Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V kauze odpočúvania novinárov budú vypovedať sudcovia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

spina

a uz sa ude hadzat spina. tie nase tajne sluzby su tak tajne, ze v zaplave informacii co sa o nich pise kazdy den v novinach uz ani diva svina netusi, co je pravda a co politicka hra. a to je asi ich sposob utajenia sa. ze v zaplave info nikto nespozna pravdu.
 

Galko

musí smerákom poriadne ležať v žalúdku, keď už naňho nasadili Kališrota
 

Agent Kozolka bol odhaleny

Vec teda presunú iným agentom http://www.ginn.pro/news/berna...
 
Hodnoť

Trestnoprávna zodpovednosť sudcov.

Určite môže podľa Trestného poriadku prokurátor kedykoľvek si vyhradiť vykonanie vyšetrovanie v akomkoľvek prípade a kedykoľvek ho môže zasa odovzdať vyšetrovateľovi na pokračovanie, ale ... Nie je však úplne štandardné, aby prokurátor vykonával vyšetrovacie úkony 18 mesiacov a bez akéhokoľvek objektívneho zdôvodnenia tento prípad odstúpil policajnému vyšetrovateľovi na dokončenie... a to práve vo chvíli, kedy sa na verejnosti prevalila kauza "tunelovania" vojenskej spravodajskej služby v rokoch 2006 až 2010, čo je funkčné obdobie ministra za SMER Ing. Jaroslava Bašku, pričom sa v médiách stále špekuluje o silnom prepojení súčasného ministra vnútra R. Kaliňáka na popredných funkcionárov ministerstva obrany. Som presvedčený, že policajné vyšetrovanie tohto prípadu bude od teraz úplne "nezávislé" od politickej moci.

Zákon na ochranu pred odpočúvaním úplne jasne uvádza, že všetky návrhy určených štátnych orgánov, ktoré majú právo podať návrh na odpočúvanie, musí schváliť a vydať rozhodnutie súd. Verejnosti je stále, už celých jeden a pol roka podsúvaný názor, že za nezákonné odpočúvanie môžu tie osoby, ktoré spracovali návrh a konkrétny sudca bol "podvedený", "zavádzaný", "dezinformovaný", čiže taký chudáčik. Určite to pravda nie je. Ústavný systém a z neho vyplývajúci aj zákon na ochranu pred odpočúvaním vychádza zo zásady, že všetky vstupy do občianskych práv a slobôd, ktorým je aj odpočúvanie telefonických hovorov, musí zhodnotiť nezávislý sudca a tento vo vlastnej kompetencii má právo rozhodnúť a odsúhlasiť ho alebo ho zamietnuť. Sudca je osoba, ktorá má povinnosť chrániť záujmy každého občana, ktorého sa tento zásah do jeho práv dotýka. K tejto sudcovskej kompetencii zákon dal sudcovi právo mať k rozhodnutiu všetky zodpovedajúce podklady (operatívny spis obsahujúci všetky dôkazy). Ak sudca tieto podklady nedostane a netrvá na ich predložení, alebo sa rozhodne bez ich preštudovania rozhodnúť len na základe textu návrhu, potom preberá akúkoľvek zodpovednosť za svoje rozhodnutie - odsúhlasenie odpočúvania. Pokiaľ sa neskôr zistí, že zákonné dôvody na odpočúvanie neexistovali v čase rozhodnutia sudcu, potom je treba v prvom rade zobrať na trestnoprávnu zodpovednosť konkrétneho sudcu, či konal z nedbanlivosti, alebo dokonca úmyselne, veď on si nesplnil svoje povinnosti, nezistil a mnohokrát sa ani nepokúsil predložiť si a naštudovať celý spisový materiál a zistiť kvalitu dôvodov k použitiu ITP. V žiadnom prípade sudca nemôže byť "poškodeným", že bol podvedený iným štátnym orgánom, ktorý mu daný návrh predložil. Až potom je možné zvažovať prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť navrhovateľov, či títo uviedli do omylu sudcu, alebo konali s ním v zhode (spolupáchatelia). Zdá sa, že celé vyšetrovanie je z tohto pohľadu vykonávané jednostranne a existuje podozrenie z jeho účelovosti.
 

Práve pre takýchto

politicky jasne orientovanýc ľuďoch, ako si ty, čo pracovali a pracujú v oblasti trestného práva a zneužívali ho aj na svoje politické ciele, to v justícii vyzerá naozaj úboho !!!!!!!

Takto hlúpo obhajovať tých agentov, to už je naozaj presolená polievka !!!!!!!

Podľa teba teda je na vine sudca, čo sa nechal podviesť a nie ten čo vedome podvádzal ???????

Pdľa tvojej logiky ani tie nebankovky čo obrali ľudí o miliardy korún, vlastne ani neboli vinné, lebo si to zavinili občania sami, že sa nechali poviesť , takže podvodníci sú čistí a vinní sú občania !!!!!!

Fuj, fuj, fuj aj takýmto "odborníkom" !!!!!!!
 

Menej emócií a treba viac študovať.

Podvody najväčšej nebankovky, a vôbec vyšetrovanie prvej nebankovky na Slovensku Horizont Slovakia, a.s. a BMG Invest,s.r.o. (Fruni a spol.) som vyšetroval ako vedúci vyšetrovacieho tímu, to po prvé. A po druhé, v prvom rade pri trestnoprávnej zodpovednosti je treba vychádzať z právomoci daného subjektu, v danom prípade takúto úplnú právomoc a z nej vyplývajúcu originálnu zodpovednosť má len sudca (súhlasí a vydá rozhodnutie alebo ho zamietne bez možnosti podania opravného prostriedku) a ten kto navrhuje, má len odvodenú zodpovednosť. Sudca, ktorý vychádza len z minima predložených informácií, napr. z krátkeho a nič nehovoriaceho návrhu a nežiada predložiť celý spis, alebo sa do neho ani nepozrie, nesplnením si svojich povinností preberá aj prípadnú nezákonnosť za svoje rozhodnutie. Pokiaľ ste si nevšimli vôbec som nikoho neobhajoval, len som poukázal nato, kto je v trestnej zodpovednosti tým prvým a až potom tým druhým.
 

Veď presne potvrdzuješ

to čo som písal, že v prvom rade je podľa teba vinný podvedený ( teda sudca )a až v druhom rade podvodník ( čiže agent).

Sudca ani pri súdnych pojednávaniach nemôže predsa preverovať pravdivosť všetkého, čo má pri pojednávaní predložené, musí vychádzať aj z vlastného názoru, či im verí , či nie !!!!!!

Možno sa dá nazvať sudcu lajdákom, či podobne, ale podvodník je niekto iný a iba ten by mal niesť aj trestnú zodpovednosť, totiž ten agent je povinný neklamať, nepodvádzať orgány moci a nezneužívať svoje postavenie !!!!!!
 

...

cim viac vykricnikov, tym vacsi argument? :D
 

 

Netrep sa do niecoho o com nemas ani sajnu. Satek ti tu vysvetluje ako funguje pravo. A ty si stale len omielas tie svoje dojmy. Pritom ani sajnu nemas o tom ci sudca mal alebo nemal vsetky podklady. Pocuvas len gorili. Co ked sudcovia co vydali rozhodnutia vedeli vsetko co vysetrovatelia?
 

 

aj menej informovaným ľudom, ako je jozef šátek, udrela do očí účelovosť celého konania, nielen v kauze tunelovania, ale aj v kauze odpočúvania. okrem toho stále šátekove slová o princípe súdnictva a o zodpovednosti sudcu prekrucuješ a robíš so sudcu podvádzaného nesvojprávneho chudáka. v tomto prípade prestala platiť tá toľko rozkričaná nezávislosť súdov? tak ako je účelový presun kauzy odpočúvania pod dohľad kápa kalinaka (ktorý sa vyznamenal aj v kauze malinová), rovnako účelové sú aj tvoje tvrdošijné tvrdenia
 

Pán Šátek,... vysvetlite prosím,....

Vždy si rád a so záujmom prečítam Vaše príspevky objasňujúce podstatu skorumpovaného systému, ktorého ste boli mimochodom aktívnym činiteľom. V poslednom čase sa však na stránke http://necenzurovane.ueuo.com/... objavili tvrdenia, že ste v dobe keď ste boli na funkcii za vysoký finančný obnos zaručili beztrestnosť jednému arcimafiánovi a od druhého ste pýtali a on Vám ich nechcel dať.

Text vychádza z faktov a ťažko ho spochybniť ako celok. Keďže si Vás Vážim,...rád by som vedel Vaše stanovisko k danej veci. A myslím, že to zaujíma aj mnoho ostatných čitateľov a prispievateľov.
 

 

Kde sa presne v tom clanku spomína Satek?
 

Žiaľ, trestnoprávna zodpovednosť sudcov

za ich rozhodovanie u nás neexistuje, sú to NADĽUDIA, ktorým sa nemôže nič stať, nech porušujú zákony pri svojej činnosti AKOKOĽVEK:

Zákony 385/2000 Z.z. (o sudcoch a prísediacich, v aktuálnom znení s novelami)
§ 29a
(1) Za rozhodovanie nemožno sudcu ani prísediaceho stíhať, a to ani po zániku ich funkcií.
 
Hodnoť

Vojna

tajných služieb v súčinnosti s mafiou politickou aj kriminálnou.
 
Hodnoť

Táto posledná akcia je úder späť Galkovi

a tej bande vo VOZ a VSS, ktorá išla s Galkom (rozumej, ktorá riadila Galka v jeho úchylnej činnosti). Aby si sa v tom vyznal dám Ti vysvetlenie. Každá nová vláda keď príde k moci komplet obmení vedenie všetkých tajných a spravodajských služieb a nainštaluje si tam svojich. Tí si tam zasa zamestnajú svojich kamarátov a príbuzných a kamarátov politikov. Tí predchádzajúci sú vždy vyhodení s kriminalizovaním a ani svoju funkciu poriadne neodovzdajú, tobôž nie svoje chatrné vedomosti. Od jednej výmeny k druhej sú tak naše služby politicky zafarbenejšie, jalovejšie a skorumpovanejšie.

Takže aj tieto posledné "kauzy" sú len politickým bojom bývalej vládnej garnitúry so súčasnou na poli rozviedok a boj na život a na smrť medzi jednotlivými klanmi, či gangmi už niekoľkokrát vyhodených a znovu prijatých bývalých quasy spravodajcov, ktorí si medzi sebou vyrovnávajú účty. Situácia zašla tak ďaleko, že podobne ako aj mafia, títo sa navzájom ohrozujú na životoch a taktiež ohrozujú i životy príbuzných svojich oponentov.

Celá táto situácia má teda vinníkov trojakého druhu. Prvými sú neprofesionálni a skorumpovaní politici (politické strany) zneužívajúce štátnu moc k boju proti svojim politickým oponentom a zároveň cyklickým rozkladaním týchto služieb si zabezpečujúce neakcieschopnosť rozviednych organizácií, ktoré majú za normálnych okolností kapacitu odhaľovať ich prešľapy a korupciu.

Druhou skupinou aktérov sú predajní, neprofesionálni, spolitizovaní a bezcharakterní prisluhovači dosadení do vedenia týchto služieb, ktorí pochádzajú zo stredných a nižších úrovní týchto služieb a ktorých cieľom a snom je mať moc. Ich heslom je : "Riadiť a defraudovať!". Skutočný kvalitný spravodajský dôstojník je apolitický profesionál so štátnickým nadhľadom a ten by na takéto stranícke a politické svinstvá nešiel, lebo vie, že vedú k rozkladu jeho služby a spoločnosti.

Tretím činiteľom sú médiá, tlač a cudzie ideologické a spravodajské centrá majúce za úlohu rozkladať slovenskú štátnosť. Jedným z nich je aj SME s jej infantilnou špiónobijkyňou Monikou Tódovou. Tieto, prevážne ultra pravicové a liberálne médiá zásadne chytajú stránku tej bande špiónov, ktorá je verná modrým, teda ktorá slúžila za Dzurindových a Radičovej vlád. SME s Monikou verní svojej ideologickej tradícii (pritom Monika pochádza z komunistickej rodiny) tak bojujú a odhaľujú prúsery Kaliňákových noshledov (skutočné, či vymyslené) a zakrývajú prúsery dnes už odstavených lumpov a noshledov z proveniencie bývalých pravicových vlád.

Vo všeobecnosti sa dá situácia zadefinovať tak, že aj duchom malí a nezrelí politici a ich politické strany,...aj nezrelí treťotredni predajní spravodajci sa hrajú na vojakov a na špiónov, pričom defraudujú a degradujú nielen obranný potenciál štátu, ale aj štátne prostriedky. Namiesto boja proti kriminalite a cudzím spravodajským službám bojujú proti sebe. No a médiá zasa majú o čom písať a robiť "nezávislú a rozkladnú žurnalistiku".

Teda tak je to brácho. Je to mizéria a treba to všetko vyhnať a rozohnať.
 

Plný súhlas !!!!!!!!!!

robiť z jedných tých dobrých a z druhých tých lumpov, je prejav stupidity a tiež politický záujem, nič iné !!!!!!!
 

Je to mizéria a treba to všetko vyhnať a

rozohnať. Tak jest. Len, kto slušný a schopný tam po takej deštrukcii a zničení povesti pôjde pracovať.
 
Hodnoť

Ten bandita si nezasluzi zmilovanie

Uz bolo dost vycinania zelenej bandy, ktore za ten rocik posunula hranice arogancie a pohrdania obcanmi na novu hranicu. Odporne ciny toho maleho diktatora, ktory si chcel bybudovat stat v state, riadeny chobotnicou jeho vernych poskokov, si zasluzi verejne opovrhnutie.
 

Jaj, bruno

hamuj, lebo moc dobrý obraz o sebe nezanechávaš. Ovšem, ak máš trochu sebaúcty
 


Najčítanejšie na SME