Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Režisér Kauzy Cervanová: Máme tu justičnú mafiu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Hodnoť

Beďačove záverečné slovo.

"Toto trestné stíhanie bolo cez generála Pješčaka kontrolované i orgánmi prokuratúry Sovietskeho zväzu, bol o ňom informovaný sovietsky prokurátor prof. Glotov, ktorému Pješčak podával informácie o stave. Krajská prokuratúra v Bratislave denne informovala Generálnu prokuratúru v Prahe o postupoch vo vyšetrovaní, GP ČSSR zase Husáka. Opäť pozoruhodný fenomén päťdesiatych rokov. Informácie o prípade mali i sovietsky hodnostári na Slovensku, napr. veliteľ sovietskych vojsk v Štúrove pplk. Jurij Stepanov, ktorý tiež
potvrdil, že prípad Cervanová bol v centre pozornosti sovietskej kontrarozviedky a arabské krajiny a ich ľudia boli stredobodom záujmu KGB nie ČSSR. Stranícky predseda ZO KSČ FMV v Prahe p. Emil Pintér v roku 1981 povedal Františkovi Brázdovi, že prípad Cervanová je prejednaný a odsúhlasený so sovietskou
prokuratúrou a všetci budú odsúdení, či sú vinní alebo nie. Pplk. Cervan sa zúčastňoval úkonov pri vyhľadávaní, cestoval s Pálkom, viackrát boli spolu videní v Nitre. Robil všetko preto, aby na jeho činnosť doma i v zahraničí nepadol čo i len tieň podozrenia, alebo záujem. Chcel prípad za každú cenu
čo možno najskôr uzatvoriť, bolo mu úplne jedno, komu to našijú. Politicky prípad kontroloval Jozef Lénart, na pokyn od Husáka. A aby toho nebolo málo dovolili si zastrašovať i našich obhájcov. Vtedajší šéf
advokátov na Slovensku Michal Ozimý nabádal našich obhájcov k pasivite, niektorým sa doslovne vyhrážal existenčne. Dr. Ing. Turi-Nagyovi tlmočil, že nevie, či sa dožije v advokácii svojho dôchodku ........."
Malý zákusok o obludnom pozadí prípadu, pre obhajcov eštebáckych praktík typu mravca a jemu podobných.
Ktorí nezabudnú každému pochybovačovi pripomenúť "možné spolupáchateľstvo", za každú otázku"
A podľa metód sú to skôr oni sami, ktorí boli aktívne do tejto hry zapojené. Metódy sa nezmenili, zlodeji musia kričať, chyťte zlodeja. Z médií stiahnutú časť záverečného slova Beďača citujem úmyselne.
Aby aj klamaná verejnosť pochopila o čo v tom prípade skutočne šlo, bez ohľadu na obetovateľných pešiakov.
Aby sa vyšetrila pravda, muselo by sa vo vyšetrovaní vrátiť na úplný začiatok. Lýbijskú stopu.
Ale to by desiatky dnes žijúcich justičných papalášskych zločincov muselo do basy.
Preto ten urputný strach z možného poznania pravdy.
 

 

Kto chce, mozem celu Bedacovu spoved poslat na email. Mam ju stiahnutu v PDF formate - 56 stran

ale je mozne ju najst aj na strankach Vlada Pavlika

na N E C E N Z U R O V A N E . S K
 

prosím poslat

Prosím poslať na: stefanmartos/zavináč/gmail.com
 

Veliteľ sovietskych vojsk v Štúrove

mal pod palcom kontrarozviedku a KGB? :-)))))))))))))))))
.
Mimochodom, styky Brázdu s ruskými okupantmi a s komunistickými funkcionármi na Federálnom ministerstve vnútra sú celkom zaujímavé. To len dokazuje, prečo to tak dlho trvalo.
 
