Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidát SaS Peter Osuský: Deťom je lepšie v štandardnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

zarytá čechoslovakistka sa v tebe nezaprie...takí kandidáti, čo majú kámošov náchylných ovracať štátny znak, musia na svoje ambície zabudnúť... P.S. nikdy som v žiadnej strane nebol...nikde ma nechceli...
patek43
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Či zarytá,

tak to nechám na expertov podobných tebe.
Narodila som sa v Československu, teraz sú práve 2/3 môjho života, ktoré som v ňom prežila. A len preto, že nejakí neuspokejení chlapi v prechode si potrebovali dokazovať, kto ďalej dočúra, tak sa rozdelil štát. V rozpore s vtedy platnou ústavou nebolo o tom rozhodnuté v referende, ale v záhrade pod stromami. A teraz vidíme, čo za štát to máme! Ešte aj za prezidenta hlavy štátu sa slušný človek musí hanbiť.
Nikde ťa nechceli? Teraz môžeš vstúpiť do smeru, tam ťa radi uvítajú :-)
 

 

ani tam ma robo nechce...penzistov že fakt nepotrebuje...
 

:-)

tak sa naňho vykašli, však on potrebuje dôchodcov, ale aj ostatných, len aby mu dali hlas, ináč na nich pr dí.
 

 

myslíš si, že kde sa rozhodlo o vzniku alebo obnovení ČSR?
Ten paštát NIKDY, ani pri vzniku (1918), ani obnovení (1945) nemal absolútne žiadny demokratický základ. Nieže referendum, ani žiadni volení politickí zástupcovia Slovákov o tom nerozhodli.
Zato oba slovenské štáty boli vyhlásené zákonnými zástupcami občanov Slovenska!!!

A teraz buď múdra, čechoslovakistka!
 

Ale čo?

Mal mečiar vo volebnom programe alebo programovom vyhlásení vlády po voľbách 1992 samostatné Slovensko? Nemal! Tak nemal na to právo.
A nemôžeš porovnávať 1918, 1945 s týmto. Neboli sme vo vojnovom ani povojnovom stave, tak sa malo postupovať podľa platnej ústavy.

Úsmevné, ako spomínaš vznik oboch slovenských štátov. Do prvého dokopal tisu hitler, do druhého dokopal mečiara klaus. A včul buď múdry ty! :-))
 

 

chcem ti len pripomenúť, že prelomové okamihy v dejinách sa nikdy nekonali ústavným spôsobom...o referendách ani nehovoriac...
 

 

Čím bol prelomový rok 1992 Že mečiar začal vládnuť a súčasne rozkrádať Slovensko?
 

 

nesedia ti fakty...mečiar vládol už predtým...a čo sa rozkrádania týka, never všetkému čo je v médiách...ale k veci: ODS aj HZDS mali dostatok politickej sily, aby ti zobrali milovanú hračku...a od vtedy, napodiv, naše vzájomné vzťahy sú veľmi dobré...
 

neovládaš historické fakty

1. Do prvého Slovenského štátu "nedokopal Tisu Hitler". Tiso nevyhlásil Slovenský štát svojvoľne, len referoval v Sneme o návšteve u Hitlera. Dokonca Tiso ani nepodal v Sneme návrh na to, aby sa hlasovalo o vzniku štátu. Nebol by vznikol slovenský štát, ak by o tom nerozhodli poslanci Slovenského snemu, hoci to bola aj Hitlerova vôľa!

2. Tú tvoju drahú československú vlasť si už po vzniku Slovenského štátu na Slovensku neželal nikto. Dokonca aj ilegálni komunisti mali program "za sovietske Slovensko" (nie československo), Slovenskú republiku uznal Sovietsky zväz, Veľká Británia a Francúzko, Taliansko. Neexistovali na Slovensku žiadne úsilia za obnovenie ČSR.

To bola len vôľa Benešova, ktorému sa pre myšlienku obnovenia ĆSR podarilo získať Stalina a mocnosti, a tí, tak ako v roku 1918 alebo 1938 (Mníchov), zase len rozhodli, že sa v roku 1945 ČSR obnoví. Vlastne podľa historickej správnosti v roku 1993 nemalo rozhodovať ani referendum, ani poslanci. Mali sa požiadavky predniesť mocnostiam, aby rozhodli o osude tvojej drahej československej vlasti
 

 

hlavne ze vznik Slovenska, ci uz v 1938 alebo 1993 mal demokraticky zaklad:)
 

 

samozrejme, že mal. V porovnaní s ČSR v oveľa väčšej miere.
 

ad PS:

skor to vyzera, ze si nebol prave preto, ze Ta nechceli, nie ze Ty by si nechcel ;-)
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

Osuský je výborný kandidát, ak ho podporia známe osobnosti a to nemyslím celebrity typu hokejistov a spevákov, ale skôr akademickú obec a umelecké kruhy tak má reálnu šancu dostať sa do druhého kola.
 

 

nema, ale suhlasim ze je dobry kandidat.

akurat kandiduje za taku stranu a v takych volbach kde nema vela sanci. ludia co by ho najviac volili, asi vsadia na nejaku tazsiu vahu, ako prochazka, alebo carnogursky. pre liberalov je konzervativec a pre smerakov je...no OKS.
 
Hodnoť

Teda, pán Osuský,

páčili sa mi Vaše vystúpenia, už vtedy keď ste ešte neboli nejakým známym politikom. Páčia sa mi Vaše apely na morálku, slobodnú ekonomiku. Ste vzdelaný a úctyhodný muž. Ale tiež nie ste bezchybný a niektoré veci relativizujete len preto, že ide o Vašich. Keď to porovnáme s ostatnými kandidátmi, tak ste vysoko, ale už nie, nebudem voliť ľudí, ktorým nevadia osoby stýkajúce sa s mafiou.
 

Ved to je blázon

treba ho zavriet čím skôr do ozdravovne Pezinok-Cajla,k tomu ešte lenivec parazit a priživník,ktorý sa nevie-nechce, uživit poctivou prácou preto sa nechá živit ostatnými ako"politik"aj to čom vyštudoval nechce robit,lenivec jeden...
 

Táraš somariny!

Pán Osuský nie je celoživotný parazit na štátnom prsníku ako tvoj idol fico. Živil sa poctivou lekárskou prácou väčšinu pracovného života, tak netliachaj!
 

Fico je môj idol?ha ha..

ty to tiež nemáš v hlave v poriadku,dokonca si to sama priznala...aj teraz dávaš mne za pravdu.."živil sa lekárskou pácou" už sa parazit a priživník neživí živíme ho z daní teraz mi ostatní pracujúci,ty nerobíš tak ty sa k nim nerátaš ty si registrovaná na urade práce ako osadník a tvoja celodenna" práca" je vypisovanie po diskusiach..si starý komunista a eštebák...Ja idem aj dnes do práce predstav si,preto som tak skoro vstával...Prečo nekandiduješ TY to je jedno...
 
Hodnoť

neviem kto je tento pán

ale:
1. mení členstvo v stranách ako trasorítka
2. nechápem ako mohol byť prorektorom, keď nebol vyšším učiteľom? Aká lobby za ním stojí? Kto bude riadiť republiku?
3. to sa vzdá všetkých ostatných zamestnaní, zrátal si, či ako prezident "zarobí" viac?
Človeka, ktorí palcom v zadku zvláda viac zamestnaní, ako ich pomernoval "havarovasný" minister, ako šikovných, takého by som nevolil. Z jednoduchej veci, makali by zaň iní, on by len reprezentoval? Ó Bože, chráň nás pred takými!

Dobrý večer pán cenzor! Nie ste kmotor vyháňača diabla vo Va&tikáne?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME