalsich, ktorych velmi otravuju clanky o Bezakovi a ich narazky na masirujucu kampan. Dokonca niektorym uz lezie na nervy aj Sagan v zelenom tricku. Esteze tu nespominaju Snowdena toho amaericana na letisku Seremetevo. Je to velmi smutne alebo je to obraz doby kedy na propagandu sluzia noviny ale aj plateni diskuteri. Pritom tito sa cielene vyhybaju proticirkevnym postojom, len ich to otravuje. Nechcu to riesit! Vyslovene im lezie na nervy! Mam pocit, ze su plateni alebo min. ide o ludi prave z prostredia RKC. No prosto je tu velmi zaujimave aka sa tu vedie bitva o cloveka, ktore mu Bozi prst ukazuje cestu z tohto dedinskeho prostredia do centra diania. Ja som rad, ze toto dianie vRKC vyslo na povrch. Je to len odraz toho k comu sa cele cirkevne spolocenstvo dopracovalo. Malo by to byt na zamyslenie sa, kolko falosnosti, neuprimnosti, nepravdy je v celej spolocnosti. Je tu hriech a pycha, mamon a bohatstvo, obzerstvo a strata pokory...vsetko. Na druhej strane to nie je nic nove a je to take ludske...
 
Hodnoť

Kresťanstvo nemá s bohom nič spoločné

Ak existuje boh, tak združenie chamtivých kresťanských inštitúcií s týmito princípmi nemá nič spoločné. A na Slovensku ešte viac. Táto banda chamtivých hodnostárov vedených najväčšou inštitúciou zla vo Vatikáne sa nehorázne vysmieva všetkým veriacim aj neveriacim (každému pracujúcemu na Slovensku). Nemusia platiť dane ani nič vysvetlovať ľudom. Ale treba si uvedomiť jednu jedinú vec. Na slovensku sú títo arogantní hodnostári štátny zamestnanci, sú platený z daní všetkých o to aj takých ľudí, čo neuznávajú ich inštitúcie, takže sú plne zodpovedný všetkým ľuďom ktorí platia dane dokonca sa musia zodpovedať aj ľuďom inej viery muslimom, židom, budhistom ... a aj neveriacim sa musia zodpovedať. Všetkým, ktorí pracujú a platia dane na Slovensku. Tak že všetci by sme sa mali zaujímať ako nakladajú s majetkami, ktoré používajú a nadobúdajú spôsobom, ktorý je nezlučiteľný s vierou v boha a jeho prikázaniami.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME