Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Niektoré obce ignorujú e­maily. Kto chce informácie, je nepriateľ (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

 

najviac excesov, ktore sa v praxi vyskytuju, sedia na starostovskych stolickach.
 

 

Jedine co na takychto plati je verejne zosmiesnenie. Starostovia su verejni cinitelia a ich spravanie/odpoved moze byt zverejnene napriklad na YouTube. Malo by sa zaviest pravidlo 3x a dost a ked sa statny uradnik 3x prehresi proti obcanovi, dostane padaka a nalepku "nevhodny do statnej spravy" na 5-10 rokov.
 

Niektore obce ignoruju emaily..

..nie len emaily na OU ako instituciu ktora by mala evidovat korespodenciu,ale aj doporucene listy priamo zodpovednej osobe.Je to "otrasne".Pri osobnej ucasti sa zahraju na "mrtveho chrobaka" -reakcia je obycajne "ospravedlnujeme sa ale nic nam neprislo o nicom sme nevedeli..".Zrejme im nic nehovori "kniha prislej a odoslanej posty",ktora bola kedysi beznou agendou na uradoch a obtazovat sa do 30 dni odpovedou ci uz pozitivnou alebo negativnou . Ako to bolo zvykom,ked este neboli PC s modernym softverovym vybavenim.Teraz je aj elektronicke vybavenie aj personalu 5x tolko ale praca na zaplakanie.
 

 

Treba im to posielat postou aj s dorucenkou, potom sa uz nemozu vykrucat. Ja to robim tak a vzdy mi odpovedali.
 

to by do týždňa padli

všetky ministerstvá a úrady....
 
Hodnoť

...

A čo z toho? ľudia ich aj tak väčšinou znovu zvolia...
 
Hodnoť

Mám výhradu k tomuto:

"Ministerstvo spravodlivosti upozorňuje, že žiadatelia môžu postup obcí napadnúť aj na obvodných úradoch".

Môžu, no je im to prd platné. Na vlastnej koži som sa o tom presvedčil:
V krátkosti. Požiadal som mesto Pezinok o informáciu. V odpovedi mi odpísali čo chceli, klamali a dokonca niektoré požadované info mi nesprístupnili rozhodnutím. Podpísal sa pod to prednosta. Odvolal som sa k primátorovi. Keďže pravdivá odpoveď na položené otázky by bola dôkazom voči jeho vlastným pochybným rozhodnutiam, potvrdil rozhodnutie prednostu. Tak som ich pohnal oboch na Obvodný úrad... Najskôr som "vyhral" a "odsúdeným" bol prednosta. Primátora z toho vyzuli... Prednosta sa však odvolal a z ministerstva vnútra prišlo rozhodnutie:

http://pezinskagorila.weebly.c...
"...Ako je vyššie uvedené správny orgán nie je oprávnený sám rozhodnúť, že informácie mali byt' poskytnuté, alebo že boli poskytnuté nepravdivé informácie, na to má právo len nadriadený orgán a ten rozhodol, že postup obvineného Mgr. Miroslava Šebestu pri vybavovaní žiadosti bol v súlade so zákonom. Navrhovateľ sa už neobrátil na súd, aby preskúmal rozhodnutia, a preto ani nepreukázal, že došlo k porušeniu jeho práva na prístup k informáciám.
Podľa názoru odvolacieho orgánu sa obvinený Mgr. Miroslav Šebesta, prednosta Mestského úradu Pezinok, nedopustil priestupku na úseku práva na prístup k informáciám, pretože to nebolo preukázané žiadnym dôkazom. Obvinený Mgr. Miroslav Šebesta časť žiadaných informácii sprístupnil a časť nie, o dom vydal rozhodnutie číslo 52071201I zo dňa 18.februára 2011 v súlade s ustanovením § 18 ods. 2 zákona o slobode informácií. Proti uvedenému rozhodnutiu podal navrhovateľ odvolanie, o ktorom rozhodoval nadriadený orgán primátor Mesta Pezinok Mgr. Oliver Solga, ktorý odvolanie zamietol a rozhodnutie potvrdil...."


A skončilo to takto:
http://pezinskagorila.weebly.c...

Nakoniec som musel za svoj odpor zaplatiť... A keby len to: Pán primátor Solga si nenechal ujsť a v miestnych novinách vyšiel článok pisateľa "ra" (pán primátor Solga píše do mestských novín pod skratkami, aby to nebolo tak okaté, že on je najčastejším ich prispievateľom!) :
http://pezincan.pezinok.sk/ind...

a po odvolaní prednostu aj:
http://pezincan.pezinok.sk/ind...
Panenská nevinnosť, božská čistota. Priestupkové oddelenie ObÚ (ktoré najskôr rozhodlo v môj prospch) bolo a je nesvojprávne posúdiť, či sa priestupok stal, lebo nemá rozhodnutie súdu...

