Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Podozrení o tajných je viac, Glváč ich šéfovi zatiaľ dôveruje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Napíšem to tak po piškovsky:
Politbyro ÚV Smer-tzv. sociálna demokracia sa rozhodlo vyhlásiť neľútostný boj proti tunelovaniu a korupcii. Udrelo do tých najvyšších miest, usvedčiť zo závažnej ekonomickej trestnej činnosti Glváča a Flašíka, ktorí s mafiozom Petrom Sýkorom cez jeho biele kone obrali tento štát o miliardy. Preto aj vyšetrovacia komisia bude za účelom objektivity a nezávislosti pracovať v zložení: Glváč, Flašík, Sýkora.
Vladimir Pavlik
<< < 1 2 3

 

Pan Pavlik este ste zabudli prihodit link na vasu stranku s tymi rozpravkami. Nedavno som sa tam nejakym sposobom dostal a zaskocilo ma to mnozstvo nepodlozenych tvrdeni a datumov, ktore jednoducho nesedia. Myslienka zaujimava, ale realizacia tragicka..
 
Hodnoť

trgédia..!!

" zobral som to do vlastných rúk...

...po prečítaní " spoved mafianovej svokry.." ktorá je na necenzurovanej stránke p.Pavlíka , kde sú konkrétne uvedené firmy a mená majiteľov firiem , ktoré boli mafianskym sposobom " očistené" a sú na to dokazy !!!! , kde sme boli my všetci OKRADNUTÍ o miliardy , ku ktorým sa nikto z kompetentných a štátom výborne platených ˇURADNÍKOV , ktorí majú zabezpečiť právnu a morálnu čistotu štátu nevyjadril ani len slovom !!! a kde je niekoľkokrát uvedené meno Glváč !!! ..možno iba menovec , podobnosť može byť čiste náhodná :-)...mám dobrý pocit...je to v dobrých RUKÁCH...:-))))))
 

A toto ešte nie je vrchol ľadovca,

ten bude dávkovaný až v ďalších častiach. Žiaľ, taká je realita zločineckého a mafiánsko-gaunerského Slovenska, do ktorého sú namočené všetky ponovembrové koaličné politické strany - a v týchto zločinoch každá koalícia a opozícia sú ako jedna rodina.
 
Hodnoť

Od samoúnosu po samovyšetrovanie.

To by mohol byť nadpis zaujímavého konšpiratívneho románu.
Poznamenávam, že veľmi, veľmi naivného. naivného v tom, že všetci o všetkom vedia (o zlodejinách) a nikto nič nerobí (o prokurátoroch a sudcoch) a ľud ich naďalej miluje (Fico, SMER a celý ten pochybný spolok).
Podnadpis románu by mohol byť "Od Mečiara po Fica".
 
Hodnoť

Preferencie Smeru určite porastú

Veď tí tajní súdruhovia určite konali len a len na príkaz vlastnej hlavy súdruha najvyššieho guru Fica. Teda to tunelovanie bol určite len a len preto, aby Smer splnil tie istoty aspoň svojim tajným.
 
Hodnoť

Galko bol na druhy den odvolany,

to nebola spravodajska hra ze?
 
Hodnoť

Samozrejme, že SMER nemá žiadne

kauzy. Lebo ak sa aj niečo objaví, tak sa zistí, že všetky originály sú už dávno skartované a preto tie kópie sú nedôveryhodné.
A ak by aj toto zlyhalo, tak sa postupuje tak, ako sa priznal aj Glváč, že sa dohodol so špeciálnym prokurátorom o spoločnom postupe aby sa dospelo k zdárnemu koncu. O ako "spoločnom postupe" a o akom "zdárnom konci" sa dohodli, nech si každý domyslí sám.
Dôležité je, že ficiodi nadšene tlieskajú.
Asi tak.
P.S. Teraz už je zase o čosi jasnejšie, prečo musel byť Galko, ako minister, zlikvidovaný.
 

Skutočne nevieš čo píšeš,...

Galko je taký istý škodič, ako všetci predchodzí ministri s tým, že je oproti nim absolútny diletant. Poznal som vštkých doterajších ministrov obrany osobne a títo až na pár výnimiek (Sitek) aspoň vedeli niečo o vojenstve. Galko a jemu podobní by sa do najvyššej politiky nikdy nemali dostať. Človek, ktorý nevie nič o vojenstve, človek, ktorý nevie cudzí jazyk, človek, ktorého orientácia vytvára podmienky pre vydieranie by sa v kultivovanom štáte nikdy nedostal do pozície ministra silového rezortu. Keby mi niekto ponúkal ministra dopravy a ja o doprave nič neviem, tak takú funkciu neprijmem. Keby mi niekto ponúkal funkciu, ku ktorej potrebujem vedieť plynule hovoriť po anglicky a ja to neviem,...tak funkciu neprijmem. Keby mi niekto ponúkal funkciu kde budem musieť riadiť cca desaťtisíc ľudí a ja som doteraz riadil len pracovisko s dvadsiatimi ľuďmi, tak to nezoberiem, lebo sa budem sám seba pýtať, či na to mám? Múdry a zodpovedný človek sa vždy pýta či na to má. Hlupák sa pýta kedy nastúpim a za koľko? Ten, kto zoberie funkciu na ktorú nemá je buď blbec, alebo samovrah, alebo oboje.

Navyše sa pán Galko obklopil nekvalitnými a zlými ľuďmi, ktorí zneužili jeho naivitu a stal sa ich nástrojom. Táto sebranka ho zatiahla do svojich mocenských bojov a on im nielenže uveril,...ale mu to aj vyhovovalo a nechal sa chytiť do pasce moci, tešilo ho, čo všetko si môže dovoliť a on si vo svojej naivnosti ani nevšimol, že prekračuje zákony a kompetencie ministra obrany.

Aby som k nemu nebol úplne nespravodlivý. Ja ho vidím ako naivného človeka, čo nevedel kam ide, a aj napriek tomu tam liezol, pričom na to nebol ani pripravený, ani vybavený z predchádzajúcich zamestnaní. Len lojalita šéfovi strany však na takúto funkciu nestačí.

V tom je zásadný problém Slovenska, že na podobné miestá sa zámerne inštalujú ľudia, ktorí ani za 4 roky pôsobnosti poriadne nezistia kde sú. Takíto predstavitelia silových rezortov potom neohrozujú elitu v jej rozkrádaní. Galko však bol pre nich omyl v tom, že pri jeho naivite, jedovatosti a zlobe a pri jeho ambicióznosti sa pustil do smeráckych podvodov a podvodov predchádzajúcich vlád a oni ho za to vyrohovali a zlikvidovali. V tom však nevidím jeho zásluhu,... len naivitu a neprofesionalitu, pretože pri dokazovaní týchto prešľapov predchádzajúcich vlád porušil všetko, čo sa porušiť dalo a tým im dal proti sebe do rúk protizbrane. Takže pomohol veci, alebo nakoniec uškodil?

Vo vyspelých štátoch sa do funkcií ministrov silových rezortov, či do čela spravodajských služieb nedávajú mladí ambiciózni, neskúsení a už vonkoncom nie jedovatí a zákerní mladí sráči, ale vyspelé osobnosti s bohatou profesionálnou karierou, vysokí manažéri osvedčení praxou a hlavne ľudia so štátnickými kvalitami.

Prečo? Vysvetlím Vám to po lopate tak,...aby to aj väčšina z miestnych neurvalcov pochopila. Žiaden múdry rodič nedá do ruky nabitú zbraň ani dieťaťu, ani neprispôsobivému adolescentovi. Žiadny múdry top manažér štátu by nemal zveriť našu obranyschopnosť človeku, ktorý na to nie je morálne, ľudsky, profesionálne a manažérsky vybavený. Mocenské ministerstvá a tajné služby sú zbraň a tá by sa mala dostať do rúk len takým, u ktorých je záruka, že ju nezneužijú, že ich funkcia nezlomí, že nepodľahnú mamonu, egu pýchy a bohorovnosti a že sa po čase nenechajú uplácať. Galko bol jeden extrém,,,súčasný minister obrany si svoju funkciu jednoducho kúpil a to zo zištných dôvodov. Galkovi spadla do náručia a jeho vina spočíva v tom, že ju prijal i keď na ňu nemal.
 
Hodnoť

 

"Musíme sa aj pána Galka opýtať, prečo, keď som veľakrát hovoril, že po zlúčení tajných služieb bude ich šéfom jeden z dvojice Tibenský-Skuhra, ani raz necekol."

Nakoniec to ešte celé hodia na Galka. To je neuveriteľné, čo si táto KSSmerácko - gorilia čvarga dovoľuje.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME