Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cirkev chce Bezáka materiálne zabezpečiť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Inými slovami - chcú zaplatiť, aby už čušal a neponúkal náhľad do tejto skorumpovanej organizácie :) Vyhrážanie a poníženie nepomohlo, je zjavne čas na inú stratégiu...
seth82
nie kazdy sa da kupit, ale to asi nechapu. Pravdu nezakryju ani natlakom ani peniazmi. Pruser je, ze natrafili na cestneho cloveka.
liberty.liberty
zabudas na jeden dolezity fakt, a to, ze do kostola sa chodi kvoli trosku inym veciam ako ocumovanie a hodnotenie osadenstva kostola - ale to sa asi neda vysvetlit niekomu kto tam nechodi (ak chodis, tak sa hlboko ospravedlnujem, ak chodis z tebou menovanych dovodov - v tom pripade necham na tvojom zvazeni zmysluplnost takychto "navstev")
yury
Do kostolôa sa chodí
pre slovo Božie, učenie Krista a povzbudenie vo vlastnej viere. Neviem si predstaviť, že by niekto počul slovo Božie v tom slizkom ufňukanom prejave bratislavského arcibiskupa. Nuž a hľadať tam nejakú nadväznosť na učenie Krista a nebodaj lásku k blížnemu, tak to by tam hľadal márne!
mum
Veru nie
Na svätú omšu sa "chodí" čerpať milosti Božie pri sprítomnení večnej obety Spasiteľa, keď Kristus za nás a za naše hriechy bol ukrižovaný, zomrel, bol pochovaný, aby nám svojim zmŕtvychvstaním otvoril brány nebeského kráľovstva. Svätá omša je tou istou pravou obetou. Nekoná kňaz, ale sám Kristus. A kvôli tomuto Kristovi prichádzajú ľudia na svätú omšu, nie kvôli osobe celebranta. Preto je hodnota obety svätej omše rovnaká a nekonečná bez ohľadu na osobu kňaza, jeho dispozíciu či morálny profil. Nehovoriac o tom, že si niekto bez hlbšej znalosti problematky či dôvodov dovolí súdiť blížneho (hoc aj o. arcibiskupa Zvolenského). Kto chce psa biť, palicu si nájde. KBS vyhásila, že sa postará o remuneráciu o. arcibiskupa Bezáka a už je zle. Keby KBS vyhlásila, že sa oňho nepostará, bolo by rovnako zle. Nuž, všetkým nevyhovieš...
MisoMati
Obávam sa, že sa mýliš!
Ak by som si mohla vybrať účasť na sv. omši, ktorú celebruje ten slizký Zvolenský, alebo nebodaj Sokol, alebo arcibiskup Bezák prípadne iný čestný a veci cirkvi oddaný človek podobného zmýšľania, ako je napr. Jozef Červeň, otec Srholec a ďalší, tak by môj výber (a obávam sa že aj výber väčšiny slušných veriacich, ktorých je zdá sa na Slovensku viac než dosť) bol jednoznačný. Slovo Božie a učenie Kristove, je ako vzácne víno a piť ho zo zahnojeného pohára od horčice nie je iba nehygienické v zmysle duševnej hygieny, ale aj ponižuje a znevažuje všetko to vzácne, čo v tom víne je. Nuž a žiaľ medzi našimi prelátmi je viac špinavých horčičákov, než krištálových pohárov - a tie horčičáky svoju špinu už ani pod pozlátenými mitrami a ornátmi pred veriacimi neschovajú.
mum
To mum.
:) On sa nemýli, to len ty sa riadiš inými kritériami, lebo chodíš na omšu z iných dôvodov.
Belo T
<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Zdá sa,

že už je dôležité mať aj Flipa - nielen Filipa! :)
Ako hovoria Viedeňáci:"Wird ma´gucken - wird ma´ sehen!"
Čo sa týka omše - tak je za prvé vecou každého prečo tam chodí a za druhé - každý má svoje kritériá týkajúce sa preberania Božieho slova. Počúvať omšu z úst farizejov a eštébáckych zlodejov by sa mi protivilo rovnako, ako by sa mi osobne fyzicky bridilo vziať si hostiu z rúk ľudí, ako je farizej Zvolenský, alebo zlodej a eštébák Sokol. Komu to samozrejme nevadí - je to jeho vec!
 

 

Takže všetci, čo chodia na omše slúžené mons. Zvolenským, sú "neslušní veriaci" ? "Slušní veriaci" chodia k Bezákovi, Srholcovi a podobným kňazom?
Toto je veľa aj na mňa. S takouto pýchou, kde posudzujete kto je a nie je aký veriaci, sa hráte na čo?
Nezaraďujem sa v tomto spore na jednu (KBS) ani na druhú (Bezák) stranu.
 

Ak sa nezaraďujete,

tak nezhadzujte iných, čo sa zaraďujú!
15 000 podpisov pod petíciu, ktorú už má v rukách svätý otec tiež podpisovali iba pyšní ľudia, ktorí sa hrali na čo???
Uvidíme, na čo sa bude teraz hrať Vatikán. Zdá sa, že tam tiež nebolo všetko s kostolným (ani cirkevným) poriadkom!
 

Ako

je tu často zvykom, aj ty máš problém udržať tému. MisoMati sa zaoberá iným problémom ako je tvoje fanúšikovské "zaBezáka - protiBezákovi".

Čo sa petície týka - je srdečne jedno z hľadiska hľadania pravdy koľko ľudí čo podpísalo. Stádovitosť je bežná záležitosť, kľudne to tak môže byť aj teraz.
Pre istotu, kým opäť vzplanieš, upozorňujem - v kauze Bezák vers. RKC nie som zástancom žiadneho názoru, na jeho relevantné vytvorenie je totiž verejne známych primálo relevantných informácií.
 

MisoMati

"omšu nekoná kňaz,ale sám Kristus" no,hlúposť ako vyšitá,ak si mám predstaviť Krista ako zlodeja,klamára a absolútne nempatického kňaza /Sokol.../,potom radšej cvalom preč a ďaleko od kostola;
ako chceš počúvať a riadiť sa trilkovaním známeho vtáka či slizkého zvonára - teda sluhu Krista -potom ozaj pochybujem o Tvojom náboženskom a aj ľudskom cítení;
ale predsa máš aj pravdu o psovi a palici,tá sa zreteľne prejavuje v prípade Bezáka,keď sa nepoddal,strkajú mu novú búdu;
a ešte otázka:-prečo sa zrazu KBS /či KGB?/ chce postarať o Bezáka? - nože nejakú dumku,žeby vnútorná obrodná čistota Zvolenského gangu?
 

Len fňukaj,

mierne degradovaný pánbičkár... Dôvody súdiť akéhosi Zvolenského... však on len pokračuje v diele Spirituála!
 

Tak,veru tak.

Plny suhlas s tym,co si napisal.
 

 

iste, chodi sa tam pre slovo Bozie. ale nie je jediny kostol a nie je jediny knaz. ja ako veriaci som sa vyhybal omsiam arcibiskupa Sokola. Skoda ze to nerobia na slovensku vsetci..aj ku knazom nehodnym ucty aj k politikom.
 

Máš pravdu, do kostola sa chodí

kvôli iným veciam, ako očumovať...Ale dvíha sa mi žalúdok, pri predstave, že niekto ako Matuška-Stanislav Zvolenský by mi mal kázať a dávať rozhrešenie. Koľkých ľudí poškodil? On na takom poste nemá čo hľadať a tí, čo ho zvolili, nie sú potom o nič lepší.
http://www.upn.gov.sk/regpro/z...
 

Pravda...

pravda ja taka, ze ho vobec nepotrebuju umlcat. Pretoze okrem SME nikto uz o Bezakovi nehovori. Predsalen sme udajne zvrchovany stat bez prislusnosti k nejakej viere. Preto by sa stat ani media nemali zaoberat cinnostou jedneho clena jednej organizacie.
 

 

Ako keby som bol ráno tušil, čo sa to odohráva v mysliach cirkevných hodnostárov :

Sú to oni, ktorí prelomili tabu v podobe cyrilo – metodského duchovného dedičstva, aby si otvorili dvere do každej jej Hlavy a lámali ju na svoj obraz a osobné potreby za šialenej bujarosti talárov s modrými slúchadlami a atrapami ručných zbraní, aby nás potichu voviedli do neprávneho štátu.

Sú to oni, ktorí radi podržia dvere niektorým cirkevným hodnostárom, keď je ohrozený ich pohľad na siedme prikázanie – Nepokradneš – aby dali najavo, že svoje „tradície“ a rituály moci nenechajú narúšať nikým. Ani arcibiskupom Bezákom.
Kultúrny šok vierozvestcov v zrkadle civilizačného šoku Bezáka.
http://www.blogovisko.sk/kultu...
 

Presne!!!

Len majú smolu, že natrafili na Bezáka. Asi si vo svojom pohodlnom Sokolovsko - komunisticko - eštébáckom živote, plnom slizkostí a ich zakrývania, nedokážu vôbec predstaviť iný prístup: alebo zastrašiť, ponížiť, dehonestovať a dľa možnosti zničiť (za výrazného a účinného spolupôsobenia rovnako zmýšľajúcich a rovnako namočených priateľov z Vatikánu) a keď sa nepodarilo, ba dokonca veriaci nezabudli, tak nastupuje plán B - kúpiť! Veď podľa podobných kreatúr je predajný každý - len treba natrafiť na správnu sumu, prípadne v kombinácii s inými bonusmi.
Lenže sa obávam, že ani toto nezaberie. Takže uvidíme!
 

Mum, máš odo mňa 100 bodov

Nemci majú takú prúpovidku - es kommt der Tag (však príde ten deň) a bude ako nebolo ...
 

:))

Tú nemeckú variantu beriem, ale prosím ťa, nemiešaj do toho komunistické heslo z päťdesiatych rokov ("Bude ako nebolo!"). V súčasnosti sa nám vďaka vládnej politike vracajú žiaľ čoraz častejšie reminiscencie na to obdobie (tým, ktorí si ho pamätáme), takže ti akákoľvek podobná pripomienka vyvolá záchvat alergie! :DDD
 

No,

zdá sa, že to berieš ako Agenta bez minulosti 4 :).
Trošku viac rozvahy a kritického rozumu, inak to vyzerá, že RKC na Slovensku pozostáva výlučne z ŠTBákov. Čo sa pravde ani trošku nepodobá.
Takže menej bulváru, a viac rozumu.
 

 

Presne reakcie tohto typu som ocakaval. SME velmi sikovne podklada nepozornym citatelom, co si maju mysliet.
 

 

Ja nepotrebujem SME, aby som si o cirkvi myslel to, čo si myslím - neprirovnávaj všetkých k sebe. A ver tomu, že som si to o nej myslel dávno predtým, ako existovala nejaká kauza s Bezákom.
 

Preco nepozornym?

Skor ma prekvapuje, ze si take reakcie ocakaval, to zavana realnostou podobnych uvah, lebo vsak cistemu vsetko ciste, takemu by podobne nizke uvahy ani nemal napadnut ;)
 

 

To nie je o zaplateni aby čušal, ale čisto prakticky Bezak potrebuje "strechu nad hlavou" a mať aspon pro-forma činnosť (pozíciu), ktorej sa bude venovať. Toto vyhlásenie v podstate neznamená nič, lebo neverím že by ho zo súčasného umiestnenia (=fary) vyhodili na ulicu....
 

a 'šak to aj tak bude zo 'štátneho'...

-
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 > >>

Najčítanejšie na SME