Hodnoť

Nedá mi niekoľko poznámok:

1. Neviem, či tí chalani vraždu spáchali alebo nie, ale tvrdiť, že tá vtedy dievčina vyliezla po večierke zo stanu, chytila stopa kdesi od Bystrice rovno bo Bratislavy, tam sa zúčastnila diskotéky, znásilnenia, vraždy, chytila stopa nazad, vliezla do stanu, že to nikto nepoznal je proste p...viva, kto na tom založil hlavný bod obžaloby a veril tomu je jednoduchu ***** ja som v tej dobe žil a stopoval pri vtedajšej absencii diaľnic a prítomnosti škodoviek 1000 to je proste blud, aj keď viem, že sa teraz vynorí hromada oponentov (ako minule) ktorí budú tvrdiť, že na vojne po večierke chytili stopa z prahy do brna, zasúlôožili si a do budíčku sa vrátili nazad. Je to proste blbosť, vymyslite si nejaký iný dôkaz.
2. Treba vyšetriť, kto zo sudcov dal zničiť dôkazy, na ktorých mohla byť DNA, tohoto sudcu je treba postaviť mimo aktívnu službu a riešiť osobitne (asi už tušili, že by sa to mohlo prevaliť, inak nevidím dôvod aby sa ničil dôkazový materiál).
3. Kto verí komunistickým sudcom a komunistickej justícii, (je jedno či pred 89 alebo po ňom, komunisti sú tam stále tí istí) je proste ***** a úbožiak. Minimálne by mal uvážiť prvé dva body - ak to pokladáte za normálne tak sa nad sebou zamyslite - nechcem tým však povedať, že to niekto s tých chalanov nespáchal.
 

...

Ad, 2:
Ale vsak to sa predsa vie, to netreba vysetrit. Tym sudcom bol Milan Karabin.
 
Hodnoť

p. Vieru, lekárku

poznám osobne. Najskôr Nitra, potom Vráble, neskôr Šaľa. Nebola žiadne neviniatko. Pri jej spôsobe života, akým žila, ako ju vnímalo okolie, ak by sa na niečom spolupodieľala, už by to vedeli aj v Amerike. Pravda je kdesi inde. Teším sa na film. Ohľadom danej kauzy ma najviac upútala výpoveď Luby Lesnej MEDIČKA. A verím, že tam je treba hľadať pravdu.
 
Hodnoť

... nevidel som film a taktiez neviem,

ci vsetky dokazy su nezvratne... hlavne ak dnes plati v nasej justicii, ze co je starsie ako 24 hodin... tak nie je pravda ...a toto je starsie ako desiatky rokov... Pamatam si vsak, ze pripad nebol vobec taky jednoduchy a tahalo sa to roky a jeho vyrieseniu pomohla udajne nahoda, ked jeden z obzalovanych podstupil narkozu pri operacii a pod jej vplyvom sa priznal... Okrem toho zdovodnenie, ze rezim mal problemy s vlozkami a toaletnym papierom a preto si nasiel ako obetnych barankov synacikov komunistickych papalasov /aj to po dlhych rokoch od udalosti/ sa mi zda uz poriadne pritiahnute za vlasy... Nas demokraticky rezim sa potyka s daleko vacsimi problemami ako vlozky a toaletak a nikto to neriesi zatvaranim mega zlodejov, ozranov ani zbohatlickych synacikov... Existuje jeden exemplarny pripad z cias socializmu, kedy to clen KS poriadne prehnal a skoncil v base : Babinsky "kral Oravy"... to bol... Sudruhovia mali vytyceny akysi Rubicon, ktory nebolo mozne prekrocit... na rozdiel od dnesnych zvyklosti vladnucej suity...
 
Hodnoť

Nevie niekto, čomu to má slúžiť?

Okrem toho, že automaticky polarizuje diskutérov na tých, čo veria v spravodlivosť a sú proti komunistickým praktikám, ergo obhajujú nevinu odsúdených (samozrejme sú to inteligentní, múdri, jasnozriví prívrženci pravice) a tých, ktorí neveria, že sedeli nevinní, ergo sú za komunistické praktiky a tolerujú nespravodlivosť (samozrejme sú to ficoidi, tí menej chápaví, nevzdelaní, ktorí sa nepohybujú okolo filmu a ešte sa za to ani nehanbia) o čo v skutočnosti ide? Alebo som to povedal? Keby aj boli vinní, tak už SME, Hríb, plejáda demokratov a inteligentov nemôže popustiť, lebo by tým odhalili svoju manipuláciu aj v iných prípadoch? A stratili by svoj zmysel života? Je vtom zakalkulované všetko? Aj Čentéšova podpora? Sľúbil Čentéš, že ten prípad otvorí? Povedzte niekto. Pošlite mi email na mordechaj.kapusta@gmail.com a dám poznatky na moju stránku!
 

V tej dobe

som bol študák a býval som na Mlynoch. Policajti vtedy vyšetrovali hádam stovky ľudí, študákov, obyvateľov intrákov "Mlyny a Átriáky". Nič iné tam vtedy nebolo. I mňa vyšetrovali, hoci som práve v ten deň prišiel na Átriáky z domu od našich anemal som ani potuchy o tom, že dole na zastávke 39- ny sa deje také svinstvo. Inak viem, že už ráno sa medzi nami študákmi šuškalo o tom, že tí gauneri z Nitry vtiahli akési dievča na zastávke 39- ny do auta a niekam ju odviezli. Až potom prišli policajti a tajní a zisťovali kto sa kedy a kde nachádzal. Vtedy to nebola politická vec a o dajakom komunistickom spiknutí škoda hovoriť. Jednoducho policajti boli naštvatí, že sa udiala taká hnusná vec, že mladú peknú dievku vtiahli do auta dajaký gauneri a potom znásilnili a utopili, ako mača. V tej dobe to bolo čosi nevídané. Až potom vyšlo na vrch, že tí gauneri boli decká z lepších rodiniek, papalášskych, komunistických rodiniek. Potom už každý študent radšej držal hubu, lebo chcel doštudovať.
 

 

Lenze najlepsie na tom je to, ze jeden parik videl dotycnych ludi v aute, ktori Cervanovu stiahli a neboli to odsudeni, ale ludia tmavej pleti arabskeho povodu, ale o tom uz nepises, vsak? Alebo o tom nevies?
Spomenuli to aj v lampe, p. Šebo to bol, ale ututlalo sa to asi kazdy tusi preco.
 

 

Vysetrovanie pod lampou je o com?
 

No rovno

Hríbova lampa je tá najlepšia. Pán Hríb je teraz najlepší vyšetrovateľ. To si teda poondel. Vraj Arabi. Ty kukúnik. Vtedy Arabi a cudzinci sa veľmi držali a báli sa čokoľvek hlúpe urobiť. Kde to žiješ človeče!
 

jedine

...samozrejme mi už lezie na nervy, keď začína byť jasné, že cieľom je ich popularita, a nie snaha sa niekam investigatívne dopátrať, aj za cenu, že budem nepopulárny. To jasnovidectvo a predžuvané názory sú mi podozrivé viac než celý detektor. Kto kedy videl kontaktovať možných páchateľov s obeťami, to som tak zopárkrát videl urobiť policajtov... Doplnil by som asi tým, že Mojžiš začína byť najlepší fyzik aj matematik, lebo nikto z kolegov mu "nešliape na päty". Pritom fyzika a matematika, čo predniesol by tak možno okúzlila poslabších stredoškolákov.
http://www.sme.sk/diskusie/214...
 

Trepeš

medzi študákmi na átriákoch sa šuškalo, že to boli Arabi. Dokonca pár Arabov fyzicky atakovali. O nejakých Nitranoch zo začiatku nepadlo ani slovo. Označení boli jednoznačne Arabi (čím sa mohli myslieť akýkoľvek zahraniční študenti z islamských krajín, nemuseli to bť nutne len Arabi, vtedy sa to príliš nerozlišovalo).
 

