Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kandidát SaS Peter Osuský: Deťom je lepšie v štandardnej rodine (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Zasa tie isté irelevantné témy...
Zasa potraty, drogy a registrované partnerstvá. Kedy to už prejde? Prezident na tieto témy môže mať ľubovoľný názor, ktorým môže nejako vágne abstraktne skúšať ovplyvniť spoločnosť, ale to je asi všetko. Ak nejaký zákon nepodpíše, schváli sa aj bez neho. Naozaj nie je správne, aby toto boli rozhodujúce kritériá pri voľbe. Ja pána Osuského voliť nebudem, pretože nemá za sebou nič, čím by presvedčil, že bude lepším prezidentom ako ostatní kandidáti. Len v každých voľbách kandidoval za inú stranu. Raz za konzervatívnu, potom za liberálnu. Teraz už márne zložito vysvetľuje svoje postoje. Ich irelevantnosť predsa ukázal v niekoľkých posledných volebných obdobiach. Neviem, aká bola jeho rola v "boji" proti Mečiarovi., ale akosi príliš sa ním oháňa. Ak si však nespomenie na žiadny svoj vlastný politický úspech po roku 1998, je to skôr znakom toho, že by už azda tej politiky aj stačilo a bolo by dobré ísť robiť niečo iné, v čom bol / bude úspešnejší.
MichalT
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

 

Smerakom staci, ze prezident citi nadorodne a mysli socialne, ale pravica sa vzdy rozchadza na jemnych detailoch, co je dan za vacsiu inteligenciu, ale je to skoda.
 

Zaseknutá spoločnosť...

Súhlasím s tým, čo píšete. Mám však pocit, že je to spôsobené akousi zaseknutosťou spoločnosti. Akoby nikto nevedel nastoliť témy, ktoré sú v tomto kontexte naozaj dôležité. Alebo akoby ich nikto radšej nastoliť nechcel, pretože o ne nebude záujem. Tým, samozrejme, nechcem povedať, že téma potratov, drog a registrovaných partnerstiev nie je dôležitá, len prezident s tým naozaj nič pozitívne ani negatívne zrejme nespraví.

Tak neviem, či naozaj na Slovensku nie je záujem medzi širšou verejnosťou o otázky, ktoré prezidentovi na stôl naozaj patria alebo je tam niekto/niečo, čo bráni týmto témam prísť na stôl. Prečo sa napríklad pána Osuského neopýtali na zahraničnú politiku? Či si napríklad viac váži obchodné vzťahy s Čínou alebo mu viac záleží na dodržiavaní ľudských práv? Čo iná zahraničná politika? Je konformný so zahraničnou politikou súčasnej vlády alebo môžeme v prípade jeho zvolenia očakávať nejakú zmenu? Koho by menoval a nemenoval za generálneho prokurátora? Čo si myslí o rade v Národnej Banke? Na základe čoho by nominoval svojich členov do Súdnej Rady? Koho by si predstavoval v budúcnosti na poste predsedu Ústavného Súdu? Zrejme bude menovať profesorov, ktorých pozíciu sa pán minister Čaplovič snaží zmeniť. Aký má k tomu postoj? Je predsa akademik. Toto sú otázky, na ktoré bude mať nejaký reálny dopad. Bude s premiérom jazdiť do zahraničia zháňať zahraničných investorov? Kedy by podľa neho mala padnúť vláda? Čo si myslí o sile prezidentských kompetencií a aká je úloha prezidenta v štáte? Tak neviem, či sa na takéto otázky páni novinári nezmohli alebo to na Slovensku už naozaj nikoho nezaujíma.
 

Kazdeho sa pytaju ine otazky.

Napriklad Carnogurskeho sa pytali na zahranicnu politiku, Kisku sa pytali na korupciu, Prohazku na KDH. Ja to chapem tak, ze ulohou tychto rozhovorov nie je priblizit kandidatov, ale vymysliet temu, ktora sa predava, co je vlastne praca medii.
 
Hodnoť

Čo núti mužov v rokoch,

aby sa rozhodli kandidovať za prezidenta aj keď nemajú žiadne šance? Čarnogurského mnohí okiadzajú ako politika európskeho formátu. Pre mňa je to fiškáľ, farizej, černokňažník a dúfam, že nedostane ani 5% hlasov.
Osuský rád a veľa hovorí, počul som ho povedať zopár dobrých myšlienok. U mňa ho diskvalifikuje snaha byť v parlamente aj za cenu prisluhovania spolku SaS. Predpokladám, že dostane cca 1% hlasov - ale vojde do análov,
že kandidoval / tak ako ten železničiar z Brunoviec pred rokmi/. Dám hlas Kiskovi - niečo sám dosiahol v podnikaní, pomáha potrebným a hlavne nie je politik - teda neokráda štát.
 