Takže, bez rozhodnutia súdu, ktorý potvrdí Vaše dôkazy, nemáte na priestupkovom šancu...!! Bingóó... Občan, drž hubu, inak po nej dostaneš.

Na tejto stránke sú desiatky rôznych žiadostí a poskytnutých informácií...
http://pezinskagorila.weebly.c...
 

Ako tak pozerám týmto bojom za

spravodlivosť ste sa bohužiaľ pasovali za Don Quijota.... Čo vlastne môže človek robiť aby sa dovolal spravodlivosti, keď ako ste už ukázali, človek sa odvoláva na úrady, ktoré aj tak s tým nemôžu nič robiť. Podľa môjho názoru aj Kocúrkovo malo lepšie zákony ako máme my v bananistane. Už dávno som ja osobne stratil nejakú nádej na spravodlivosť a takto to asi cíti už príliš veľa ľudí na to aby ešte boli ochotný bojovať či protestovať proti nesprasvodlivosti.
 
Hodnoť

No a teraz trochu inak.

Momentálne prebieha rozposielanie žalôb na obce/a je ich veru požehnane/ za nedodržanie zákona o sprístupnenie informácií.Tieto požadovala vraj enviromentálna firma z Ba,ktorá vznikla asi 2 týždne predtým ako rozposlala obciam žiadosť,ktorá sa však v drvivej väčšine nepodarila v ich pc otvoriť a na toto upozornenie fi. nereagovala.Hoci informácie boli pre nich zrejme životne dôležité.Rovno prišli žaloby o úhradu cca 270€.Kde asi súdruhovia právnici urobili chybu?Na čo sa nám zákony deravé ako sito?každý špekulant ich zneužije a každý advokát využije.Ale len v prospech špekulanta.
 

 

Tak pokial maju archivovane to upozornenie, ze ten format sa neda otvorit, tak podla mna nie je co riesit. Firma bude cvakat sudne trovy.
 

ono to až také jednoduché nebude.

Tento advokát a asistent poslanca za OĽ a NO podľa mňa využil medzeru v zákone.... Právnicky povedané de iure má "asi" pravdu, ale de facto a z ľudskej stránky je to hyenizmus a svistvo najhrubšieho zrna !!! Obzvlášť ak sa jednalo o informácie ako počet obyvateľov, počet chránených území a podobné veci z pohľadu enviro. Najlepšie na tom všetko je to, že toto všetko sa udialo za cca necelé 4 mesiace. Neviem o čo ide p. Bardačovi, ale ak o negatívnu reklamu, tak tú určite bude mať :-)
 

 

Ak je pravda to co pisete, ihned by som tuto vec podstupil organom cinnym,lebo je uplne jasne o co panovi Bardacovi idem. hnus.
 

ano je to asi viac nez jasne

Taketo veci tu budu byvat v buducnosti viac nez samozrejmostou. UZ teraz je Krajsky sud zaplneny podobnymi oznameniami. Toto nie je blud, ale hohly fakt. Podla info spred tyzdna od jednej baby zo sudu, uz maju cca 400 podani len v jednom kraji. Vynasobte si to 270,- a napr este 7 krajmi a dostanete slusne cisielko. Ak toto sudca ozrejmi, potvrdi a schvali, stracam akykolvek respekt pred touto republikou..........................
 

 

Takymto veciam by sa mali venovat media. urcite by som na vasom mieste niektore materialy poslal aj napriklad do redakcie, mozno po medializacii sa o to ludia zacnu zaujimat. ide predsa o nemale peniaze.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

pán starosta,

- zrejme máte ale dostatok času vypisovať a vyviňovať sa na internete...
- pochybil ste,takže rovnako ako ktorýkoľvek, či akýkoľvek zamestnanec v podobnej situácii, musíte niesť dôsledky, či sa Vám to páči a či nie...
- nikto vás nenúti funkciu vykonávať, a ak sa cítete nedocenený, môžete kedykoľvek odísť a nájsť si zamestnanie, kde budú Vaše kvality vyhodnotené inak...
- nikto tu neotvára vášne voči starostom, len poukazujeme na ich "bohorovnosť" v správaní a konaní voči občanom...
 

bohorovnosť v správaní sa

voči komukoľvek, kto ma o to požiadal nebol nikdy problém. O dostatku vypisovať na internete len pomlčím :-) Každý má právo občas si prečítať dennú tlač a v mojej práci si na to čas min. 20 minút nájdem. Nie kvôli tomu aby som sa zašil, ale kvôli tomu, aby som mal prehľad o tom čo sa na SK deje, vedel k tomu zaujať premyslený názor a aj kvôli tomu, aby som vedel reagovať na ľudí,ktorí o práci starostu nemajú šajnu. A máte pravdu mám právo si nájsť inú prácu ak sa cítim byť nedocenený.... Ale na jednej strane je nedocenenosť a možnosť ísť robiť prácu za ten istý, ba aj vyšší plat - to je aj môj prípad, alebo ostať tam kde som a snažiť sa tieto veci poprieť do úzadia a, vzdať sa tých peňazí a urobiť niečo pre obec, v ktorej som sa narodil... To je možno ťažké na pochopenie ale niekedy to funguje :-)
Na záver, nikdy som nemal problém vyjsť v ústrety komukoľvek, alebo komukoľvek podať a odpísať info komukoľvek, ale to o čom sa tu píše inde- v súvislosti s Mgr. Bardáčom je pre mňa len bohapusté svinstvo, bez ohľadu na to, čo si o mne myslíte a čo si myslíte o tom, že o cca 10:30 som bol na pár minút na internete ...
PS: Kvôli Vám som neváhal zaplatiť si PIANO a podporiť tak tento web. Píšem už dúfam po svojej pracovnej dobe a dúfam, že Vás už neiritujem :-)
Pekný zvyšok večera prajem.
 

pán starosta

dni a noci venujem bezplatne svoj voľný čas dokazovaniu nepravdivosti slov pezinského primátora, ktorý rovnako ako Vy tvrdí, že nemá problém s ničím, je 24 hodín na telefóne pre každého, má strašne veľa roboty, no keď ukážete prstom na jeho pochybenia, označí Vás v médiách za darebáka, podrazáka, mizeráka, diabla, atď, azď, hlavne osobu, ktorá všetko robí z nenávisti k jeho osobe. Málokedy sa stáva, že v miestnych mestských novinách nie je spomenuté moje meno, poprípade ako nadávka...
Pán starosta, vo všetkej úcte, nedokazujte nikomu, čo všetko robíte. Dobrá práca sa chváli sama. Človek, ktorý je vnútorne spokojný so svojim konaním a má čisté svedomie, to naozaj nepotrebuje... Ak raz vstúpite na cestu vydobíjania si "pravdy", oni Vám to raz spočítajú...
A možno by bolo vhodné nám aj povedať, starostom ktorej obce ste. Ja nemám problém zverejniť výsledky svojej "práce". Držím Vám palce.
 

Ja chápem

že niekedy sa domôcť pravdy je problém. Ja sa nechcem ani chváliť ani nič podobné. Len som reagoval na povinnosť zverejňovať informácie aj z tej druhej stránky a následné zneužitie.
A o tom spočítaní veľmi dobre viem a poznám to. Ja sám veci nezmením a preto radšej meno svojej obce nebudem spomínať. Nie preto, že sa bojím, ale preto, aby som zbytočne svoju obec netraumatizoval.
Keď budú v tomto štáte všetci na takej úrovni že pri malom pochybení vlády alebo kohokoľvek pri riadení štátu pôjde do ulíc 100000 ľudía pri poukázaní na problém alebo budete vedieť, že za Vami stojí (nielen naoko, ale aj navonok - veľa krát ľudia vedia že je to nesprávne alebo správne ale nechávajú to tak, lebo je im to ľahostajné a vedia že to nezmenia) aj niekto silný, vtedy je to o niečom inom.
Pekný deň prajem.
 

ten príspevok mal byť ako

obranná reakcia voči pánu advokátovi :
viac asi na http://www.google.sk/#hl=sk&sc...
lebo ma niekto oznámil správcovi, hádajte asi prečo :-)
A to že som tu na nate strávil nejaký čas, vyplýva z obrany a ochrany svojej obce kvôli medzerám v zákone, ktoré pán asistent poslanca zneužil !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Viac info kľudne osobne na svojom e-maili. Aby ma možno p. Bard... a možno jeho súkmeňovci nemali možnosť nahlasovať správcovi a nemali možnosť zakrývať pravdu o podvodníkoch a špekulantoch vychytralých, ktorí si myslia, že súdy im budú naklonené. p. Bard... urobím všetko pre to,´aby podobní špekulanti ako Vy, nerobili poctivým ľuďom zbytočné problémy, len na úkor vlastného obohatenia sa.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie na SME