Ja neviem

kto tu trepe. Ale sám som dokonale osprchoval jedného Araba na Átriákoch. Môžem ti povedať že by povedal aj to čo by nechcel. Nás študákov, čo sme boli v nemilosti vtedajšieho režimu, boli sme vlasatí a nekonformní, neustále nás jedovali tie výsluchy na polícii. Neboli sme svätí, no až potom keď sa zistilo, že akýsi Kocúr so svojou bandou v tom má svoj odporný nosisko, sme dali cudzincom pokoj. To nehovorím sám za seba. To boli synkovia z lepších rodinek a to je to hnusné. V tomto dávam Mrkvičkinovi za pravdu. Aj keď neviem kde sa vtedy túlal.
 

Regoval som na:

citujem: že už ráno sa medzi nami študákmi šuškalo o tom, že tí gauneri z Nitry vtiahli akési dievča na zastávke 39- ny do auta a niekam ju odviezli. - koniec citátu.
Žil som na átriákoch, mal som tam kopu známych, žili tam moji bratranci a študujúca rodina. Minule sme sa o tom pod vplyvom médií bavili opätovne. Môžem zodpovedne prehlásiť, že žiadne RÁNO po zmiznutí, či po náleze mŕtvoly sa nehovorilo o ŽIADNYCH Nitranoch, hovorilo sa o ARABOCH, respektíve o počerných zahraničných študentoch. O Nitranoch sa hovorilo podstatne, podstatne neskôr (až pod vplyvom policajného vyšetrovania). Ako prví podozriví, respektíve páchatelia boli označení Arabi. Ak Mrkvičkin opíše že hneď ráno po únose, respektíve po náleze mŕtvoly sa hovorilo, že to spravili Nitrančania, buď si to nepamätá alebo úmyselne zavádza.
3/3 Pyjano.
 

Aj mne

uniká piano. No musím pridať, že sme boli vtedy presvedčeni, že to boli Arabi, lebo sa aj to šuškalo. Len zrazu ozaj, podľa toho čo hovorili naši chalani, čo boli na diskotéke, že sa okolo tej peknej kočky v Unic Klube túlal známy Kocúr so svojou partiou. Neboli tam prvý raz a boli vždy arogantní a hnusní.Nás jednodcho s*****, tieto maniere mal len Kocúr z jeho partiou. Oni boli násilníci a hlupáci. Nechcem sa nikoho doknúť, ale ako sme sa ,ako chalani dozvedeli, vdedy tam tá istá partia znásilnili akúsi medičku na WC. Vtedy to bolo tak že nikto nepotreboval žiadne, násilie. Kočky boli rady, že sa im niekto venoval. Veď práve preto chodili "džidžiny".
 

mrkvickin

hlavne nie je ziadny student z tych cias...
 

 

velmi zaujimave, mohli by sme sa stretnut ? rad by som vedel, ci ste skutocne boli studentom v tom case, ci ste boli ubytovany v mlynskej doline, ci ste skutocne jednym z 315 svedkov, ktori boli vypocuti v prvych dnoch vysetrovania. preco, ked sa suskalo medzi studentmi, ze to boli nitrania, neboli vo svedeckych vypovediach spominani ? aha, zabudol som, bola to zlata mladez s velkymi konexiami, ktore im aj tak nepomohli aby boli v roku 1982 odsudeni.
nitrania boli na zabave s francuzkami, hrala ziva hudba a francuszke sestry sa mali spravat vystredne, ucili ako sa tancuje rockandroll, mali tancovat bose, mali byt fotene nejakymi vojakmi... v obzalobe, na zaklade ktorej boli obzalovani odsudeni, ma byt informacia, ze jeden z obzalovanych mal mat konflikt s niekym koli ludmile cervanovej. vo vypovediach cervanovej spoluziakov nic taketo nie je. odsudeni tvrdia, ze boli v unicu den predtym, ako bola unesena cervanova, vypovede jej spoluziakov skor svedcia o tejto skutocnosti.
neverim vam, ze clovekom za ktoreho sa vydavate
 

<< < ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 > >>

Najčítanejšie na SME