Hodnoť

pán Osuský nie je hodným kandidátom

Peter Osuský nie je hodným kandidátom na prezidenta. Práve pre tento postoj: "List som podpísal, lebo tam zazneli požiadavky, ktoré sú za hranicou toho, čo je pre mňa akceptovateľné. Veľvyslanci postavili požiadavky, za ktoré by ich v ich parlamentoch hnali.“ Pre istotu však už nepovedal prečo alebo v čom. Tak aby sme hovorili o faktoch a nie bonmotoch pána Osuského - tu je to vyhlásenie 18 veľvyslancov a zastúpenia EU na SK:

Spoločné vyhlásenie vyjadrujúce podporu pochodu Dúhový Pride Bratislava 2010

Vítame prvý LGBT Pride pochod v Bratislave a vyjadrujeme podporu a solidaritu s lesbickou,
gejskou, bisexuálnou a transsexuálnou komunitou na Slovensku. Naše krajiny, podobne ako
Slovensko, sú odhodlané brániť základné práva a slobody a zabezpečovať rovnosť a
dôstojnosť pre všetkých.
Dnes mnoho jednotlivcov po celom svete stále čelí systémovej a otvorenej diskriminácii na
základe svojej sexuálnej orientácie a rodovej identity. Všetci, vrátane LGBT ľudí, by mali
mať možnosť požívať práva a slobody stanovené vo Všeobecnej deklarácii ľudských práv.
To je dôvod, prečo plne podporujeme slovenskú LGBT komunitu v jej práve na pokojný
pochod dňa 22. mája.

Takže pán Osuský buď nevie, čo podpísal, alebo je v jednom rade s neofašistami (ktorí by Židov, Rómov, teplých a cudzincov riešili ako Hitler...), chorými náboženskými fanatikmi, insitnými vierozvestcami ako Matovič, Kuffa, Škripek, Škoviera, alebo klasických tmárov a alkoholikov z KDH ako Čarnogurský, Fígeľ, Hrušovský, Muránsky, Rakúsz a Kvasnička (ktorý má dosť zvláštne hobby v teórii a praxi fistigu)... a odporcami ľudských práv všeobecne.

List veľvyslancov nebol totiž o ničom inom, ako len výzvou na to, že lesby, gejovia a transgender ľudia majú právo na život bez diskriminácie a uplatňovanie si svojho práva na slobodu prejavu a zhromažďovania sa, ktoré sú zakotvené v našej ústave, medzinárodných a európskych dohovoroch na ochranu ľudských práv. List a hlas veľvyslancov nechcel nič viac, nič menej, aby sa rešpektovali ľudské práva LGBT osôb na Slovensku a aby zabezpečil, že budú schopní uplatniť si svoje právo na zhromažďovanie a slobodu prejavu v dôstojnosti a bez strachu, že budú vystavení fyzickému násiliu, pretože žiaľ i v dnešnej dobe dokumentujeme viacero prípadov, keď boli zhromaždenia za práva LGBT ľudí zakázané, alebo prípady, keď polícia a ďalšie orgány neposkytli takýmto zhromaždeniam adekvátnu ochranu proti násiliu. Slovensko tiež stále odmieta právne uznať partnerstvo alebo manželstvo dvoch osôb rovnakého pohlavia a tak aj zabezpečiť, že v súlade s medzinárodnými ľudsko-právnymi záväzkami bude s pármi rovnakého pohlavia zaobchádzané rovnako ako s pármi opačného pohlavia.

Ale ak si kandidát na prezidenta myslí, že určitá skupina občanov nemá mať právo na pokojné zhromaždenie, ochranu pred hroziacim násilím zo strany neofašistov a náboženských fanatikov (mimochodom garantované Ústavou SR, Všeobecnou deklaráciou ľudských práv a ďalšími medzinárodnými dohodami) = teda je to za hranicou toho, čo je pre neho akceptovateľné, tak by na tú Ústavu ani nemal siahať a mal by odsťahovať do Ugandy (tam je trest smrti za inú sexuálnu orientáciu).
 

Za prve, skus pouzit Google:

heslo "Schlesinger: Budeme pochodovať aj za adopcie detí". A za druhe, skus si pozriet uplynule Smerom aj LP utopene hlasovanie NR SR o registrovanych partnerstvach a zistis, ze tusim polovica SaS sa nan doslova vy***ala a paradoxne, pouzijuc tvoj slovnik, "neofasista, chory nabotensky fanatik, whatever len nie hodny kandidat na prezidenta" Osusky bol za.
 

budem skutocne zvedavy

Riso, bude ma zaujimat ci budes aj v novej strane pozadovat to co v SaS... A ci budes tak zapalisto protestovat, skutocne.
Co sa tyka Osuskeho, obvinovat ho z homofobie je s prepacenim hlupost...
 

 

,,Homofobia" je vymyslená ,,nálepka".
 

zaujem

tvoj zaujem viem uspokojit hned, ja zapalisto protestujem vzdy a vsade, ked vidim nespravodlivost alebo demagogiu. to si si snad mohol vsimnut. co sa tyka osuskeho, ja som ho 'obvinil' z toho, ze sa nevie stotoznit s vyzvou aby bola dodrziavana ustava a zakladna deklaracia ludskych prav alebo nevie pod co sa podpisuje. kazdopadne taky clovek by nemal byt prezidentom. ps ked vstupoval do sas tak som upozornil na tento jeho akt, ze sa podpisal pod protest proti vyzve za dodrziavanir ludskych prav - ze to vidim ako problem a rozpor s hodnotami SaS a bol som uisteny, ze pan Osusky prehodnotil a olutoval niektore svoje konzervativne postoje voci dekriminalizacii marihuany, registrovanym partnerstva proste proti osobnym slobodam. mne to uistenie stacilo, zial asi bolo klamlive..
 
Hodnoť

 

Ak motyka vystreli, tak Pan Osusky bude Pan Prezident. (doraz velke P)

Ale mal by si davat pozor, aby nedopadol ako pan Oravec. (Ktory si pricinlivym novinarom nechal vlozit do ust nevhodne vyjadrenie o interupciach.)
 
Hodnoť

osuský je síce dobrý kandidát,

ale máme aj lepšieho, z toho istého hniezda: ja navrhujem za prezidenta Pavla Měšťana, býv. Marmorstein. Je síce pravda, že je to bývalý komunista, ale je náš. Drobný hriešok. Medzi nami,aj Osuský, osobný sulíkov konzervatívec, má nejaký ten hriešok na hrbe. Sú dve extrémistické strany, ktoré povalili pravicovú vládu, ale je iba jeden politik, ktorý bez hanby reprezentuje obe strany - Osuský. A chváli sa, žeby to urobil opäť - rozumej vydláždenie cesty ficovi k moci. Z tohto pohľadu , naozaj načim aby kandidoval aj profesor Marmorstein. Veď prejav má rovnako precítený. Rovnako bezmyšlienky. Je iba hrou osudu, že ten lúmen sulík včas nezbadal Marmorsteinove kvality. Ale šak, možno sa zobudí v dobrom rozmare a rovnako, ako osuského navrhne aj Marmorsteina. Hotovo. Tešíme sa.
 
Hodnoť

 

Presvedčil ma. Nebudem ho voliť. :-)
 
Hodnoť

je úplne irelevantné,

aké postoje Osuský zaujíma k RP, Radičovej, Ficovi, eurovalu, drogám atď....Dôležité je, že tento pán, ako predný bojovník proti samostatnosti, za 20 rokov neprejavil kladný postoj k tomuto štátu...
 

:D

Ty si bol určite v KSS. Aj tí potrebovali, aby sme "prejavili kladný postoj k socialistickému zriadeniu", mňa preverovali každé dva roky a keď sme po Novebri dostali svoje kádrové materiáli, tak mi tak vždy svietilo "neprejavuje dostatočne kladný postoj k socialistickému zriadeniu". Keby ste ma, terajší súdruhovia kádrovali, tak by mi tam svietilo "neprejavila kladný postoj k svojstojnej slovenskej republike".

Ako lepšie sa dokazuje kladý postoj k štátu ako že dodržiavam zákony, predpisy, platím všetky formy štátneho výpalného, žijem usporiadaným životom?
 

 

zarytá čechoslovakistka sa v tebe nezaprie...takí kandidáti, čo majú kámošov náchylných ovracať štátny znak, musia na svoje ambície zabudnúť... P.S. nikdy som v žiadnej strane nebol...nikde ma nechceli...
 

 

pán osuský stále prejavuje kladný vzťah k slovenskej republike, svojimi postojmi, každodenným konaním, snahou, aby bola slušnejším štátom, určite je to viac, ako konanie klamárov a tunelárov, ktorí nectia ani ústavu a zákony si vyrábajú na počkanie
 

zabudla si:

hovorí krásnou slovenčinou
 

 

nepochybne má slušné vystupovanie...ale to množstvo strán, resp. straničiek, ktorými popreliezal nesvedčí o veľkom charaktere...
 

 

ale pripadá mi, že napriek tomu je to stále ten istý osuský s jasnými postojmi, to sa mi na ňom okrem iného páči
 

Koľkými?

Keďže som do istého času bola jeho súputníčka, tak ti to môžem napísať:
začínal vo VPN, ktorá sa po vzniku hzds premenovala na ODÚ-VPN, potom na ODÚ. Po voľbách 1992 VPN zanikla a keďže bola požiadavky nejako pokračovať, tak vznikla Strana konzervatívnych demokratov, tá sa potom zlúčila s Demokratickou stranou. Keď stranu prevzal Kaník, časť sa angažovala v OKS, čo pôvodne ani nebola strana. A v nej bol pán Osuský až do posledných volieb. Takže nepreliezal, nemenil názory.
Prepáč trochu histórie, len aby bolo jasno. Pokiaľ viem, tak v saske nie je, len za ňu kandidoval a jeho názory sú stále rovnaké. Ja o jeho charaktere nepochybujem, bár´s by takých bolo v politike čo najviac.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Najčítanejšie na SME