Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Režisér Kauzy Cervanová: Máme tu justičnú mafiu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nevie niekto, čomu to má slúžiť?
Okrem toho, že automaticky polarizuje diskutérov na tých, čo veria v spravodlivosť a sú proti komunistickým praktikám, ergo obhajujú nevinu odsúdených (samozrejme sú to inteligentní, múdri, jasnozriví prívrženci pravice) a tých, ktorí neveria, že sedeli nevinní, ergo sú za komunistické praktiky a tolerujú nespravodlivosť (samozrejme sú to ficoidi, tí menej chápaví, nevzdelaní, ktorí sa nepohybujú okolo filmu a ešte sa za to ani nehanbia) o čo v skutočnosti ide? Alebo som to povedal? Keby aj boli vinní, tak už SME, Hríb, plejáda demokratov a inteligentov nemôže popustiť, lebo by tým odhalili svoju manipuláciu aj v iných prípadoch? A stratili by svoj zmysel života? Je vtom zakalkulované všetko? Aj Čentéšova podpora? Sľúbil Čentéš, že ten prípad otvorí? Povedzte niekto. Pošlite mi email na mordechaj.kapusta@gmail.com a dám poznatky na moju stránku!
Peter Granula
velmi zaujimave, mohli by sme sa stretnut ? rad by som vedel, ci ste skutocne boli studentom v tom case, ci ste boli ubytovany v mlynskej doline, ci ste skutocne jednym z 315 svedkov, ktori boli vypocuti v prvych dnoch vysetrovania. preco, ked sa suskalo medzi studentmi, ze to boli nitrania, neboli vo svedeckych vypovediach spominani ? aha, zabudol som, bola to zlata mladez s velkymi konexiami, ktore im aj tak nepomohli aby boli v roku 1982 odsudeni. nitrania boli na zabave s francuzkami, hrala ziva hudba a francuszke sestry sa mali spravat vystredne, ucili ako sa tancuje rockandroll, mali tancovat bose, mali byt fotene nejakymi vojakmi... v obzalobe, na zaklade ktorej boli obzalovani odsudeni, ma byt informacia, ze jeden z obzalovanych mal mat konflikt s niekym koli ludmile cervanovej. vo vypovediach cervanovej spoluziakov nic taketo nie je. odsudeni tvrdia, ze boli v unicu den predtym, ako bola unesena cervanova, vypovede jej spoluziakov skor svedcia o tejto skutocnosti. neverim vam, ze clovekom za ktoreho sa vydavate
rob159
<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Píše samé bludy - never mu!

Je sprostosť, že niekto prišiel na internát od rodičov v piatok večer - v piatok večer študenti išli domov k rodičom.
Do 30.júna sa museli všetci študenti z internátov vysťahovať a nasťahovali sa tam noví, ktorým začala letná aktivita. Tak sa stalo, že niektorí medici sa ocitli napr. na Suvoráku, alebo že na Mlynoch bývali aj stredoškoláci. (napr. zo Šale)
Letnú aktivitu - brigády po rôznych bratislavských podnikoch museli absolvovať všetci študenti po prvom ročníku VŠ buď v mesiaci jul, alebo august.
Takto sa aj Cervanová ocitla na Mlynoch.
Vôbec nič sa nešuškalo o nitrančanoch, práve že sa nahlas hovorilo, že to boli Arabi a to už v sobotu ráno a že prvdepodobne budú zakázané diskotéky a zábavy, ktoré dovtedy boli na všetkých internátoch každý deň
Hádam si len nikto nemyslí, že vtedy všemocná Štb nesledovala pohyb dvoch francúzkych židoviek po ČSSR - tam treba hľadať korene toho, ako sa prišlo na nitrančanov. Veď v tom čase, okrem francúzkeho velvyslanectva, to boli hádam jediné francúzky na území našej republiky, ktoré boli aj podozrivé, že pripravujú emigrécie za železnú oponu a preto boli sledované ešte aj doma.
Štb-áci dobre vedeli, že boli na diskotéke vo štvrtok, ešte im tam aj ukradli fotoaparát.
Ale po piatich rokoch to už bolo jedno či to bolo vo štvrtok alebo v piatok - veď kto by si to pamätal.
 

 

Prid pod Tresnik.
 
Hodnoť

 

Kartágo musí byť zničené.
 
Hodnoť

nezabudnite !!

prosim pri tom vsetko diskutovani ci boli ci neboli vinni nezabudnite na to podstatne, ze mladu zenu menom Cervanova, ktora mala este vsetko pred sebou, niekto naozaj zavrazdil !! Lebo hoci pachatelia su nejasni, obet je jasna a ako vzdy, aj tu v diskusii aj vo filme, obet je na poslednom mieste...
 

...

Ano, je to tragedia, ale obeti uz zivot nikto nevrati. Netreba ani ocistit jej meno, lebo nikdy nebolo pospinene. Na druhej strane, ak su tito ludia nevinni, tak tu mame dalsie dve tragedie:
1, nepravom im boli znicene zivoty
2, skutocny vrah nebol potrestany a nam ostava len dufat, ze ho niekde stihol iny trest.
 
Hodnoť

 

RE: "Bol som siedmak, ôsmak a v tom čase sa stali aj iné vraždy, aj o nich napríklad v 80. rokoch vznikol film Smrť stopárok."

- Pán režisér nedajte sa vysmiať. Vtedy bola vražda tak vzácnou udalosťou, že mohla poslúžiť ako námet pre filmový scenár. Dnes by už taký film nikoho nezaujal - podobné "scenáre" píše náš súčasný život bohužiaľ cca 1x za týždeň.
 

 

Mal som sudedu, ktorá v tých rokoch pracovala na ministerstve vnútra. Požičiavala mi ich interný časopis, ktorý nebol určený pre verejnosť, pokiaľ si dobre pamätám, volal sa "Kriminalistický zborník". To by si sa chlapče divil, o koľkých vraždách písalo, koľké vraždy sa udiali. Vzácna udalosť bola, keď sa o tých vraždách písalo v novinách.

Za mnoho dnešných vrážd môžeme zrejme "vďačiť" boľševickému režimu. Po Novembri1989 mi jeden dôstojník ŠtB (tak sa mi predstavil) po troch decových vodkách vysvetľoval ako tiež získavali agentov. Vybraných vrahov a iných zločincov zobrali na Februárku, "dali im nôž na krk" a všetci spolupracovali výmenou za beztrestnosť. Neviem o tom, že by po Nežnej revolúcii títo agenti vyhynuli, boli súdení, alebo by boli ich mená zverejnené. Tu možno hľadať zárodky mafiánskej chobotnice, ktorá pod ochrannou rukou svojich vtedajších eštebáckych tútorov, zapelešených po Nežnej revolúcii v štátnej správe, ovládla Slovensko a pre svojich ochrancov robila špinavú robotu.

A keďže mám posledné piano, tak aj k téme... V tom čase som náhodou sedel s kamarátmi pri pive v spoločnosti človeka, ktorý bol skalopevne presvedčený, že tí chalani sú nevinní. Poznal sa s otcom jedného z nich, mal preto možno dôvernejšie informácie ako prenikli na verejnosť. Ten otec pracoval v nejakom nitrianskom podniku, kde bol riaditeľom bývalý partizán (meno som už zabudol, ale utkvelo mi v pamäti, že toho riaditeľa prezývali "fajkoš", lebo fajčil fajku), Husákov kamarát z Povstania. Vraj až po intervencii tohoto riaditeľa u Husáka nedostali chlapci trest smrti. Podľa mňa to mohla byť akcia na odstránenie nepohodlných straníckych bossov útokom na ich deti. Čosi podobné ako neskôr únos prezidentovho syna v réžii Vladimíra Mečiara...
 

 

Fajkoš bol riaditeľ Pozemných stavieb v Nitre, ale jeho syn nebol medzi odsúdenými.
 

homo-sapiens

ani nemyslel, že by syn Andreja K. bol medzi odsúdenými, mal skôr na mysli Beďača.
.
Na druhej strane, spomenul pán režisér, že sám pochádza z Nitry?
A k jeho poznatkom zo začiatku 80. rokov - privítal by som to od niekoho, kto nebol počas strednej školy poslaný na diagnostické vyšetrenie. Jemu sa totiž v tých časoch fakt mohlo zdať, že nad Justičákom lietajú vrtulníky - ale rovnako tam mohol vidieť aj levitujúce slony.
 

 

Môj príspevok sa týka výhradne filmu "Smrť stopárok."

Takých slovenských (českých) stopárok, dievčat na ulici, prostitútok a pod. sa stratili, boli unesené alebo sa našli zavraždené tucty. Vznikol snáď na túto tému nejaký film ?
 
Hodnoť

Žiaľ, v týchto končinách

za tých 40 - 50 rokov sa nič nezmenilo!
 
Hodnoť

 

Este cakam na vyjadrenie "odbornika" lipsuca, arani a nicholsona.
 
Hodnoť

Ťažký príbeh

Všetko veľmi vážné a záhadné.
Ja si len neviem vysvetliť jedno????Odpovedzte mi,PROSÍM!

Keby to vyšetrovatelia chceli,museli hodiť na nevinných,vybrali by si takto početnú skupinu???Zvláštne!
To je podľa mňa príliš komplikované.6-7 ľudí?? ?Usvedčiť!!!
Nevybrali by si jednoduchšiu cestu,trebárs dvoch páchateľov???? Môj názor.
 

