Utorok, 31. marec, 2020 | Meniny má Benjamín

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Radičovej na Pohode tlieskali, hoci ani nevystupovala (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

lovage,
Radičová chodila na Pohodu dávno predtým, ako sa dostala do politiky.
slusnyobcan
mozno ano mozno nie s tým tvrdenim by som si nebol tak isty aj ked vyvratit to neviem kedze ked nebola politicka, tak nebola verejne znama osoba, cize mohla chodit kade chcela a bola v anonymite
lovage
prepac ale chodim tam od 97-98 roku a mozem to komentovat, ja som pisal vo vseobecnosti o politikoch na pohode, pod mojim prispevkom bol komentar o radicovej , tak som reagoval.
lovage
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Tak potom vieš

že na pohode možeš vidieť aj stánok falun gong alebo katolícky pro-life stánok na ktorý je zaťažená Kaščákova žena. Tie stánky tam sú pekná ukážka diverzity ale aj tak falun gong aj pro life obídem. Vôbec by som podla toho nehodnotil festival.
 

A ona je politička?

Nie je v parlamente, nekandiduje, dokonca nie je ani na Slovensku. Je to súkromná slobodná osoba a môže chodiť kde chce tak ako ty. Prečo máš s tým problém? Si komunista?
 

On s tym ma problem preto.....

...,ze ......K......T ! Nic ine za tym nehladajme.
 

mohla tam

prepašovať aspoň kýbelfernetu...
 

 

Radičová sa dostala do politiky v roku 1990 keď vstúpila do VPN.
 

 

Zabudol si, že od roku 1992 bola roky mimo politiky? Na Pohodu chodila s manželom a partiou blízkych, ktorí boli od politiky na hony vzdialení.
 

Radičová

Máte na mysli obdobie po jej politickom krachu v roku 1992, nepodariac sa jej zabrániť vzniku 2. Slovenskej republiky, keď horlivo, avšak neúspešne zbierala podpisy za udržanie havlovského československého štátu?
 

Feldwebel,

máš krásny slovenský nick, to musím uznať :-(((

Ja o žiadnej 2. Slovenskej republike neviem. A už si konečne zapamätajte, že to bola petícia za to, aby sa o rozdelení ČSFR rozhodovalo v referende a nie niekde v záhrade pod stromami dvomi ješitnými chlapmi v prechode.
 

Referendum

Keby sa bolo konalo referendum, je pravdepodobné, že by jeho výsledkom bol nesúhlas s rozdelením spoločného štátu. Pár ďalších rokov by sme sa s bratmi Čechmi stále len dohadovali a škriepili a nakoniec by sme sa aj tak rozdelili. Tí dvaja chlapi nám tie stratené roky ušetrili.
 

 

Aspon by pri tom hadani sa nestihali kradnut. Hehe
 

 

ver ze by to stihali, a este lepsie, aspon by sa mohli jeden na druheho vyhovarat :-)
 

Načo sa teda

hrať na demokraciu, však? Veď nejaký pako vždy vie čo je pre teba lepšie, ako ty sám. Toto nám chceš svojím príspevkom povedať?
 

Riešenie vzniknutej situácie

Keby sa Slováci v referende vyslovili proti rozdeleniu a Česi v referende by sa vyslovili za rozdelenie, ako by si demokraticky riešil vzniknutú situáciu?
 

 

Tu ide o princíp. Väčšina ľudí niečo chce, v referende svoju vôľu presadí a politici sú tu od toho aby tú vôľu zrealizovali. Ak to politici nechcú alebo nedokážu zrealizovať, tak nech vypadnú. Náš problém je ale ten, že väčšina ľudí chce niečo úplne iné ako sa práve deje/dialo (nevymožiteľnosť práva, korupcia, rozpad spoločného štátu) a politici to majú v paži. Demokracia je okrem iného o tom, že väčšina rozhoduje. Ak o rozdelení štátu rozhodli možno dvaja chlapi tak čo to je?
 

 

Veď povedz, ako by si tú situáciu riešil ty! Poraď tým politikom!
 

 

Ja neviem ako by som to riešil. Lenže ja nie som premiér, minister a nemám ich poradné tímy ani plat :) . Ale povedz mi ty. Dajme tomu, že drvivá väčšina občanov SR by chcela dosiahnuť referendom napríklad to, aby niekto kto bol odsúdený za úmyselný trestný čin nemohol zastávať funkciu v štátnej správe. (Neviem ako je to v tejto oblasti naozaj). Ty by si sa toho referenda tiež chcel zúčastniť a hlasovať za. Ale politici, ktorí sú pri moci ti povedia, že je to technicky náročné, muselo by sa meniť veľa zákonov, referendum stojí veľa peňazí a že najlepšie bude ak to vlastne oni vyriešia za nás. Aký by si mal z toho pocit?
 

Rozdelenie spoločného štátu

Keby to záviselo odo mňa, ani ja by som referendum o rozdelení spoločného štátu nerobil, a to najmä preto, aby nevznikla situácia, že v jednej republike by bol výsledok referenda opačný ako v druhej republike. Občania sa v roku 1992 k tejto problematike vyjadrili v parlamentných voľbách. V Českej republike vyhrala voľby Občianska demokratická strana (ODS) na čele s Václavom Klausom a v Slovenskej republike Hnutie za demokratické Slovensko (HZDS) na čele s Vladimírom Mečiarom.
 

 

Ľudia by sa mali vyjadrovať k vážnym veciam v referende. Švajčiari to robia často aj pri "menej vážnych veciach". Pravdou je, že u nás o to ľudia nemajú záujem. Jediné úspešné bolo po masívnej kampani pre vstup do EU. Už si nepamätám veď je to 20 rokov, ale silno pochybujem že okrem SNS malo vo volebnom programe samostatné Slovensko aj HZDS. Teda HZDS malo mandát vládnuť, ale nie deliť republiku. Ja by som hlasoval proti rozdeleniu, aj keď uznávam, že asi je to lepšie že sme samostatní. S Čechmi máme dobré vzťahy. Ale NEDOSTAL SOM ŠANCU hlasovať a to ma štvalo.
 

Demokratické riešenie

V prípade, že by sa v referende vyslovili aj Slováci, aj Česi proti rozdeleniu, aj tak by sme sa o pár rokov rozdelili po ďalšom referende. Veľká väčšina slovenských aj českých občanov by už totiž mala škriepok a sporov plné zuby.
 

v 1.časti

sa hlboko mýliš-českí bratia by to prevalcovali v duchu "...ať táhnou!"
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... > >>

Najčítanejšie na SME