Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Išiel na operáciu kolena, rana sa mu však nehojila a dostal nákazu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

ach boze, nech krempasky üise radsej o zachodoch - zo je tak na jeho urovni...
 

slovenske zdravotnictvo zrusit

tak to je uz vrchol aby si pacient bez nohy sam setril infekciu. hovorim jedine co pomoze brutalny sek. cele zdravotnictvo zlikvidovat a postavit nanovo.
 
Hodnoť

Pokiaľ to bola nozokomiálna nákaza tak j

je to veľká hanba a prúser. Samozrejme by som dal trestné oznámenie na kliniku, ktorá nedodržala hygienické predpisy a žiadal ba som odškodnenie za trvalé následky, ktoré bezpochyby budú. Je to hrubá chyba a mali by zvážiť ďalšie operácie typu TEP a ajsizaobstarať kyslíkový stan, keď ho ešte nemajú..
 

 

Ty pokladáš samotný výskyt nozokomiálnej nákazy za velkú hanbu a prúser?? Nozokomiálne infekcie sa vyskytujú aj na top svetových pracoviskác/infekcie rán, dýchacích ciest, močových ciest, atd, atd/.Ak sa ti podarí rozlúsknuť tento problém, budeš velmi bohatý človek, lebo zachrániš velmi vela životov a usporíš systému nemalé prostriedky. Ide o to, v akej frekvencii,pri akom výkone sa nákaza vyskytne na tom ktorom oddelení...Garantujem ti, že pacient na dlhodobej umelej plúcnej ventilácii bude mať zápal plúc spôsobený nozokomiálnym kmeňom s velmi vysokou pravdepodobnosťou. A aj nozokomiálna infekcia operačnej rany sa normálne vyskytne , aj ked s nižšou pravdepodobnosťou ako vyššie spomínaná pneumónia.Teda v tomto konkrétnom prípade samotný výskyt nozokomiálnej infekcie v rane toho pacienta nič nehovorí o kvalite poskytovania zdrav. starostlivosti na traumatologickej klinike na Kramároch.Na to by sme museli poznať štatistické čísla z tej kliniky, potom by sme mohli kritizovať.Tolko ku tvojmu prvoplánovému príspevku
 

Co to tu

trepes za blbosti ?
 

Asi Vás to pobúrilo chlapci, ale spýtajt

e sa Ďura Látala, či to nieje tak. To že niekto sa skrýva za štatistiky, to ešte nieje omluva. Prečo nemáte kyslíkový stan? A viete o tom ,že niečo také existuje.? Keď Huraj začínal s 1.Tepkou bolo to na pretrase na porade a bol to problém pre prednášajúceho. Pravda nemal to a chcel čím rýchlejšie začať robiť. No ale keď nezabezpečíte sterilnú atmosféru, tak žiadny súd, myslím tým nie náš, Vám to neodpustí. Takže pouvažujte .
 

 

tvoj príspevok vyššie ukazuje, že problematike vôbec nerozumieš, pletieš si dojmy s pojmami.......prosto nozokomiálna infekcia je vždy chybou personálu. A bodka.Ale pouč ma, čo to je sterilná atmosféra???vieš čo to znamená sterilný???Ďakujem
 

Váž.nemám chuť sa ďalej s Tebou baviť

pozri si zahraničnú literatúru.
 

Som unaveny

po 3 tepkach,co som dnes implantoval bez kyslikoveho stanu na sukromnej klinike v Nemecku.
Tolko k tomu, chlapce.
Pozdrav Dura.
 
Hodnoť

Pacient

by mal dať nemocnicu na súd, ale súdiť sa s lekármi, ktorí sú šedou slovenskou sektov, je problém. každý pacient by mal ísť do nemocnice so záchodovým papierom a peroxidom. Najlepšie je vyhýbať sa nemocniciam. Z hygienických dôvodov nechodiť bližšie ako 100m.
 

 

Ako zodpoveda lekar za
1) neumyty zachod
2) za vysledky z laboratoria
?
Na koniec: sluzby su take, ake si ludia platia. Za 50€, co ti strhnu z vyplaty moc necakaj.
 

 

50 eur mesačne...ak dotyčný nepoužil "služby" nášho zdravotníctva niekoľko rokov, ide o inú okrúhlu sumičku a pritom to laboratórne vyšetrenie stálo len niekoľko eur.

Takže nemal čakať za 50 eur mesačne správny výsledok laboratórneho testu?
 

V podstate

to platí aj pre policajtov, aj pre právnikov. Kto sa s nimi nestretne, dožije sa 100rokov. 100m je nič...V uvedených povolaniach je hodne špiny.
 
Hodnoť

 

Nozokomiálne nákazy sú ako šváby: ich výskyt možno obmedziť, ale nemožno ich celkom vyhubiť...
 
Hodnoť

to penta si zaplatila,

seriu PR clankov, aby im odpredali vsetky laboratoria, aj statnych nemocnic , ked uz sukromne im museli byt odpredane z nemocnic ? :)
 
Hodnoť

 

neprijemne sa to citalo, aspon ze zmienka o stanovi matasovskej to ku konci odlahcila :)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Neviem, neviem, ale v niektorých

zdravotníckych zariadeniach na WC to vyzerá horšie ako na karaván-seraji, resp. na WC sa ani nedostaneš a potom si v "ser-ráji". ;-(((
 

To,

že farár Krempaský píše o zdravotníctve totálne bludy a nepravdy a denník Sme tieto bludy uverejňuje a stal sa stokou žurnalistiky, nie je porušením kódexu , ale čistá pravda s ľahko dokázateľnými a overiteľnými faktami! Pekný deň!
 
Hodnoť

 

"obycajna" MRSA... skor ci neskor si to kazdy odskusa :(((
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME