Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cirkev chce Bezáka materiálne zabezpečiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Hodnoť

chodiť v

dnešných časoch do kostola je ohavnosť v očiach božích ... Ježiš by vám dal dve ..
 
Hodnoť

 

Že by mu Krahujec hodil par peňazi zo svojho nakradnutého?Majú súdruhovia čierne svedomie a strach.Ale aj tak majú mienku ovečiek , čo im hádžu evra do mieška na háku.Pánbožko všetko vidí .
 
Hodnoť

a co ostatny 3700 knazov

tie cirkev nechce materialne zabezpecit?

alebo sa to chape tak ze Zvolensky "vlastnou hlavou" zozenie peniaze?

alebo to ma byt krok k plnej odluke cirkvi od statu a cirkev si bude platit svojich zamestnancov z vlastnych zdrojov a tym nebude parazitov na spolocnosti?

inymi slovami, KBS dala signal ze vie materialne zabezpecit knazov!!!!

alebo Zvolensky rozdava peniaze ktore cirkev nevytvorila, tak ako vladnuca bolsevicka cvarga?

jedno je iste, podla toho co sa deje vo vatikanskej a trnavskej prackach tak katolicka cirkev prehadzuje svoje miliony takpovediac vidlami, a este ma taku drzost natahovat I v case krizy a vysokej nezamestnanosti ruku na statny rozpocet a parazitovat na praci a spolocnosti.

no a co, ked pan Bezak by sa postavil do radu nezamestnanych na Urade prace, tak ako ostatni.

Pan Bezak by bol prvy knazom po neznej revolucii ktory by stal v rade nezamestnanych, nikdo este nevidel v tejto postkomunistickej a vysoko krestanskej krajinke knaza v rade cakajuci na pracu!!!!

drzim palce panovi Bezakovi v boji o lepsiu cirkev, ta ktora bude blizsie k ludom a ludia k nej, ta ktora ked hlasa vodu aj ju pije, ta ktora nebude parazitovat na spolocnsoti a prace, ta ktora nebude bojovat o moc a vytvarat stat v state a bude hlavne respektovat zakladny clanok nasej Ustavy:

Prvý oddiel
Základné ustanovenia
Cl. 1
(1) Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo.
 
Hodnoť

 

... obyčajný úplatok ... českých politikov - poslancov podobne umlčali exkluzívnymi flekmi a dnes sú trestne stíhaní ... čo takto stíhať aj našich biskupov za úplatkárstvo ...?
 
Hodnoť

KBS = JUDAŠI

ZA 30 STRIEBORNYCH SI CHCU OČISTIŤ SVOJU ŠPINAVU DUŠU
 
Hodnoť

nechápem...

a za čo ho chcu odškodňovať...
 
Hodnoť

Monsinori

z KBS plus Jozef kardinal Tomko vobec s vami nemava hanba?
 

zbytocna otazka

keby mavala, inak by sa spravali
 
Hodnoť

Kto im ešte uverí?

arc... Sokol a arc... Zvolenský uvarili celej KBS poriadne horúcu kašu. A teraz chcú, aby im dp. arcibiskup Bezák do nej fúkal?
Veď on žiada iba vrátenie ľudskej a kňazskej cti a nič viac. A od nich nepýta NIČ!!!
Tí páni arc... zrejme dávno zabudli, ako sa má správať kňaz pevného charakteru a čistého svedomia. Kúpiť si dp. arcibiskupa Bezáka /a skorumpovať ho/ sa ani im, ani nikomu inému nepodarí.
Nech si horúcu kašu fúkajú a vyžerú sami!!!!
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

Trocha pokory

majster Zvolenský. Aj by som povedal, že ste zlodej ale nesmiem, lebo by som sa s vami musel tahať po súdoch. A na to nemám čas. Spolu so Sokolom predstavujete skupinu s ktorou je potrebné sa vysporiadať. KBS dala odvolať biskupa. Lebo nikto iný nemohol. A išlo len o peniaze. Ale čierne. A vaše. Ak by p. Bezák niečo zlé urobil, už by ste to vytiahli. Ale nevytiahli. Prišiel váš čas. Spolu s ďalšími budete už skoro emeritný biskup. A tak je načase nájsť pre vás nejaké vyrovnanie. Hľadajte.
 
Hodnoť

?