 

nad týmto aj ja rozmýšľam, skupina, ktorá dokonca ani nemala byť v ten večer spolu... alebo ich vzali ako partiu... alebo
 

kelišová

Ale chápeme sa.Obviniť a dokazať 6-7 ???Konfrontácie a ostatné,príliš komplikov. a zamotané.
Hodiť to na dvoch je predsa jednoduchšie.Ak je to vykonštruované.Smrdí to už 30 rokov.
Ale zasa všetkým 6,7 prdlo??preplo a pod.Hmmmm
 

 

a zasa ani prítomnosť niektorých z nich tam nebola stopercentne dokázaná, hmmmm. tak to vyzerá, ked sa niečo nie dostatočne vyšetruje, dokazuje, resp. niečo kamufluje, atd, ako prípad malinová
 

Je to konštrukcia

Jej základ treba hľadať v pôvodnom vyšetrovaní z roku 1976, ktoré bolo zastavené či už išlo o arabskú stopu, alebo sa do toho vmontovala vtedy všemocná Štb. Boli tam svedectvá 315-tich účastníkov diskotéky.
Pri obnovení vyšetrovania sa vyšetrovateľ odrazil od Bachledovej, ktorá bývala s Cervanovou a poznala sa s Miezgovou, ktorá bola zapletená v pôvodnej kauze Hrmo. Miezgová bývala na intráku s Vozárovou a máme to. Vozárová poznala Brázdu a máme bledé auto zahraničnej výroby. (aj počerného mladíka)
Čo ďalej? - Štb sledovala v tom čase pohyb dvoch francúzkych židoviek po republike a máme aj Andrášika s Kocúrom. Stano Dúbravický má tiež rodinu vo Francúzku, vie po francúzky, je sledovaný Štb máme ďalšieho.
Potrebujeme ďalšie bledé zahraničné auto - Bedač ...
Takto sa na konštrukciu navešali aj Varga, Škrovánek, Urbánek, Lachman - všetci nitrančania.
Potom sa rozšírila šuškanda a v Nitre každý vedel kto už je podozrivý a kto môže byť - v podstate každý chlapec nad 20 rokov mohol byť do toho vtiahnutý. Od vraždy uplynulo niekoľko rokov a nejaký štvrtok, piatok už nehral rolu.
Vyšetrovaných bolo veľa a bolo im ponúknuté - chceš byť svedok, alebo obžalovaný.
Nasledovali výsluchy, priznaj sa a prežiješ, ostatní budú obesení, povedz na druhého, on povedal na teba.
Takto sa to vyčistilo a v sieti uviazli siedmi. (4 sa dokonca aj priznali)
To sa zhodovalo aj s pôvodným vyšetrovaním v kauze Hrmo (6 mladíkov a jedna slečna)
Nič to že konštrukcia mala vážne trhliny - vymyslené dôkazy, posudky,pitevná správa,pachové stopy, vlasy ...
Príklady: služobný pes označil pachovou stopou z nohavíc Cervanovej jedného z obžalovaných - to že utopená dievčina bola od pol pásu nahá a nohavice sa našli v Cervanovej skrinke na internáte a v žiadnom prípade s nimi nemohol prísť do styku páchateľ nikoho nezaujímalo.
Alebo svedok Karabinoš označil jedného z podozrivých, že mu dal fecku pri únose dievčaťa z pred internátu - to že pred pár rokmi označil takto aj jedného z podozrivých v kauze Hrmo - nezáujem.
Atď ...
Toto mal byť exemplárny prípad potrestania zločinov proti socialistickému zriadeniu - nech pracujúci ľud vidí, že robotnícka trieda a jej vedúca sila KSČ sa nezastaví pred ničím, aby ochránila pracujúce masy pred zločinnosťou, ktorá je organizovaná z imperialistických centier zo zahraničia.
Ako povedal plk. Pálka: Na toto vyšetrovanie do smrti nezabudnete, všetci, nie len obvinení ale aj svedkovia, policajti, sudcovia aj prokurátori - slúži mu ku cti, že svoje slovo dodržal.
 
Hodnoť

Dobrý film, vďaka režisérovi a všetkým

tvorcom. Veľký kus roboty a trpezlivej práce. Dobrý rozhovor a silné scény. Najľudskejšie sa mi páčila scéna, keď po novom odsúdení po 16 rokoch normálneho života odsúdení medzi sebou tvrdo diskutovali a argumentovali... Čakáme na rozhodnutie ESĽP.
 

Ďalší nitrančan.

Bol tom aj rozhovor so Soňou, ktorej exmanžel Miloš K. pri bitke prerazil ušný bubienok (to už neboli manželia). Bola tam aj inscenácia toho, prečo policajti čakali AŽ na jeho promóciu, aby ho zobrali až o deň neskôr?
.
Nuž, v Nitre je to tak - cez vojnu gardista, po vojne učiteľ. Za komunistov papaláš, po revolúcii disident. Tieto dve skupiny si dokážu rozumieť.
 
Hodnoť

ZVRAŽDILI JU ONI...

... o tom niet pochýb. Odsúdení sú tzv. zlatá mládež vtedajších papalášov, boli to gauneri, ktorí si mysleli, že môžu všetko a že sa im nič nestane. Analógia s dnešnými nedotknuteľnými deťmi veľkopodnikateľov a politických potentátov. Mýlili sa, aj keď ich rodičia boli vysokopostavení komouši. Zastáva mi rozum nad touto mediálnou mašinériou, ktorá tak zúrivo obhajuje bezcitných, krutých vrahov, ktorých vina už bola niekoľkokrát preukázaná. Zatiaľ mi uniká motivácia, ale zrejme je to propagandistická snaha dokázať, že v období socializmu zatvárali nevinných.
 

<< < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Najčítanejšie na SME