Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cirkev chce Bezáka materiálne zabezpečiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zasa farizejstvo
Zrazu ho chce cirkev "spolufinancovať". Samozrejme až v čase keď veriaci verejne vyjadrili ochotu finančne mu pomôcť pri zabezpečení dôstojného života. Pán Zvolenský, ktorý ho šiel utopiť v yžičke vody mu chce zrazu pomáhať. Asi pochopil odkiaľ vietor fúka. Plášť treba včas obrátiť. Veď čo keď náhodou zaveje niečo nové z Vatikánu?
peha1
<< < 1 2 3 4 5 6 7

 

ja ked vidím zvolenského, tak prvé slovo čo ma napadne je stredoveký inkvizítor....zvolenský by bezáka ugriloval na námestí a ešte by sa pritom usmieval. nesympatický, falošný, farizejský a odporný chlap. nemožem si pomoct ale ten človek ma zatial ničím nepresvedčil aby mal moju úctu. funkcia a ani jeho postavenie mu ju automaticky nezabezpečí, skor opačne zvýši moje nároky. a ten chlap robí presne opačne, chráni zločincov a trestá spravodlivých. slová o pravde a spravodlivosti musia zniet velmi zaujímavo a smutne ked ich spomína takýto farizej v kostole pri omši
 
Hodnoť

Hnus katolickej cirkvi

co si tito cerveni, bolsevisticki biskupovia dovoluju je vrchol bezcharakternosti.
jenine riesenie je oddelenie cirkvi od statu - zial to bude este dlho trvat, lebo KSS-SMER a cirkev maju spolocne zaujmi, kradnut, vladnut a mat okolo seba len ludi co ich zboznuju a cim mensi IQ tim lepsie.
 
Hodnoť

Ej, ej...

RKC si vychovala priadneho podrazníka, Luther,či Hus boli oproti nemu učeň...
 
Hodnoť

Úbožiak Zvolenský

Riťolezec bez názoru a autority je tento chudák Zvolenský.Figura, ktorú neviem kto dosadil do čela KBS. Bezák by mal zachovať hrdosť a odmietnúť almužnu od podlých biskupov, ktorý sa za neho nepostavili a teráz pod tlakom verejnosti idú urobiť podľa mňa nanajvyš nedôstojný krok. Na tejto do seba uzatvorenej tlupe farizejov je čudné už to, že kňaz sľubuje pri vysviacke vernosť a poslušnosť biskupovi a nie Bohu. Potom ak je z neho dobrý podliezavec ako napr. farár Halajčík z Belej nad Cirochou a naviac spoľahlivý vyberčí milodarov pre biskupa Bobera, tak má zaručenú dlhodobú existenciu v bohatej farnosti a robí si čo chce nafúkanec. V cirkvi sa dejú hrozné veci a je len otázkou času, kedy ľudia stratia trpezlivosť a povedia si DOSŤ!!! Arcibiskup Bezák je svetlo na konci tunela. Ak ho zlikvidujú, na Slovensku bude ešte chvíľu trvať, než sa ľuďom rozsvieti, ale rozsvieti sa, lebo pridú ďalší Bezákovia, ktorí sa nebudú báť. Mali by sme všetci pomocť tomu, aby to bolo čím skôr.
 
Hodnoť

Keď tu tak čítam

všetky tie odozvy ku konkrétnej veci sgr. Bezáka, pričom všetky sú viac-menej opodstatnené, vychádza mi z toho všetkého len jedna dosť špinavá (ale v našej demokratickej sspoločnosti veľmi všedná) vec. Ak nič iné, tak "nájdenie" ("prihlásenie sa"), odmenenie atď. iného vhodného kandidáta na arcibiskupský stolec. Ak už pre nič inšie, tak pre finančný zisk. Ak je v odvolaní z funkcie akýkoľvek iný, morálny dôvod, o ktorom sa nechám rád presvedčiť, tak sa ospravedlňujem všetkým, ktorí za vecou stoja.
 
Hodnoť

po ROKU!!??

Radsej by sa mali postarať o moralnu satisfakciu pre neho,je to pokrytecké!!!
 
Hodnoť

Zvolenský vôbc nechápe,

že Bezák od neho žiadné materiálne zabezpečenie nepotrebuje a ani nechce. Bezák potrebuje v prvom rade rehabilitáciu a právom. KBS zabudla, že stredovek dávno skončil. Neviem, ako môže ten farizej Zvolenský aj s jeho KBS s úsmevom na tvári a božským pokojom odrovnať kolegu a potom presne s takým istým pokojom a úsmevom sľubovať materiálnu pomoc pre neho. Žeby svedomie?
 
Hodnoť

RKC chce hlavne Bezákovi zavrieť hubu!!!

Ospravedlňujem sa za tvrdé neslušné slovo, ale nejlepšie vystihuje objektívnu realitu! Bohužiaľ. A znova píšem tým, ktorí nechápu alebo nechcú chápať: Bezák bol odvolaný, pretože nariadil finančný audit a druhý dôvod bol, že podstatné veci zverejnil! Čo to preboha, vy veriaci, nechápete? Alebo naozaj počúvate svojich kňazov na slovo ako tie ovce?
 
Hodnoť

Prasivci ...

"Konferencia biskupov Slovenska sa postará o materiálne zabezpečenie emeritného biskupa Róberta Bezáka.
Dnes to vyhlásil jej predseda, arcibiskup Stanislav Zvolenský."

Rok hraju mrtveho chrobaka, rok mu z nich nikto ani ruku nepodal, ani slovkom ho moralne nepodporil - a teraz sa chcu hrat na "starostliveho otca" ?
Do oci naplut je malo !
 
Hodnoť

 

Tak súdruhovia cirkevnici finančne zabezpečia Bezaka?
A odkiaľ vezmú na to peniaze?
Samozrejme z našich daní.
Ako hovoril feldkurát Katz:
To se nám to hoduje, když nám lidi pujčujou.
 
Hodnoť

Konferencia biskupov Slovenska

sa hlavne stará sama o seba a o brata Sokolíka pokladníka ,mormale chcu Bezakovi zatvoriť usta,čo iného ,prečo sa o neho nestarali doteraz ?????
 
Hodnoť

KBS

odhalila svoju pravu tvar! Peniaze, peníze, peňeži, to je jediné, čo ich zaujíma ! Su ako babylonske neviestky .
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7

Najčítanejšie na SME