Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Adopcie do Talianska môžu obnoviť, správy dorazili (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nuz aj takto sa vyvaza buduca nezamestnanost.Zhickany zapad deti nerobi,potom rodicia zistia ze maju 40 rokov,tak aspon adoptuju deti z vychodu.Doma by tym detom aj tak nebolo dobre,tu skapina cela republika,
 

jojoj

sak nam sa na slovensku rodi malych talianov k adopicii az privela,ked ich chcu nech beru aj s rodicmi :)
 
Hodnoť

No co uz.

Papierovo vsetko "sedi", takze je vsetko v poriadku. A co tak sudruhovia vybrat sa na namatkovu kontrolu a overit si ci to je v poriadku aj v reali? Minimalne aspon tie deti co sa to kvoli nim zacalo a kde udajne je problem. Nuz ale co cakat od komunistov? Dostali 117 ci kolko spisov na stol tak sa citia doleziti a tesia sa ze vsetko je OK.
 
Hodnoť

 

Tak tak, súdruh Richter.
Císarovú si treba chrániť, veď by ste potom vyzerali ako blbec, keby ste ju museli vyhodiť.
Čo na tom, že v médiách ohľadom adopcií klamala, čo na tom, že sa nepotvrdili pochybenia Centra, na základe ktorých bola odvolaná bývalá riaditeľka.

Presne takto funguje aj Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.
Keď hrozí, že budú citlivé informácie o rozkrádaní peňazí a dosadzovanie úplných tupcov na riadiace pozície medializované, rýchlo sa urobí výmena a všetko sa zametá pod koberec.

Už ste niekedy počuli o tom, že psychológov ma METODICKY RIADIŤ absolvent - špeciálny pedagóg?
Takto to funguje, prosím pekne.
Človek, ktorý nemá ani len poňatia o detskej psychológii, metodicky riadi psychológov zamestnaných v pôsobnosti ÚPSVaR.
Je to niečo podobné, ako keby programátora v C++ metodicky riadil človek, ktorý predtým v podniku ťahal ethernetovú sieť.

Dôvod?
Súdruhovia a cirkev.

Chápem, že málo ľudí vie, o čom píšem.
Tak to trochu zjednoduším - dosadzovaní riaditelia a vedúci pracovníci takmer do jedného absolvovali Sociálnu prácu vzdialenú od ich domova niekoľko sto kilometrov, hoci v ich rodnom meste existujú totožné fakulty.
 

 

tiež som videla riaditeľa DeD, poľnohospodárskeho inžiniera, ktorý bol dosadený do funkcie po smiešnom výberovom konaní. Pred "konkurzom" bol nepracujúci "invalidný" dôchodca.
 

 

Áno, to bolo celkom nedávno.
 

 

V súčasnosti stať sa riaditeľom detského domova môže ktokoľvek, kto má v zbierke titul z akejkoľvek VŠ. Kritériá sú nastavené tak nízko,že sa nedajú ani podliezť.
 
Hodnoť

kvóty na deti!

Rozmiem tomu dobre, že boli kvóty na deti?
Nebolo to náhodou tak, že jednotlivé krajiny mali limity na posielanie žiadostí, lebo na začiatku adopcií v roku 2001, hneď ako SR pristúpila k dohovoru sa do centra prihrnuli stovky žiadostí a vznikol chaos. Preto sa určili limity na ich posielanie. To bol jediný rozdiel medzi krajinami....inak mali všetky krajiny úplne rovnaké podienky.
Tak to ste sa pán minister opäť ukázali ako zle informovaný minister (teda minister čo je zle informovaný od určitej osoby - pani riaditeľky)...nezavádzajte o podmienkach.
Pani Prúšová si nikdy neoverila nič z toho, čo počula, tak prečo by si to overovala teraz.
Takže nie kvóty na deti, ale limity na počet žiadosťí, ktoré mohli jednotlivé krajiny posielať. Keď bol limit 10 či 15 tak ďalšia žiadosť mohla byť zaslaná do centra, len keď bola žiadosť aspoň jedna už vybavená. Toľko k limitom a kvótam.
A tiež k podmienkam...každá krajina mala určený počet....teda agentúra, ktorá žiadosti žiadateľov do centra posielala. Ale predpokladám, že Monako (keďže je menšie ako Taliansko) nemalo záujem mať limit nastavený na 10 či 15 žiadsotí (overiť sa to dá aj v štatistike), ale predpokladám, že švédska, talianska či holandská agentúra mohli mať rovanké počty....asi záležalo od veľkosti krajiny.
Možno sa to raz aj dozvieme...keď ministrovi niekto raz povie aj pravdu ako to vlastne funguje.
Inak za detičky som rada, že sa konečne uvidia so svojimi perspektívnymi rodičmi (talianskymi ).
Iste bolo pán minister Richter správne zastaviť osvojenia v štádiu, keď už mali žiadatelia kúpené letenky, vytýčený termín pojednávania a deti boli na ich príchod pripravené. Veď čo tam na dajakom tom mesiaci v živote dieťaťa.
Slečne Cisárovej chýbali staré správy z rokov 2003 a 2005...tak bolo treba potrestať v roku 2013 žiadateľov, čo sa rozhodli si osvojiť , ktoré u nás nikto na Slvensku nechcel.
Alebo ste to nevedeli, že tie prípady čo ste stopli boli už v takomto štádiu???
Iste ste to nevedeli...lebo Vám to zabudli povedať...alebo ...nechceli povedať.
Nuž len aby ste dodržali slovo.
Viete v určitom štádiu sprostredkovania osvojenia sa už nedá hovoriť o administratívnych úkonoch (žeby výmena súhlasov medzi centrom a zahraničným parterom?), to je to štádium po tej výmene súhlasov,kedy už žiadatelia pošlú do decáku svoje fotky, aj DVD, darček...aby sa dieťaťu predstavili a aby ho v tom domove na ich príchod pripravili. Hovorí sa tomu príprava na interakciu.
Ste mocný muž p. Richter, ale skúste si raz urobiť čas a opýtať sa ľudí v teréne ako to funguje a čo to urobí s dieťaťom, ktoré už vie, že jeho nová mama a tato majú prísť. Ako sa mu má vysvetliť, že to mocný ujo a hlúpa teta po...
Na akékoľvek otázky odpoviem aj Vám slečna či pani Prúšová.
 


Najčítanejšie na SME