.. čo tak skúsiť pán emeritný úrad práce
kde končia státisíce nezamestnaných živiteľov rodín, ktorí za 300-400 € financovali aj váš doterajší dobrý život, nezaslúžite si nič iné, len pocítiť biedu tejto doby, lebo vás nezaujíma nič len vaše dobré živobytie, tými veriacimi, ktorí sa vraj za vás kdesi modlili a takmer držali tryznu za vaše zlyhanie ako človeka, ktého živia, tak tými z hlbky vašej duše ???? pohrdate, lebo ste sa ani jeden raz nevyjadrili k aktivite oviec veriacich .. len blazeovane sklánte zraky pred stupídnymi otáztkami v lampáši od ľudí, ktorých zámerom je veštko možné len nie náboženstvo... viera a boh a vy ste sa stali súčasťou tejto nhechutneh POHODOVEJ manifestácie tohto čím táto spoločnosť trpí,...- teda manipuláciou, neznalosťou, náboženským dogmatimom a akousi pseudopotrebou otvorenej komunikácie.. vo svojej podstate faLOšNOU NáDEJOU úBOžIAKOU, KTORý MI POHRDATE......
lebno za nič iné ich ako za zmanipulované ovce nemožno považovať, pán emeritný., začnite sa živiť prácou svojho duchu a potom uvidíte ako bude v tejto spoločnosti ocenená, to je žiaľ údel tých, ktorý myslia viac ako je zdravé a pre túto skazenú spoločnosť prípustné... lenže váš duch je "duch doby, ktorý bolo potrebné nastoliť a hlavne šíriť v mene viery", čo zdá sa že je aktuálne trochu problém, lebo... cirkev je inštitúcia s tradfíciopu inou ako je diletantský premiér jeden druhý tretí, tá nevy&prwedáva a štátnyx majetok a nezoteročuje ľudí tá už to jednoducvho má.....v balíku a nedá si to nejak
 
Hodnoť

Bezcharakterný Zvolenský

Pred rokom mu nedovolil ani slúžiť privátnu omšu v Bratislave u kapucínov..... Zjavne nemá zrkadlo na Spitálskej....
 
Hodnoť

úrad práce nič?

a čo by sa stalo, keby bol od 1. augusta pán Bezák bez práce a pekne-krásne by sa išiel prihlásiť na úrad práce? Určite si za tie roky stihol našetriť, takže životná úroveň mu neklesne, rodinu nemá, medzi "chudobnými" v rade na úrade práce by sa mal ako kňaz cítiť ako ryba vo vode. Čo sa tak bojí tejto skúsenosti? V tomto štáte je polmilióna nezamestnaných, tak nech si to vyskúša, ako to je. Nielen v zlatom ornáte od oltára o chudobe kázať. A všade do sveta sa sťažovať, ako má vyžiť zo 400eur jednoduchého kňaza. Mnohé rodiny žijú zo 400eur. Prečo by nemohol vyžiť on?
 

Homo sapiens ?

Nuž čo, ... Každej jsme ňákej...
 
Hodnoť

Kokos

ten Zvloenský by mal ísť za prezidenta- ved je to relatívne triezva kópia Hrušovského- mentálna úroven mokrej handry ( sir Farage odpustí) a gule majú obaja akurát zavesené na vianočnom stromčeku...

Ale asi im už kvapká do topánok a idú radšej Bezáka uplácať za mlčanlivosť.

Robo- dúfam, že ich so synovskou poslušnosťou odmietneš, dokial pravda nevíde na svetlo- nech už je akákolvek!!!
 
Hodnoť

Bezák chce len peniaze

Na čo kúpiť Bezáka? On v podstate nič nevie...
Neberte ho vážne...
 
Hodnoť

je to smutne

politickej totality komunistov sme sa zbavili (dajme tomu)
ale hierarchia KBS dokazala vybudovat novu totalitu...
dnes sa ale namaju na co a koho vyhovorit, a ich mechanizmy kontroly veriacich nie su pre veriacich zavezne,
feudalizmus uz mame davno v realnom svete za sebou!
vzhladom na ich zlyhanie na ludskej rovine, stratili aj akykolvek narok na kazdu inu autoritu...
 
Hodnoť

fakticky ho zaplatime z nasich dani

kedze stat plati plosne registrovanym cirkvam ich dochovnym a centram, a nezavisi to pritom od poctu veriacich:
.
http://ilias.blog.sme.sk/r/149...
.
v podstate RKC by pre Bezaka poziadala stat (cirkevny odbor ministerstva kultury) o platene miesto, stat by to zatiahol
 
Hodnoť

Zasa farizejstvo

Zrazu ho chce cirkev "spolufinancovať". Samozrejme až v čase keď veriaci verejne vyjadrili ochotu finančne mu pomôcť pri zabezpečení dôstojného života. Pán Zvolenský, ktorý ho šiel utopiť v yžičke vody mu chce zrazu pomáhať. Asi pochopil odkiaľ vietor fúka. Plášť treba včas obrátiť. Veď čo keď náhodou zaveje niečo nové z Vatikánu?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME