Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Francúzi stopli tabletky Diane 35 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Ochlpenie

"... súvisiaceho s androgénnou citlivosťou a/alebo hirzutizmom (nadmerným ochlpením vlastným mužom ­ pozn. red.)" ...

Skôr nadmerným ochlpením ako muž, ­ pozn. hafnium...
 
Hodnoť

pokrytectvo aj v ďalších inštitúciách

"„Podnet ani hlásenie podozrenia na nežiaduci účinok sme od pani Zuzany Tkáčikovej nedostali,“ reagovala na jej tvrdenie hovorkyňa ústavu Valéria Pernišová.
Podnety sa majú podľa nej posielať na špecifickú adresu neziaduce.ucinky. Tkáčiková e­mail poslala na všeobecnú."
To je len ďalší príklad pokrytectva, aké sa u nás pestuje nielen v štátnej správe, ale "budujeme" si ju "zdola". Pomtom nech sa ľudia nesťažujú, keď sa každý mesiac dozvedáme o nejakej kauze, podvode a pod., keď sami ľudia dole robia veci iba podľa zákonnej šablóny, aj keď je to zlé, alebo sa to zneužíva. Tá pani z toho štátneho ústavu na kontrolu liečiv, keď ten jej mail dostali na všeobec. adresu ústavu (odkiaľ to doprčic mala tá osoba vedieť, že iný mail?), tak to stačilo troma klikmi PREPOSLAŤ!! na tie ich "neziaduce.ucinky" a nie že vyhlási klamstvo (v súlade so zákonmi sr...), že „Podnet ani hlásenie podozrenia na nežiaduci účinok sme od pani Zuzany Tkáčikovej nedostali“. Dostali, stačilo tak málo. Blbci v ústave si neuvedomujú, že takýmto postupom predĺžujú 'životnosť' rizikového lieku?!? A teda o to viac ženám sa môže stať to čo tkáčikovej ?!? Pablbizmus na entú, pekne povedané. Takých nezodpovedných ľudí, kryjúc sa štátnym pokrytectvom, by som sfleku vyhadzoval.
 

 

Presne tak. Čo my chceme od politickej špičky, keď sami sme na hlavu. Ak by sa podobný prípad, ako pani Tkáčikovej, stal dcére niektorej zo zamestnankýň daného Ústavu, sama by sa postarala o to aby dcéra nemusela napísať ani riadok a hnala by to na potrebné miesta. Ale z cudzieho krv netečie a voči potrebám ostatných sme najimúnnejší. Stačí pri tom kúsok ľudskosti
 

 

Ha, nebol by som si isty tym, ze sa ten email nestratil naschval. Lobby v antikoncepcnom priemysle a s nim prepojena v kontroverznom potratovom priemysle je velmi silna a necudoval by som sa, keby mali svojich ludi zastupenych prave na tomto urade. Podla tych vagnych a bezcharakternych rozhodnuti tak usudzujem.
 

Loby v antikoncepčnom priemysle

je silná ako loby v priemysle liekov,hnojív,postrekov-sú to rovnakí majitelia a rovnaký marketing.Zaujímavé,že ked ide o to striekať Blavu či Tatry,nikomu to nevadí,ked ide o lieky,vyniesli by ste lekárov v zuboch.
Nie som za Diane.A ani za antikoncepciu,ale....ked si musím vybrať a to jednoducho musím,radšej antikoncepcia ako interrupcia.Vyberám z dvoch zlých možností tú lepšiu podľa môjho uváženia.
A k Diane-tie dievky s pupákmi na tvári si ju nájdu,zoženú a zjedia.A bude im jedno či je registrovaná alebo nie,oni chcú mať čistú pleť.To je život.
 
Hodnoť

 

Takze sa zda, ze cela hysteria okolo Diane-35 bola nafuknuta bublina:
"Výbor pre hodnotenie rizík liekov (PRAC) pri Európskej liekovej agentúre ukončil na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo v dňoch 13.5. – 16.5.2013, prehodnocovanie bezpečnosti lieku Diane-35 a jeho generík (cyproterónacetát, etinylestradiol). Na základe dostupných informácií dospel výbor k záveru, že prínosy lieku Diane-35 prevažujú nad možnými rizikami za predpokladu, že sa príjmu potrebné opatrenia na minimalizovanie rizika vzniku tromboembolických príhod (tvorby krvných zrazenín v cievach)." Zdroj:http://www.sukl.sk/sk/bezpecno...
.
Je pochopitelne, ze katolicky lekar Glasa je nadseny z hociakeho obedzenia pre lieky, ktore maju antikoncepcne posobenie. Hovori sa tomu "ucel svati prostriedky".
Ze Diane-35 je liek urceny na liecbu akne u zien, ktore si sucasne zelaju antikoncepciu, je zname uz dlhe roky. Aj to, ze antikoncepcny ucinok Diane-35 netreba "zosilnovat" subeznym uzivanim dalsej hormonalnej antikoncepcie.
Kazdy ucinny liek ma aj svoje rizika, ktore treba vziat do uvahy pred jeho predpisanim a nalezite poucit pacienta. Odbornici vyhodnotili, ze prinos lieku prevysuje nad jeho rizikami - to je vsetko.
 

sanca na vyliecenie akne je prinosnejsia

ako riziko ze dostanes mozgovu mrtvicu:) ? noo neviem ci to stoji zato, musi to byt riadny odpad ked to mozes uzivat iba kratku dobu....
 

 

Mozgovu mrtvicu? O com tocis? Tazke akne u mladych dievcat a zien moze viest az depresiam a naslednym samovrazdam.
Mozgovu mrtvicu mavaju aj ludia, ktori ziadne taketo lieky nikdy neuzivali.
Takze???
 


Najčítanejšie na SME