Utorok, 24. november, 2020 | Meniny má EmíliaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Petranského konflikt záujmov v ÚPN zrejme posúdia právnici (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Odmena právnikovi = 5 platov zamestnanca

ÚPN. Na to sa spýtajte Krajňáka !
 
Hodnoť

ÚPN bola a je len trafika

predtým trafika pre Langoša potom pre Petranského a tak to pôjde i ďalej. Mimo okydávania komunistov a tých, z ktorých práce berú platy nerobia nič len vnútorné intrigy a bojujú o osobné fleky. To je výsledok "práce" ústavu.
Takáto inštitúcia je ale pre "demokraciu" velice dôležitá. Čo by sme robili bez nej? Možno by sme to ani neprežili.
Tak hor sa do ďalších intríg páni. Svet je s vami veselší.
 

tam su zial zamestnani ludia

co tam nemaju co robit!
 

 

Pre Langoša iste nie, to bola jeho bytostná vec, on bol zásadne slušnejší človek. Tragédiou Slovenska, že UPN začal veľmi neskoro a neúčinne. Za Petranského to skôr "pračka" pre isté kádre, veď tam aj zamestnal býv. súdruhov. A nakoniec sa plne ukázalo, že o čo mu v UPN ide, o miesto, poctivé výsledky ho nezaujímajú, naopak klientelizmus je jeho výrobnou metódou.
 
Hodnoť

Naše dane

Toto je žiarivý príklad toho, ako sa míňajú peniaze nás, daňových poplatníkov.
Pre "strixa"- právnici sú už len dôsledok, aj to má "na svedomí" Petranský.
 
Hodnoť

Toto je už úplne Kocúrkovo.

Tak šéf sa opýtal Petranského, či by sa láskavo jednej z nadštandardne platených funkcii, z našich daní, nevzdal. Odpoveď človeka bez škrupúl, ktorý sa do UPN zavŕtal ako kliešť , prekvapila len jeho.. Tomuto sa hovorí nekompetentnosť( Krajňákova) a bezobrazná drzosť Petranského.Tak, ako istí ľudia zlikvidovali Maticu, teraz svojim primitivizmom a neomalenosoťu zlikvidujú posledný kredit UPN. OTRASNÉ. Veď sa nejakému Petranskému skladáme mesačne na 3500 eurový príjem ! Aby Vás tam šlak trafil.
 

zaujimave,

ze tu Gasparovic nemal ziadne pochybnosti. Vlastne, on ho ani "nevymenuval", ale si ho sam vybral
 
Hodnoť

 

Čo na to minister financií? Šetríme. Mohol by sa vyjadriť aj Gašparovič, ktorý ho vymenoval.
 
Hodnoť

co by nepoberal, ked mu ho daju,

predsa nepovie nie...to sa este nestalo
 

ale keď si zoberieš koľko ľudí nemá

ani jednu prácu, je vysoká nezamestnanosť a niektorí nenažranci majú aj po dve a ešte na takom úrade, kde morálka, slušnosť, spravodlivosť, empatia, cit pre solidárnosť by mali hrať prím. má vôbec taký človek morálne právo vkročiť do Ústavu pamäti národa nieto ho ešte "dojiť"?
 
Hodnoť

Absurdistan v ÚPN

Doteraz v 10. ročnej histórii ÚPN sa nestal prípad, že by člen správneho orgánu bol zamestnaný.
Ale po Petranského precendense - ak mu to dovolí demokracia na Slovensku (samozrejme, nie je to ani etické ani morálne), tak na ÚPN sa môže po jeho vzore zamestnať všetkých 9 členov rady a s prižmúrením dvoch mihalníc aj 3 členovia Dozornej rady. Tí si následne po prijatí založia ďalšie 4 odborové organizácie.
Tak sa môže stať, že rozpočet ledva bude stačiť na mzdy členov správnych orgánov.
Je kríza, aj finančná, všade sa šetrí a tak ÚPN ukáže, že keďže inde kradnú, aj oni budú podobní tým gorilám.
Sú učenliví a väčšinou to riadia také osoby, ktoré v 1989 boli len žiakmi základnej školy.
Ale naučili sa, že kto chce byť bohatý, to sa nedá poctivo a tak skúšajú trpezlivosť, v tomto prípade najmä strany SMER, keďže má väčšinu svojich nominantov v správnych orgánoch.
Jeden z nich má mesačne spolu zo všetkých rád a kadejakých fušiek cca 11 tisíc €.
To je možné len na Slovensku, to sa nedá ani v Absurdistane.
Česť práci, súdruhovia.
 
Hodnoť

Všetci,

ktorí sedia na dvoch a viacerých stoličkách by mali skúsiť robiť zároveň napr.zvárača a lesného robotníka -zvládnu to? Takéto funkcie to nie je práca ,toje len o poberaní platov.
 
Hodnoť

podľa Zákonníka práce

sú 2 čisté riešenia:
1. podľa § 69 - ak Petranský prijal menovanie od prezidenta:
(3) Zamestnanec môže okamžite skončiť pracovný pomer iba v lehote jedného mesiaca odo dňa, keď sa o dôvode na okamžité skončenie pracovného pomeru dozvedel.
(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
2. alebo vzdať sa menovania od prezidenta - to sa dá jednoduchým oznámením a zostane zamestnancom.
Treba ale právne zdôvodniť, či vôbec Petranský je zamestnancom a či nezneužil zákon. Totiž v deň skončenia mandátu dal splnomocnenie členovi rady, a ten ho na druhý deň prijal bez skúšobnej doby, bez schválenia rady.
 
Hodnoť

 

Pedagógov nemožno adekvátne odmeniť.Lebo nedá sa. Pre politických nominantov v štátnych inštitúciách nie je problém nájsť finančné zdroje a nadštandardne ich zaplatiť.A keď sa dá,tak minimálne 2x.
 
Hodnoť

 

moja znama si v tom case akurat hladala pracu v UPN. obratom jej odpovedali, ze nemaju ziadne volne miesto. a o par tyzdnov nato sa petransky stal zamestnancom upn...ako sa tomu kedysi za cias komunistickej totality hovorilo? protekcia? a teraz sa to oznacuje za klientelizmus, ze? a akurat v UPN, ktory ma kritizovat komunisticky rezim...a robi to iste...pokrytectvo ludi vo vedeni UPN...mali by konecne z tejto institucie urobit standardnu vedecku ustanovizen, a to tak, aby politici na nu nemali ziadny dosah, ziadny vplyv, lebo dovtedy si politici budu stale v nom presadzovat svoje zaujmy. UPN je od zaciatku spolitizovane a trva to dodnes. je to bieda. a hanba. aj matica slovenska je na tom rovnako, spolitizovana. a uzitok pre spolocnost je pochybny, ak vobec nejaky (teda okrem financnych nakladov, co je z hladiska celospolocenskeho negativum...).
upn by sa mal vclenit, stat sa sucastou historickeho ustavu slovenskej akademie vied, napriklad. o SAV sa politici nebiju, nic o tom nepocut, je tam klud, taky potrebny pre vedecku pracu.
lebo to, co cele roky vyvadzaju pred verejnostou rozni politici ci vedenie UPN, je naozaj fraska.
 


Najčítanejšie na SME